گیلان| مجلس انقلابی از بروز فتنه در کشور جلوگیری می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
گیلان| مجلس انقلابی از بروز فتنه در کشور جلوگیری می‌کند

گیلان| مجلس انقلابی از بروز فتنه در کشور جلوگیری می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: اگر مجلس حرف مردم را بزند بسیاری از فتنه‌ها در کشور رخ نمی‌دهد و اعتراضات به‌حق مردم به‌خاطر نشنیده شدن صدای آنان در مجلس است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، نخستین نشست خبری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با اصحاب رسانه عصر امروز به‌منظور تبیین اهداف این شورا در انتخابات پیش‌ رو در رشت برگزار شد.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان در این نشست اظهار داشت: با توجه به وضعیت کشور در شرایطی هستیم که برخی ناامیدند و برگرداندن امید به جامعه از انتخابات نیز مهم‌تر است.

سیاوش آقاجانی عملی شدن امید را منوط به آشتی کردن با اهداف انقلابی ذکر کرد و یادآور شد: در شرایطی هستیم که قوه قضائیه سطح امید در جامعه را افزایش داده و با ارتقای سطح مبارزه با مفاسد مردم را امیدوار کرده است لذا بایستی تدابیر خود را براساس مبانی انقلاب بچینیم.

وی وجود مجلس انقلابی، توانمند و شجاع در کنار قوه قضائیه را عامل تحقق اهداف بیانیه گام دوم دانست و خاطرنشان کرد: اگر مجلس حرف مردم را بزند بسیاری از فتنه‌ها در کشور رخ نمی‌دهد و اعتراضات به‌حق مردم به‌خاطر نشنیده شدن صدای آنان در مجلس است.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه اگر مجلس وظایف خود را به‌درستی انجام دهد مشکلات کشور حل می‌شود بیان کرد: باید مجلسی روی کار آید که دغدغه مردم را داشته باشد و مردم نیز با رصد مجلس و از طریق آن خواسته‌های خود را بیان کنند.

وی با بیان اینکه هدف این شورا انتخاب بهترین گزینه در انتخابات است افزود: باید نماینده‌ای را انتخاب کنیم که توانمند و شجاع بوده و اهل لابی نباشد و منافع خود را به منافع مردم ترجیح ندهد و امیدوارم با حمایت مردم و رسانه‌ها انتخاب اصلح داشته باشیم و بخش زیادی از مشکلات کشور را رفع کنیم.

آقاجانی با بیان اینکه مجلس انقلابی در کنار قوه قضائیه نویدبخش دولت انقلابی است عنوان داشت: مهم است دولتی داشته باشیم که طبق شایستگی مردم به آنان خدمت کند و هم‌اکنون عمده حامیان دولت حتی در بین احزاب نیز از عملکرد آن راضی نیستند و امیدواریم دولتی تشکیل شود که کشور را از این شرایط خارج کند.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با تأکید بر بازگشت به گفتمان انقلاب تصریح کرد: در چند سال اخیر با هجمه‌های زیادی علیه انقلاب مواجه بودیم و تندروی و افراطی‌گری را نماد انقلابیون معرفی کردند و ساده‌زیستی مسئولان را نوعی پوپولیسم نامیدند و این ارزش‌ها در ذهن مردم کمرنگ شد.

وی با بیان اینکه در این سال‌ها اشرافیت، مصرف‌گرایی و توجیه آقازاده‌گرایی، حقوق‌های نجومی و بی‌توجهی به مسائل محرومان را در کشور شاهد بودیم ابراز داشت: در اقتصاد از تولید حمایت نشد و مؤلفه‌های قدرت جمهوری اسلامی را به‌عنوان کالا در برجام به مذاکره گذاشتند و عقب‌نشینی و سازش تئوریزه شد.

آقاجانی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در شرایطی هستیم که نگاه مقام معظم رهبری باعث شده که با تحمل هزینه این سال‌ها بر باورهای انقلابی خود ثابت‌قدم‌تر شویم خاطرنشان کرد: امروز همه می‌دانند که با وجود ثروت و منابع گسترده موجود در کشور نباید در چنین سطحی باشیم.

وی با بیان اینکه در کنار اثبات ناکارآمدی جریان غیرانقلابی در کشور کار نیروهای انقلابی راحت‌تر شده است گفت: انتخاب عالمانه‌ و غیراحساسی کشور را از این تنگنا نجات می‌دهد و با استفاده از تجارب گذشته تلاش برای رسیدن به وحدت و ائتلاف به‌عنوان یک نیاز جهت تضمین حرکت در مسیر گام دوم انقلاب جدی‌تر شده است.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه هر شورا متشکل از ۷ کمیته است عنوان داشت: نیمی از اعضای این شورا را بانوان و جوانان تشکیل می‌دهند و کارکرد اصلی این شورا ائتلاف بین نیروهای انقلابی برای انتخابات پیش رو است.

وی با بیان اینکه اگر ما بر اساس شاخص‌ها رأی دهیم می‌توانیم بعد از انتخابات از شخص موردنظر مطالبه‌گری کنیم اظهار داشت: انتخاب افراد براساس معیارهای موهوم باعث می‌شود که نتوانیم بعد از انتخابات از مسئولان خود مطالبه‌گری کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر1 روز قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.

نظرها

اخبار بیشتر