چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی‌شوند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی‌شوند؟

انتخابخبرگزاری انتخاب |
برخی از افراد در فصل زمستان بسیار کمتر از دیگران دچار بیماری می شوند و همین موضوع نیز باعث تعجب اطرافیان است. اما اگر به الگوی سلامتی این افراد دقت کنیم متوجه می شویم برخی اصول را رعایت می کنند تا سلامت باشند.
چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی‌شوند؟ - 0

برخی از افراد در فصل زمستان بسیار کمتر از دیگران دچار بیماری می‌شوند و همین موضوع نیز باعث تعجب اطرافیان است. اما اگر به الگوی سلامتی این افراد دقت کنیم متوجه می‌شویم برخی اصول را رعایت می‌کنند تا سلامت باشند.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برای رسیدن به شاخصه‌های سلامتی در زمستان کافیست برخی نکات ساده را رعایت کنید:

چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی‌شوند؟ - 4

رژیم سالم خود را حفظ کنید

توماس ادیسون نه تنها یکی از باهوش‌ترین افرادی است که تا به حال زندگی کرده بلکه یکی از سالم‌ترین افراد نیز بوده است. راز او چه بود؟ رژیم غذایی ادیسون موضوعی است که وی در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۲۹ (در سن ۸۲ سالگی) در خصوص آن صحبت کرد. وی گفت: «مردم بیش از حد غذا می‌خورند و بیش از حد می‌نوشند. اگر پزشکان به جای دارو رژیم درمانی تجویز کنند، بیماری‌های انسان‌ها سالم خواهند بود و در فصل‌های سرد بیمار نمی‌شوند.»

به نظر می‌رسد این ایده‌ای درست است که می‌توان با رعایت برخی اصو رژیم غذایی سلامتی را حفظ کرد. مصرف غذاهای حاوی فیبر، پروتئین، کاهش مصرف قند و چربی و ورزش منظم سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌بخشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی‌شوند؟ - 9

مقدار زیادی سیر بخورید

به طرزی عجیب و غریب، برخی از افراد سیستم ایمنی قوی بدن خود را با کمک سیر ارتقا می‌دهند، سوزان براون، ۵۱ ساله، یکی از افرادی است که با سیر درمانی موفق شده بر ابتلا به انواع بیماری‌ها غلبهه کند. او می‌گوید هر بار حس می‌کنم در آستانه بیماری هستم با مصرف سیر، سه بار در روز و طی ۲۴ ساعت احساس خوبی می‌کنم.. یکی از مطالعات درباره سیر در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه کپنهاگ انجام شد و نشان داد که یک ترکیب شیمیایی در سیر به نام آنه وجود دارد که از آسیب رساندن باکتریها به سیستم ایمنی بدن جلوگیری می‌کند.

چرا برخی از افراد در زمستان مریض نمی‌شوند؟ - 12

ویتامین مصرف کنید

ویتامین‌ها خواه به شکل قرص و خواه به شکل میوه و سبزیجات، نقشی موثر در کاهش نرخ ابتلا به بیماریهای زمستانی ایفا می‌کنند بنابراین سعی کنید تا جایی که می‌توانید در فصل سرما ویتامین مصرف کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر