اداره‌کل ورزش نگاه ویژه‌تری به هندبال داشته باشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. ورزشی

اداره‌کل ورزش نگاه ویژه‌تری به هندبال داشته باشد

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
اداره‌کل ورزش نگاه ویژه‌تری به هندبال داشته باشد - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس هیات هندبال خوزستان با بیان این‌که در حال عمل کردن به وعده‌هایم هستم اما انتظار دارم همان‌طور که به رشته‌های دیگر توجه می‌شود، به هندبال نیز توجه شود، گفت: پس از هشت سال، هندبال اهواز را فعال کردیم و در شش ماهه نخست سال، ۵۶ ملی‌پوش داشته‌ایم ولی سالن اختصاصی نداریم.

سروش کجبافی، جوان‌ترین رییس هیات‌های ورزشی در کشور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به پیشبرد برنامه‌های مدنظر برای توسعه و گسترش هندبال در استان، اظهار کرد: مدتی پیش مرحله مقدماتی مسابقات لیگ دسته یک بانوان کشور برگزار شد که تیم بهمن بهبهان توانست به مرحله نهایی راه پیدا کند. اما متاسفانه این تیم با مشکل جدی مالی مواجه است و تا این لحظه به این تیم و دیگر تیم‌های خوزستانی حاضر در مسابقات کشوری، هیچ کمک مالی نشده است. اکنون نیز درخواست ما توجه مسئولان به هندبال خوزستان است.

پس از هشت سال، هندبال اهواز را فعال کردیم

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های من که در مجمع انتخابات رئیس هیات استان نیز به آن اشاره کردم، توجه به هندبال اهواز بود که پس از هشت سال مجددا هندبال مرکز استان را فعال کردیم. هیات هندبال اهواز نیز نماینده خوزستان در لیگ دسته یک هندبال آقایان کشور است که این تیم هم مانند تیم بانوان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند. ما به وعده خودمان در خصوص فعال‌سازی هندبال اهواز عمل کردیم و اکنون نوبت مسئولان است.

مسئولان در توجه به تیم‌ها، اولویت‌بندی کنند

رئیس هیات هندبال خوزستان گفت: مشکلات مالی چهار نماینده خوزستان در لیگ دسته یک هندبال آقایان و بانوان کشور را اذیت می‌کند. بحث ما این است که مسئولان برای توجه به تیم‌ها حداقل اولویت‌بندی کنند. در حال حاضر هندبال در لیگ‌های مختلف کشوری آقایان و بانوان فعال است و عناوین قهرمانی در مسابقات کشوری رده‌های سنی مختلف کسب کرده و به نظر من مستحق نگاه ویژه مسئولان است.

شش ماهه نخست سال، ۵۶ ملی‌پوش داشته‌ایم

وی با بیان این‌که در شش ماهه نخست سال، خوزستان ۵۶ ملی‌پوش در هندبال داشته است، افزود: از اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان می‌خواهم بررسی کند که چرا هیات هندبال خوزستان یک سالن اختصاصی در اهواز ندارد. ما برای برگزاری مسابقات‌مان باید به هیات‌های مختلف برای گرفتن سالن اصرار و التماس کنیم. حتی در این بین، هیات‌هایی سالن دارند که حتی مسابقات استانی هم برگزار نمی‌کنند. ولی بعد هندبال خوزستان فاقد سالن و امکانات لازم است.

تاکنون یک ریال هم به هیات هندبال پرداخت نشده است

کجبافی عنوان کرد: از اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان می‌خواهم بر اساس عملکرد هیات‌ها سالن‌های ورزشی را تقسیم کند. من نمی‌گویم که اداره‌کل، سالن را به صورت رایگان در اختیار ما بگذارد، ما هزینه و بهای آن را پرداخت می‌کنیم. با داشتن سالن به تیم‌های‌مان کمک می‌شود. در دو ماهی که ریاست هیات را بر عهده گرفته‌ام، یک ریال هم به هیات من پرداخت نشده است و این واقعا خوب نیست.

در خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

به وعده‌هایم عمل کرده‌ام

وی بیان کرد: من به عنوان یک رئیس هیات در حال عمل کردن به وعده‌هایم هستم اما انتظار دارم همان‌طور که به رشته‌های دیگر توجه می‌شود، به هندبال نیز توجه شود. تیم بهمن بهبهان، پرسپولیس بهبهان و شهدای مدافع حرم اهواز به صورت خصوصی اداره می‌شوند، اما تا حدی می‌توان اینچنین کار کرد. نباید باشگاه خصوصی را دلسرد کرد و باید از آن‌ها حمایت شود. الان شرایط به صورتی است که مدیران عامل همین باشگاه‌ها می‌گویند از سال آینده تیم‌داری نخواهیم کرد. از اداره کل ورش و جوانان خوزستان می‌خواهم نگاه ویژه‌تری به این رشته داشته باشد.

اداره‌کل ورزش حق هندبال را بدهد

رئیس هیات هندبال خوزستان گفت: از اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان می‌خواهم حق هندبال را بدهد تا ما هم بتوانیم به تیم‌های‌مان کمک کنیم. هیچکدام از رشته‌های توپی در شش ماهه نخست سال، ۵۶ ملی‌پوش در رده‌های پایه و فقط در بخش آقایان نداشته‌اند و با شروع اردوهای ملی در بخش بانوان، بدون شک به همین نسبت در بخش بانوان ملی‌پوش خواهیم داشت، حتی ما مربیانی را در کادر فنی تیم‌های ملی به عنوان سرمربی تیم‌ملی جوانان و مربی‌های تیم‌های ملی نوجوانان و نونهالان داریم. اگر به ازای هر کدام از این ملی‌پوشان‌مان، ۵۰۰ هزار تومان هم به ما اختصاص می‌دادند، برای ما کافی بود و می‌توانستیم اقدامات خوبی برای هندبال خوزستان داشته باشیم ولی متاسفانه تاکنون دیده نشده‌ایم.

وی بیان کرد: من دلسرد نمی‌شوم زیرا افراد حاضر در هندبال آن‌قدر خوب و با انگیزه هستند که من به کارم ادامه می‌دهم. اما هیات‌های شهرستانی و ورزشکاران‌مان وقتی می‌بینند که به آن‌ها بی‌مهری می‌شود، در روندشان تاثیرگذار است.

خوزستان می‌تواند میزبان یک رویداد بین‌المللی در هندبال باشد

کجبافی خاطر نشان کرد: ما درخواست میزبانی‌های کشوری را به فدراسیون داده‌ایم و اگر این میزبانی‌ها محقق شود، شوق خوبی بین ورزشکاران ایجاد می‌کند. حتی قرار بود، امسال میزبان اولین دوره مسابقات بین‌المللی در خوزستان باشیم، اما به دلایلی نشد. ما همچنان مشتاق برگزاری یک رویداد بین‌المللی در خوزستان هستیم و اگر مشکل خاصی ایجاد نشود طی ماه جاری با سفر رییس فدراسیون به خوزستان و تشکیل جلسه با حضور استاندار خوزستان و مدیرکل ورزش و جوانان، سال آینده می‌توانیم اولین رویداد بین‌المللی تاریخ هندبال خوزستان را میزبانی کنیم. امیدوارم در فروردین یا اردیبهشت‌ماه سال آینده بتوانیم این مسابقات را برگزار کنیم. سطح استان خوزستان به صورتی است که می‌تواند مسابقات بین‌المللی را میزبانی کند و مطمئنم با گرفتن یک میزبانی بین‌المللی، نگاه دیگری به هندبال خوزستان خواهد شد.

انتهای پیام

اداره‌کل ورزش نگاه ویژه‌تری به هندبال داشته باشد - 24

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری1 روز قبل
او در این کتاب، از ویروسی نوشته است که در شهر ووهان چین، در آزمایشگاه ساخته شده است. این کتاب در سال ۱۹۸۱ منتشر شده است. در این کتاب از ویروسی به نام ووهان-۴۰۰ به عنوان سلاحی آزمایشگاهی نام برده شده؛ ویروسی که در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است. اما پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد کتاب ویرایش شده و در نسخه‌ای که سال ۱۹۸۹ منتشر شده، نام ویروس به ووهان-۴۰۰ تغییر پیدا کرده است. او در کتاب پایان روزها End of Days نوشته است: «در حوالی سال ۲۰۲۰، یک بیماری در سراسر جهان گسترش پیدا می‌کند.
ایسناایسنا1 روز قبل
ترامپ در ادامه این صحبتهایش نقش هند را در مبارزه با «تروریسم رادیکال افراطگر» تحسین کرد. ترامپ به موضوع فروش سلاحهای آمریکا به هند نیز پرداخته و گفت: ما بهترین سلاح‌ها را میسازیم و آنها را به هند میفروشیم. وی خاطرنشان کرد، او و نارندرا مودی، نخست وزیر هند قرار است بر سر «شراکت قدرتمند و عادلانه به منظور ایجاد یک جهان امن‌تر و موفق‌تر» مذاکره کنند. وی افزود: آمریکا به دنبال دادن برخی از بهترین و ترسناکترین سلاح‌ها و تجهیزات نظامی جهان به هند است. رئیس جمهور آمریکا در ادامه صحبتهایش گفت: شما به عنوان کشور هند با توجه به این که به شکل یک کشور دموکراتیک عمل می‌کنید هر چه بیشتر الهام بخش هستید.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به محض ورود به هند از آمادگی کشورش برای فروش تسلیحات به هند سخن گفته و به چین سیگنال فرستاده است. به گزارش رویترز، ترامپ بعد از ورود به هند به بازاریابی برای تسلیحات و تجهیزات نظامی آمریکایی دست زده و از کالاهای ساخت کشورش تمجید کرده است. رئیس‌جمهور آمریکا بر عزم واشنگتن برای تقویت تجارت با دهلی نو تاکید کرده و از آمادگی آمریکا برای فروش تجهیزات نظامی مختلف شامل پهپاد، بالگرد و سیستم‌های موشکی خبر داده است. به گفته دونالد ترامپ، آمریکا و هند در مراحل اولیه حصول به یک «توافق تجاری فوق‌العاده» هستند. اعلام آمادگی رئیس‌جمهور آمریکا برای فروش «بهترین تجهیزات نظامی» به هند در شرایطی صورت گرفته که پیشتر مقام‌های دو کشور بارها بر مواضع مشترکشان در زمینه مقابله با نفوذ چین در منطقه ایندوپاسیفیک تاکید کرده‌اند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی جنگ طلبانه اعلام کرد که حملات اخیر این رژیم به دمشق پایتخت سوریه با هدف ترور یکی از رهبران بلندپایه جنبش جهاد اسلامی فلسطین صورت گرفت اما وی نجات پیدا کرد. وی همچنین تهدید کرد در صورتی که حملات انتقام جویانه گروه‌های مقاومت فلسطین از نوارغزه به فلسطین اشغالی ادامه داشته باشد با واکنش بی سابقه‌ای از سوی تل آویو مواجه خواهند شد. گردانهای سرایا القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو فلسطینی ۲۳ و ۲۴ ساله در جریان حمله اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق به شهادت رسیدند. جنبش جهاد اسلامی فلسطین آنچه در رسانه‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر ترور «اکرم العجوری» معاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی در حمله اسرائیل به منزل وی در دمشق صورت گرفته بود را تکذیب کرد.
الفالف1 روز قبل
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری عملیات را در محور نخست در «جبل زاویه» در جنوب استان ادلب از حدفاصل مناطق «خان شیخون - الهبیط» به سمت مناطق شمالی (برای پاکسازی مناطق جنوبی جبل الزاویه) آغاز کردند. به گفته منابع میدانی، در محور دوم در «جبل اربعین» در جنوب شرق استان ادلب نیز عملیات نیروهای ارتش سوریه از حومه شهر «معره نعمان» به سمت شهرک راهبردی «اریحا» در دستور کار قرار گرفته است. خبرها حاکیست، همزمان با آغاز عملیات، چند گروه از نیروهای تازه نفس ارتش سوریه نیز با انواع تجهیزات نظامی سنگین به محور «جبل زاویه» در جنوب استان ادلب اعزام و در منطقه مستقر شدند. از سویی دیگر، جنگنده‌های روسی به مواضع تروریست‌ها در شهرک «احسم» در جنوب استان ادلب حمله کردند و شماری از نیروهای ارتش ترکیه در این حملات کشته و زخمی شدند؛ مواضع تروریست‌ها در شهرک «کفرنبل» در جنوب استان ادلب نیز توسط جنگنده‌های روسی هدف قرار گرفت. براساس اطلاعات به دست آمده، تروریست‌ها در محور جنوب غرب استان ادلب و مناطق هم مرز با شمال غرب استان حماه در نزدیکی ایستگاه مراقبتی نیروهای ارتش ترکیه (شیرمغار) حملاتی را علیه مواضع نیروهای سوری در حومه شهرک الکرکات انجام دادند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در حالی از همتای خود در باشگاه سپاهان خواست بازیچه دست امیر قلعه نویی نشود که مسعود تابش پاسخ روشنی به عدم ارائه لیست بازیکنان سپاهان ارائه نکرد. مسعود تابش مدیرعامل سپاهان و محمدحسن انصاریفرد صبح امروز مناظره‌ای را با یکدیگر درباره اتفاقات رخ داده انجام دادند که انتهای این مناظره با گاف عجیب مدیر سپاهان همراه بود. در پایان این مناظره محمد حسن انصاریفرد مدیرعامل پرسپولیس در جواب تابش مدیرعامل سپاهان گفت: از شما خواهش می‌کنم در بازی بعدی سپاهان در نقش جهان از وقتی بازیکنان از رختکن خارج می‌شوند تا موقع گرم کردن فیلم بگیرید که حرف ما مستند شود. در ادامه و در جریان صحبت‌های انصاریفرد، تابش که به نظر می‌رسید فراموش کرده تلفن همراهش را قطع کند، در حال مواخذه کردن یکی از اطرافیانش در ارتباط با اتفاقات بازی روز گذشته بود. به والله قسم …در ادامه انصاری‌فرد مجددا شروع به صحبت کرد ولی اظهارات مبهم تابش همچنان از پشت تلفن به گوش می‌رسید.

نظرها

اخبار بیشتر