۱۰ هزار میلیارد تومان ضرر مالی شرکت‌های دانش بنیان از قطعی اینترنت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اجتماعی
۱۰ هزار میلیارد تومان ضرر مالی شرکت‌های دانش بنیان از قطعی اینترنت

۱۰ هزار میلیارد تومان ضرر مالی شرکت‌های دانش بنیان از قطعی اینترنت

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

گزارش‌ها از ضرر مالی شرکت‌های دانش بنیان از قطعی اینترنت نشان می‌دهد در قطعی اینترنت آبان ماه ۹۸ حدود ۱۶۳ ساعت بوده شرکت‌های دانش بنیان ضرر مالی قابل توجه‌ای داشته‌اند.

امروز ۱۹ آذرماه در صحن علنی مجلس، با حضور وزارت اقتصاد، وزارت ارتباطات، مرکزپژوهش‌های مجلس، وزارت آموزش و پرورش و جمعی از شرکت‌های دانش بنیان، دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه مورد بررسی قرار گرفت. بنابر گزارش ئیس مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران ضرر مالی شرکت‌های دانش بنیان از قطعی اینترنت و حوادث آبان ۹۸ بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

افشین کلاهی در این جلسه ضمن بیان این نکته که در بدنه حاکمیتی حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان نمی‌شود و جوانان در حال خروج از کشور هستند، اضافه کرد: «در شرایط کنونی این شرکت‌ها مشکلات بسیاری در بخش‌های مختلف به ویژه حوزه بیمه دارند. یکی از مشکلات بیمه‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان مسئله اجرای ماده ۴۲ قانون تأمین اجتماعی است، بر اساس این قانون، مهلت یک ماهه‌ای برای رسیدگی به مسائل این شرکت‌ها و هیأت‌های تجدیدنظر تعیین شده است، حال اگر شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه اطلاعات و مدارک تأخیر داشته باشند جریمه می‌شوند.» وی در ادامه افزود:

اما اگر سازمان تأمین اجتماعی در این عرصه تأخیر کند هیچ مشکلی برایش پیش نمی‌آید از این رو باید یک زمان مشخص برای سازمان تأمین اجتماعی در نظر گرفته شود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

کلاهی همچنین با اشاره اینکه نحوه رسیدگی به شکایت‌ها در سازمان تأمین اجتماعی و ترکیب هیات تجدیدنظر، بیان داشت: «این هیات باید با حضور نماینده کارفرما، نماینده کارگر و نماینده سازمان تأمین اجتماعی تشکیل شود؛ اما در شرایط کنونی هیأت مذکور با حضور نماینده اتاق بازرگانی، نماینده تأمین اجتماعی و نماینده وزارت کار تشکیل می‌شود حال این سؤال پیش می‌آید که آیا با این ترکیب می‌توان رأیی به نفع شرکت‌های دانش بنیان صادر کرد.»

وی می‌افزاید در این شرایط کنونی هنگام مراجعه مدیران شرکت‌های دانش بنیان به سازمان تامین اجتماعی برای دریافت مفاصا حساب بیمه، مجبور هستند تعهد دهند که سازمان می‌تواند صورت حساب ۱۰ ساله این شرکت‌ها را مورد بررسی قرار دهد. آقای کلاهی در این زمینه ادامه می‌دهد: ‌ «متأسفانه در شرایط کنونی سازمان تأمین اجتماعی وظیفه اصلی خود را فراموش کرده زیرا این سازمان از شرکت‌ها و افراد پول دریافت می‌کند تا خدمات ارائه کند اما الان این روند برعکس شده، حال باید مشخص شود که سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان خدماتی بوده یا سازمانی مطالبه‌گر است.»

بیشتر بخوانید:سهمیه بندی بنزین از امروز جمعه 24 آبان ؛ جدیدترین قیمت بنزین در سال 98معرفی و مقایسه و بررسی موتورهای جستجوی ایرانی در دوران قطع اینترنتاتصال دوباره اینترنت در سیستان و بلوچستان ؛ اینترنت دیتای موبایل زاهدان وصل شد

منبع: peivast

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
گزارش‌های میدانی خبرنگار تسنیم حاکی است که تلفات بسیاری از پرندگان در شبه جزیره میانکاله حاکی از وقوع بیماری در پرندگان بوده ولی مدیرکل دامپزشکی مازندران این اخبار را نقض کرده است. سید حسین رضوانی، مدیرکل دامپزشکی مازندران به خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به نتایج بدست آمده از آزمایشات مولکولی انجام شده بر روی پرندگان تلف شده در جزیره میانکاله، هر گونه آلودگی این پرندگان به ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان رد می‌شود. وی افزود: امروز در کنار جمع آوری لاشه‌های پرندگان، نمونه گیری از لاشه‌های تلف شده و پرندگان زنده تهیه و جهت بررسی به آزمایشگاه سازمان دامپزشکی کشور در تهران ارسال شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران ادامه داد: بر اساس اعلام نظر اداره کل دامپزشکی استان، برخی از سویه‌های مطرح آنفلوآنزا در کشور و همچنین بیماری نیوکاسل تا این لحظه منتفی است. ابراهیمی، سایر عوامل احتمالی در خصوص تلفات پرندگان مهاجر مانند مسمومیت را منوط به اعلام نظر سازمان دامپزشکی دانست و از همه مردم مازندران خواست تا در صورت مشاهده تلفات پرندگان، مراتب را در سریعترین زمان به ادارات محیط زیست و دامپزشکی اعلام کنند.

بیش‌فعالی را بشناسیم/ یک بیماری بحران زا که در کودکی نادیده گرفته می‌شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
مهمترین نشانه‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. خانواده‌ای که کودک‌شان او از بیش‌فعالی و نقص توجه رنج می‌برد. مهم‌ترین نشانه‌‌های بیش‌فعالی، فعالیت بیش از حد، تمرکز پایین، ناتوانی دنبال کردن کارها و رفتارهای ناگهانی هستند. این اختلال به سه نوع تقسیم می‌شود: کمبود توجه، بیش‌‌فعالی و ترکیبی از این‌دو. این نشانه‌‌ها در کودکان پیش از دوازده سالگی قابل تشخیص است و شیوع آن در پسران بیشتر از دختران است.

حریم بان شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، با وجود این سامانه نظارت دائمی و بر خط مدیران شهری بر حریم شهر امکان پذیر می‌شود. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

درختانی که قطع نشده بود

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
حفاری صورت گرفته در ضلع شرقی خیابان ولیعصر به فاصله هر ۴ متر، مربوط به کاشت درخت است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ هزار اصله درخت با بن ۵۰ سانتی متر و سن بین ۸ تا ۱۲ سال در محدوده مناطق ۳، ۶ و ۱۱ تا پایان سال کاشته می‌شود.

یخ بستن آب پشت سد حسنلوی در شهر نقده آذربایجان غربی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل

تمرینات اختصاصی علی کریمی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر