تصویب اصلاح آیین نامه واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی و تعاونی‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

تصویب اصلاح آیین نامه واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی و تعاونی‌ها

ایلناخبرگزاری ایلنا |
در جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد به ریاست فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ بررسی شد و به تصویب رسید.

تصویب اصلاح آیین نامه واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی و تعاونی‌ها - 1

به گزارش ایلنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ به منظور اجرائی نمودن ماده (۲۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ‌ (۲)، دستگاههای اجرائی مکلفند از محل منابع بودجه کل کشور و دارایی‌‌های خود تمهیدات لازم را برای اجرای طرح‌ جدید، نیمه ‌تمام و آماده ‌بهره ‌برداری و در حال بهره ‌برداری از طریق انعقاد قرارداد واگذاری و یا مشارکت با بخشهای خصوصی، تعاونی و شهرداری‌‌ها و دهیاری ‌ها با اولویت بخشهای خصوصی و تعاونی فراهم کنند.

در جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد باتوجه به محدودیت­‌های ایجاد شده در آیین­‌نامه اجرایی تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۸، برای استفاده کامل از ظرفیت­های قانونی تبصره (۱۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و توان بخش خصوصی پیشنهاد اصلاح این آیین­ نامه به تصویب رسید.

براساس این تصمیم، تمام طرح‌ها و پروژه‌های جدید و نیمه تمام (با اولویت طرح (پروژه‌های نیمه تام) و همچنین بهره برداری از طرح پروژه‌های تکمیل شده یا در حال بهره برداری و فعالیت‌های وابسته به آنها، مربوط به دستگاه‌های اجرایی موضوع بند (ب) ماده (۱) قانون برگزاری مناقصات – مصوب ۱۳۸۳ – و ماده (۱) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران – مصوب ۱۳۹۵ – مشمول این آیین نامه می‌باشند.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

همچنین طرح (پروژه) هایی که براساس مصوبات هیئت واگذاری موضوع قانون اجرای سیاست‌های کلی اصلی چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی مصوب ۱۳۸۷ – در فهرست واگذاری قرار دارند، از شمول طرح (پروژه) های این آیین نامه خارج می‌شوند.

به منظور استفاده از منافع تعهد شده دولت موضوع تبصره (۱۹) قانون، باید اقداماتی حسب مورد در ضمن فرایند اجرایی دستورالعمل ماده (۲۷) قانون الحاق (۲) انجام شود. طبق این مصوبه دستگاه اجرایی استفاده از منابع تعهد شده دولت (موضوع بند (الف) این آیین نامه) حسب مورد به صورت تسهیلات تلفیقی، یارانه سود یا کمک از جمله برای استملاک زمین و تامین بخشی از هزینه سرمایه در دوران احداث یا توسعه پروژه از محل دارایی‌های دستگاه‌های اجرایی (‌موضوع بند (پ) ماده (۴) این آیین نامه) را ضمن تهیه گزارش تصمیم به واگذاری و در تهیه الگوی مالی منظور می‌نماید.

گفتنی است، این آیین نامه در کمیسیون اقتصاد به تصویب رسیده و برای تصویب نهایی آماده طرح در هیئت دولت است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | روحانی: بروید پای صندوق رای ولو اینکه …

همشهریهمشهری1 روز قبل

۲ نفر از سرنشینان هواپیمای آمریکایی زنده و مفقود هستند + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، خبرگزاری «رویترز» روز سه‌شنبه به نقل از یک مقام پلیس افغانستان نوشته است که اطلاعاتی وجود دارد که ۲ نفر از سرنشینان هواپیمای سقوط‌کرده آمریکا در افغانستان، زنده بوده‌اند. ساعاتی بعد مشخص شد که این هواپیما، یک هواپیمای شناسایی و ارتباطی «E-۱۱A» نیروی هوایی آمریکا است. امروز یک مقام ارتش آمریکا گفت نیروهای این کشور به اجساد سرنشینان هواپیما دست پیدا کرده‌اند و واشنگتن اکنون در حال تعیین هویت آن‌هاست. یک مقام آمریکایی مدعی شده است که مجموعا ۲ جسد کشف شده و تنها سرنشینان این هواپیما هم همین دو نفر بوده‌اند. پنتاگون هنوز در مورد گزارش‌های منتشر شده مبنی بر زنده بودن برخی از سرنشینان هواپیما اظهار نظر نکرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم | انتقاد سنگین روحانی از شورای نگهبان | این شد انتخابات؟!

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
حسن روحانی با انتقاد از شیوه تحقیقات شورای نگهبان و بی‌توجهی آنها به گزارش نهادهای نظارتی گفت: اینکه شخصی همسایه‌هایش را ببیند و به آنها کادو بدهد تا از او تعریف کنند و تایید صلاحیت بگیرید، شد انتخابات …؟! دریافت ۹ MB کد خبر ۴۸۱۱۶۳

انتقاد تند مداح معروف از مسئولان/واقعا شماها دنبال اصول واصلاحید؟

مهرمهر1 روز قبل
حاج محمود کریمی مداح اهل بیت در یکی از مراسم‌های خود به مسائل سیاسی و احزاب واکنش نشان داد و گفت: مشکل ما این است که پدافند سیاسی نداریم.

فیلم | کنایه انتخاباتی روحانی و مقایسه ایران با افغانستان

همشهریهمشهری1 روز قبل
رئیس جمهوری در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور گفت: افغانستان هم انتخابات الکترونیکی برگزار می‌کند اما در ایران هنوز محقق نشده است. در هر دوره‌ای به وزیر کشور تاکید کردیم، نشد. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۰۸۷۹

نظرها

اخبار بیشتر