ترفندهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت ارز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

ترفندهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت ارز

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
امروز خیابان فردوسی شبیه عصرهای پاییزی معمول نبود، حرارت دلار، پای خیلی ها را به این خیابان باز کرده است.

خبرآنلاین: نه فقط ساکنان همیشگی فردوسی که مشتریان و معامله گران امروز در موقعیتی ویژه قرار داشتن، هیجان معامله گران با افزایش ساعت به ساعت دلار بالا می‌رفت و تلاش دلالان برای دمیدن بر این التهاب محسوس بود. کسانی که امروز به میدان فردوسی رفتند تا از دلار خبری بگیرند به عینه تلاش دلالان و صرافان نه برای فروش دلار که برای خرید آن از مردم را دیدند. بسیاری از آنها با اصرار و یقه‌گیری قصد داشتند دلارهای مراجعان را بخرند و حتی وقتی مطمئن می‌شدند دلاری در کار نیست، دیگر صحبتی نمی‌کردند و سئوال‌ها را بی جواب می‌گذاشتد.

شکل‌گیری دوباره صف‌ها

اولین چیزی که توجه را به خود جلب می‌کرد صف‌های طولانی در برابر صرافی‌های رسمی و بانکی بود، انبوهی جمعیت با کارت‌های ملی در دست‌هایشان. شلوغی و ازدحام به قدری بود که امکان گفتگو با کسانی که در صف بودند فراهم نبود و تنها کسانی که سئوالات را جواب می‌دادند همان دلالانی بودند که در پیاده‌روها انبوه حاضران را به فروش دلارهایشان ترغیب می‌کردند.

نفر اول مرد میانسالی بود که نزدیک شد و در حالی که اطراف را می‌پایید در گوش هر رهگذری می‌گفت: دلار! دلار! بیا!» اسمش علی بود. قیمت خرید را پرسیدم نگاهی به تابلو صرافی که عدد ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان را نشان میداد انداخت و گفت۱۳: هزار و ۸۰۰ میخرم. قیمت خرید یورو را ۱۵ هزار تومان اعلام کرد. امروز اما گپ و گفت طولانی با دلالان دشوار بود چرا که بسیاری از ماموران مخفی وحشت داشتند و به قول خودشان می‌گفتند باید مراقب باشم گیر نیفتم

فقط می‌خرم؛ فروش ممنوع

امروز کسانی که قصد فروش دلار داشتند چشم و چراغ بازار بودند. نه فقط دلالان حاشیه خیابان که صرافان عادی نیز قصد فروش نداشتند. همه می‌خریدند و تبدیل بازار به خریدار خودش بر آتش ریخته شده در بازار می‌دمید. یکی از دلالان در پاسخ به این سئوال که بخرم یا بفروشم، گفت: امروز دست نگه دار حباب قیمت شکل گرفته و در روزهای آتی پایین می‌آید اما حاضر نبود دلارهایش را بفروشد و می‌گفت فعلا معامله ریسک بالایی دارد.

ترفندهای خاص دلالان برای بالا بردن قیمت ارز - 7

این بار از زمین بلند می‌شوم

اولین سئوال درباره قیمت دلار زمینه را برای مکالمه‌ای هیجان انگیز فراهم می‌کرد. دلالان به محض آنکه حس می‌کردند پرسش کننده دلار دارد، سریع از هر دری وارد می‌شدند تا دلار را بخرند. ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان، برخی حتی قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان را نیز پیشنهاد می‌کردند. بهنام در پاسخ به این سئوال که اگر فروش دلار امروز صرف دارد چرا تو و همکارانت دلار نمی‌فروشید؟ گفت: تازه وارد کار شده‌ای؟ کف می‌خری تا سقف بفروشی؟

در وبسایت خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی توضیح داد: اگر قصدت سرمایه گذاری در بازار ارز است، باید بگویم قیمت‌ها در روزهای آتی بالا می‌رود اما مطمن باش چون نقطه نزول را تشخیص نمی‌دهی ضرر می‌کنی. تعریف کرد که دو بار در بازار ارز با ورشکستگی روبرو شده و سرمایه‌اش را از دست داده است. در حالی که اطراف را می‌پایید گفت: عمر این جهش هم کوتاهه، برای همین باید این بار بار خودم را ببندم و از زمین بلند شوم. در این قیمت می‌خرم تا در روزهای اتی که تعداد مشتریان بالا می‌رود، به قیمت‌های بهتر بفروشم و سود ببرم. بعد هم از زمین بلند می‌شوم و زیانم را جبران می‌کنم.

در پاسخ به این سئوال که نمی‌ترسید باز هم ضرر کنید؟ گفت: خیلی‌ها همین طور پولدار شده‌اند، خیلی‌های دیگر هم ضرر کرده‌اند اما من می‌خواهم این بار ضررهای قبلی را جبران کنم.

دلار ۱۴٫۱۰۰ نمی‌فروشم

هم صرافان عادی و هم لالان قیمت دلار را ۱۴ هزار و ۱۰۰ اعلام می‌کردند اما حاضر به فروش در این قیمت نبودند و در برابر اصرار برای خرید می‌گفتند قیمت ۱۴ هزار ۵۰۰ دلار را به فروش خواهند رساند. این وضعیت در مورد یورو هم وجود داشت هر یورو در صرافی‌های بانکی ۱۵ هزار تومان و در صرافی‌های عادی ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود. عصر خیابان فردوسی امروز شلوغ‌تر از عرصهای سه شنبه‌ای پاییزی بود.

همه از گرانی دلار صحبت می‌کردند اما رفتار عجیب صرافان در خصوص نفروختن دلار خود اشتیاقی کاذب را در برخی برای خرید دلار به قیمت‌های بالاتر از قیمت روز نیز ایجاد می‌کرد. به نظر می‌رسد ترفندی تازه به کار گرفته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.

ریزش قیمت خودرو از ماه آینده/پیشخوان

8+
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش رکنا، هیوندای سانتافه موجود در تصویر، جز نمونه‌های فول آپشن این کراس اوور کره‌ای نیست. اما با این وجود سامانه‌های HTRAC و دوربین راداری پشت شیشه نیز در آن دیده می‌شود. همچنین با توجه به طرح رینگ‌ها و نوع سقف، می‌توان احتمال داد که هیوندای سانتافه مورد بحث در جایگاه یک خودروی نیمه فول قرار می‌گیرد. در حال حاضر کمپانی هیوندای، سانتافه نسل TM را با پیشرانه‌های بنزینی دو لیتری توربو، ۲٫۴ لیتری MPi و GDi تنفس طبیعی، ۳٫۵ لیتری شش سیلندر، ۲ و ۲٫۲ لیتری دیزل عرضه می‌کند. همچنین با توجه به نوع پیشرانه جعبه دنده شش سرعته دستی، شش و هشت سرعته اتوماتیک بر روی این کراس اوور تک و دو دیفرانسیل نصب می‌شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
وانانیوزوانانیوز19 ساعت قبل
فرش ماشینی یا فرش دستباف؟ هرچند فرش دستباف در نگاه اول ارجحیت دارد در مقابل فرش ماشینی، اما با نگاهی دقیق‌تر می‌توان پی برد که فرش ماشینی هم رقیبی چندان دست و پا بسته نیست. چرا فرش ماشینی از فرش دستباف بهتر است؟ قیمتاولین مزیت فرش ماشینی در مقابل فرش دستباف قیمت آن می‌باشد. اما ابعاد فرش ماشینی به صورت استاندارد ۳ سایز اصلی می‌باشد: فرش ۱۲ متری، فرش ۹ متری و فرش ۶ متری. ارتباط قیمت فرش ماشینی با ابعاد مختلف آنقیمت فرش ماشینی چطور محاسبه می‌شود؟ محاسبه قیمت فرش ماشینی بر اساس قیمت فرش ۱۲ متری محاسبه می‌شود. پس با توجه به مطالب بیان شده، قیمت فرش ماشینی ۶ متری نصف قیمت ۱۲ متری، قیمت قالیچه و کناره ۴ متری، یک سوم فرش ۱۲ متری، قیمت کناره ۳ متری، یک چهارم قیمت فرش ۱۲ متری و قیمت کناره ۲ متری، یک ششم قیمت فرش ۱۲ متری می‌باشد.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
خودروی «کوییک آر» که هفته گذشته از سوی پارس خودرو به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه سایپا تحویل مشتریان شد در سایت‌های خرید و فروش خودرو با قیمت‌های عجیب عرضه شد. خودروی کوییک ار که هفته گذشته از سوی پارس خودرو به عنوان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه سایپا تحویل مشتریان شد در سایت‌های خرید و فروش خودرو با قیمت‌های عجیب عرضه شد. به گزارش عصر ایران این خودرو با قیمت ۶۹ میلیون تومان هفته گذشته توسط سایپا به مشتریان عرضه شد و این در حالی است که طی چند روز پس از تحویل «کوئیک آر» این خودرو با حاشیه سود حدود ۲۰ میلیون تومانی با قیمت‌های ۸۷ تا ۹۰ میلیون تومانی در سایت‌های خرید و فروش خودرو عرضه شده است. کوییک آر تنها در بحث ترکیب رنگ و نوع رینگ با کوییک دنده‌ای تفاوت دارد و در سایر مشخصات، مشابه به نمونه تولیدی در سایپا است و حال آنکه یک تفاوت رنگ حاشیه سود تا ۲۰ میلیونی را در پی داشته باشد منطقی به نظر نمی‌رسد. کوییک دنده‌ای آر به پیشرانه ۱٫۵ لیتری ۸ سوپاپ مجهز است که ۸۷ اسب بخار را با گشتاور ۱۲۸ نیوتن متر تولید می‌کند.
ایران‌جیبایران‌جیب14 ساعت قبل
شرکت خودروسازی جنسیس پس از انتشار هفته‌ها تیزر مختلف، در نهایت اولین خودروی شاسی بلند خود را با نام GV۸۰ معرفی کرد. شرکت خودروسازی جنسیس پس از انتشار هفته‌ها تیزر مختلف، در نهایت اولین خودروی شاسی بلند خود را با نام GV۸۰ معرفی کرد. علاوه بر این، شاسی بلند جنسیس GV۸۰ از تکنولوژی جدید کمپانی خودروسازی هیوندای در راستای کنترل و کاهش نویز جاده استفاده می‌کند که با دریافت و آنالیز امواج دریافتی، موج صوتی مخالف به داخل کابین ارسال کرده و به کاهش سروصدای جاده در داخل کابین کمک می‌کند. در بازار کره جنوبی، امکان خرید شاسی بلند جنسیس GV۸۰ با موتور ۳ لیتری شش سیلندر توربودیزل وجود دارد که خروجی قدرت آن برابر با ۲۷۴ اسب بخار بوده و در حداکثر توانایی خود می‌تواند خروجی گشتاور ۵۸۹ نیوتن متری داشته باشد که از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک دریافت شده و به چرخ‌ها ارسال می‌شود. جنسیس GV۸۰ از همین ماه در کشور کره جنوبی عرضه خواهد شد، اما هنوز زمان دقیقی برای عرضه این خودرو در سایر بازارهای جهانی مشخص نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر