بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید حرکت می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید حرکت می‌کند

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید حرکت می‌کند

مهرخبرگزاری مهر |
شهرکرد- مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چهارمحال و بختیاری گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید و حمایت از کالای داخلی حرکت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی توکلی ظهر سه شنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید و حمایت از کالای داخلی حرکت می‌کند، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه از مهمترین اقدامات برای رونق بخش تولید و حمایت از تولید کننده است.

وی با بیان اینکه این بانک تمهیدات ویژه‌ای برای تولید کننده و مصرف کننده فراهم کرده است، اظهار داشت: تسهیلات به خریداران برای خرید کالای ایرانی پرداخت می‌شود و مبلغ تسهیلات به حساب تولید کننده واریز می‌شود.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در سالجاری ۲۹ هزار فقره تسهیلات از سوی این بانک در استان چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است، بیان کرد: میزان تسهیلات پرداختی در این استان در مجموع حدود چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در غالب طرح‌ها و تفاهنامه‌های مختلف پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۸۶ با مشارکت سهام‌داران ۱۰ بانک بزرگ کشور با ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار فعالیت خود را آغاز کرد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این بانک با ۵۳۰ شعبه در راستای کمک به اقتصاد، معیشت، توانمندی، اشتغال و درمان و در راستای هم‌افزایی با سازمان‌ها از جمله کمیته‌ امداد امام خمینی (ره)، بنیاد برکت، بهزیستی و … فعالیت می‌کند.

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در مسیر رونق تولید حرکت می‌کند - 6

وی تاکید کرد: ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبارات این بانک در سال جاری افزایش یافته است.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش اعتبارات این بانک، ادامه داد: قدرت وام‌دهی و تنوع طرح‌های بانک در سال جاری افزایش یافته است که این امر به رونق اشتغال، تولید، درمان و بهداشت کمک می‌کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی اظهار داشت: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بیش از هفت هزار فقره تسهیلات به میزان ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال به مددجویان کمیته امداد (ره) پرداخت کرده است.

وی تاکید کرد: ۷۰۰ فقره تسهیلات نیز توسط بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در قالب ۴۰ میلیارد ریال در بخش مسکن روستایی پرداخت شده است.

وی اشاره به طرح همیاران مهر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، تصریح کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در این طرح با بهره گیری از کمک خیران به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت می‌کند.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این تسهیلات به افراد نیازمندی که از سوی کمیته امداد، استانداری، بهزیستی، فرمانداری و … معرفی می‌شوند، پرداخت می‌ شود.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست عنوان کرد: با تسهیلات اشتغالزا بیش از دو هزار طرح اشتغالزا در این استان اجرا شده است.

علی ملکپور بیان کرد: ایجاد اشتغال و توانمند سازی مددجویان از مهمترین اهداف کمیته امداد به شمار می‌رود.

مدیرکل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه دو هزار و ۲۴۰ یتیم تحت پوشش کمیته امداد چهارمحال و بختیاری هستند، اظهار داشت: این تعداد یتیم از تمام خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

وی با اشاره به اینکه دو هزارو ۵۵۰ فرزند مددجو نیز در چهارمحال و بختیاری تحت پوشش هستند، بیان کرد: این تعداد فرزند مددجو طی طرح محسنین از کمک‌های خیران بهره مند هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف22 ساعت قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

باور توان داخلی و ساخت تجهیزات نفتی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باور به توان داخلی و فشار تحریم‌ها باعث شده است که با اتکا به خلاقیت متخصصان داخلی، محصولی به مراتب بهتر از نمونه خارجی تولید شود.

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/فارس رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد که ۳۴ پرونده فساد اقتصادی در این استان تشکیل شده و در دست رسیدگی است. حجت الاسلام سید کاظم موسوی در نشست قضایی استان با حضور رییس سازمان بازرسی کشور با اشاره به این که سالانه بیش از ۴۰۰ هزار پرونده به مجموعه قضایی استان وارد می‌شود، گفت: طی چند مدت اخیر اقدامات زیادی به منظور کاهش ورودی پرونده‌های قضایی در سطح استان انجام شده است. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، وی با اشاره به این که در دوران تحول قوه قضاییه مبارزه با فساد اقتصادی به جد در دستور کار است، بیان کرد: طی یک سال گذشته ۱۱ پرونده مربوط به اخلال در نظام اقتصادی و بازار ارز در شعبه ویژه جرایم اقتصادی استان رسیدگی شده که مرتکبین آن به حبس‌های طولانی محکوم شده‌اند. رئیس کل دادگستری استان فارس از تشکیل ۴۳ پرونده مفاسد کلان و غیر کلان اقتصادی خبرداد و بیان کرد: این پرونده‌ها مربوط به شهرستان‌های استان از جمله مرودشت، زرقان، ارسنجان و … است. رئیس کل دادگستری فارس در عین حال خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۰ زندانی مهریه در سطح زندان‌های استان است.

رمزارزها؛ اقتصاد دیجیتالی

صدا و سیماصدا و سیما57 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رمزارزها نوعی از پول مجازی است که استخراج آن سالهاست در برخی کشورها آغاز شده است اما اجرای آن در ایران همچنان کش و قوس‌های فراوانی دارد.

نظرها

اخبار بیشتر