طرحهای بازآفرینی شهری مسکوت ماند/ستاد بازآفرینی بروجرد درجا میزند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
طرحهای بازآفرینی شهری مسکوت ماند/ستاد بازآفرینی بروجرد درجا میزند

طرحهای بازآفرینی شهری مسکوت ماند/ستاد بازآفرینی بروجرد درجا میزند

مهرخبرگزاری مهر |
بروجرد- در حالی پروژه‌های بازآفرینی پایدار شهری بروجرد مسکوت مانده‌اند که جلسات ستاد بازآفرینی بدون خروجی برگزار می‌شود و دستگاه‌های ذی‌ربط نیز منفعل‌تر از همیشه عمل می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، تاخیر در اجرای طرح‌های بازآفرینی پایدار شهری بروجرد موضوعی است که مورد سوال مسئولان و مردم قرار گرفته به طوری که فرماندار بروجرد خواستار راه اندازی و پی گیری این پروژه‌ها از سوی دستگاه‌های متولی شد.

مسکوت ماندن و تاخیر در اجرای پروژه‌های بازآفرینی پایدار شهری بروجرد همانند پیاده راه سازی سه راه جعفری، سراهای بازار قدیمی و آزاد سازی حریم امام زاده جعفر بروجرد طی ماه‌های اخیر را شاهد بوده‌ایم و علی رغم مطالبه عمومی مردم و مسئولان ارشد شهرستانی اما ستاد بازآفرینی پایدار شهری بروجرد در پیشبرد و اجرای طرح‌های این ستاد تا کنون موفق نبوده است.

تا کنون جلسات متعدد و بدون خروجی با حضور اعضای ستاد بازآفرینی پایدار شهری بروجرد برگزار شده است که به زعم خود مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط این جلسات تنها تکرار مکررات بوده و هیچ گونه حرکتی در راستای اجرایی شدن طرح‌ها و پروژه‌های بازآفرینی و مرمت بافت‌های فرسوده بروجرد انجام نشده است.

از سوی دستگاه‌های متولی در ستاد بازآفرینی شهری هیچ گونه حرکتی دیده نمی‌شود

این در حالی است که مسعود فلاح عصر سه شنبه در جلسه‌ای که به همین منظور در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد، گفت: متاسفانه تا کنون بازآفرینی شهری آنگونه که باید و انتظار می‌رود نتوانسته به نحو احسن عمل کند.

وی افزود: این ستاد بسیار منفعلانه عمل می‌کند چرا که از سوی دستگاه‌های متولی در این ستاد هیچ گونه حرکتی دیده نمی‌شود.

معاون عمرانی فرماندار بروجرد با بیان اینکه طرح‌ها در این ستاد بلاتکلیف مانده‌اند، تصریح کرد: طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری و بافت‌های فرسوده بروجرد باید پی گیری شود چرا که با توجه به پیدا شدن سرمایه گذار کارآمد ولی هنوز در این راستا اتفاق خاصی نیفتاده است.

فلاح ادامه داد: ستاد بازآفرینی پایدار شهری بروجرد باید پویاتر عمل کند چون تا پایان عمر دولت ستاد بازآفرینی جمع می‌شود.

وی افزود: برای اجرای طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری بروجرد اعتباراتی در نظر گرفته شد که معلوم نشد فرجام این اعتبارات به کجا رفت و باید بپذیریم که با اعتبارات اندک اجرایی شدن این طرح امکان پذیر نیست.

راه و شهرسازی عملا هیچ کاری انجام نداده است

به گفته معاون عمرانی فرماندار بروجرد، دستگاه‌های خدمات رسان نیز برای همکاری به اعتبارات کلانی نیاز دارند که تخصیص این اعتبارات ممکن نیست پس عملا اجرای این طرح تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

فلاح تاکید کرد: به نظر می‌رسد راه و شهرسازی عملا هیچ کاری انجام نداده است و با توجه به امکانات موجود باید طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری بروجرد را شروع کنیم چون این ۶ میلیارد تومان اعتبار تخصیص را هم از دست خواهیم داد.

وی با بیان اینکه برای اجرایی شدن طرح باید پی گیر مشاور باشیم و دستکاری زیرساخت‌ها با اصلاح موضعی انجام شود، افزود: با همین شرایطی که موجود است باید کف سازی و دیوارسازی طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری بروجرد به عنوان اولویت اول آغاز شود.

تغییر زیرساخت‌ها در طرح پیاده راه سازی «سه راه جعفری» اشتباه بود

حجت اله یارمحمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد نیز در این جلسه اظهار داشت: تغییر زیرساخت‌ها در طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری به یکباره اقدام مناسبی نبود و باعث شد که حجم زیادی از کار را به انجام زیرساخت‌ها اختصاص دهیم و این مقرون به صرفه نبود.

وی ادامه داد: این اقدام باعث شد طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری بروجرد عملا اجرایی نشود و انتظار می‌رود دستگاه‌های خدمات رسان در حین انجام طرح قسمت هایی که لازم است را دستکاری کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بروجرد بیان داشت: ورود به زیرساخت‌ها از اول کار اشتباهی بود چرا که قرار نبود کف سازی و دیوار سازی انجام شود و پیشنهاد می‌کنیم فاز اول طرح از جلوی مسجد امام خمینی (ره) شروع شود.

بروجرد نسبت به دیگر شهرهای لرستان از اعتبارات کمتری برخوردار است

رحیم جافری شهردار بروجرد نیز در این رابطه ادامه داد: یکی از ماموریت‌های وزارت راه و شهرسازی بازآفرینی شهری در دولت تدبیر بود که بافت‌های فرسوده را توانمند کنند تا با این طرح، نوسازی در بافت‌های فرسوده شهر و بافت‌های ناکارآمد مرکزی داشته باشیم.

وی افزود: بجای اینکه شهر را به شکل افقی توسعه دهیم دولت به این نتیجه رسید بازآفرینی در بافت‌های فرسوده را انجام دهد و در بروجرد نیز علی رغم دیگر شهرهای استان، از اعتبارات و خدمات پایین‌تری برخوردار هستیم.

جافری تاکید کرد: آمار قیر دریافتی بروجرد با توجه به سقف قیر دریافتی، پایین‌تر است و به شهرهای دیگر ۴۰۰ تن و به بروجرد ۳۰۰ تن قیر اختصاص پیدا کرده است در حالیکه این میزان باید هزار و ۲۰۰ تن باشد.

وی گفت: امسال در شهرهای ازنا و الیگودرز پروژه هایی احیا شده است اما در سال گذشته در بروجرد هیچگونه تخصیصی نداشته‌ایم.

از هیچ گونه تخصیص اعتباری خبری نیست

شهردار بروجرد ادامه داد: مشاور طرح در سال گذشته نتوانست از پرپوزال خود دفاع کند و قرار شد یک مشاور جدید برای امسال انتخاب و معرفی شود اما در پایان سال مشاهده می‌کنیم از هیچ گونه تخصیص اعتباری خبری نیست.

جافری گفت: سال گذشته ۳۰۰ تن قیر دریافتی داشتیم که توانستیم بخشی از محلات هدف را انجام دهیم و البته این کار باید ادامه داشته باشد چون سطح بازآفرینی بروجرد نسبت به دیگر شهرهای استان بیشتر است.

وی با بیان اینکه در آستانه ۹۰ سالگی تشکیل شهرداری بروجرد هستیم، اظهار داشت: ساختمان هایی که فاقد بافت فرسوده هستند باید حفظ شوند؛ انتظار می‌رود اعتبار تکمیلی سرای حافظیه پرداخت شود و دستگاه‌های خدمات رسان جهت توجه به زیرساخت‌های شهر همکاری کنند.

شهردار بروجرد تاکید کرد: سعی کنیم از دیگر شهرهای لرستان عقب نمانیم.

حواله ۶۰۰ تنی قیر بروجرد پرداخت نشد

جافری افزود: سال گذشته قرار شد حواله ۶۰۰ تن قیر به بروجرد بدهند که این حواله را ندادند و گفتند سال آینده که امسال نیز دارد به پایان میرسد اما این میزان قیر به بروجرد اعطا نشده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیازمند مقدار زیادی قیر هستیم، ادامه داد: از دستگاه‌های حفار هم انتظار داریم هر چه سریعتر چاله‌ها را پر کنند تا بیشتر از این مردم اذیت نشوند.

شهردار بروجرد گفت: انتظار می‌رود از پتانسیل‌های شهر استفاده شود و شهرداری بروجرد نیز آمادگی دارد در بافت مرکزی و حاشیه نشین عملیاتی را انجام دهد تا مردم امید بیشتری پیدا کرده و همکاری بهتری با مدیران شهری داشته باشند.

بر اساس این گزارش، مطابق مصوبات اولیه این ستاد، مقرر شده شهرداری بروجرد با هماهنگی راه و شهرسازی و میراث فرهنگی بروجرد مشاور طرح پیاده راه سازی سه راه جعفری را انتخاب کنند که اولین گام پی گیری تعیین وضعیت مشاور پروژه بوده که نه شهرداری و نه راه و شهرسازی تا کنون اعلام وضعیت نکرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
مصرف آووکادو از دید بسیاری از افراد سرشار از خواص متعدد است اما برخی از افراد هستند که اطلاعات چندانی درباره آووکادو ندارند و بر همین اساس به نکاتی مهم درباره آووکادو می‌پردازیم. هنگامی که رژیم کم سدیم و رژیم پتاسیمی بالاتر مصرف شود، سدیم از دست رفته از طریق ادرار و کاهش فشار خون افزایش می‌یابد. سلامتی چشم شما را بهبود می‌بخشدچه کسی تصور می‌کرد که آووکادو به طور بالقوه می‌تواند سلامت چشم شما را در شرایط عالی نگه دارد؟ یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که مصرف آووکادو باعث بهبودی شناخت و بینایی افرادی می‌شود که روزانه یک آووکادو مصرف می‌کنند. آووکادو حاوی آنتی اکسیدان لوتئین است. لوتئین در پیشگیری از بیماری‌های چشمی وابسته به سن و ارائه بهبود عملکرد شناختی نقش دارد.
مهرمهر7 ساعت قبل
وی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و هموطنان استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهرها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. اصغری ادامه داد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابرهای باران‌زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. این کارشناس سازمان هواشناسی، گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری افزود: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. وی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس را نیز در بر خواهد گرفت.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ نورالله خادم درباره آخرین وضعیت جوی و ترافیکی محور‌های منتهی به تهران بزرگ افزود: بارش برف در محور‌های جنوبی استان از صبح قطع شده است. وی به استقرار تیم‌های گشتی پلیس اشاره کرد و گفت:: مأموران پلیس راه تهران بزرگ در حال امدادرسانی به خودرو‌های دچار نقص فنی، هستند. همچنین مدیریت ترافیک، تسهیل در تردد و کنترل زنجیر چرخ در دستورکار مأموران است. خادم با تأکید بر اینکه رانندگان باید از عجله و شتاب پرهیز و سرعت مطمئن و فاصله طولی مجاز را رعایت کنند، از آن‌ها درخواست کرد به هیچ عنوان از خط اضطرار عبور نکنند، چرا که با توجه به برف‌روبی و عملیات راهداری، سطح باند اضطرار دارای لغزندگی است. وی گفت:: داشتن تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ برای تردد در معابر کوهستانی و برفگیر الزامی است. همچنین توصیه شده است با توجه به بارش برف شدید و احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن از سفر‌های غیر ضروری در محور کرج - چالوس خودداری شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین دوربین‌های ۲۰۲۰ سونی: هر نوع دوربینی که بخواهید

تکراتوچند ثانیه قبل

مستند «فارابی» توسط قزاقستان ساخته می‌شود

سینماپرس6 دقیقه قبل

فدراسیون فوتبال: دی بیاسی گزینه سرمربیگری تیم ملی نیست

نود7 دقیقه قبل

دلنوشته علی علیزاده درباره حاج قاسم و تظاهرات عراقی‌ها

مشرق‌نیوز7 دقیقه قبل

پیروزی دراماتیک راجر فدرر در اوپن استرالیا | راز آن شش امتیاز کلیدی

همشهری8 دقیقه قبل

تکذیب خبر بازسازی ۲۵۰ مدرسه سوری توسط آموزش و پرورش ایران

خبر فوری8 دقیقه قبل

لیگ جهانی کاراته وان پاریس| بهمنیار از رسیدن به دیدار نهایی بازماند/ حذف مهدی‌زاده، میرزایی و مسکینی در دور نخست

تسنیم9 دقیقه قبل