ضرورت توجه مدیران به کاهش آسیب‌های اجتماعی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
ضرورت توجه مدیران به کاهش آسیب‌های اجتماعی

ضرورت توجه مدیران به کاهش آسیب‌های اجتماعی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/زنجان معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: مدیران باید به کاهش آسیب اجتماعی توجه کنند.

خدابخش مرادی‌نافچی شامگاه امروز در جلسه تخصیص اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل کاهش آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: اگر بر اساس آنچه که به صورت تئوری بیان می‌شود از امکانات، فضا و نیروی انسانی که در کشور وجود دارد، استفاده می‌شد، حال با مشکلات کمتری مواجه بودیم.

این مسئول با تاکید بر استفاده مطلوب و مداخله‌جویانه از امکانات، ادامه داد: اگر در زمان حاضر این موضوع مطرح می‌شود، رویکرد مداخله‌ای است.

وی با اشاره به اهمیت توجه مدیران به کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزود: رویکرد جلسه تخصیص اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش حساسیت مدیران حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و حتی زیربنایی به مسائل رفتار و آسیب‌های اجتماعی و مداخله موثر، با برنامه و بهره‌گیری از امکانات و فرصت‌های در اختیار است تا بتوانیم به سالم‌سازی محیط جامعه کمک کنیم.

مرادی‌نافچی با اشاره به تعریف محیط، تصریح کرد: محیط، اجتماعی که خودمان در آن زندگی می‌کنیم، به همین دلیل باید حساسیت نسبت به این مسائل در دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده و افزایش یابد تا حرکتی نظام‌مند و با برنامه در دستور کار قرار گیرد. اعتقاد بر این است که در دستگاه‌های اجرایی، نیروی انسانی و امکانات وجود دارد و بر اساس نگاه مدیریت عالی استان در رابطه با اولویت برنامه‌ها، اثربخشی برنامه‌ها بسیار مهم است.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان یادآور شد: رویکرد اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای از محل کاهش آسیب‌های اجتماعی به منظور تجهیز برای افزایش اثرگذاری است و انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی با رویکردهای بیان شده اولویت‌های خود را بیان کنند و در مرحله دوم اثر این تجهیز در افزایش نفوذ و اثربخشی کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز بیان شود.

وی با بیان اینکه اولویت‌بندی رویکردها باید هم‌پوشانی رعایت شود، گفت: هم‌پوشانی بهره‌گیری از فضاها و امکانات مدنظر قرار گیرد تا این تجهیز منجر به خدمتی جدید شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اداره‌های متولی برنامه‌های فرهنگی باید تا ۱۰ صبح فردا این برنامه‌ها را به دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار اعلام کنند و تیمی نیز در استانداری تشکیل شود تا اولویت‌ها دسته‌بندی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در این اطلاعیه آمده است بارش برف، وزش باد شدید، رگبار و رعدوبرق در مناطق جنوبی تشدید می‌شود. همچنین منطقه اثر بارش، باران شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و نیمه جنوبی ایلام (حداکثر ۷۵-۳۵ میلی‌متر) و بارش برف در استان‌های کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال کرمانشاه و ارتفاعات زنجان (حداکثر۵۰-۳۵ سانتی متر)؛ بارش برف و باران: کرمانشاه، نیمه شمالی ایلام، مرکزی (حداکثر ۲۵ میلی‌متر) است. بر اساس این اطلاعیه در اثر تشدید بارش برف و باران در اکثر نواحی کشور آب‌گرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد، احتمال برخورد صاعقه در مناطق جنوبی، لغزندگی جاده‌ها، در مناطق کوهستانی کولاک برف و کاهش دید پیش بینی می‌شود. در این اطلاعیه همچنین توصیه شده است که از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها و از سفرهای غیرضروری اجتناب، در تردد جاده‌ای احتیاط و صعود به ارتفاعات دوری شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌بهداشت گفت: مطمئن هستم یک اشتباه یا فشار دادن یک دکمه عامل سقوط هواپیمای اوکراینی نبوده است. به گزارش ایلنا، محسن اسدی‌لاری معاون همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌ بهداشت در مراسم گرامیداشت کشته‌شدگان سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: بنده در این چند وقت از سخن گفتن پرهیز کردم. متاسفانه بسیاری از این فعالیت‌ها را پس از مرگ آنها فهمیدم چون در آن سوی مرز بیشتر قدر انسان‌ها را می‌دانند. مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت‌بهداشت بیان کرد: مطمئن‌ام که این حادثه به‌دلیل یک اشتباه یا فشار دادن یک دکمه نبوده است. اگرچه همین یک حادثه برای تاریخ کشور کفایت می‌کند اما امیدواریم دیگر تکرار نشود.

نظرها

اخبار بیشتر