سیاوشی: وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فوتبالی
  4. ورزشی
سیاوشی: وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد

سیاوشی: وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد

فوتبالیخبرگزاری فوتبالی |

پایگاه خبری فوتبالی- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تشریح نشست با وزیر ورزش و جوانان و رئیس فدراسیون فوتبال، گفت: در این نشست وزیر ورزش جانبداری از هر تیمی را تکذیب کرد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از خانه ملت، در پی فسخ قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و استراماچونی سرمربی تیم استقلال، کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال را فرا خواند تا درباره قرارداد این مربیان خارجی گزارشی ارائه کنند.

این نشست در محل کمیسیون فرهنگی با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی درباره این نشست اظهار کرد: نمایندگان در ابتدای این جلسه سئوالات و انتقادات خود را مبنی بر اینکه قراردادهای خارجی از قوت حقوقی و تخصصی برخوردار نیستند و در حوزه انتصاب‌ها و باشگاه داری با مشکل مواجه هستیم مطرح کردند.

وی افزود: نمایندگان همچنین اعتقاد داشتند که تعامل وزارتخانه و فدراسیون با نمایندگان مجلس مناسب نیست و برخورد مناسبی از سوی فدراسیون صورت نگرفته است؛ نظام باشگاه‌ها و فدراسیون نیز در کشور با مشکل جدی مواجه است به طوریکه نظارت پذیر نیستند. همچنین میزان زیان وارده در صورت عدم حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی بسیار زیاد است و باید جبران شود.

وی با بیان اینکه به زعم نمایندگان حاضر در جلسه بحث دلالی‌ها در فوتبال کشور جدی است و ایجاد مشکل عدیده کرده است، گفت: بررسی‌های لازم در خصوص قرارداد سرمربی تیم ملی صورت نگرفته که این مسئله موجب خسارت‌های بسیاری شده است.

تاج: تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت

سیاوشی ادامه داد: در ادامه این نشست مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ عنوان کرد که در زمان‌های کی‌روش نیز با مشکل مواجه بودیم ولی با وجود دو شکست از لبنان و ازبکستان به جام جهانی اعزام شدیم. اما علاوه بر اینکه امکان ادامه همکاری و عقد قرارداد مالی با کی‌روش با توجه به مبلغ گزاف درخواستی میسر نبود، انتقادهایی هم به عملکرد کی‌روش وارد بود.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: تاج معتقد است در مورد شفافیت قراردادها و بودجه‌ها نیز اگر نمایندگان به طور رسمی درخواست داشته باشند، قراردادها را در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

سیاوشی افزود: به گفته تاج؛ کمیته فنی براساس کمیته‌ای تخصصی شکل می‌گیرد و تصمیمات آن کارشناسی است. تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت و اگر مربیان داخلی استخدام کنیم ناسازگاری به وجود خواهد آمد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: رئیس فدراسیون فوتبال گفت که بهتر بود با ویلموتس در ایران قرارداد می‌بستیم ولی دلال و رابطه‌ای در این زمینه وجود نداشت؛ همچنین تاج این را هم پذیرفت که در بخش بین المللی و حقوقی ضعیف هستیم ولی در عین حال معتقد بود قرارداد ویلموتس کارشناسی شده و به بهترین نحو ممکن منعقد شد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار ورزشی ایران،اروپا و سراسر نقاط دنیا

وی با بیان اینکه بر اساس اظهارات تاج، رقم قرارداد ویلموتس و همکارانش دو میلیون و ۲۰۰ هزار دلار قرارداد است، گفت: تاج همچنین عنوان کرد که قطعا به جام جهانی خواهیم رفت چون تیم را تقویت می‌کنیم. تاج این اطمینان را داد که ما به مدت سه ماه خسارت خواهیم گرفت.

سلطانی فر: برنامه‌های تلویزیونی فوتبالی یک طرفه به قاضی می‌روند

سیاوشی یادآور شد: در ادامه این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با دفاع از قرارداد منعقد شده با ویلموتس عنوان کرد که از آنجا که بسیاری از کارشناسان امتیاز می‌خواهند، مدعی هستند. امروز در شرایط بسیار سختی از حیث تحریم پرداخت دستمزدها هستیم و با مشکل جدی در این زمینه مواجه شده‌ایم.

وی افزود: وزیر ورزش و جوانان در نشست امروز، طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد و با انتقاد از برنامه‌های تلویزیونی در حوزه فوتبال مدعی شد این برنامه‌ها یک طرفه قضاوت و نتیجه گیری می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات وزارت ورزش در باشگاه استقلال که ظرف چند سال آینده نتیجه خواهد داد؛ ساماندهی و حسابرسی مالی در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از جمله اقداماتی خواند که برای واگذاری این دو باشگاه به گفته وزیر صورت گرفته است.

سیاوشی اظهار کرد: طبق گفته‌های وزیر ورزش، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس براساس مصوبه مجلس و کمیسیون اصل ۴۴ بسیار سخت است. همچنین سلطانی فر اذعان کرد که سرمربی استقلال درخواست مبلغ بیشتری برای سال دوم قراردادش بر خلاف قرارداد توافق شده، داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در ادامه این نشست نمایندگان پیشنهاداتی از جمله استفاده از مربیان داخلی با توجه به بحران ارزی به وجود آمده برای کشور، خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، ارائه گزارش عملکرد به نمایندگان مجلس از جانب وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و استفاده از مربی و بازیکنان با کیفیت خارجی در صورت ضرورت مطرح کردند.

وزارت ورزش ملزم به ارسال قرارداد ویلموتس، استراماچونی و کی‌روش به کمیسیون فرهنگی شد

به گفته سیاوشی در پایان این جلسه نیز نامه‌ای از جانب کمیسیون فرهنگی خطاب به وزارت ورزش و جوانان تنظیم شد که بر این اساس متن اصلی قراردادهای مارک ویلموتس، استراماچونی و کی‌روش برای کمیسیون فرهنگی ارسال شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

واکنش‌ها به رای غیرمنطقی AFC

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، کمیته مسابقات AFC، رای غیرمنطقی میزبانی نمایندگان ایران در کشور ثالث را تصویب کرده است، اما برای نهایی شدن و اجرا این رای باید به تصویب کمیته اجرایی AFC نیز برسد.

لیگ برتر فوتسال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
فوتسالیست‌های نامی نو بازی حساس هفته بیست و یکم لیگ برتر را مقابل سایپا ۲ بر یک واگذار کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با این نتیجه سایپایی‌ها اختلاف خود را با تیم رده پنجم جدول به عدد چهار رساندند و همچنان در رده چهارم جدول ایستادند.
رکنارکنا8 ساعت قبل
الکسیس سانچس، ستاره شیلیایی در تابستان گذشته با یک قرارداد قرضی از منچستریونایتد به اینترمیلان پیوست. حالا روزنامه انگلیسی تلگراف مدعی شد که همبازی‌های سانچس در اینترمیلان از مدیریت باشگاه خواسته‌اند که قرارداد او در این تیم دائمی شده و او به صورت دائمی بازیکن اینترمیلان شود. اما بر اساس این گزارش سانچس در رختکن اینتر محبوبیت زیادی دارد و علت کم بازی کردن او در چند ماهی که از فصل جدید می‌گذرد این بوده که او سه ماه به دلیل مصدومیت از ناحیه ساق پا نتوانسته بازی کند. از قرارداد اصلی سانچس با منچستریونایتد دو فصل دیگر باقی مانده است. تلگراف می‌گوید هم‌تیمی‌های سانچس در سن‌سیرو از مدیریت این باشگاه خواسته‌اند که قرارداد ستاره شیلیایی را دائمی کند تا از حضور او در آینده تیم‌شان اطمینان داشته باشند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا5 ساعت قبل
تیم ایران در فینال سه نماینده داشت که ابتدا «مسلم مقصودی» در ۶۰ کیلوگرم مقابل‌ «آمرور» از مراکش باخت و نقره گرفت. در پایان این مبارزه تصمیم داوران به‌ شدت مورد اعتراض کادر فنی تیم ملی ایران قرار گرفت. در نهایت «توفان شریفی» در فینال وزن ۹۱ کیلوگرم برابر «پنچابلا» از الجزایر مغلوب شد و او نیز به مدال نقره دست یافت. پیش از این نیز، دانیال شه‌بخش، حسین دانشور، علی جمالی و احسان روزبهانی به مدال برنز این مسابقات رسیدند. شاگردان «علیرضا استکی» ‌برای حضور در مسابقات گزینشی المپیک در سطح قاره آسیا که اواسط بهمن‌ماه در چین برگزار می‌شود، خود را مهیا می‌کنند.
وانانیوزوانانیوز11 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، سایت «فاکس اسپورت» امروز در تحلیلی ۸ بازیکن برتر بازی سوم و آخر مرحله گروهی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک را معرفی کرد. امید نورافکن، کاپیتان امیدهای ایران با وجود حذف شدن تیم ملی کشورمان از این مسابقات در میان ۸ بازیکن برتر قرار گرفت. این رسانه درباره هافبک ایرانی، نوشت: نور افکن یکی از ستاره هایی بود که انتظار داشتیم در این مسابقات بدرخشد. او در سال ۲۰۱۸ با شارلروا بلژیک قرارداد امضا کرد و بعد از آن در این فصل به صورت قرضی به تیم سپاهان منتقل شد. با وجود اینکه ایران در این مسابقات نتوانست به مرحله بعد راه پیدا کند اما نمی‌توان درخشش نورافکن در بازی سوم در روز چهارشنبه گذشته را نادیده گرفت.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
شهداب یزد در آخرین دیدار خود مقابل شهرداری ورامین متوقف شد و در حال حاضر با هشت امتیاز از هشت بازی در رده نهم جدول رده بندی قرار دارد. راهیاب ملل که در آخرین دیدار مقابل پیکان مدعی با نتیجه سه بر یک مغلوب شد با چهار امتیاز از هفت بازی در رده یازدهم جدول رده بندی قرار دارد. سایپا تهران – شهرداری ورامینسایپا تهران میزبان شهرداری ورامین خواهد بود؛ سایپا در آخرین دیدار خود کاله مازنداران را با نتیجه سر بر یک شکست داد و دست پر به تهران بازگشت. سایپا در حال حاضر با ۱۹ امتیاز از ۹ بازی در جایگاه سوم جدول رده بندی قرار دارد. شهرداری ورامین در آخرین دیدار خود شهداب یزد را در یک دیدار خانگی با نتیجه سه بر دو شکست داد تا با ۲۳ امتیاز از ۹ بازی در رده نخست جدول رده بندی لیگ برتر قرار بگیرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

5 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1

فرمانده حشدالشعبی ترور شد+ عکس پیکر فرمانده / تکذیب شد

6 روز قبلرکنا1