دغدغه‌های دانشجویی از تریبون آزاد دانشگاه فرهنگیان/کسر ۴۵ درصد حقوق دانشجو معلمان بابت امکانات رفاهی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
دغدغه‌های دانشجویی از تریبون آزاد دانشگاه فرهنگیان/کسر ۴۵ درصد حقوق دانشجو معلمان بابت امکانات رفاهی

دغدغه‌های دانشجویی از تریبون آزاد دانشگاه فرهنگیان/کسر ۴۵ درصد حقوق دانشجو معلمان بابت امکانات رفاهی

فارسخبرگزاری فارس |
تریبون آزاد دانشجویی به مناسبت ایام روز دانشجو و به همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان شهید مفتح برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرری، ویژه برنامه تریبون آزاد در دانشگاه فرهنگیان شهید مفتح شهرری برگزار شد و دانشجویان از این طریق به بیان مطالبات و دغدغه‌های خود پرداختند.

به مناسبت ۱۶ آذر و به همت بسیج دانشجویی با اجرای برنامه تریبون آزاد فرصتی فراهم شد تا دانشجویان انتقادات و مشکلات خود را بیان کنند و مطالبه‌گری خود را به گوش مسؤولان برسانند.

امیرحسین زارعی، اولین کسی بود که پشت تریبون قرار گرفت و ضمن انتقاد از خدمات رفاهی دانشگاه گفت: ۴۵ درصد از حقوق دانشجویانی که از خوابگاه استفاده می‌کنند و کسانی که از خوابگاه استفاده نمی‌کنند ۲۵ درصد از حقوق‌شان بابت امکانات رفاهی به دانشگاه فرهنگیان واریز می‌شود، ما از مسؤولان ذی ربط می‌‍خواهیم شفاف به ما پاسخ بدهند که چرا باید چنین مبلغی از حقوق ما کم شود درصورتی که کیفیت غذاها و خوابگاه‌ها بسیار پایین است و امکانات رفاهی دریافت شده متناسب با این مبالغ نیست.

عباس عزیزی نیز با قرار گرفتن در پشت تریبون آزاد بیان کرد: وضعیت خوابگاه‌ها مناسب نیست و امکانات چندانی نداریم به عنوان مثال کمد، یخچال و تلویزیون نداریم و حتی اتصال به شبکه اینترنت نیز برای دانشجویان فراهم نیست.

دغدغه‌های دانشجویی از تریبون آزاد دانشگاه فرهنگیان/کسر ۴۵ درصد حقوق دانشجو معلمان بابت امکانات رفاهی - 5

حسین حنیفه، نفر بعدی بود که پشت تریبون آمد و ضمن درخواست ترویج کلاس‌های فرهنگی متناسب با بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: یکی از مهم‌ترین خواسته‌های ما این است که کلاس‌های بیشتری در این خصوص تشکیل شود تا دانشجویان هرچه بیشتر با رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم آشنا شوند و آن‌ها را به کار گیرند.

طاها بامشاد نیز در خصوص سطح علمی اساتید گفت: برخی از مدرسان دانشگاه، معلم دبیرستان هستند و رفتارشان با ما همان رفتاری است که با دانش آموزان داشته‌اند لذا درخواست داریم از اساتید با تجربه برای دانشگاه فرهنگیان استفاده شود.

تعدادی دیگر از دانشجویان به نوبت پشت تریبون آمدند و دغدغه‌های صنفی، علمی و رفاهی خود را مطرح کردند که صدر مطالبات دانشجویان، بحث کسر حقوق آن‌ها بابت امکانات رفاهی بود که همگی نسبت به این موضوع اعتراض داشتند و تعدادی از آن‌ها که متأهل بودند، گفتند حدود ۸۰۰ هزار تومان برای ما واریز می‌شود که در این شرایط اقتصادی جامعه با این مبلغ نمی‌توان امرار معاش کرد.

یکی از دانشجویان گفت: معلمان و دانشجویان همیشه مورد کم توجهی واقع شده‌اند و لذا ما که دانشجو معلم هستیم حرف ما به جایی نمی‌رسد و مسؤولان به مطالبات ما رسیدگی نمی‌کنند.

نوید اسلامی معاون گفتمان‌سازی دانشگاه شهید مفتح در حاشیه این مراسم به خبرنگار فارس گفت: تریبون آزاد توسط بسیج دانشجویی دو بار در سال برگزار می‌شود و فرصت خوبی است تا دانشجویان از طریق این تریبون انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنند که امروز به مناسبت ایام روز دانشجو ۱۰ نفر از دانشجویان نقطه نظرات خود را بیان کردند.

حسن کارخانه مسؤول امور دانشجویی دانشگاه شهید مفتح نیز پس از پایان برنامه درخصوص نحوه رسیدگی به انتقاد دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ضمن آنکه مشکلات را به مراجع بالاتر انتقال می‌دهیم، مطالباتی که در حدود اختیارات ما باشد و بودجه در اختیار داشته باشیم رسیدگی می‌کنیم اما امروز در سیستم دستگاه‌های دولتی و به تبع آن در دانشگاه فرهنگیان کمبود بودجه داریم و بیشتر مشکلات نیز به همین دلیل است لذا باید بودجه‌ای برای دانشگاه فرهنگیان اختصاص یابد تا مسائل رفاهی و امکانات زیرساختی فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر1 روز قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

فیلم/ حضور آشوبگران نفوذی در لبنان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
پس از اتفاقات رخ داده اکثر گروه‌ها و جناح‌های لبنان، اقدام آشوبگران در تخریب اموال عمومی و حمله به نیروهای امنیتی و مردمی را محکوم کردند.

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین23 ساعت قبل
امسال همزمان با تولد ۶۶ سالگی مرکز موسیقی بتهوون دو نوار نقره‌ای از طرف مرکز موسیقی بتهوون و خانه موزه بتهوون به آقایان انوشیروان روحانی و قاسم عابدین اهدا شد. در شهریور ماه امسال، همزمان با سالگرد یک سالگی خانه موزه بتهوون، این مرکز تصمیم گرفت و اعلام شد که هرسال به یک اثر و یک هنرمند «خاطره ساز» نمادی با عنوان «نوار نقره‌ای بتهوون» تعلق بگیرد. بر همین اساس، امسال همزمان با تولد ۶۶ سالگی مرکز موسیقی بتهوون دو نوار نقره‌ای از طرف مرکز موسیقی بتهوون و خانه موزه بتهوون به آقایان انوشیروان روحانی و قاسم عابدین اهدا شد. نسخه دوم نوارهای نقره‌ای اهدا شده برای بازدید در خانه-موزه بتهوون به نشانی تهران، کریم‌خان‌زند-میرزای شیراری-شماره۶۹ به نمایش گذاشته می‌شود. خانه-موزه بتهوون بر اساس خاطرات، اسناد خانوادگی و مستندات موسیقی معاصر از ۱۵شهریور۱۳۹۷ مصادف با نود و پنجمین سالگرد تولد کریم چمن‌آرا؛ بنیانگذار مرکز موسیقی بتهوون فعالیت رسمی موزه‌ای خود را آغاز کرده است.
ایسناایسنا1 روز قبل
همزمان با ازسرگیری درگیری‌ها میان معترضان عراقی و نیروهای امنیتی در استان کربلا، تظاهرکنندگان ادارات دولتی در استان نجف اشرف را بستند. به گزارش ایسنا، شبکه خبری سومریه‌نیوز به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد، ‌ میدان الطیران در مرکز بغداد شاهد درگیری‌هایی بین تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی طی امروز (یکشنبه) بود. به گفته این منبع، اوضاع در میدان الطیران ملتهب شده و درگیری‌هایی بین نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان رخ داده است. از طرفی دیگر، یک منبع عراق اعلام کرد: تعدادی از تظاهرکنندگان ادارات دولتی در استان نجف اشرف را بستند. در این راستا منابع اعلام کردند، مجددا درگیری‌هایی میان معترضان و نیروهای ضد شورش در استان کربلا رخ داد.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته سوم سال ۲۰۲۰/جدول فروش فیلم‌های در حال اکران

تکراتوچند ثانیه قبل

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی: خدمات سپاه در محرومیت‌زدایی و آبادانی کشور قابل تجلیل است

تسنیم5 دقیقه قبل

جهانگیری: صرفه‌جویی انرژی نقش موثری در اقتصاد ملی دارد

ایرنا6 دقیقه قبل

شکایت باشگاه شهرداری ماهشهر از پرسپولیس در خصوص استفاده غیرقانونی از فرشاد احمدزاده توسط کمیته انضباطی رد شد

طرفداری6 دقیقه قبل

نماینده ولی‌فقیه در مازندران: حمایت از تولیدات داخلی بین دولتمردان تقویت شود

تسنیم6 دقیقه قبل

آخرین تصمیمات ستاد تنظیم بازار برای شب عید

ایلنا6 دقیقه قبل

مرکز منش؛ از بذر ایده‌های نو تا درخت پربار کسب‌وکار+فیلم

ایسنا6 دقیقه قبل