کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری در دزفول برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری در دزفول برگزار شد

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری در دزفول برگزار شد - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - دزفول- کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری و یکهزارو ۶۷۴ شهیده استان خوزستان سه‌شنبه شب با حضور جمعی از مسوولان و فرماندهان نظامی در حسینیه ثاراله دزفول برگزار شد.

به گزارش ایرنا فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان در این کنگره ملی با گرامیداشت یادو خاطره شهیده عصمت پورانوری گفت: مردم خوزستان و دزفول به دنیا یادآوری کردند که هزینه مقاومت از سازش بسیار کمتر است.

سردار سرتیپ حسن شاهوارپور ایستادگی و مقاومت را برای پیروزی بر دشمن ضروری خواند و افزود: مقاومت، سختی و تحریم دارد ولی با همه توطئه‌های دشمنان، دزفول و خوزستان همچون سرو سرافراز ایستاده‌اند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای تسلیم کردن ایران اظهارداشت: گذشتگان ما با تحمل سختی‌ها تسلیم نشدند و اکنون با برگزاری یادواره و کنگره سعی داریم افتخارات و سرافرازی‌ها را به مردم یادآوری کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با اشاره به نا آرامی‌های پس از افزایش قیمت بنزین در کشور گفت: مردم اعتراضی به حق و به جا داشتند ولی عوامل پشت صحنه دشمن بلافاصله وارد صحنه شدند و مال و جان مردم را مورد تعرض قرار دادند.

وی با اشاره به جانفشانی نیروهای انتظامی، امنیتی و بسیج برای حفظ آرامش در کشور افزود: اطاعت از رهبری و حضور مردم در صحنه از عوامل موفقیت ایران اسلامی هستند.

سردار شاهوارپور گفت: حضرت امام خمینی (ره) مسیر مقاومت و ایستادگی را نشان داد و به ما یاد داد مردم منسجم و یک دست مقابل دیکتاتور بایستند و تسلیم نشوند.

وی با تاکید بر لزوم تشخیص و بصیرت مردم در فضای غبارآلود ایجاد شده افزود: زن و مرد باید برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان وارد عرصه شوند.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان محور انقلاب اسلامی را امامت و ولایت خواند و گفت: اگر دشمن شب و روز علیه ما گلوله ببارد باید مقابل آن بایستیم.

وی با اشاره به حضور تاثیرگذار زنان در عرصه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس افزود: زنان در دزفول مردم و فرزندان خود را برای حضور در جنگ تشویق می‌کردند که نتیجه آن هشت سال مقاومت و دفاع بود.

سردار شاهوارپور تلاش‌های زنان در پشت جبهه را یادآور شد و اظهارداشت: زمانی که مردان در جبهه با دشمن میجنگیدند، زنان پشت جبهه فرزندان را تربیت و درمان می‌کردند.

وی با بیان اینکه بانوان پشتیبانی جبهه را برعهده داشتند، گفت: حملات موشکی شرایط سختی را برای مردم بوجود آورد ولی خواهران مقاومت کردند.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با بیان اینکه دشمن به دنبال از بین بردن هویت و خانواده ما است، افزود: وجود علما و بزرگان در دزفول و فرهنگ شیعه باعث شده که اکنون به گذشته خود و جوانان افتخار کنیم.

وی اظهارداشت: دشمنان با رواج بدحجابی در جامعه و بی‌غیرتی مردان قصد ضربه زدن به کشور ما را دارند زیرا زمانی که مرد تعلق خاطری به خانواده خود نداشت نسبت به جامعه نیز دغدغه ندارد.

سردار شاهوارپور گفت: هشتک عصمت توسط مدافعان فرهنگ مقاومت شهرستان دزفول در فضای مجازی ترند شده است که جای تقدیر دارد.

شهدا با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند

امام جمعه دزفول نیز در این کنگره ملی با گرامیداشت یادو خاطره شهدا بویژه شهیده عصمت پورانوری گفت: شهدا با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی خانواده شهدا را چشم و چراغ ملت ایران دانست و افزود: ده‌ها عالم دینی در تاریخ انقلاب در کمتر از یک دهه به شهادت رسیدند و برگ زرینی در تاریخ بشریت به افتخار ملت ایران ثبت کردند.

وی با بیان اینکه ۱۷ هزار شهید ترور از اقشار مختلف در رشد نهال انقلاب سهم داشتند، ادامه داد: دشمن با پشتیبانی ۳۸ کشور به ایران حمله کرد و شهرهای ایران را آماج حملات ددمنشانه خود قرار داد.

امام جمعه دزفول گفت: دزفول مقاوم و پایدار با تحمل ۱۷۶ موشک، ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۴۰۰ حمله هوایی سیبل دشمن شده بود ولی مردم مقاوم و استوار مقابل دشمن ایستادند و شهر را ترک نکردند.

وی با بیان اینکه دزفول در دفاع مقدس به تنهایی یک لشکر داشت، افزود: خانه‌های ویران شده دزفول در حملات هوایی دشمن بعثی به سرعت بازسازی می‌شدند.

حجت الاسلام قاضی دزفولیبا اشاره به تقدیم ۲ هزار و ۶۱۶ شهید در شهرستان دزفول اظهارداشت: دزفول سرمایه عظیمی داده تا به شهر مقاومت معروف شده و یک روز در تقویم جمهوری اسلامی به نام این شهر نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه شیرزنان دزفول در نبرد حق علیه باطل فرزندان خود را به میدان فرستادند و خود لباس رزم پوشیدند، افزود: شهیده عصمت پورانوری شب‌ها با حجاب کامل استراحت می‌کرد تا اگر به شهادت رسید همه بدانند حجاب بر تن داشته است.

امام جمعه دزفول با گرامیداشت یادوخاطره آیت اله قاضی بیان کرد: این عالم اسطوره مقاومت بود و حضرت آقا پس از وفات ایشان گفتند آیت اله قاضی احیاکننده خوزستان و دزفول بودند.

به گزارش ایرنا فاطمه عبادی هنرمند برگزیده برنامه عصر جدید که فریاد مظلومیت مردم خوزستان را با شن به نمایش کشیده بود نیز در این کنگره به اجرای برنامه پرداخت و تصاویری از دفاع مقدس و شهیده عصمت پورانوری را با شن به نمایش گذاشت.

نقاشی تصویر شهیده عصمت پورانوری به صورت زنده در محل حسینیه ثاراله، پخش مستند عصمت، رونمایی از تمبر و کتاب چادری برای عصمت، اجرای گروه سرود معراج شهر امام (ره) و برپایی ایستگاه صلواتی از برنامه‌های جانبی این کنگره ملی بودند.

محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری نیز جمعه گذشته با حضور رییس حوزه هنری خوزستان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار شد.

عصمت پورانوری، از سوی ستاد مرکزی راهیان نور به‌عنوان شهید شاخص جامعه بانوان در سال ۹۸ اعلام شد.

شهیده پورانوری یکی از آموزش یاران و مربیان نهضت سوادآموزی بود که با عشقی راستین و الهام گرفته از وصی پیامبر (ص) حضرت امام در امر بسیج عمومی وارد عرصه سوادآموزی شد و در جریان جنگ تحمیلی سختی‌های فراوانی کشید و درنهایت ملکوت اعلی او را برگزید و در تاریخ ۱۹ آذر ۱۳۶۰ در اثر بمباران هوایی دزفول توسط مزدوران عراقی به درجه والای شهادت نائل شد.

شهرستان دزفول بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ شهید از جمله ۴۱۴ شهیده تقدیم میهن اسلامی کرده است.

برچسب‌ها

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دزفول خوزستان بنیاد شهید و امور ایثارگران

کنگره ملی عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری در دزفول برگزار شد - 38

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل

نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ دهمین نمایشواره کوچه‌های بنی هاشم از ۲۰ دی تا ۱۰ بهمن اجرا می‌شود و مردم به طور رایگان می‌توانند از آن بازدید کنند. تعداد بازدید: ۷ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.
مازن آنلاینمازن آنلاین8 ساعت قبل
پیام مازند - نوشهر - رییس اداره بهزیستی شهرستان رامسر هرگونه کودک‌آزاری در یکی از مهدهای کودک این شهرستان را رد کرد و گفت: کفگیر به صورت ناخواسته به صورت یکی از کودکان این مهد برخورد کرد. وی گفت: ‌ والدین کودک به بهزیستی مراجعه کردند و پس از روشن شدن موضوع هیچگونه شکایتی از مربی مهد نداشتند. مدیر این مهد کودک هم در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مربیان مهد که مدت زمان بیشتری در مهد کودک بسر می‌برد مشغول گرم کردن غذا در آشپزخانه بوده که با صدای همهمه بچه‌ها وارد سالن انتظار می‌شود. وی با بیان اینکه این سوختگی عمیق نبوده خاطر نشان کرد: این کودک در پنج سال گذشته مداوم در این مهد در حال اموزش است. مدیر این مهد کودک با ابراز ناراحتی از بروز این حادثه در مهد خاطر نشان کرد: والدین این کودک به اداره بهزیستی شهرستان مراجعه کردند که پس از توضیحات لازم اینکه این اتفاق ناخواسته بوده آنان نیز شکایتی نکردند.

اخراج اشغالگران و سیادت از مردم دو راهبرد شهید سلیمانی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سعدالله زارعی کارشناس مسایل سیاسی، با بیان این که رهبر انقلاب در مواجه با شهادت شهید سلیمانی از آن به عنوان مکتب سلیمانی یاد کردند گفت: در واقع توجه به مکتب شهید سلیمانی در بکار بستن راه و روش او، می‌تواند راهگشای ملت‌ها و امت اسلامی در برخورد با دشمنان و برقراری حکومت طیبه الهی باشد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی با اشاره به مجاهدت‌های خالصانه شهید سلیمانی در راه خدا افزود: آمریکایی‌ها در مواجه با انقلاب و ملت‌های مسلمان و جبهه مقاومت از سال ۱۹۹۴ میلادی، به این جمع بندی رسیدند که برای نجات خودشان از مشکلات منطقه، باید مقاومت ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را بشکنند که در این خصوص برنامه ریزی کردند. زارعی اضافه کرد: در این طرح که یک گروه ۴۰۰ نفره در آمریکا آن را طراحی کردند یک راهبرد کامل و جامع برای غلبه بر منطقه با مدیریت پل ولفوویتز طراحی شد که با آمدن جرج بوش در سال ۲۰۰۰ میلادی، این کار اجرایی شد. وی با بیان این که بوش از این راهبرد جدید با هدف همراه سازی سایر ملت‌ها به عنوان جنگ‌های صلیبی یاد می‌کرد افزود: توطئه بزرگی را با آوردن ۳۰۰ هزار نیرو و استفاده از ظرفیت نیرو‌های انگلیسی و متحدین آمریکا پای کار آوردند و به گفته خودشان بیش از ۷ تریلیون دلار نیز هزینه کردند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیاین کارشناس سیاسی افزود: شهید سلیمانی برنامه هوشمند با سازمان چابک و نیروی محلی را طراحی کرد و دو هدف اخراج اشغالگران و سیادت از مردم عراق را در دستور کار قرار داد که با تلاش و مجاهدت به نتیجه رسید.

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

بهترین دوربین‌های ۲۰۲۰ سونی: هر نوع دوربینی که بخواهید

تکراتوچند ثانیه قبل

ظریف: کشورهای عادی از مذاکره سرباز نمی‌زنند

ایرنا9 دقیقه قبل

زنانی که مطالبه حق رای را از عریضه‌نویسی آغاز کردند

ایرنا15 دقیقه قبل

جلالی: بیش از هر زمان دیگر به ۳ امتیاز نیاز داریم

میزان‌آنلاین17 دقیقه قبل

تکرار چند باره تاریخ با نزدیک شدن دوباره قلب مردم به هم / بخشی از سخنرانی رهبر انقلاب در نخستین نماز جمعه با امامت ایشان + فیلم

باشگاه خبرنگاران17 دقیقه قبل

محبوب‌ترین خودروهای الکتریکی در بازار چین

ساعت ۲۴17 دقیقه قبل

مشکل عجیب برای استقلال؛ چند تماس مشکوک با بازیکنان محبوب فرهاد مجیدی

جام نیوز17 دقیقه قبل