سخنگوی دولت مطرح کرد: روحانی موافق اعترافات تلویزیونی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. روزنامه سازندگی
  4. سیاسی

سخنگوی دولت مطرح کرد: روحانی موافق اعترافات تلویزیونی نیست

روزنامه سازندگیخبرگزاری روزنامه سازندگی |
علی ربیعی در نشست خبری هفتگی درباره حوادث اخیر کشور و چند محور مورد مناقشه از اظهارات اخیر رئیس‌جمهور مطالبی را بیان کرد که مهم‌ترین این موارد را در زیر می‌خوانیم:
سخنگوی دولت مطرح کرد: روحانی موافق اعترافات تلویزیونی نیست - 0

روزهای تلخی رخ داد و دلجویی رهبر انقلاب راهگشا بود. این وقایع البته نیازمند بررسی است. به آسیب‌دیدگان می‌گویم ما در غم شما شریک هستیم.

در انتخابات امسال ١۶١۴۵ نفر ثبت نام کردند و سهم زنان ٣٠ درصد رشد یافته است. به ازای هر صندلی مجلس ۵٠ نفر ثبت‌نام کرده‌اند. ثبت‌نام برادران و خواهران اهل سنت ما افزایش یافته است.

پیشنهاد مبادله زندانیان یک سال پیش از طرف ایران و در نشست عمومی سازمان ملل مطرح شد و دولت آمریکا در آن زمان خود‌داری کرد. رایزنی برای آزادی دکتر سلیمانی ادامه یافت و از طرفی هم به دلایل انسان‌دوستانه و در پیامی که یکی از مقامات سابق آمریکا آورده بود که در مورد پیگیری‌هایمان در موضوع دکتر سلیمانی حاضر هستند مبادله داشته باشند اصل‌مان بر «همه در مقابل همه» بود. ما پذیرفتیم و در مورد دکتر سلیمانی تبادلی انجام دادیم. خرسندیم‌که آمریکا با آزادی یک انسان بی‌گناه تصمیم‌ درستی اتخاذ کرد. مبادله دکتر سلیمانی براساس مذاکره صورت نگرفته است.

فرایند استعفاء پیوندی [رئیس مستعفی جمعیت هلال احمر] باید به امضاء شورای عالی و رئیس‌جمهور برسد و هنوز تایید نشده است. به دولت درمورد اتهامات ایشان و تخلفاتش هنوز چیزی اعلام نشده است.

تعداد مجروحان نیروی انتظامی بسیار بیشتر از مجروحان عادی است. معتقدیم عده‌ای به ناحق و بی‌گناه مظلوم‌ واقع شده‌اند. باید تفکیک کرد و این زمان می‌برد و براساس همین تاکنون آماری اعلام نشده است نمی‌توان به صورت فله‌ای مانند آمریکا آمار اعلام کرد صادقانه و درست اطلاعات خواهیم داد.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

اعداد و ارقامی که آمریکا گفته غیر‌واقعی است و هیچ شواهدی دال بر آن نیست. قطعا صادقانه به تفکیک استان و شهرستان و علت آن را اعلام خواهیم کرد.

دولت معتقد است اتفاقات رخ داده باید ریشه‌یابی شود. در این راستا رئیس‌جمهور کمیته‌ای را تشکیل دادند و از طریق شورای عالی امنیت ملی گزارشی تقدیم رهبر انقلاب شد و اجرای تمام دستورات رهبری نیز به کمیته محول شد.

در مورد اعترافات تلویزیونی باید گفت که منظور آقای روحانی، تایید اعترافات تلویزیونی نبوده و نیست بلکه ایشان گفته باید در چهارچوب و پس از تایید حکم صورت گیرد. ‌ پخش اعتراف منش دولت نیست مگر به ضرورت تشخیص قاضی.

نه در حال حاضر و نه در آینده، برنامه‌ای برای قطع کردن دسترسی مردم به اینترنت نداریم. ‌ مگر اینترنت قطع شدنی است؟ آینده اقتصاد دیجیتال مبتنی بر اینترنت است.

اصلاح ساختار اقتصادی در بودجه هم در دوران تحریم و هم در دوران غیرتحریم و رونق می‌تواند دنبال شود. اما در دوران تحریم قطعا با بودجه محدود که باید حقوق و دستمزد کارمند و بازنشسته هم تامین شود، با دشواری‌هایی روبه‌رو خواهیم بود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر21 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

مالیات کالاهای نفتی، طلا و نوشابه مشخص شد

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

تعیین تکلیف ۱۰ درصدی پرونده‌های مسن و معوقه در استان کرمان

ایسنا5 دقیقه قبل

صدا و سیما باید به نفع صندوق رأی تبلیغات کند، نه یک جناح خاص/ رسانه ملی کارنامه مناسبی در اعتمادسازی و انسجام پروری ندارد

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل

بازگشت ملوان به منطقه خطر/ رفسنجان صدر را به گل ریحان تعارف زد

مهر5 دقیقه قبل

زمان پایان پروژه مسکن مهر در صدرا/ احداث دومین شهر جدید فارس در لامرد

ایسنا5 دقیقه قبل

‍ مشاهده و زنده گیری یک سر تمساح سیل زده در جنوب سیستان وبلوچستان

مهر5 دقیقه قبل

دسیسه‌ کشورهای عربی پشت تصمیم AFC است

مشرق‌نیوز5 دقیقه قبل