۲۱ پژوهشگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
۲۱ پژوهشگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند

۲۱ پژوهشگر برتر خراسان جنوبی تجلیل شدند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان جنوبی طی مراسمی؛ از 21 پژوهشگر برتر و دانش‌آموز ایده پرداز استان در دانشگاه بیرجند تجلیل شد.

احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند، سه شنبه شب ۱۹ آذر در مراسم تقدیر از پژوهشگران برتر اظهار کرد: به دنبال این هستیم مشکلات استان را در قالب چند طرح با پژوهش برطرف و عملیاتی کنیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در خراسان جنوبی رویکرد مثبتی نسبت به مسائل پژوهشی وجود ندارد؛ در حالی که باید برای رفع مشکلات استان با تکیه بر پژوهش پیش برویم.

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه بیرجند بر توجه به موضوع پژوهش در استان و یافتن راه‌حل مشکلات از این طریق تاکید کرد.

مجید پورعیسی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی نیز گفت: به دنبال این هستیم که با قراردادن فکر اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در کنار مدیران استان، تصمیمات را بر پایه پژوهش و تحقیقات بگیریم.

وی افزود: مدیران اجرایی شاید کمتر فرصت مطالعه و تحقیق داشته باشند و این امر باعث درنظر گرفتن پژوهش در کنار کار می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی از آمادگی کامل برای کمک به پژوهشگران در زمینه تامین منابع و تجهیزات گفت و یادآور شد: برای کمک به پژوهشگران، اعتبارات دستگاه‌ها را می‌توانیم از یک درصد موجود تا سه درصد افزایش دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، افزایش نجومی قیمت طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ از یک سو و عقب‌ماندگی بخش تولید مسکن از سوی دیگر باعث شده تا اقبال به خرید پروژه‌های طرح مسکن مهر به خصوص در حومه کلانشهرها طی ماه‌های اخیر به شدت افزایش یابد. در این شرایط، دلالان مسکن مهر با سوء استفاده اقدام به خرید واحدهای مذکور با قیمت‌های کمتر از قیمت‌تمام شده کرده و پس از مدت کوتاهی این واحدها را با قیمت‌های بسیار بالا به فروش می‌رسانند. اگر فرض را بر این بگذاریم که میانگین مساحت واحدهای مسکونی (مفید و غیرمفید) موردنظر حدود ۱۰۵ متر است، قیمت تمام شده ساخت این واحد حدود ۳۷۰ میلیون تومان است. از سوی دیگر با توجه به حاشیه سود سازنده و البته یارانه‌های دولتی صرف شده برای این واحدها، قیمت‌تمام شده یک واحد مسکونی مهر در فاز ۱۱ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. باید به این نکته توجه شود که مساحت واحدهای مسکن مهر ۱۲۰ مترمربع نیز است و طبیعتا قیمت‌تمام شده آنها از ۶۰۰ میلیون تومان نیز فراتر خواهد رفت.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز2 ساعت قبل
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تا امروز ۴ نفر آمار فوتی‌ها افزایش یافته و به ۱۲ نفر رسیده است. ما هر روز به صورت زنده ساعت ۱ تعداد فوت شده‌ها و مبتلاهای قطعی را اعلام می‌کنیم. کسی جز وزارت بهداشت صلاحیت اطلاع‌رسانی ندارند. براین اساس قرنطینه تبعات زیادی دارد و به هیچ وجه موافق نیستیم. معاون کل وزارت بهداشت گفت: شما اگر من را دروغگو یا کتمان کننده فرض کنید، هر حرفی که زده شود باور نمی‌کنید.
الفالف3 ساعت قبل
علی ربیعی با اشاره به اینکه کشور پس از مواجه شدن با ویروس کرونا شاهد سوداگری برخی در لوازم بهداشتی است، گفت: از همین امروز مواد بهداشتی و ماسک به‌طور گسترده توزیع می‌شود. ربیعی گفت: از همین امروز مواد بهداشتی توزیع می‌شود و ماسک هم طبق گفته وزیر بهداشت به‌طور گسترده توزیع می‌شود. ربیعی گفت: سپاس دولت از کادر وزارت بهداشت از خدمات تا پرستاران و پزشکان را اعلام می‌کنم. **حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت نیز در مورد آخرین وضعیت ویروس کرونا در کشور اظهار داشت: ما تا چند دقیقه دیگر، جمع‌بندی نهایی را اعلام می‌کنیم، اما تا به الان ۱۲ نفر فوت کردند و ۵۹ الی ۶۱ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. وی خبر فوت ۵۰ نفر بر اثر کرونا را تکذیب کرد و گفت: هیچ کس دسترسی به اطلاعات ما را ندارد، گاهی سوء تفاهم می‌شود، چون علائم آنفولانزا و کرونا شبیه است.

فیلم | جزئیات جلسه مجلس با وزیر بهداشت درباره کرونا

همشهریهمشهری3 ساعت قبل
توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس از جلسه غیر علنی با وزیر بهداشت: به گفته وزیر بهداشت در کل کشور تقریبا ۴۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۲ نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۶۴۷۳

فیلم | واکنش معاون وزیر بهداشت به آمار کرونایی نماینده قم | یک چهارم آمارش درست باشد استعفا می‌دهم

همشهریهمشهری3 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا می‌دهم. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۶۵۳۵

ببینید | پاسخ حریرچی به نماینده قم: اسم یک چهارم ۵۰ کشته بر اثر کرونا را بگویید، من استعفا می‌دهم

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر