معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
این خودرو طی 5.5 ثانیه از حالت توقف به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد که البته برای یک شاسی بلند تقریبا 3 تنی که بیش از 2 سرنشین را با خود حمل می کند آمار مناسبی به نظر می رسد.

عصرایران- برای چند دهه متوالی نام خودروهای آمریکایی با مصرف بالای سوخت مترادف بوده و این به دلیل سبک طراحی مورد علاقه آنها در ارائه موتورهای قدرتمند بوده است. اما با گذشت زمان و تغییر استانداردهای موجود در بازار جهانی و همچنین مساله آلودگی هوا و دردسرهای سوخت فسیلی شاهد هستیم که صنعت خودروی آمریکانیز به نوعی از آن هویت دیرینه خود فاصله گرفته و تلاش دارد روش دستیابی به قدرت بالاتر در خودرو را از مسیر فناوریهای سبز طی کند.

یکی از محصولاتی که اخیرا در چارچوب راهبرد مورد اشاره معرفی شده، شاسی بلند ایویتر نسخه گرند تورینگ از برند لینکلناست که زیبایی‌های ذاتی طراحی خود را با یک تپنده پلاگین هیبریدپیوند زده است.

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 3معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 4معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 5معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 6معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 7معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 8معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 9معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 10معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 11معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 12معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 13معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 14معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 15معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 16معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 17معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 18

در آزمون‌های انجام شده، این خودرو مصرف ۱۰٫۲ لیتر برای هر ۱۰۰ کیلومتر را ثبت کرده است که البته در مقایسه با نسخه استاندارد ایویتر که ۱۱٫۷ لیتر مصرف دارد مقداری بهبود را نشان می‌دهد.

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 20

هرچند تفاوت این اعداد چندان چشمگیر نیست اما ارزش ارائه گرند تورینگ به چشم اندازهای لینکلن برای رونمایی از نسخه تمام الکتریکی این محصول مربوط می‌شود که در آینده نزدیک روی خواهد داد.

اما گرند تورینگ ۱۰٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را برای چه بازده‌ای مصرف می‌کند؟ در پاسخ به این پرسش باید به تپنده اکوبوست ۶ سیلندر توربودوقلو زیر درپوش آن اشاره کنیم که در ترکیب با موتور الکتریکی (۷۵ کیلوواتی با یک باتری لیتیوم –یون) مجموعا ۴۹۴ اسب بخار خروجی و ۶۳۰ پوندفوت گشتاور دارد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار و تازه های علم و تکنولوژی

این مجموعه با جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

بیشتر بخوانید:

لینکلن با درب های خودکشی! (+فیلم و تصاویر)

کریستال آبی؛ یک کادیلاک کلکسیونی! (+تصاویر)

"XT6" شاسی بلند جدید و لوکس کادیلاک (+فیلم و تصاویر)

تی99؛ شاسی بلند چینی که همزاد کادیلاک است! (+فیلم و تصاویر)

این خودرو طی ۵٫۵ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می‌رسد که البته برای یک شاسی بلند تقریبا ۳ تنی که بیش از ۲ سرنشین را با خود حمل می‌کند آمار مناسبی به نظر می‌رسد.

گرند تورینگ کیفیت بالایی از رانندگی را نیز تضمین می‌کند زیرا در سیستم تعلیق تطبیقی آن از ۱۲ سنسور هوشمند و دوربین محیطی استفاده شده که پیوسته مسیر را آنالیز می‌کند.

در رابطه با شرایط داخل کابین و جزئیاتی که آنجا مشاهده می‌شود قطعا مخاطب می‌تواند انتظارات خود را به اندازه حضور لوگوی لینکلن روی این خودرو افزایش دهد و البته ناامید هم نخواهد شد.

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 33معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 34معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 35معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 36معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 37معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 38معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 39معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 40معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 41معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 42معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 43معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 44

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 46

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 48

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 50

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 52

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 54

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 56

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 58

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 60

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 62

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 64

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) - 66

قیمت پایه برای این محصول ۶۸۸۰۰ دلار و برای نمونه‌ای که تصاویر آنرا مشاهده کردید ۸۸۸۹۵ دلار است. در بالاترین آپشن هم قیمت خودرو به ۹۱ هزار دلار می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

نصیحت جدی زنگنه به مردم

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

فیلم| تابش چرنکوف چیست؟ چرا نور رآکتور اتمی آبی است؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
منشا این نور آبی برای فیزیکدانها یک معما بود، تا اینکه تقریبا سه سال بعد ایلیا فرانک و ایگور تام با استفاده از معادلات نسبیت خاص اینشتین موفق شدند منشأ نور آبی اسرار آمیز را توضیح دهند. چرا آب یک راکتور هسته‌ای آبی است؟ همانطور که تابش چرنکوف در آب حرکت می‌کند، ذرات باردار در آن محیط سریعتر از نور حرکت می‌کنند. از آنجایی که نور بیشتری با طول موج کوتاه وجود دارد، رنگ نور آبی به نظر می‌رسد. در رآکتور اتمی استخری (pool-type reactor)، از میزان نور آبی می‌توان برای اندازه‌گیری رادیواکتیویته میله‌های سوخت استفاده کرد. در ویدئوی زیر لحظه آغاز به کار یک رآکتور هسته‌ای نوع تریگا (TRIGA) را می‌بینید که با انتشار نور آبی یا همان تابش چرنکوف همراه است.

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو4 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

کاهش ۳۷ میلیون تنی آلاینده‌ها

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان افزود: کاهش بیش از ۴۰۰ میلیون کیلومتر سال مسافت با توجه به حجم عبور و مرور خودرو‌ها از دیگر مزایای این طرح است. وی با بیان اینکه قطعه یک آزادراه تهران شمال از انتهای آزادگان شمال و تقاطع همت آغاز و تا سه راه شهرستانک ادامه دارد و طول این قطعه ۳۲ کیلومتر است گفت: سه کیلومتر نیز برای اتصال مناسب به جاده چالوس فعلی به آن اضافه شده است. وی از کاهش ۶۲ کیلومتری مسافت تهران به چالوس با بهره برداری از این قطعه خبر داد و افزود: حدود ۸۶ میلیون لیتر در سال نیز کاهش مصرف سوخت خواهیم داشت. آقای خواجه دلویی کاهش تصادفات و تلفات انسانی را از دیگر نکات مهم بهره برداری از این قطعه بیان کرد و گفت: براساس گزارش پلیس راه، در قطعه چهار آزادراه که از تابستان ۹۴ به بهره برداری رسید، با وجود تردد بیش از پنج و نیم میلیون خودرو، هیچ تلفاتی نداشتیم. معاون توسعه ساختمان و انرژی بنیاد مستضعفان با بیان این که این طرح دارای استاندارد‌های روز دنیاست افزود: به لحاظ مباحث مربوط به ایمنی، حساسیت لازم در این طرح رعایت شده است. وی با بیان این که تمام تونل‌ها عایق شده است گفت: سردر‌های ورودی و خروجی تونل‌ها با توجه به احتمال ریزش، ایمن سازی شده و سیستم تهویه تونل‌ها، از تهویه دوبل استفاده شده است. خواجه دلویی افزود: در داخل تونل‌ها از سیستم‌های آتش نشانی، پمپاژ و تلمبه خانه استفاده شده است. وی ابراز امیدواری کرد: این قطعه برای مردم ایمن و راحت باشد و بتوانند به طور مطمئن از آن عبور کنند.

فیلم دیده نشده از تلاش آتش‌نشانان برای خروج از پلاسکو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

ناجا یاور و حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: همه ارکان تولیدی و اقتصادی نیروی انتظامی را یاور و حامی خود بدانند البته با عده اندکی که به دنبال اخلال و سوء استفاده و فساد هستند، برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیروی انتظامی یاور و حامی خود بدانند، گفت: البته آن عده اندکی که به دنبال اخلال، سوء استفاده و فساد هستند؛ بدانند که نیروی انتظامی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مقتدرانه برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد قاطع خواهد کرد. سردار رحیمی در ادامه به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: نخستین هدف ما سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب برای غلبه بر مخاطرات اقتصادی است. وی ادامه داد: همچنین تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی، جذب حداکثری سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی نخبگان کشور مهم است که می‌تواند در امنیت اقتصادی نقش ایفا کند. رئیس پلیس پایتخت گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با جرایم اقتصادی، توسعه گفتمان سازی و ایجاد امنیت اقتصادی، کنترل و نظارت و شناسایی مفسدان اقتصادی با هدف حمایت از تولید ملی و داخلی در اولویت است.

نظرها

اخبار بیشتر