طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی جوان در صنعت جان می‌گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی جوان در صنعت جان می‌گیرد

طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی جوان در صنعت جان می‌گیرد

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: تقاضای اساتید و اعضای هیات علمی برای فرصت مطالعاتی در صنعت، در ترم دوم تحصیلی یا ترم تابستان سال آینده افزایش می‌یابد.

ولی اله سیف مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اعضای هیات علمی در صنعت، اظهار داشت: امسال که سال نخست اجرای طرح فرصت مطالعاتی اساتید و اعضای هیات علمی جوان در صنعت، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها بود، درخواست زیادی از صنایع و دستگاه‌های اجرایی برای حضور اساتید و اعضای هیات علمی در این مکان‌ها دریافت کرده‌ایم.

سیف افزود: بسیاری از شرکت‌های خصوصی و دولتی در حوزه‌های فنی و مهندسی و در حوزه‌های علوم انسانی و هنر از دانشگاه‌ها تقاضای استاد کرده‌اند و دانشگاه‌ها این تقاضاها را دریافت کرده و بررسی کرده‌اند.

وی درباره ارزیابی این طرح از ابتدا تاکنون، گفت: در سال اول اجرای طرح، تا دانشگاه‌ها بخواهند از طرح مطلع شوند سال تحصیلی آغاز شد و با این حال حدود ۲۰ تا ۳۰ استاد و عضو هیات علمی از این فرصت‌ها استفاده کردند و به فرصت مطالعاتی در صنعت و دستگاه‌ها رفتند.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: سایر اساتید و اعضای هیات علمی احتمالا در ترم دوم تحصیلی امسال یا ترم تابستان سال آینده بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

طرح فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی جوان در صنعت جان می‌گیرد - 6

* فرصت مطالعاتی پاره‌وقت هم امکان پذیر است

سیف یادآور شد: البته طرح تعریف شده فرصت مطالعاتی اساتید و اعضای هیات علمی در صنعت، دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها، مدل پاره وقت هم دارد و ممکن است که اساتید بتوانند در طول ترم، یک یا دو روز را در محل مورد نظر در قالب فرصت مطالعاتی حضور پیدا کنند و به دستگاه‌های تقاضا دهنده کمک دهند و باقی فرصت را هم در دانشگاه حضور پیدا کنند.

وی تصریح کرد: معتقدیم فرصت مطالعاتی ۶ ماهه اعضای هیات علمی در صنعت در حال پیشرفت است و منتظر هستیم که آمار جدیدی در این باره احصاء شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / اختتامیه سی‌وپنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر

ایسناایسنا13 ساعت قبل
مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد. این دوره از جشنواره با تجلیل از استادان موسیقی هوشنگ ظریف، افلیا پرتو، عاشیق حسن اسکندری و نادر مشایخی به کار خود پایان داد. اهدای جوایز برگزیدگان جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و اجرای گروه‌های موسیقی از برنامه‌های دیگر اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. تصویربردار و تدوینگر: امید ابراهیمی
ایسناایسنا15 ساعت قبل
او از افزایش قیمت‌ بلیت‌های جشنواره موسیقی فجر اظهار بی‌اطلاعی کرده و می‌گوید که مهمان بوده و هزینه‌ای پرداخت نکرده است. از او می‌پرسم که نظرش درباره‌ی جشنواره موسیقی فجر و نحوه برگزاری آن چیست؟ می‌گوید: این پنجمین اجرایی است که شرکت می‌کنم. او در این زمینه می‌گوید: من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی فجر شرکت کردم. خانم دیگری اجراهای بین‌الملل در جشنواره موسیقی فجر امسال را باکیفیت و با ارزش عنوان و از حضورش در این اجراها ابزار رضایت می‌کند. وقتی از آنها می‌پرسیم که نظرشان درباره‌ی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر چیست؟ دختر جوانی پاسخ می‌دهد؟ من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی شرکت کردم اما به نظرم امسال گروه‌های بین‌المللی که شرکت کردند خوب بودند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مهرزاد حمیدی در خصوص تمهیدات وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از شیوع کرونا در مدارس کشور گفت: زمانی که این بیماری در چین شناخته شد و وضعیت بیماری زایی و خطر آن را متوجه شدیم، پیش بینی‌های لازم را انجام دادیم و دستور العمل‌هایی را با هماهنگی کامل وزارت بهداشت تهیه کردیم. این دستورالعمل‌ها هم اکنون در پورتال وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و هم به همه مدارس و استان‌ها بخشنامه شده است تا افراد این آگاهی را کسب کنند که برای بیماری‌های حاد تنفسی از جمله کرونا چه اقداماتی را باید در حوزه بهداشتی انجام دهند. وی با اشاره به اینکه دستور العمل ویژه‌ای هم هفته گذشته مجددا تهیه شده است، افزود: در این خصوص وزارت بهداشت ویدئو کنفرانس مشترکی را برای معاونین سلامت آموزش و پرورش در استان‌ها و معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور برگزار کردند. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در این خصوص هماهنگی کاملی با وزارت بهداشت صورت گرفته و در استان‌ها نیز معاونین سلامت آموزش و پرورش و معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی نشست‌های مستمر و ویژه‌ای برگزار کردند. همچنین تمام معاونین سلامت استان‌ها، معاونان مناطق و مدیران مدارس آمادگی لازم را دارند و آگاهی‌های لازم را کسب کرده‌اند و در ادامه نیز اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌ها در اختیارشان قرار می‌گیرد.

پایان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با تقدیر از خبرنگار مهر

مهرمهر5 ساعت قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت ۲۴ - نرگس آبیار کارگران ایرانی جایزه زنان برتر و موفق جهان اسلام را دریافت کرد. مراسم اعطای نشان زنان راهبر ۲۰۲۰ با حضور عارف علوی، رئیس‌جمهور پاکستان، عمران اسماعیل استاندار ایالت سند و جمعی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هنری پاکستان و دیپلمات‌های مقیم کراچی، در شامگاه چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه در محل استانداری ایالت سند برگزار شد.
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
هر چند که بهمن فرمان‌آرا گفته است بر اساس داستان‌های او فیلم‌نامه نوشته اما به تولید فیلم نینجامیده است. «ثریا در اغما» ‌یی که سال ۱۳۶۳ خریده‌ام و نشرنو در ۳۳۰ صفحه منتشر کرده ۵۱ تومان قیمت دارد.۵۱ تا تک تومانی. چاپ سوم «داستان جاوید» در سال ۶۹ قیمت ندارد اما تیراژ آن ۳۳۰۰ نسخه است و چاپ چهارم در سال ۷۱ با ۵۵۰۰ نسخه ۳۸۰ تومان است. جفای اصلی در حق او اما این بود و هنوز هم هست که با آن همه تصویر سازی فیلم وسریال نشد. پس بعد این همه سال دوباره کتاب را می‌گشایم و نقل می‌کنم: «ساعت سه صبح، به تبریز می‌رسیم.

نظرها

اخبار بیشتر