شهدا و خانواده‌های آنها نیازی به برگزاری یادواره ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
شهدا و خانواده‌های آنها نیازی به برگزاری یادواره ندارند

شهدا و خانواده‌های آنها نیازی به برگزاری یادواره ندارند

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر - رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است گفت: خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر احمدیان سه‌شنبه‌شب در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام و گمنام اظهار داشت: استقلال و آزادی از مهمترین پیام‌ها و ارزش‌های شهدا است.

وی با اشاره به اینکه دشمنان ۴۰ سال است که تلاش دارند به کشور ضربه بزنند و به برکت خون شهدا موفق نمی‌شوند، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت در این کشور نهادینه شده و هر قشر و گروهی را مدافع انقلاب کرده است.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه نگاه ما به خانواده شهدا نگاه محروم به دارا است خاطرنشان کرد: خانواده شهدا و شهیدان نیاز به برگزاری یادواره ندارند.

وی ادامه داد: افزود: برگزاری یادواره شهدا این است که چراغی که شهیدیان و خانواده معظم شهدا برای ما و برای خروج از ظلمات روشن کرده‌اند، روشن و سرپا نگه داریم. این جامعه است که به برگزاری یادواره شهدا نیازمند است نه شهیدان که مقرب درگاه خداوند قرار دارند.

احمدیان با اعلام این که اگر بتوانیم در این یادواره‌ها، این ارزش‌ها را زنده نگه داریم آن زمان شهدا از ما راضی خواهند شد، ادامه داد: اگر یادواره شهدا برگزار می‌شود برای این است که با برگزاری این یادواره‌ها، برای پاس داشت آرمان هایی است که شهدا برای آن قد علم کرده و جانشان را فدا کردند.

وی گفت: این ارزش‌ها همان آرمان‌هایی است که امام امت در سال ۴۲ اعلام و با وجود همه مشکلات آن را تا پیروزی انقلاب و حیات طیبه شان پس از پیروزی انقلاب استوار نگاه داشته و مقام معظم رهبری در طی ۳۰ سال گذشته در مقابله با استکبار جهانی آن را ادامه داده است.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به فشارهای مختلف داخلی و خارجی بر مقام معظم رهبری طی این ۳۰ سال، بیان کرد: این توطئه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شود که هر روز نظام را بر سر دوراهی و دغدغه‌ها قرار می‌دهد اما با درایت و مدیریت رهبر معظم انقلاب نه تنها این توطئه‌ها خنثی شده بلکه منویات معظم له سبب همراهی گسترده و بیشتر مردم شده است.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

احمدیان با اشاره به ارزش‌ها و آرمان‌های امام امت و مقام معظم رهبری گفت: غبارزدایی از چهره مخدوش اسلام طی چندین قرن، ارائه مفاهیم اسلام ناب محمدی به مردم و توجه به مردم ارزش‌هایی است که امام راحل و مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته و دارند.

وی با اشاره به متفاوت بودن نوع نگاه به شهیدان انقلاب اسلامی ایران با کشته شدگان جنگ در سطح دنیا، بیان کرد: کشته شدگان جنگ در سایر کشورهای دنیا از مواهب اخروی محروم هستند و تاثیرگذاری بر نظام حاکم و مردمانشان ندارند در حالی که شهدای انقلاب اسلامی دارای زندگی ابدی بوده و برکات خون آنها جامعه ما را متنعم ساخته است.

رئیس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: یکی دیگر از از برکت خون پاک شهدا، می‌توان به تاثیرپذیری جنبش‌های آزادی بخش از یوغ استعمار اشاره کرد که نشان داده چگونه انقلاب ما با خون این شهیدان در گستره منطقه‌ای و جهانی سبب بیداری اسلامی و همه آزادی خواهان جهان شده است.

احمدیان ادامه داد: اگر دشمن در سند ۲۰۲۰ به دنبال حذف کلمه شهادت است بر این اساس بوده تا استراتژی رهبر انقلاب که ملتی که شهادت دارد هرگز اسارت ندارد را حذف و دفاع از آرمان‌های انقلاب را از ما بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | انتقاد رئیس بنیاد مستضعفان از استقرار هاشمی در کاخ مرمر | تخلیه کاخ با جر و بحث و حمایت بیت رهبری

همشهریهمشهری17 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین، پرویز فتاح در برنامه نگاه یک گفت: استقرار آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان دبیر مجمع تشخیص در کاخ مرمر درست نبود، بعد از فوت او کاخ را به سختی و با جر و بحث تخلیه کردیم. در نهایت بیت رهبری حمایت کردند و کاخ تخلیه شد. کاخ مرمر یکی از کاخ‌های تاریخی تهران در دوره پهلوی است که در مرکز تهران جای گرفته‌ و در ۳۰ خرداد ۱۳۵۷ با شمارهٔ ثبت ۱۶۰۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است. این کاخ پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی به عنوان مقر کمیته انقلاب اسلامی استفاده می‌شد اما چندی بعد بدون کاربرد ماند تا اینکه در میانه‌های دهه ۱۳۷۰ پس از پایان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دفتر هاشمی رفسنجانی به این کاخ نقل مکان کرد. بخش‌هایی از کاخ مرمر در سال ۱۳۸۷ مرمت و بازسازی شد.

جهانگیری: آموزش و پرورش باید همیشه در اولویت باشد

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم | هویت کسی که از ترامپ برای ترور سردار سلیمانی تشکر کرد فاش شد

همشهریهمشهری16 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه اینترنتی بازفید نیوز، ساغر اریکا کسرایی، زن ایرانی که ویدئویی را منتشر کرده و از رئیس‌جمهور آمریکا برای ترور سردار قاسم سلیمانی تشکر کرده بود در واقع یک لابی‌گر فروش اسلحه به یک گروه شبه نظامی در لیبی از کار درآمد. وی در سال ۲۰۱۹ برای یک شرکت لابی‌گر مستقر در تگزاس به نام لیندن گاورمنت سولوشنز کار می‌کرد. این شرکت از سوی ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر، افسر سابق دولت معمر قذافی که حدود ۲ دهه اخیر ساکن ویرجینیا بوده و در این ایام برای سازمان سیا کار می‌کرده، اجیر شده بود.

فیلم | جدیدترین تصاویر از حمله موشکی به عین الاسد | از حمله داعش به مجلس تا عملیات شهید سلیمانی

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
ایسناایسنا18 ساعت قبل
نشست خبری کمیته سلامت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور جمعی از اعضای این کمیته و با هدف ارائه مطالبات حوزه سلامت از نمایندگان مجلس یازدهم برگزار شد. عضو کمیته علمی شورای ائتلاف با تاکید بر اینکه باید در مقابل فسادها ایستاد، اظهار کرد: کشور ما در جبهه بیرونی در مقابل ابرقدرت‌های جهان و استکبار به طور راسخ ایستاده است اما آنچه نظام را تهدید می‌کند فساد از درون است. فساد یکی از موضوعاتی است که امروز نظام سیاسی کشور را تهدید می‌کند و متاسفانه در همه جناح‌های سیاسی به درجاتی وجود دارد. همچنین به حوزه‌های پرستاری و پیراپزشکی که بار بخش عمده‌ای از نظام سلامت را به دوش دارند توجه کافی نمی‌شود. مهدی فتحی زاده دیگر عضو کمیته سلامت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: باید قوانینی تصویب کنیم که بیمه‌های اشتغال را گسترده‌تر کنیم.

استقرار هاشمی در کاخ مرمر درست نبود/ با جروبحث کاخ را تخلیه کردیم

مهرمهر17 ساعت قبل
پرویز فتاح: استقرارمرحوم هاشمی بعنوان دبیر مجمع تشخیص درکاخ مرمر درست نبود، بعدازفوت او کاخ را به سختی وباجروبحث تخلیه کردیم. این تخلیه ازمواردی بودکه نمی‌دانستیم شکایتمان را پیش چه کسی ببریم.

نظرها

اخبار بیشتر