۲ مادر برای یک مقتول در پرونده قتل!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. حوادث
۲ مادر برای یک مقتول در پرونده قتل!

۲ مادر برای یک مقتول در پرونده قتل!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
قضات دادگاه کیفری تهران هنگام رسیدگی به پرونده قتل کارگر یک کارخانه فلافل‌سازی دریافتند دو زن با مراجعه به دادسرا مدعی شده‌اند که مادر مقتول هستند و هر دو نیز خواهان قصاص قاتل شده‌اند.

رسیدگی به این پرونده از ساعت ۱۴:۱۰ پنجم بهمن سال ۹۳ و به‌دنبال اعلام خبر یک درگیری در کارخانه فلافل‌سازی در منطقه فشافویه در دستور کار پلیس قرار گرفت. با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد دو نفر از کارگران کارخانه به‌نام‌های «عباس» و «فرشاد»، با حمله ور شدن به‌ سمت سایر کارگران اقدام به مجروح کردن تعدادی از آنها از جمله فردی به‌ نام «اسلام» کرده و گریخته‌اند.

در حالی که ردیابی‌ها برای دستگیری متهمان ادامه داشت چند روز بعد «اسلام» در بیمارستان جان باخت. بدین ترتیب پرونده در اختیار کارآگاهان اداره قتل پلیس آگاهی قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده، یکی از کارگران کارخانه که از سوی متهمان مجروح شده و انگشتان دستش قطع شده بود به پلیس گفت: من در اتاق کارگران در حال استراحت بودم که شنیدم عباس و فرشاد در حال صحبت هستند.

عباس به فرشاد گفت قرص خواب آور بخر تا کارگران را بی‌هوش کنیم و از کارخانه سرقت کنیم اما فرشاد گفت مرگ موش بخریم و همه را بکشیم اما عباس مخالفت کرد. در همین موقع آنها متوجه من شدند و با چاقو به من حمله کردند که انگشتان دستم قطع شد در همین هنگام اسلام از راه رسید و به‌طرفداری از من با آنها درگیر شد که فرشاد او را با چاقو زد و بعد هم فرار کردند.

بدین ترتیب چند ماه بعد عباس به اتهام سرقت از یک مغازه دستگیر شد و کارآگاهان دریافتند وی همان متهم فراری پرونده قتل در کارخانه است. وی در بازجویی‌ها گفت: به‌همراه فرشاد تصمیم به سرقت ابزارآلات داخل کارخانه گرفتیم.

قصد داشتیم اموال مسروقه را با یک دستگاه خودرو وانت متعلق به کارخانه از آنجا خارج کنیم اما روز سرقت تعدادی از کارگران از جمله مقتول متوجه قصد و نیت ما شدند؛ برای فرار با قمه به‌سمت آنها حمله ور شده و پس از مجروح کردن آنها، از کارخانه متواری شده و به میدان راه‌آهن آمدیم. در آنجا از یکدیگر جدا شدیم و پس‌ از آن دیگر هیچ اطلاعی از فرشاد ندارم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ناگوار

ردیابی‌ها برای دستگیری متهم ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فرشاد با هویت برادرش خود را معرفی کرده بوده و اعتیاد شدیدی نیز به شیشه دارد. در ادامه مشخص شد وی از چندی پیش در یک مغازه باتری‌سازی و این بار نیز با هویت جعلی عرفان مشغول به‌کار شده است. بنابراین دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد.

متهم در اعترافاتش به‌کارآگاهان گفت: از ۱۵ سالگی به مصرف موادمخدر شیشه اعتیاد پیدا کردم و به‌همین علت از خانه فرار کردم. تا اینکه در یک کارخانه فلافل‌سازی به‌عنوان کارگر ساده مشغول به‌کار شدم. پس از گذشت ۲۰ روز تصمیم به سرقت لوازم و ابزارآلات کارخانه و فروش آنها گرفتیم اما این حادثه رخ داد.

بدین ترتیب پرونده متهمان با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری فرستاده شد اما صبح دیروز قضات شعبه دهم دادگاه کیفری هنگام بررسی پرونده دریافتند زن میانسالی با مراجعه به دادگاه مدعی شده است که مادر واقعی مقتول است.

این زن گفت: وقتی پسرم خیلی کوچک بود به‌خاطر مشکلات زیادی که در زندگی داشتم نتوانستم از عهده نگهداری او بربیایم بنابراین او را سرراه گذاشتم.

اما مراقب بودم که ببینم چه سرنوشتی پیدا می‌کند. وقتی فهمیدم یک خانواده او را به فرزندی پذیرفتند خیالم راحت شد. گهگاهی نیز از او خبر می‌گرفتم و دورا دور پسرم را می‌دیدم تا اینکه متوجه شدم پسرم در یک حادثه به قتل رسیده است. حالا هم به دادگاه آمدم تا برای قاتلش درخواست مجازات قصاص کنم.

بدین ترتیب قضات دادگاه برای اثبات ادعای این زن دستور انجام آزمایش اثبات نسب دادند تا درستی صحبت‌های وی بررسی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رکنارکنا9 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ محمود مالمیر با اعلام این خبر گفت: چندی قبل ماموران در جریان ۲ فقره سرقت خانه که به یک شیوه و شگرد صورت گرفته بود قرار گرفتند و تیم عملیات کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند. این مقام پلیسی ادامه داد: در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان در دومین سرقت خود در زمان خروج ساختمان در برابر صاحبخانه که زن جوانی است قرار گرفته‌اند که با استفاده از افشانه اشک آور موفق به فرار شده‌اند. رییس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر عنوان کرد: تجسس‌های پلیسی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران خودروی سمند سفید رنگ با ۳ سرنشین که پلاک خودرویشان مخدوش بود را مشاهده کردند و با توجه به مرموز بودن آنها دستور ایست صادر شد. این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران پس از دستگیری و برداشتن کوله پشتی سارقان وسایل و ابزار سرقت از قبیل ماسک، دستکش، و یک حلقه برای باز کردن دستگیره پنجره‌های خانه به دست آوردند و جالب اینکه متهمان اصرار بر بیگناهی داشتند که تصویر دوربین مداربسته که داخل یکی از خانه‌ها تصاویر دزدان را با همان لباس‌های زمان دستگیری شان ثبت کرده بود پیش روی متهمان قرار گرفت و زن جوان که در زمان فرار دزدان خانه‌اش آنها را مشاهده کرده بود آنها را شناسایی کرد و همین کافی بود تا سارقان به سرقت خانه‌ها اعتراف کنند. سرهنگ مالمیر در پایان گفت: متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور مقام محترم قضایی در اختیار ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد. راز این جنایت پس از دو ماه که سه مظنون در بازداشت بودند با شکسته شدن سکوت زن همسایه و اعتراف به قتل پیرمرد فاش شد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت کنند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. سکوت شکسته شددو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴11 ساعت قبل
ساعت۲۴-در پی برخورد دو هواپیما به یکدیگر در آسمان استرالیا، دو خلبان و دو مسافر کشته شدند. برخورد دو هواپیمای سبک در آسمان استرالیا به کشته شدن چهار نفر منجر شد. تکه‌های خرد شده دو هواپیما در سراسر منطقه‌ای روستایی در شمال ملبورن پخش شد. بقایای خرد شده این دو هواپیما روی زمین و لابه‌لای شاخه‌های درختان پخش شد. پلیس می‌گوید این دو هواپیما قانونی پرواز می‌کردند، اما بررسی درباره این حادثه ادامه دارد.
ایرناایرنا8 ساعت قبل
غلامرضا شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران و مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امروز - چهارشنبه در نشست مشترکی، موضوع فضاهای آموزشی آسیب‌دیده از سیل اخیر استان‌های جنوبی کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این نشست با اشاره به ضرورت توجه به محرومیت‌زدایی از فضاهای آموزشی مناطق مختلف کشور گفت: متاسفانه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان دارای مطلوبیت نسبی در مقایسه با میانگین کشوری نبود که موضوع وقوع حادثه سیل اخیر نیز مزید بر علت شده و فضاهای آموزشی این استان را در شرایط بسیار نامناسب قرار داد. رخشانی مهر با بیان اینکه می‌طلبد که خیرین حقیقی و حقوقی به این مسأله توجه ویژه کنند، اظهار داشت: توسعه و ترمیم فضاهای آموزشی مناطق آسیب‌دیده تنها با اختصاص اعتبارات دولتی امکان‌پذیر نیست و نیاز است که با کمک‌ جذب مشارکت‌ خیرین نیکوکار حقیقی و حقوقی به این مسأله بپردازیم. معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازدید اخیر وزیر آموزش و پرورش که در جریان وقوع سیل از مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان صورت گرفت، بیان کرد: با توجه به حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در آن سفر، تعهد کمک به ساخت فضاهای آموزشی در مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان از طرف اتاق بازرگانی ایران اعلام شده بود. وی اظهارکرد: بر اساس تعهد مبلغ اعلام شده، ساخت صفر تا صد ۸۴ کلاس درس جدید در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان پیشنهاد و مقرر شد پس از بررسی میدانی توسط اتاق بازرگانی ایران، کار ساخت و یا مشارکت در ساخت این فضاهای آموزشی طی هفته‌های آینده آغاز شود.
افکارنیوزافکارنیوز14 ساعت قبل
وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. خانکه با اشاره به معلول شدن ۱۵ هزار مرد در حوادث ترافیکی در سال، متذکر شد: در حوادث ترافیکی مردان بیشترین آسیب را می‌بینند. وی با اشاره به اینکه بروز حوادث به ویژه حوادث طبیعی در حال گسترش است، خاطرنشان کرد: حوادث ترافیکی در ۲ سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر