اون دوربین تلویزیونه؟ خاموشش کن!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

اون دوربین تلویزیونه؟ خاموشش کن!

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
حالا وریا غفوری هم درست یا غلط تبدیل به یکی دیگر از چهره‌های فوتبالی شده که ترجیح می‌دهد با تلویزیون حرف نزد و دیگر رسانه‌ها و البته صفحات شخصی خودش در فضای مجازی را برای بیان دیدگاهش انتخاب کرده است.

آفتاب‌‌نیوز :

وضعیت باشگاه استقلال هنوز مبهم است؛ حتی اگر آندره‌آ استراماچونی، سرمربی ایتالیایی این تیم که پیش از بازی با پیکان در هفته چهاردهم رقابت‌های لیگ برتر، ایران را ترک کرد، در بیش از ۱۰ گفت‌وگویی که داشته، عنوان کند؛ «اگر مشکلات برطرف شود، برمی‌گردم».

حواشی رفتن آندره‌آ از استقلال همچنان ادامه دارد و در مهم‌ترین اتفاق، امیرحسین فتحی، مدیرعامل این باشگاه، مطابق با انتظار، استعفایش را نوشت و رفت. فتحی همان مدیرعاملی بود که وریا غفوری، کاپیتان استقلال، بعد از بازی او را «تعطیل» خواند و از وزیر ورزش گلایه کرده بود که چطور نزدیک به شش ماه شعار «فتحی حیا کن، استقلال رو رها کن» را نشنیده است؟

اون دوربین تلویزیونه؟ خاموشش کن! - 4

وریا اگرچه صحبت‌های مهمی درباره حال‌وروز باشگاه داشت و حتی از استراماچونی هم انتقاد کرد که در این وضعیت نباید تیم را رها می‌کرد، ولی یک حرکت حساس‌تر انجام داد که در فضای مجازی بازتاب زیادی داشت. او زمانی که بعد از بازی در جمع خبرنگاران ایستاد تا حرف‌هایش را به‌عنوان یکی از «بزرگ‌ترها» ‌ی تیم بزند، با دیدن دوربین فیلم‌برداری صداوسیما گفت: «اون دوربین تلویزیونه؟ خاموشش کن، من با تلویزیون حرف نمی‌زنم!» این صحبت، اما جنجال تازه‌ای به راه انداخت تا همه دوباره متوجه این موضوع شوند که وریا غفوری هم مثل چند ورزشکار و البته بازیگر سینما این روز‌ها دل خوشی از تلویزیون ندارد.

در فضای مجازی واکنش‌ها به رفتار وریا غفوری متفاوت بود؛ اگرچه بسیاری با حمایت از او، ناامیدی‌شان از تلویزیون در حل‌و‌فصل‌کردن مشکلات جامعه را بروز داده بودند، عده‌ای هم از وریا، به‌عنوان کاپیتان استقلال انتقاد کرده بودند که همین تلویزیون امثال غفوری‌ها را به این جایگاه رسانده و چنین رفتاری درست نیست.

وریا مثل علی دایی؟

اگر اختلاف‌نظر چند بازیگر سینما با تلویزیون کنار گذاشته شود، می‌شود وریا غفوری را هم کنار علی دایی، در صف ورزشکاران مطرحی گذاشت که با تلویزیون زاویه پیدا کرده‌اند. دایی پیش‌تر از صداوسیما به دلیل گزارش‌های مغرضانه‌ای که علیه‌اش پخش شده، گلایه و عنوان کرده بود دیگر با دوربین‌های صداوسیما حرف نمی‌زند. حالا وریا غفوری به‌عنوان کاپیتان یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های ایران، دومین چهره سرشناس فوتبالی‌هاست که می‌گوید با «تلویزیون» حرف نمی‌زند.

چرا وریا از تلویزیون دلخور است؟

داستان دلخوری وریا غفوری از تلویزیون، فارغ از درست و غلطش، قدمت چندان طولانی‌ای ندارد؛ او الان چندوقتی می‌شود که در اینستاگرام چهره جدیدی پیدا کرده و بیشتر به‌عنوان یک فعال اجتماعی شناخته می‌شود. حمایت او از مردم در اتفاقاتی که حس می‌کند صداوسیما کمتر توجهی به آن نشان داده، وجهه جدیدی برای کاپیتان استقلال به ارمغان آورده است. او پیش‌تر در حمایت از کولبرانی که روزگار سختی را سپری می‌کنند، انتقادات تندی را متوجه مسئولان کرده بود.

بااین‌حال، وریا غفوری بعد از انتقاد از جواد ظریف، وزیر امور خارجه، بود که بیشتر در فضای مجازی مورد توجه قرار گرفت؛ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ویدئویی از محمدجواد ظریف در فضای مجازی دست‌به‌دست شد که در آن وزیر امور خارجه ایران می‌گوید: «افتخار می‌کنیم به‌خاطر فلسطین تحت فشار هستیم». همین جمله کافی بود تا ابتدا علی کریمی و بعد وریا غفوری نسبت به صحبت‌های وزیر دولت روحانی واکنش نشان دهند.

وریا با انتشار پستی اینستاگرامی انتقاد صریحی را نسبت به صحبت‌های وزیر امور خارجه ایران مطرح کرد. همان موضوع آغازی شد تا استوری‌های کاپیتان استقلال در اینستاگرام بازتاب بیشتری در جامعه داشته باشد. ادامه همان انتقاد‌ها از ظریف پای غفوری را به حراست وزارت ورزش هم باز کرد تا برای ادای پاره‌ای از توضیحات فراخوانده شود. هشتگ «من یک شهرستانی هستم» هم کمی بعد از آن اتفاق در حمایت از وریا غفوری شکل گرفت؛ جایی که رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم به‌ناگاه در برنامه‌ای نه‌چندان «مرتبط» تلاش کرده از وریا غفوری به‌خاطر حرف‌هایی که زده انتقاد کند؛ اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی، در گفت‌وگویی رادیویی که پیرامون حواشی فوتبال روی خط آمده بود، یک‌باره با اشاره غیرمستقیم به اظهارات وریا غفوری پرداخت و انتقادات مدافع راست استقلال تهران از وزیر امور خارجه و مسائل اقتصادی را این‌گونه پاسخ داد: «جوانی که دو روز است به تهران آمده و معروف شده، به خودش اجازه می‌دهد به وزیر مملکت، مدیر باشگاه، صداوسیما، رئیس‌جمهور و … انتقاد کند»؛ همین صحبت‌های حسن‌زاده کافی بود تا هشتگی در توییتر و اینستاگرام تحت عنوان #با_افتخار_یک_شهرستانی‌ام، ترند (پربازدید) شود و سایر اهالی فوتبال نیز در دفاع از وریا و صحبت‌های او برآمدند و از او حمایت فوق‌العاده‌ای شکل گرفت.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وریا بعد‌ها با انتقاد از شایعه فیلترشدن شبکه‌های اجتماعی در ایران هم دست‌به‌کار شد و نوشت که این تصمیمات «در تضاد با آزادی بیان» است. بااین‌حال دو مورد اصلی که باعث شد کاپیتان استقلال علیه صداوسیما موضع جدی‌تری بگیرد مربوط به سیلی بود که فروردین ۱۳۹۸ ایران را درگیر کرد و بعد هم مربوط به برنامه‌ای می‌شد که در آن لوگوی باشگاه استقلال به سخره گرفته شد.

در مورد اول وریا غفوری در اینستاگرام با کنایه به نبودن استاندار گلستان در ایران در آن شرایط بحرانی، از صداوسیما هم انتقاد کرد که پوشش ضعیفی از این رخداد مهم دارد. در مورد دوم، اما انتقاد‌های او تندتر هم شد. وریا از اینکه مجری جوان در شبکه سوم به لوگوی باشگاه استقلال کنایه زده و مسخره کرده است، واکنش تندی داشت. «صداوسیما سازمانی است که مدت‌هاست مخاطبانش را از دست داده و شاهد حضور افرادی هستیم که هنوز از نظر شعور و درک به بلوغ نرسیده‌اند؛ چه برسد که بتوانند در جایگاه مجری برنامه‌ای را درخور شأن مردم ایران اداره کنند. توهین مجری صداوسیما به پرافتخارترین تیم ایرانی به شأن و منزلت این باشگاه بزرگ و پرطرفدار کوچک‌ترین خدشه‌ای وارد نمی‌کند، بلکه وضعیت صداوسیما را … کرد. لازم به ذکر است ندادن حق پخش تلویزیونی که از بدیهی‌ترین حقوق باشگاه‌های فوتبال ایران است، ضربه‌ای بزرگ به پیکره فوتبال از جانب صداوسیما زده است».

همه این موارد به کنار، اما جبهه‌گرفتن صداوسیما علیه وریا غفوری، کاپیتان استقلال، از زمانی جدی‌تر شد که او به مرگ سحر خدایاری، (دختر آبی) واکنش نشان داد. وریا پیش از یکی از بازی‌های لیگ با تیشرتی که رویش نوشته بود «دختر آبی» وارد زمین شد و تعدادی از رسانه‌ها هم با به‌راه‌انداختن جوی علیه او خبر دادند همین بازیکن بقیه بازیکنان را «وادار» کرده چنین تیشرتی را بپوشند. آن تصاویر هرگز از صداوسیما پخش نشد و بعد از آن موضع‌گیری علیه وریا جدی‌تر شد. بازتاب نارضایتی مسافران هواپیمای تبریز- تهران که در آن «ظاهرا» مسافران از دست بازیکنان استقلال شاکی بوده و فحاشی کرده‌اند از سوی تلویزیون هم به این دلخوری‌ها دامن زد. آن زمان باشگاه استقلال در مطلبی عنوان کرد چنین جوسازی‌هایی از سوی تلویزیون به‌خاطر اختلافشان با وریا غفوری است.

به‌هرروی حالا وریا غفوری هم درست یا غلط تبدیل به یکی دیگر از چهره‌های فوتبالی شده که ترجیح می‌دهد با تلویزیون حرف نزد و دیگر رسانه‌ها و البته صفحات شخصی خودش در فضای مجازی را برای بیان دیدگاهش انتخاب کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - ساری - نخستین جشنواره موسیقی فجر در مازندران همزمان با جشنوراه ملی موسیقی با استقبال پرشور مردم در ساری طنین انداز شد. به گزارش خبرنگار مهر، اولین دوره جشنواره موسیقی فجر دوشنبه شب با اجرای گروه موسیقی پاپ به خوانندگی شهاب مظفری در ساری آغاز شد. این جشنواره همزمان با برگزاری سی و پنجمین جشنواره ملی موسیقی فجر در تهران از ۲۸ تا ۳۰ بهمن ماه در ساری باهمکاری انجمن موسیقی این استان، برای نخستین بار با اجرای ۵ گروه برگزار می‌شود. عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این خصوص به خبرنگار مهر اظهار داشت: سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به عنوان مهم‌ترین رویداد موسیقیایی کشور در حالی برگزار می‌شود که استان مازندران نیز در سال جاری برای نخستین بار میزبان این جشنواره شده است. این مسئول فرهنگی و هنری استان همچنین تصریح کرد: جشنواره استانی موسیقی فجر با حمایت ویژه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و در راستای همراهی با مردم سیل زده از استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و طی برگزاری آن، یاد و خاطره جانباختگان سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی نیز گرامی داشته می‌شود و نخستین دوره جایزه موسیقی و رسانه و جایزه ترانه سال از برنامه‌هایی خواهد بود که برای نخستین بار در آن برگزار خواهند شد.
مهرمهر18 ساعت قبل
او در پایان‌بندی مطلب خود، شعر سوم را تشریح کرده و به ویژگی‌های آن پرداخته است. این شعر گرم‌ترین شعر هایزی / هایزه است اما در محتوا، شاعر با سبک خاص خود نزدیکی و در عین حال عدم پذیرش جامعه، غم‌ها و شادی‌های زندگی و… را نشان می‌دهد. «دریا» هسته اصلی این‌شعر است که پهناوری آن می‌تواند زادگاه آرامش‌ها و درگیری‌ها، ایده‌ها و خانه‌ معنوی شاعر باشد. زمان شعر از فردا آغاز می‌شود ولی در اواسط شعر، زمان از دست می‌رود و به زمان حال باز می‌گردد. غم واقعی این شعر در وصف اوضاع بد الان نیست، بلکه در تسلیم شدن برای فردا است.
فردا نیوزفردا نیوز9 ساعت قبل
آن‎ها تمرینات زیادی را پشت سر می‌گذارند، ولی …***فیلم سینمایی «ارباب الوار» به کارگردانی «بری اندرسون»، جمعه ۲ اسفند ماه ساعت ۲۳:۵۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می‎رود. ***فیلم سینمایی «پرواز» به کارگردانی «ویبو پوری»، جمعه دوم اسفند ماه ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود. ***فیلم سینمایی «شش درجه زیر صفر: معجزه در کوهستان» به کارگردانی «اسکات واو»، جمعه دوم اسفند ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. ***فیلم تلویزیونی «آواز آب‌ها» به کارگردانی «احسان صادقی جهانی»، جمعه دوم اسفند ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می‎شود. شبکه کودکانیمیشن سینمایی «بالتو، در جستجوی گرگ‎ها» به کارگردانی «پیل وینستون»، پنجشنبه اول اسفند ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
محمدحسین گروسی‌نژاد، شاعر البرزی درگذشت. اشعار او، بیشتر جنبه عارفانه و معنوی داشت و بیشتر آثار او در قالب غزل قرار می‌گرفت. محمدحسین گروسی نژاد، شاعر، نویسنده و صاحب کتاب مجموعه شعر «از الهام تا عرفان» روز گذشته (سه شنبه ۲۹بهمن) درگذشت. گروسی نژاد در دوران مدیریتی خود در پست‌هایی همچون مدیرکل دارایی، رئیس دفتر تشریفات، کارگزینی و … خدمت کرده بود. معصومه کاظمی‌پور، شاعر و مسئول انجمن ادبی ادیبان فرزانه البرز، درخصوص ویژگی‌های شعری گروسی‌نژاد گفت: «اشعار مرحوم گروسی‌نژاد، بیشتر جنبه عارفانه و معنوی داشت و بیشتر آثار او در قالب غزل قرار می‌گرفت.» او افزود: «بیشتر غزل‌های محمدحسین گروسی‌نژاد تغزل خداوند بود و کمتر به مسائل دنیایی می‌پرداخت.» مسئول انجمن ادبی ادیبان فرزانه البرز گفت: «سال گذشته کتاب مجموعه شعر «از الهام تا عرفان» به تالیف آن مرحوم توسط انجمن ادیبان فرزانه البرز و در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با حضور شاعران و هنرمندان رونمایی شد.»
تابناکتابناک9 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه استخدام همه معلمان حق التدریس ممکن نیست، گفت: نباید این انتظار و تصور غلط را در میان معلمان نسبت به مصوبه مجلس ایجاد کرد. سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره روند اجرای قانون استخدام نیروهای حق التدریس، اظهار کرد: دولت در اجرای قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی به نحوی عمل کرد که مجلس مجبور به تدوین استفساریه تبصره ۱۰ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش شد تا قانون به درستی اجرایی شود. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات نیروهای حق التدریس را برطرف کند، افزود: البته از سوی دیگر این تصور ایجاد که قانون مجلس سعی دارد تمامی نیروهای حق التدریس را به استخدام آموزش و پرورش در آورد که چنین چیزی ممکن نیست. معلمان با چه شرایطی می‌توانند جذب آموزش و پرورش شوند؟ وی ادامه داد: در قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، قید شده معلمان در رشته‌های مورد نیاز آموزش و پرورش، در مقطع تحصیلی و با جنسیت مورد نیاز آموزش و پرورش و نهایتا در استان و شهرستان مد نظر آموزش و پرورش این استخدام‌ها صورت گیرد. سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در مقطع کنونی نمی‌توان آموزش و پرورش را متهم به تخلف کرد، گفت: اما تعلل و سهل انگاری در قبال نیروی انسانی و قانون استخدام نیروهای حق التدریس مشهود است که ما را به وضعیت امروز رسانده و موجب نارضایتی معلمان حق التدریس شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
در جلسه اخیر شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی، برای داستانی بلند «بوسه در باران» به تهیه کنندگی سیدمحمد قاضی، کارگردانی سیدیاسر اجاق فقیهی و نویسندگی امیرمهدی صادقی، داستانی بلند «پریا دختر پروانه» به تهیه‌کنندگی پریسا عشقی، کارگردانی و نویسندگی رضا بهشتی و سریال «پروانه» به تهیه کنندگی و کارگردانی عباس رافعی و نویسندگی علیرضا بیاتی پروانه ساخت صادر شد. همچنین در این جلسه با ساخت یک عنوان داستانی کوتاه موافقت شد.

نظرها

اخبار بیشتر