معمای ناپدید شدن سینا در تهران / دختر صاحبخانه اتهام قتل را نپذیرفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. حوادث

معمای ناپدید شدن سینا در تهران / دختر صاحبخانه اتهام قتل را نپذیرفت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- کارگر خانه‌ای در منطقه شمیرانات پس از خروج از خانه ناپدید شد و تاکنون پس از گذشت بیش از چهار سال هیچ اثری از وی به دست نیامده است. تاریخ انتشار: 01:00 - 20 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۵۷۳۷
معمای ناپدید شدن سینا در تهران / دختر صاحبخانه اتهام قتل را نپذیرفت - 0

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، چهارم خردادماه سال ۹۴ بود که مرد جوانی به نام سینا از خانه‌ای که در منطقه شمیرانات به عنوان کارگر در آن کار می‌کرد، خارج شد و تا به امروز هیچ اثری از او نیست.

این در حالی است که در آخرین تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته، دختر صاحبخانه به فاصله دو دقیقه بعد از خانه خارج شده است.

با شکایت خانواده سینا از دختر صاحبخانه، تحقیقات جهت رازگشایی از ماجرای مرموز ناپدید شدن سینا آغاز شد. در نهایت با صدور کیفرخواست، این پرونده جهت رسیدگی در اختیار قضات شعبه ۱۰ دادگاهکیفری یک استان تهران قرار گرفت و صبح امروز جلسه رسیدگی به این پرونده با حضور طرفین و وکلای آن‌ها آغاز شد.بیشتر بخوانید: معمای قتل در خانه اجاره‌ای قصرالدشت / رازی که با کشف اسکلت مقتول فاش شداختلاف مالی به آدم ربایی ختم شد / ماجرای اخذ دست نوشته‌هایی از گروگان که سبب رهایی وی شدقاضی خطاب به وکیل شکات گفت: سینا چه مدتی نزد این خانواده به عنوان کارگر کار می‌کرده است؟

وکیل شکات در پاسخ گفت: حدود ۱۷ سال.

قاضی بیان کرد: شناسنامه‌ای که از منزل فقدانی کشف شده مربوط به فردی دیگری است که در سال ۷۶ فوت کرده، اما این شناسنامه به نام فرد فقدانی جعل شده است در این خصوص چه توضیحی دارید؟

وکیل شکات گفت: نسبت به اصالت صحت حیات قربانی و رابطه نسبی وی با موکلان تقاضای استعلام از ثبت احوال نسبت به اولاد ذکور موکلان به عمل آید که وی فرزند موکلان است و سر به نیست شده است؟

وی ادامه داد: در خصوص وجود شناسنامه غیر با عکس قربانی و انگیزه آن اطلاعی نداریم.

قاضی در واکنش به توضیحات وکیل شکات گفت: باید مدارک هویتی وجود داشته باشد که دارای اصالت باشد چرا که احتمال اینکه این فرد با هویت یگری زنده باشد وجود دارد.

قاضی در ادامه در خصوص انگیزه وقوع قتل از وکیل شکات پرسید.

وکیل شکات نیز در پاسخ گفت: با توجه به افاریر متهم و نظر به اینکه سینا بیش از ۱۷ سال در خانه خانواده خانم مینا به عنوان کارگر کار می‌کرده و مورد اعتماد آن‌ها بوده، اما ۱۴ روز پیش از ناپدید شدن سینا، منزل خانم مینا مجهز به دوربین مداربسته شده است لذا احتمال می‌رود که چیزی از وسایل ارزشمند خانه مفقود شده و آن‌ها به سینا مظنون شدند به همین دلیل در کوچه مهر یک او را سوار یک خودرو کردند و به سمت دماوند برده‌اند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حادثه ی امروز تهران

قاضی در ادامه بیان کرد: دلایل خود را در خصوص انتساب قتل به متهم و اصل وقوع قتل توضیح دهید، جسدی کشف نشده و صرف فقدانی دلیل بر وقوع قتل نیست.

وکیل شکات اظهار کرد: اینکه در این جرم شریک و معاونی وجود داشته در جریان نیستیم، اما با توجه به ضد و نقیض گویی متهم و اینکه تلفن همراه فقدانی نزد متهم بوده و از طرفی دوربین مداربسته نشان می‌دهد که خانم مینا در کوچه مهر یک پشت متهم بوده و دیده شده است لذا ظن در وقوع جرم در پرونده وجود دارد.

در ادامه متهم پرونده به دستور قاضی در جایگاه قرار گرفت و قاضی ضمن تفهیم اتهام به وی گفت: حسب شکایت شکات، گزارش مرجع انتظامی و حضور سینا در تاریخ چهارم خردادماه سال ۹۴ در خانه شما و خروج وی از خانه در آن تاریخ و خروج شما به فاصله دو دقیقه پس از وی از منزل و عدم مراجعت وی تاکنون، اتهام قتل عمدی متوجه شما می‌شود، آیا این اتهام را قبول دارید؟ دفاعیات خود را شرح دهید.

متهم ضمن رد اتهام قتل عمد بیان کرد: سینا برای ما عزیز و قابل احترام بود، مادرم می‌گفت مثل پسرم است و من به عنوان برادر او را دوست داشتم.

وی ادامه داد: صبح آن روز سینا گفت که ماشینش خراب است و گفت آن را به مکانیکی می‌برد، من نمی‌دانسم که وی چه زمانی از خانه خارج شده و بعدا فهمیمدم که با فاصله دو دقیقه زودتر از من از خارج شده است.

قاضی بیان کرد: علت خروج شما از خانه چه بود؟

متهم در پاسخ گفت: من برای زیازت به امامزاده صالح رفته بودم.

قاضی گفت: بر اساس ردیابی‌های انجام شده گوشی تلفن همراه شما در روز حادثه در شهرستان دماوند بوده است این در حالی است که شما در تحقیقات اعلام کرده بودید که آن روز به اسلامشهر رفته بودید، چه توضیحی دارید؟

متهم عنوان کرد: در امامزاده صالح خانمی را دیدم و با او در خصوص افسردگی خود صحبت کردم، آن خانم یک دعانویس را در دماوند به من معرفی کرد، این شد که به آنجا رفتم، اما او را پیدا نکردم، من اسلامشهر نرفته بودم.

پس از پایان دفاعیات متهم و وکیل مدافع وی، هیات قضایی برای تصمیم گیری در خصوص این پرونده وارد شور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک8 ساعت قبل
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد. راز این جنایت پس از دو ماه که سه مظنون در بازداشت بودند با شکسته شدن سکوت زن همسایه و اعتراف به قتل پیرمرد فاش شد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت کنند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. سکوت شکسته شددو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
ساعت۲۴-در پی برخورد دو هواپیما به یکدیگر در آسمان استرالیا، دو خلبان و دو مسافر کشته شدند. برخورد دو هواپیمای سبک در آسمان استرالیا به کشته شدن چهار نفر منجر شد. تکه‌های خرد شده دو هواپیما در سراسر منطقه‌ای روستایی در شمال ملبورن پخش شد. بقایای خرد شده این دو هواپیما روی زمین و لابه‌لای شاخه‌های درختان پخش شد. پلیس می‌گوید این دو هواپیما قانونی پرواز می‌کردند، اما بررسی درباره این حادثه ادامه دارد.
افکارنیوزافکارنیوز12 ساعت قبل
وی با اشاره به روند پیر شدن جمعیت ایران، تصریح کرد: تا «سال ۲۱۰۰» ۹۹٫۵ درصد جمعیت ایران شهر نشین خواهند شد. رئیس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا از پوشش ۹۷ درصدی مناطق ایران توسط زلزله خبر داد. خانکه با بیان اینکه تا «سال ۲۰۱۸»، ۶۱ درصد حوادث در ایران سیل بوده است، ابراز داشت: در سیل اخیر امسال ۳۲۰۰ مصدوم شدند و ۸۵ نفر جان باخته داشتیم. خانکه با اشاره به معلول شدن ۱۵ هزار مرد در حوادث ترافیکی در سال، متذکر شد: در حوادث ترافیکی مردان بیشترین آسیب را می‌بینند. وی با اشاره به اینکه بروز حوادث به ویژه حوادث طبیعی در حال گسترش است، خاطرنشان کرد: حوادث ترافیکی در ۲ سال گذشته ۶ درصد افزایش داشته است.
رکنارکنا8 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سرهنگ محمود مالمیر با اعلام این خبر گفت: چندی قبل ماموران در جریان ۲ فقره سرقت خانه که به یک شیوه و شگرد صورت گرفته بود قرار گرفتند و تیم عملیات کلانتری برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند. این مقام پلیسی ادامه داد: در ادامه تحقیقات مشخص شد سارقان در دومین سرقت خود در زمان خروج ساختمان در برابر صاحبخانه که زن جوانی است قرار گرفته‌اند که با استفاده از افشانه اشک آور موفق به فرار شده‌اند. رییس کلانتری ۱۵۰ تهرانسر عنوان کرد: تجسس‌های پلیسی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه روز گذشته ماموران خودروی سمند سفید رنگ با ۳ سرنشین که پلاک خودرویشان مخدوش بود را مشاهده کردند و با توجه به مرموز بودن آنها دستور ایست صادر شد. این مقام پلیسی ادامه داد: ماموران پس از دستگیری و برداشتن کوله پشتی سارقان وسایل و ابزار سرقت از قبیل ماسک، دستکش، و یک حلقه برای باز کردن دستگیره پنجره‌های خانه به دست آوردند و جالب اینکه متهمان اصرار بر بیگناهی داشتند که تصویر دوربین مداربسته که داخل یکی از خانه‌ها تصاویر دزدان را با همان لباس‌های زمان دستگیری شان ثبت کرده بود پیش روی متهمان قرار گرفت و زن جوان که در زمان فرار دزدان خانه‌اش آنها را مشاهده کرده بود آنها را شناسایی کرد و همین کافی بود تا سارقان به سرقت خانه‌ها اعتراف کنند. سرهنگ مالمیر در پایان گفت: متهمان برای تحقیقات بیشتر به دستور مقام محترم قضایی در اختیار ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا7 ساعت قبل
غلامرضا شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران و مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امروز - چهارشنبه در نشست مشترکی، موضوع فضاهای آموزشی آسیب‌دیده از سیل اخیر استان‌های جنوبی کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این نشست با اشاره به ضرورت توجه به محرومیت‌زدایی از فضاهای آموزشی مناطق مختلف کشور گفت: متاسفانه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان دارای مطلوبیت نسبی در مقایسه با میانگین کشوری نبود که موضوع وقوع حادثه سیل اخیر نیز مزید بر علت شده و فضاهای آموزشی این استان را در شرایط بسیار نامناسب قرار داد. رخشانی مهر با بیان اینکه می‌طلبد که خیرین حقیقی و حقوقی به این مسأله توجه ویژه کنند، اظهار داشت: توسعه و ترمیم فضاهای آموزشی مناطق آسیب‌دیده تنها با اختصاص اعتبارات دولتی امکان‌پذیر نیست و نیاز است که با کمک‌ جذب مشارکت‌ خیرین نیکوکار حقیقی و حقوقی به این مسأله بپردازیم. معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازدید اخیر وزیر آموزش و پرورش که در جریان وقوع سیل از مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان صورت گرفت، بیان کرد: با توجه به حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در آن سفر، تعهد کمک به ساخت فضاهای آموزشی در مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان از طرف اتاق بازرگانی ایران اعلام شده بود. وی اظهارکرد: بر اساس تعهد مبلغ اعلام شده، ساخت صفر تا صد ۸۴ کلاس درس جدید در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان پیشنهاد و مقرر شد پس از بررسی میدانی توسط اتاق بازرگانی ایران، کار ساخت و یا مشارکت در ساخت این فضاهای آموزشی طی هفته‌های آینده آغاز شود.

نظرها

اخبار بیشتر