رسیدگی به ۲ پرونده قتل بدون جسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. حوادث

رسیدگی به ۲ پرونده قتل بدون جسد

فراروخبرگزاری فرارو |
دو پرونده قتل که اجساد مقتولان آن‌ها هنوز پیدا نشده است در دادگاه کیفری استان تهران در حالی مورد رسیدگی قرار گرفت که متهمان قتل را انکار کردند.

در اولین پرونده که در شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت چهار متهم پای میز محاکمه رفتند. در ابتدای جلسه رسیدگی اولیای دم درخواست قصاص کردند و گفتند به‌خاطر اینکه جسد فرزندشان پیدا نشده است به‌شدت غمگین هستند و رضایت نمی‌دهند. مادر مقتول گفت: فرزندم چند روز بود که به خانه نیامده بود و من اعلام مفقودی کردم.

به گزارش شرق؛ مأموران در تحقیقات دوستان پسرم را بازداشت کردند و آن‌ها به قتل اعتراف کردند، اما جسد پسرم را از بین برده‌اند و من هم رضایت نمی‌دهم. سپس کامیار متهم ردیف اول در جایگاه قرار گرفت. او گفت: اتهام را قبول ندارم. چون درگیری اصلا با من نبود. مقتول با مهرداد دوست صمیمی بود. او به دعوت مهرداد پیش ما آمد و با هم شیشه کشیدیم. مهرداد به مقتول گفت: پول لازم دارد، اما وقتی با هم شیشه کشیدیم یک‌دفعه مقتول از خود بیخود شد و از من درخواست زشتی کرد. من خیلی ناراحت شدم و با او درگیر شدم. مهرداد به کمک من آمد و با ضربات چاقو او را به قتل رساند. دو نفر که حالا متهم هستند، در درگیری نقش نداشتند؛ فقط برای اختفای جسد کمک کردند. ما بعد از قتل ماشین مقتول را از مقابل در خانه‌اش برداشتیم؛ جسد را داخل آن گذاشتیم و به خارج از شهر تهران رفتیم و دفن کردیم. فردای آن روز وقتی سر قبر مقتول رفتیم، متوجه شدیم بخشی از دست او بیرون است و حیوانات آن را خورده‌اند.

در ادامه مهرداد متهم دیگر پرونده در جایگاه قرار گرفت؛ او گفت: قتل را کامیار انجام داد. وقتی مقتول از او درخواست نامشروع کرد کامیار با او درگیر شد من هم وارد درگیری شدم، اما چاقو دست کامیار بود و او مرتکب قتل شد؛ من چنین کاری نکردم. من فقط کارت بانکی مقتول را برداشتم؛ ما با هم دوست خیلی صمیمی بودیم و رمز کارتش را می‌دانستم. در ادامه دو متهم دیگر در جایگاه قرار گرفتند؛ آن‌ها قبول کردند برای انتقال جسد کمک کردند، اما گفتند در قتل و سرقت هیچ نقشی نداشتند. با پایان جلسه دادگاه قضات برای تصمیم‌گیری در این خصوص وارد شور شدند. در پرونده دیگر، قتل مردی که به‌عنوان مراقب خانگی یک پیرزن استخدام و سپس مفقود شده بود مورد رسیدگی قرار گرفت. والدین این مرد به دادگاه شکایت کردند و مدعی شدند دختر پیرزن عامل قتل فرزندشان است. آن‌ها گفتند: پسرمان به‌عنوان مراقب سالمند در خانه متهم زندگی می‌کرد و کار‌های مادرش را انجام می‌داد تا اینکه یک روز به خانه نیامد. وقتی با متهم تماس گرفتیم او گفت: از خانه آن‌ها هم خارج شده؛ دیگر نه جسدی پیدا کردیم و نه پسرمان را. در تحقیقات انجام‌شده مشخص شد پسرمان صد میلیون تومان به متهم داده بود تا برایش عتیقه بخرد. این زن در کار خرید‌و‌فروش عتیقه بود. ضمن اینکه او بلافاصله بعد از خروج پسرمان از خانه خارج شده و همان مسیری را رفته که پسر ما رفته بود؛ ما فکر می‌کنیم او قاتل فرزندمان است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث 24 ساعت

وقتی نوبت به متهم رسید؛ او همه اتهامات را رد کرد و گفت: من هیچ پولی از مرد مفقودشده نگرفتم. از اتفاقی که افتاده است بسیار ناراحتم، چون از کار او راضی بودیم و مادرم خیلی با او راحت بود. هیچ سند و مدرکی هم نیست که نشان دهد من اختلافی با این فرد داشتم یا پولی گرفتم. من ناراحتی اولیای دم را درک می‌کنم، اما من چنین کاری نکردم.

او درباره اینکه چرا برای مادرش پرستار مرد استخدام کرده بود، گفت: مادرم توان حرکتی نداشت؛ به یک مرد نیاز بود که بتواند او را بلند کند و ما چاره‌ای نداشتیم به جز اینکه یک پرستار مرد استخدام کنیم. ضمن اینکه اصلا جسد این مرد پیدا نشده است و معلوم نیست او کشته شده باشد. بعد از گفته‌های متهم و وکیل مدافع او هیئت قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا7 ساعت قبل
غلامرضا شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران و مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امروز - چهارشنبه در نشست مشترکی، موضوع فضاهای آموزشی آسیب‌دیده از سیل اخیر استان‌های جنوبی کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند. رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این نشست با اشاره به ضرورت توجه به محرومیت‌زدایی از فضاهای آموزشی مناطق مختلف کشور گفت: متاسفانه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان دارای مطلوبیت نسبی در مقایسه با میانگین کشوری نبود که موضوع وقوع حادثه سیل اخیر نیز مزید بر علت شده و فضاهای آموزشی این استان را در شرایط بسیار نامناسب قرار داد. رخشانی مهر با بیان اینکه می‌طلبد که خیرین حقیقی و حقوقی به این مسأله توجه ویژه کنند، اظهار داشت: توسعه و ترمیم فضاهای آموزشی مناطق آسیب‌دیده تنها با اختصاص اعتبارات دولتی امکان‌پذیر نیست و نیاز است که با کمک‌ جذب مشارکت‌ خیرین نیکوکار حقیقی و حقوقی به این مسأله بپردازیم. معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بازدید اخیر وزیر آموزش و پرورش که در جریان وقوع سیل از مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان صورت گرفت، بیان کرد: با توجه به حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در آن سفر، تعهد کمک به ساخت فضاهای آموزشی در مناطق آسیب‌دیده سیستان و بلوچستان با اختصاص ۲۰ میلیارد تومان از طرف اتاق بازرگانی ایران اعلام شده بود. وی اظهارکرد: بر اساس تعهد مبلغ اعلام شده، ساخت صفر تا صد ۸۴ کلاس درس جدید در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان پیشنهاد و مقرر شد پس از بررسی میدانی توسط اتاق بازرگانی ایران، کار ساخت و یا مشارکت در ساخت این فضاهای آموزشی طی هفته‌های آینده آغاز شود.
تابناکتابناک9 ساعت قبل
زن همسایه که با پیرمرد سه زنه اختلاف داشت وقتی شنید زن سوم این مرد خواستار به قتل رساندن شوهرش است در اقدامی کینه جویانه دست به قتل زد. راز این جنایت پس از دو ماه که سه مظنون در بازداشت بودند با شکسته شدن سکوت زن همسایه و اعتراف به قتل پیرمرد فاش شد. این اعترافات کافی بود تا ماموران به سراغ زن همسایه بروند و او را بازداشت کنند. اما این زن اصرار داشت که در ماجرای قتل نقشی نداشته است و گفت: زن سوم و پسرش عامل قتل مرد همسایه هستند و اختلاف ما به حدی نبود که بخواهم او را به قتل برسانم. سکوت شکسته شددو ماه از ماجرای قتل معمایی پیرمرد سه زنه گذشت تا این که صبح روز گذشته زن همسایه که نازنین نام دارد سکوتش را شکست و به قتل مرد همسایه با همدستی زن سوم اعتراف کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز10 ساعت قبل
وی ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه در حال ساخت بود که در قسمت حیاط آن هم یک ساختمان دو طبقه دیگر با اسکلت‌های بتنی در حال ساخت بود. در قسمت حیاط کارگران در حال حفر یک چاه بودند که در عمق بیست متری به یکباره و به دلایل نامشخصی سازه‌های این ساختمان دو طبقه به همراه سقف‌ها تخریب شده و روی دهانه چاه را می‌بندد. ملکی با بیان اینکه این سازه بسیار متزلزل تخریب شده بود و هر لحظه امکان تخریب مجدد سازه نیز وجود داشت گفت: آتش‌نشانان در یک عملیات راپل یا کار با طناب از طبقه دوم این ساختمان چهار طبقه، کارگاه عملیاتی بستند و نجاتگران خود را به ارتفاع دهانه بالای چاه رساندند و با احتیاط کامل دهانه چاه را خلوت کردند. سخنگوی آتش‌نشانی تهران با تاکید بر حساسیت این عملیات گفت: بعد از مدتی تلاش نجاتگران هر دو کارگر جوان که تابعیت افغانستان را داشتند زنده از داخل چاه خارج کردند و به خارج از محوطه خطرناک انتقال دادند. وی با بیان اینکه علیرغم اینکه وضعیت جسمی این افراد نامناسب نبود برای بررسی‌های تکمیلی به عوامل اورژانس تحویل داده شدند افزود: حتما باید ایمنی سازه‌های در حال ساخت رعایت شود و کارگران هم بدون هماهنگی با مسئولان ناظر اقداماتی انجام ندهند.
ایلناایلنا8 ساعت قبل
شبیه‌ساز حریق موتور هواپیما در مانور آتش‌سوزی موتور هواپیما در فرودگاه بین‎المللی کیش رونمایی شد. مرتضی بلوکی- فرودگاه بین‎المللی کیش در مانور آتش سوزی موتور هواپیما که در دوشنبه گذشته برگزار کرد، از شبیه ساز حریق موتور هواپیما رونمایی کرد. این دستگاه با شبیه سازی بدترین حالت آتش سوزی موتور هواپیما موجب جلوگیری از گسترش آتش به کل هواپیما و انفجار آن می‌شود. یکی از الزامات سازمان جهانی هواپیمایی (ایکائو)، برای اخذ گواهینامه ایمنی فرودگاهی، برخورداری از این شبیه ساز است و با توجه به اینکه فرودگاه بین‌المللی کیش جزو سه فرودگاه نخست در کشور است که موفق به دریافت این گواهینامه فرودگاهی شده، اقدام به خرید و تهیه این دستگاه کرده است. ناگفته نماند که افزایش توان عملیاتی آتش نشانان فرودگاهی، آموزش و تمرین آتش‌نشانان فرودگاه به دلیل نزدیک بودن به شرایط واقعی آتش سوزی موتور هواپیما از مزایای برخورداری از مانوری با استفاده از این شبیه‎ساز است.

نظرها

اخبار بیشتر