گزارش|بررسی بودجه ۹۹ از چه زمانی در مجلس آغاز می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
گزارش|بررسی بودجه ۹۹ از چه زمانی در مجلس آغاز می‌شود؟

گزارش|بررسی بودجه ۹۹ از چه زمانی در مجلس آغاز می‌شود؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
روند بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور از ۳۰ دی‌ماه در صحن مجلس شورای اسلامی آغاز می‌شود.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه علنی روز یکشنبه (۱۷ آذر ۹۸) مجلس شورای اسلامی، لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را تقدیم پارلمان کرد.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، لایحه بودجه سال ۹۹، پس از تقدیم از سوی رئیس‌جمهور به مجلس، چاپ و توزیع شده و در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است؛ هم‌اکنون نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های تخصصی پارلمان مشغول بررسی این لایحه و ارائه پیشنهادات‌شان به هیئت‌رئیسه کمیسیون‌‌‌‌ها هستند که قرار است، کمیسیون‌‌ها نیز این پیشنهادات را جمع‌بندی کرده و پس از تشکیل کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، که متشکل از اعضای کمیسیون‌های تخصصی است، آنها را برای بررسی و تصویب در اختیار این کمیسیون قرار دهند.

**کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ چه زمانی تشکیل می‌شود؟

براساس جدول زمان‌بندی که از سوی هیئت‌رئیسه مجلس برای بررسی لایحه بودجه ۹۹ تدوین شده، قرار شده که کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ از روز یکشنبه (اول دی) تشکیل شود که در اولین جلسه، پس از تعیین اعضای هیئت‌رئیسه این کمیسیون، ابتدا کلیات لایحه بودجه سال آینده به رأی اعضای کمیسیون گذاشته می‌شود که در صورت تصویب، روند بررسی جزئیات آن در کمیسیون آغاز خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، طبق آیین‌نامه داخلی پارلمان اعضای کمیسیون تلفیق ۱۵ روز فرصت دارند تا لایحه بودجه ۹۹ را بررسی و نتیجه نهایی را در قالب گزارشی، جهت تصویب به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه دهند، همچنین نمایندگان مجلس نیز ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات‌شان را به کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ ارائه دهند که این پیشنهادات ملاک بررسی‌‌ها و نظرات اعضای کمیسیون تلفیق بودجه خواهد بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

براساس این گزارش، قرار است پس از پایان روند بررسی لایحه بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق، گزارش آن در روز ۲۸ دی‌ماه تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شده و در نهایت روند بررسی گزارش کمیسیون تلفیق از بودجه سال ۹۹ از روز (۳۰ دی‌ماه‌) در صحن پارلمان و به صورت علنی آغاز شود.

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، بررسی لوایح بودجه سالانه در همه روزهای هفته به جز روزهای جمعه و تعطیلات رسمی در صحن پارلمان و در هر جلسه حداقل ۴ ساعته مورد بررسی قرار می‌گیرد.

گزارش|بررسی بودجه ۹۹ از چه زمانی در مجلس آغاز می‌شود؟ - 10

تقدیم بودجه ۹۹ از سوی رئیس‌جمهور به مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور، سقف کل بودجه کشور در سال آینده، ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان است که از این رقم ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی و ۴۸۴ هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت است.

همچنین منابع بودجه عمومی دولت در لایحه بودجه سال ۹۹، بیش از ۵۶۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی و ۷۹ هزار میلیارد تومان منابع اختصاصی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سنندج - دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: ۹۰ درصد درمان اعتیاد مربوط به مسائل روانی است به همین خاطر روان درمانی مهمترین مقوله برای نجات افراد معتاد است. وی با بیان اینکه درمان افراد معتاد باید بعد از کمپ آغاز شود، افزود: خانواده‌ها باید همکاری جدی در این خصوص داشته و با کمک روانشناسان، مشاوران و مددکاران در راستای درمان معتادان گام بردارند. دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان از عدم همکاری خانواده‌های معتادان برای درمان آنان انتقاد کرد و یادآور شد: بدلیل آنکه دولت و دستگاه‌های متولی در زمینه ترک اعتیاد فعالیت می‌کنند، نقش خانواده‌ها تضعیف شده است. در حال حاضر ۱۷ کمپ ترک اعتیاد در کردستان فعالیت دارد که از این تعداد ۱۶ کمپ مخصوص مردان و یک کمپ مربوط به زنان است. این استان بیش از یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت داشته و ۲٫۸ درصد آن به انواع مواد مخدر اعتیاد دارند که این رقم در میانگین کشوری پنج درصد استبرچسب‌هاکردستان اعتبارات ساماندهی معتادان متجاهر اعتیاد

نتایج ۱۹ حوزه انتخابیه

مهرمهر1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز12 ساعت قبل
به گزارش مشرق، نتایج انتخابات در حوزه انتخابیه «چابهار، نیک شهر و کنارک و قصر قند» اعلام و معین‌الدین سعیدی با ۹۰ هزار و ۸۶۳ رای از مجموع ۱۹۶ هزار و ۴۰۳ رأی صحیح به عنوان نماینده این حوزه انتخاب شد. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفند هم‌زمان با اولین انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان پنجم برگزار شد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - رئیس ستاد انتخابات استان کردستان از اعلام نتایج نهایی انتخابات در شهرستان‌های قروه و دهگلان و بیجار خبر داد. حسین خوش اقبال امروز شنبه سوم اسفندماه در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام شمارش آرا در حوزه‌ انتخابی قروه و دهگلان اظهار کرد: تعداد آرا صحیح در حوزه انتخابیه قروه و دهگلان ۶۷ هزار و ۵۹ رای بوده که پرویز اوسطی با ۱۷ هزار ۱۹۶ رای توانست به مجلس راه یابد. وی افزود: در حوزه انتخابی بیجار تعداد آراء صحیح ۳۷ هزار و ۲۸۴ رای بوده که آقای حمدالله کریمی با کسب شش هزار و ۸۴۷ رای و آقای علی‌رضا زندیان با کسب پنج هزار و ۸۳۷ رای به مرحله دوم راه یافتند. رئیس ستاد انتخابات استان کردستان تصریح کرد: پس از هماهنگی‌ها و انجام اقدامات از سوی هیئت نظارت و شورای نگهبان، تعداد آرا و افراد راه یافته به مجلس در اطلاعیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.

کاهش ۱۹ درصدی مشارکت مردم در انتخابات مجلس+ فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر