حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. طرفداری
  4. ورزشی
حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

طرفداریخبرگزاری طرفداری |
رئیس فدراسیون فوتبال و وزیر ورزش در مجلس حضور پیدا کردند.

طرفداری- در پی فسخ قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی و فسخ قرارداد استراماچونی سرمربی تیم استقلال، کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال را فرا خواند تا درباره قرارداد این مربیان خارجی گزارشی ارائه کنند.

به گزارش خانه ملت؛ این نشست در محل کمیسیون فرهنگی با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شد.

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی درباره این نشست اظهار کرد:

نمایندگان در ابتدای این جلسه سئوالات و انتقادات خود را مبنی بر اینکه قراردادهای خارجی از قوت حقوقی و تخصصی برخوردار نیستند و در حوزه انتصاب‌ها و باشگاه داری با مشکل مواجه هستیم مطرح کردند.

وی افزود:

نمایندگان همچنین اعتقاد داشتند که تعامل وزارتخانه و فدراسیون با نمایندگان مجلس مناسب نیست و برخورد مناسبی از سوی فدراسیون صورت نگرفته است؛ نظام باشگاه‌ها و فدراسیون نیز در کشور با مشکل جدی مواجه است به طوریکه نظارت پذیر نیستند. همچنین میزان زیان وارده در صورت عدم حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی بسیار زیاد است و باید جبران شود.

وی با بیان اینکه به زعم نمایندگان حاضر در جلسه بحث دلالی‌ها در فوتبال کشور جدی است و ایجاد مشکل عدیده کرده است، گفت:

بررسی‌های لازم در خصوص قرارداد سرمربی تیم ملی صورت نگرفته که این مسئله موجب خسارت‌های بسیاری شده است.

سیاوشی ادامه داد:

در ادامه این نشست مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ عنوان کرد که در زمان‌های کیروش نیز با مشکل مواجه بودیم ولی با وجود دو شکست از لبنان و ازبکستان به جام جهانی اعزام شدیم. اما علاوه بر اینکه امکان ادامه همکاری و عقد قرارداد مالی با کیروش با توجه به مبلغ گزاف درخواستی میسر نبود، انتقادهایی هم به عملکرد کیروش وارد بود.

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود:

تاج معتقد است در مورد شفافیت قراردادها و بودجه‌ها نیز اگر نمایندگان به طور رسمی درخواست داشته باشند، قراردادها را در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد.

سیاوشی افزود:

به گفته تاج؛ کمیته فنی براساس کمیته‌ای تخصصی شکل می‌گیرد و تصمیمات آن کارشناسی است. تیم ملی با مربی فعلی به جام جهانی نخواهد رفت و اگر مربیان داخلی استخدام کنیم ناسازگاری به وجود خواهد آمد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:

رئیس فدراسیون فوتبال گفت که بهتر بود با ویلموتس در ایران قرارداد می‌بستیم ولی دلال و رابطه‌ای در این زمینه وجود نداشت؛ همچنین تاج این را هم پذیرفت که در بخش بین المللی و حقوقی ضعیف هستیم ولی در عین حال معتقد بود قرارداد ویلموتس کارشناسی شده و به بهترین نحو ممکن منعقد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

وی با بیان اینکه بر اساس اظهارات تاج، رقم قرارداد ویلموتس و همکارانش دو میلیون و ۲۰۰ هزار دلار قرارداد است، گفت:

تاج همچنین عنوان کرد که قطعا به جام جهانی خواهیم رفت چون تیم را تقویت می‌کنیم. تاج این اطمینان را داد که ما به مدت سه ماه خسارت خواهیم گرفت.

سلطانی فر: برنامه‌های تلویزیونی فوتبالی یک طرفه به قاضی می‌روند

سیاوشی یادآور شد:

در ادامه این نشست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با دفاع از قرارداد منعقد شده با ویلموتس عنوان کرد که از آنجا که بسیاری از کارشناسان امتیاز می‌خواهند، مدعی هستند. امروز در شرایط بسیار سختی از حیث تحریم پرداخت دستمزدها هستیم و با مشکل جدی در این زمینه مواجه شده‌ایم.

وی افزود:

وزیر ورزش و جوانان در نشست امروز، طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد و با انتقاد از برنامه‌های تلویزیونی در حوزه فوتبال مدعی شد این برنامه‌ها یک طرفه قضاوت و نتیجه گیری می‌کنند.

وی با اشاره به اقدامات وزارت ورزش در باشگاه استقلال که ظرف چند سال آینده نتیجه خواهد داد؛ ساماندهی و حسابرسی مالی در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را از جمله اقداماتی خواند که برای واگذاری این دو باشگاه به گفته وزیر صورت گرفته است.

سیاوشی اظهار کرد:

طبق گفته‌های وزیر ورزش، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس براساس مصوبه مجلس و کمیسیون اصل ۴۴ بسیار سخت است. همچنین سلطانی فر اذعان کرد که سرمربی استقلال درخواست مبلغ بیشتری برای سال دوم قراردادش بر خلاف قرارداد توافق شده، داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:

در ادامه این نشست نمایندگان پیشنهاداتی از جمله استفاده از مربیان داخلی با توجه به بحران ارزی به وجود آمده برای کشور، خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، ارائه گزارش عملکرد به نمایندگان مجلس از جانب وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و استفاده از مربی و بازیکنان با کیفیت خارجی در صورت ضرورت مطرح کردند.

به گفته سیاوشی در پایان این جلسه نیز نامه‌ای از جانب کمیسیون فرهنگی خطاب به وزارت ورزش و جوانان تنظیم شد که بر این اساس متن اصلی قراردادهای مارک ویلموتس، استراماچونی و کیروش برای کمیسیون فرهنگی ارسال شود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدیو؛ پیروزی لیورپول مقابل منچستریونایتد از دوربین باشگاه لیورپول

طرفداریطرفداری1 روز قبل

فیلم/ نقش ۲ کشور در محرومیت تیم‌های ایرانی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رد پای سعودی‌ها و امارات در حذف میزبانی ایران در لیگ قهرمانان آسیا؛ با وجود ناامنی‌های امارات و عربستان چرا حق میزبانی از آنها گرفته نشد؟
طرفداریطرفداری54 دقیقه قبل
طرفداری- احتمال انتقال لایوین کوروزا به آرسنال در ژانویه هنوز وجود دارد چراکه توپچی‌های لندن به دنبال این هستند سمت چپ خط دفاعی تیم آرتتا را تقویت کنند. به گزارش تلگراف، پاری سن ژرمن مایل است به لایوین کورزوا، مدافع چپ خود در ژانویه اجازه جدایی دهد. قرارداد این بازیکن که در سال ۲۰۱۵ با حدود ۲۰ میلیون پوند از موناکو به پی اس جی پیوسته بود، در انتهای فصل به اتمام می‌رسد. آرسنال در مذاکرات برای جذب کوروزاوا قرار دارد و باشگاه فرانسوی برای فروش او بین ۵ تا ۱۰ میلیون یورو می‌خواهد. گفتنی است با وجود صحبت‌های لئوناردو در مورد عدم مذاکره آرسنال و پاری سن ژرمن برای کورزاوا، منابع معتبر همچنان احتمال می‌دهند این انتقال در ژانویه انجام بگیرد.

اتفاق جالب در فوتبال ترکیه/ پنالتی که سه بار تکرار شد اما گل نشد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ هت‌تریک سردار آزمون در دیدار دوستانه

الفالف21 ساعت قبل
فیلم/ هت‌تریک سردار آزمون در دیدار دوستانهگروه ورزشی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۸، ۱۹:۵۷ ۳۹۸۱۱۰۱۱۵۳سردار آزمون موفق ۳ گل از ۱۰ گل زنیت مقابل الوویان در دیدار دوستانه را به ثمر رساند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به نظر من این است که باشگاه منچستر یونایتد به جذب ستاره لیون یعنی موسی دمبله علاقه‌مند باشد. به گزارش «ورزش سه»، مشکلات منچستر یونایتد در خط حمله و همچنین مصدومیت مارکوس راشفورد باعث شده سران این باشگاه به دنبال جذب یک مهاجم باشند. راشفورد ۲۲ ساله مدتی است که با مصدومیت از ناحیه کمر دست و پنجه نرم می‌کند و از یک دستگاه ویژه برای فیزیوتراپی خود استفاده می‌کند. با وجود مصدومیت ستاره انگلیسی، اوله گنار سولسشر حالا تنها دو بازیکن یعنی آنتونی مارسیال و میسون گرینوود را در خط حمله دارد. همه این مشکلات باعث شده که منچستر یونایتد به فکر جذب ستاره خط حمله لیون یعنی موسی دمبله باشد.

نظرها

اخبار بیشتر