مدیرعامل خانه موسیقی: به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

مدیرعامل خانه موسیقی: به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
دیروز طی خبری خانه موسیقی در مورد لغو مراسم جشن سالانه خانه موسیقی اطلاع‌رسانی کرد. جشنی که هرساله به مناسبت سالگرد تاسیس خانه موسیقی برگزار می‌شود و شامل برنامه‌هایی متنوع و شاد و مفرّح از اجرای برنامه‌های متعدد موسیقی تا تقدیر از پیشکسوتان و زحمت کشان حوزه موسیقی است.

آفتاب‌‌نیوز :

در خبر لغو این جشن چنین آمده بود: «در پی وقوع حوادث اخیر و به منظور ابراز همدردی با هموطنان داغدیده، جشن بیستمین سالگرد تاسیس خانه موسیقی لغو شد.»

«حمیدرضا نوربخش» مدیرعامل خانه موسیقی گفته است: ما جشن سالگرد تاسیس خانه موسیقی را معمولا در فصل پاییز برگزار می‌کنیم. این مراسم بعضی دوره‌ها در مهرماه و یا در آبان برگزار می‌شود که فعلا دلیل اصلی این است که با ماه محرم و صفر متقارن نشود. از این رو امسال قرار بود مراسم را در آذرماه برگزار کنیم. مراسم سال گذشته هم اواخر پاییز برگزار شد.

مدیرعامل خانه موسیقی: به احترام مردم داغدار جشن سالانه را لغو کردیم - 4

ما برای مراسم امسال همچون سال‌های گذشته برنامه‌های متنوع و متعددی در نظر گرفته و برنامه‌ریزی کرده بودیم. طبیعتا همه تمهیدات اندیشیده شده بود و قرار بود از تعدادی از پیشکسوتان موسیقی تقدیر شود. ما همچنین بخش دوسالانه آلبوم برگزیده داشتیم. تقدیر از برجسته‌گان موسیقی نواحی و نیز معرفی و تقدیر از استعدادهای جوان موسیقی و تعدادی اجراهای متنوع موسیقی جزو برنامه‌‌های ما بود.

اما به خاطر اعتراض به اغتشاش‌گران و برای احترام به آن‌ها که توسط همین اغتشاش‌گران جان خود را ازدست دادند مراسم جشن سالانه خانه موسیقی را لغو کردیم.

همه کارهای برگزاری جشن هم انجام شده بود منتهی در آخر نظر هیات مدیره خانه موسیقی بر این بود که به خاطر مشکلاتی که پیش آمد و نگرانی مردم بابت ماجرای گرانی بنزین که طبعا گرانی‌های دیگری هم در پی داشته، برگزاری جشن نمی‌توانست خیلی صورت خوشی داشته باشد.

همانطور که از رهبر انقلاب گرفته تا مسولین کشور همه بر این مساله اذعان داشتند که در این شرایط هموطنان ما به هر شکلی دچار ناراحتی و مشکلاتی شده‌اند که باعث و بانی آن اغتشاش‌گرانی بوده‌اند که دشمنان اصلی همین مردم هستند و اینکه ابراز داشتند که افرادی که به دست همین اغتشاش‌گران جان خود را از دست دادند، شهید محسوب می‌شوند، هیات مدیره تصمیم به لغو این مراسم جشن گرفت.

طبیعتا در این فضای چند روزه ناآرامی‌های اخیر، اغتشاشگران به بیت‌المال خسارات فراوانی وارد کردند، بانک‌ها را آتش زدند و فروشگاه‌ها را غارت کردند و جان چندین نفر را هم گرفتند. قطعا ما با این قشر نه کاری داریم و نه تنها آن‌ها را قبول نداریم بلکه به شدت آن‌ها را منفور می‌دانیم و مسبب همه این حوادث.

اصولا هیچ کسی نمی‌تواند آن‌هایی را که نظم عمومی جامعه را برهم زدند و موجب این ناامنی موقتی شدند و به مال مردم و اموال عمومی دست‌درازی کردند را بپذیرد یا تایید کند.

اما بالاخره بوده‌اند تعدادی از هموطنان ما که در این میان جان خود را ازدست داده‌اند. کسانی که مشکل معیشتی داشتند و بخاطر اعتراض صرفا به مساله گرانی آمدند و متاسفانه جان خود را از دست دادند؛ حتما حسابشان از اغتشاش‌گران جداست. به همین دلیل جمع‌بندی هیات‌مدیره این بود که این فضای کنونی فضای برگزاری مراسم جشن خانه موسیقی نیست.

خبری: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

لذا به این دلیل که میخواستیم با مردم همراهی کرده باشیم این جشن را الان برگزار نکنیم که حالا آن را با تاخیر برگزار می‌کنیم یا بعدا به شکلی دیگر برگزار خواهیم کرد.

ما صرفا به احترام آن دسته از هموطنانمان که به دست اغتشاش‌گران جان خود را ازدست دادند و برای همدردی با خانواده‌ها و بازماندگانشان و فضای مغمومی که بر جامعه حاکم بود برگزاری جشن مان را لغو کرده و به زمانی دیگر موکول کردیم. هر ایرانی که واقعا دلسوز کشورش باشد به هیچ عنوان از هرج و مرج و معاندین پشتیبانی نمی‌کند. هر معاندی که اینچنین سوگیری به این رویداد داده قطعا به دنبال اهداف و دشمنی خود بوده و ما به شدت این قضیه را رد می‌کنیم و مراتب برائت خود را ازین معاندین اعلام می‌کنیم.

به خصوص اینکه ما سخنان رهبر انقلاب و مسولین را هم سرلوحه این اقدام خود می‌دانیم که فرمودند بالاخره در این بین تعدادی از هموطنان مان جان خود را از دست داده‌اند و خواستار دلجویی از خانواده‌هایشان شدند. ما هم بدین شکل. به نیت احترام به عواطف و احساسات مردم شریفمان این کار را انجام دادیم.

*************

خانه موسیقی ایران، یک تشکیلات صنفی، غیردولتی و غیرسیاسی در ایران است که با هدف حفظ، گسترش و معرفی موسیقی و موسیقی‌دانان ایرانی بنیان گذاشته شده‌ است.

خانه موسیقی در تاریخ ۹ مهر ۱۳۷۸ اعلام موجودیت کرد و در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۷۹ به‌عنوان موسسه‌ای فرهنگی و هنری به ثبت رسمی رسید. این نهاد موسیقایی، دارای بیش از ۱۴ هزار نفر عضو از سراسر کشور است.

هیات مدیره خانه موسیقی، شامل هفت نفر از اعضای کمیته‌های تخصصی است که با رای مجمع عمومی برای مدت چهار سال انتخاب می‌شوند و وظیفه سیاست‌گذاری و نظارت بر فعالیت‌های خانه موسیقی را بر عهده دارند. اعضای کنونی هیئت مدیره عبارتند از محمد سریر (رئیس هیئت مدیره)، داوود گنجه‌ای (قائم مقام)، داریوش پیرنیاکان (دبیر و سخنگو)، تقی ضرابی، زیداله طلوعی، نصرالله ناصح‌پور و حمیدرضا نوربخش (مدیرعامل)

اعضای هیات مدیره، یک نفر را از بین خود یا خارج از آن برای مدت دو سال به‌عنوان مدیرعامل انتخاب می‌کنند. هم‌اکنون، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
به دنبال موفقیت قسمت نخست «کاپیتان مارول»، دیزنی کار تولید دنباله‌ای بر این اثر را که حول کاراکتر زنی ابرقهرمان می‌گردد، پی می‌گیرد. خبرگزاری صبا به نقل از ورایتی: دیزنی به طور رسمی کار ساخت دنباله‌ای بر فیلم ابرقهرمانی «کاپیتان مارول» را کلید زد. این کمپانی هم اکنون در مراحل پایانی مذاکرات خود با مگان مک‌دانل، نویسنده سریال «وانداویژن» است تا نگارش فیلمنامه دنباله «کاپیتان مارول» را به او بسپارد. بری لارسون در سال ۲۰۱۹ در پرفروش‌ترین فیلم جهان یعنی «انتقام‌جویان: پایان بازی» نیز در همان نقش کاپیتان مارول حضور داشت. «وانداویژن» مینی‌سریالی بر اساس کاراکتر‌هایی از دنیای مارول است و وقایع آن پس از «انتقام‌جویان: پایان بازی» رخ می‌دهد.
مهرمهر1 ساعت قبل
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور افزود: حدود ده هزار دانش‌آموز در جزیره کیش مشغول به تحصیل هستند اما متأسفانه علی‌رغم امکانات خوب جزیره، از فضای آموزشی کافی برخوردار نیستند. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تاکید کرد: با دستور ساخت ۶ مدرسه این سرانه به ۸٫۳ متر مربع که شاخص جهانی است می‌رسد. حسینی «ایاب و ذهاب» را از دیگر معضلات خانواده‌هایی که فرزند معلول دارند برشمرد و گفت: «روز گذشته ۹۰ میلیارد ریال اعتبار به استان‌ها ابلاغ شد.» و شهرداری‌ها و شوراهای شهر استان‌های مختلف، کمک شایانی در این زمینه کرده و می‌کنند و از کمک پنجاه درصدی سازمان منطقه آزاد کیش برای تأمین هزینه کامل ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی کیش خبر داد. معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: بخش «مدیرکل شورا و مناطق آزاد» در وزارت ایجاد شده است که می‌تواند به استاندارد این مناطق کمک کند.
مهرمهر4 ساعت قبل
در این میان، دوران چهل ساله امامت امام هادی و امام عسکری ۸ که از سال ۲۲۰ ه‌. [۱] حضرت امام حسن عسکری (ع) نیز بیش از نیمی از ایام عمر شریف خود را در سامرا گذراند و از سال ۲۴۳ ه‌. سپس عبارت‌های تنی چند از کسانی را که بر تولد فرزند امام حسن عسکری (ع) شهادت داده‌اند، بررسی می‌کنیم. پیش‌بینی تولد امام مهدی (ع) چنان‌که می‌دانیم، از همان سال‌های آغازین ظهور اسلام، پیامبرگرامی اسلام، موضوع امامان دوازده‌گانه را مطرح کرد. پس در تولد حضرت مهدی (ع) به عنوان دوازدهمین امام، هیچ شبهه‌ای نیست.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/فارس معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس و استاد دانشگاه، تاکید کرد که استاد سید محمدمهدی جعفری بی تردید حکیمی است که علم و عمل را به شکل توامان دارد. استاد بزرگوار نجیب و عزیز و حبیب ما دکتر محمدمهدی جعفری این گونه‌اند. وی همچنین کتاب‌های آشنایی با نهج البلاغه، سیر رضی، آموزش نهج البلاغه، پرتوئی از نهج البلاغه در ۵ مجلد، نهج البلاغه شناخت، همای رحمت سیری در زندگی حضرت مولا (ع)، بار دیگر شریعتی و … را از دیگر آثار استاد جعفری برشمرد و یاد آور شد که خاطرات شفاهی استاد نیز در دو مجلد منتشر شده که مصاحبه و تدوین آن بر عهده قاسم یاحسینی بوده است. خالصی همچنین گفت: تصحیح شرح نهج البلاغه میرزا محمد باقر نواب لاهیجانی، فقیه و محدث دوره قاجار نیز از دیگر کارهای علمی استاد جعفری به شمار می‌رود. به گزارش ایسنا، در این مراسم از استاد سید محمدمهدی جعفری، استاد اکبر نحوری و استاد محمدرضا آل‌ابراهیم تجلیل و قدردانی شد.

بازیگرانی که با کمتر از ۲۰ دقیقه بازی، نامزد یا برنده اسکار شدند + عکس

10+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 ساعت قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
مثلا رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی اینگونه‌اند اما باید گفت که اولا همه رشته‌های تعریف شده دانشگاهی مورد نیاز جامعه هستند. وی ادامه داد: برای برنامه ریزی درسی از اسناد بالادستی چون برنامه درسی ملی، مبانی نظری سند تحول بنیادین، نقشه جامع علمی کشور، بیانیه گام دوم انقلاب و … بهره گرفته می‌شود. در ادامه استانداردهای هر حوزه یادگیری در برنامه درسی استخراج خواهد شد. نزدیک‌ترین تلفیق در بخش علم و فناوری این است که علوم تجربی با علوم ریاضی، فناوری آی‌تی، مهندسی و هنر با هم به صورت در هم تنیده تلفیق شوند. سرپرست حوزه تربیت و یادگیری علوم تجربی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: باید ویژگی‌های دنیای امروز را درک کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

«فاطمیه» مکتب مقاومت/ یوم الله سقوط فرعونیان زمان نزدیک است

مهر52 دقیقه قبل

مراسم شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهید سردار سلیمانی در خان آباد کبودر آهنگ+عکس

رکنا53 دقیقه قبل

باارزش‌ترین ارزهای دیجیتالی کدام‌اند؟

ساعت ۲۴54 دقیقه قبل

سقوط بهمن در گردنه گله بادوش الیگوردز / راه‌ها مسدود شد

رکنا55 دقیقه قبل

پلیس عراق: تعداد تظاهرات‌کنندگان بیش از یک میلیون نفر است

خبر فوری55 دقیقه قبل

علم الهدی: در شبکه اجتماعی خارجی هرجا تمثال شهید سلیمانی بود حذف کرده و فیلم پاره کردن عکس شهید را منتشر کردند/ با نگاه به دنیای ظلم، تجاوز و جنایت می‌خواهید مملکت را اداره کنید/ نکند در شبکه‌های ارتباطی ما عوامل دشمن نفوذ کرده‌اند

ساعت ۲۴57 دقیقه قبل

ثبت ملی کوچه هلند در تهران

رکنا58 دقیقه قبل