وزیر کشور: هیات‌های اجرایی به زودی کار خود را آغاز می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سیاسی

وزیر کشور: هیات‌های اجرایی به زودی کار خود را آغاز می‌کنند

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
وزیر کشور: هیات‌های اجرایی به زودی کار خود را آغاز می‌کنند - 0

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: به محض ارسال اطلاعات داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از مراجع چهارگانه به هیات‌های اجرایی، این هیات‌ها کار خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش بامداد چهاشنبه وزارت کشور، رحمانی فضلی افزود: از روز شنبه که ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به پایان رسید، هیات‌های اجرایی کار خود را شروع کرده‌اند.

او ادامه داد: به جز یکی دو شهرستان که نتوانستیم هیات اجرایی را تشکیل دهیم در سراسر کشور در تمامی حوزه‌های انتخابی کار انتخاب این هیات‌ها تمام شده است و به محض اینکه اطلاعات از مراجع چهارگانه به هیات‌های اجرایی ارسال شود، کار خود را شروع می‌کنند.

وی تصریح کرد: با این حال در اکثر مناطق هنوز کار هیات‌های اجرایی آغاز نشده است؛ چرا که تعداد ثبت نام کنندگان بیش از ۱۶ هزار نفر و بررسی اطلاعات این تعداد زمانبر است اما به محض اینکه مدارک و مستندات به هیات‌های اجرایی ارسال شود، کار خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش ایرنا، رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: نام نویسی ۱۵هزار و ۶۱۸ داوطلب نمایندگی مجلس نهایی شده که با درنظرگرفتن افرادی که دستی ثبت نام کردند این آمار به ۱۶ هزار و ۱۴۵ داوطلب افزایش می‌یابد.

«جمال عرف» روز یکشنبه در نشست خبری با ارائه آمار و گزارش روند نام‌نویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: طبق پیش بینی اولیه، ثبت نام انجام شد؛ طبق زمانی قانونی باید تا ساعت ۲۴ شب گذشته نام‌نویسی انجام می‌شد که به تعداد زیادی به صورت دستی فرم داده شد و هنوز نام‌نویسی آنان در سیستم ثبت نشده است.

وی ادامه داد: در صورت قطعی شدن ثبت نام این افراد تعداد داوطلبان به ۱۶ هزار و ۱۴۵ نفر افزایش می‌یابد.

در وبسایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

به گفته وی، ۸۸ درصد ثبت نام کنندگان مرد و ۱۲ درصد زن هستند و ۲۴۸ نفر از نمایندگان فعلی یعنی ۲ درصد و ۶۳۳ نفر از نمایندگان ادوار یا ۴ درصد در انتخابات ثبت نام کردند.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره میانگین سنی داوطلبان اظهار داشت: ۳هزار و ۲۰۹ نفر بین ۳۶ تا ۴۰ سال، ۲ هزار و ۸۳۷ نفر ۴۲ تا ۴۵ سال هستند.

وی افزود: برمبنای میانگین سنی، کمترین شرکت‌کننده‌ها از سنین ۷۱ تا ۷۵ سال به تعداد ۶۱ نفر ثبت‌نام کننده است.

عرف گفت: کارمندان با ۵ هزار و ۴۶۴ نفر بیشترین گروه شغلی و کمترین تعداد هم به افراد نظامی با ۹۰ نفر تعلق دارد و ۴هزار و ۱۰۱ نفر یعنی ۲۶درصد ایثارگر هستند.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره میزان انصرافی‌های داوطلبان ثبت نام شده گفت: به شکل قطعی آماری نداریم اما به شکل موردی نامه ارسال کردند و درخواست انصراف داشتند.

وی با بیان اینکه همکاران ما در این روزها تحت فشار بوده‌اند، گفت: هیات‌های اجرایی در همه حوزه‌ها تشکیل شده است؛ استعلامات از مراجع چهارگانه اخذ می‌شود و در روند رسیدگی قرار می‌گیرد.

عرف با اشاره به پیش بینی ستاد برای برگزاری یک انتخابات پویا، گفت: به عنوان مجری انتخابات تمام هم و غم‌مان برگزاری انتخابات است. تقریبا در ابتدای کار هستیم و زمینه‌سازی برای اجرای قانون به عنوان مجری انتخابات یعنی وزارت کشور و ناظر یعنی شورای نگهبان است. امیدواریم افراد کارآمد و در تراز انقلاب برای انتخابات مجلس انتخاب شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «‌فریاد انتقام ملت ایران، سوخت حقیقی موشک‌هایی بود که پایگاه آمریکایی را زیر و رو کرد.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «فریاد انتقام ملت» را منتشر کرد.

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر20 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر22 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر