تولیدات علمی که باید به محصول تبدیل شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تولیدات علمی که باید به محصول تبدیل شود

تولیدات علمی که باید به محصول تبدیل شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مازندران مدیر اجرایی مرکز رشد زیست فناوری پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران گفت: دانشمندان ایرانی که برای کسب علم به خارج از کشور رفته‌اند، فضایی برای آن‌ها در پژوهشکده مهیا شده است تا تولیدات علمی که در خارج از کشور کسب کردند در ایران به محصول تبدیل کنند.

ابوالفضل الیاسی ایرایی در حاشیه یازدهمین نمایشگاه الکامپ مازندران در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در مرکز رشد ما ۱۹ شرکت مستقر بوده که اعم فعالیت‌های آن در حوزه سلامت و تشخیص آن است، اظهار کرد: تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی و مکمل هایی که برای سلامتی انسان موثر بوده را در مرکز رشد خودمان تولید کرده و توانستیم بخشی از محصولات شرکت دانش بنیان را روانه بازار کنیم.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال تولید دستگاه دورا سلامت یکی از پژوهش‌های نتیجه بخش این مرکز بوده و قابلیت آنلاین بودن پزشک و بیمار از راه دور را دارد و بیمار می‌تواند از راه دور با پزشک از وضعیت بیماری خود آگاه شود.

‏ مدیر اجرایی مرکز رشد زیست فناوری پژوهشکده شمال انستیتو پاستور ایران گفت: کیت تشخیص بیمار از جمله کیت‌های تشخیصی برای بیماران بوده که می‌تواند آن‌ها از وضعیت هپاتیت خود باخبر کند.

الیاسی ایرایی خاطرنشان کرد: کیت تشخیص غذای حرام و حلال نیز از جمله کیت‌های تشخیصی ما بوده که تاییدیه آن گرفته شد و قابلیت تشخیص گوشت‌های حرام و حلال را در صنعت غذا دارد.

وی یادآور شد: تاییدیه صادرات نانو ذرات پروپولیسم هم از دیگر برنامه‌های مرکز رشد زیست فناوری پژوهشکده انستیتو پاستور ایران بوده که در دستور کار قرار گرفته است.

تولیدات علمی که باید به محصول تبدیل شود - 7

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

وضعیت بسیاری از جاده‌های جنوب سیستان‌وبلوچستان پس از سیل (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو؛ مقایسه عملکرد کریستیانو رونالدو و مارکوس رشفورد در منچستریونایتد پس از ۲۰۰ بازی

طرفداریطرفداری2 روز قبل

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر