چین و چروک هر بخش از صورت به چه معناست؟!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. سلامت
چین و چروک هر بخش از صورت به چه معناست؟!

چین و چروک هر بخش از صورت به چه معناست؟!

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: شاید جالب باشد که بدانید چین و چروک هریک از بخش‌های صورت شما, نشان دهنده سلامتی شما هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزیاتو، گرچه ما دل خوشی از چین و چروک‌ها نداریم اما آن‌ها بخشی از روند طبیعی پیری هستند. چین و چروک‌ها نشانه‌ای هستند که از پیری تدریجی اما اجتناب ناپذیر ما خبر می‌دهند. اما چین و چروک‌های ما فقط نشانه‌ی افزایش سن نیستند؛ تک تک آن‌ها معنای خاص خودشان را دارند و حقایق زیادی را درباره‌ی بدن و سلامتی ما آشکار می‌کنند.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم چین و چروک‌های صورت چه رازهایی را درباره‌ی سلامت ما برملا می‌کنند.

۱- چین و چروک‌های افقی پیشانی

به چین و چروک‌های افقی ای که روی پیشانی ظاهر می‌شوند «خطوط نگرانی» گفته می‌شود. وجود این خطوط روی پیشانی عمدتا از بالا بودن اضطراب روزانه‌ی شما حکایت دارد و اگر خیلی مشخص باشند، معنایش آن است که باید فعالیت خود را کمتر و در عوض، استراحت تان را بیشتر کنید.

به علاوه، این چین و چروک‌ها می‌تواند نشانه‌ی آن هم باشد که در مصرف قند زیاده روی می‌کنید و به اندازه‌ی کافی آب نمی‌نوشید. بنابراین اگر چنین چین و چروک هایی روی پیشانی خود دارید، شاید لازم باشد کیفیت بیشتری به رژیم غذایی خود دهید و سرگرمی ای برای خودتان پیدا کنید که به شما آرامش دهد.

۲- چین و چروک‌های ابروی سمت چپ

میان چین و چروک‌های ابروی چپ و وضعیت طحال ارتباط مستقیمی وجود دارد. اگر متوجه چین و چروک هایی در نزدیکی ابروی سمت چپ خود شده‌اید که در عرض مدت کوتاهی، به شکل فزاینده‌ای مشخص شده‌اند، این مسأله ممکن است بدان معنی باشد که طحال شما به درستی کار نمی‌کند و ممکن است آسیب دیده باشد. در اینصورت، نباید در مراجعه به پزشک تعلل کنید.

گذشته از این، بعضی شیرینی جات باعث تحریک و تقویت طحال می‌شوند، اما باید مراقب باشید در مصرف قند زیاده روی نکنید. چون قند می‌تواند برای طحال مضر باشد. مصرف میوه‌های خشک، بهترین راه برای تقویت این عضو بدن است.

۳- چین و چروک‌های ابروی سمت راست

چین و چروک‌های نزدیک ابروی راست، نشان دهنده‌ی بالا بودن میزان سم در بدن شما هستند. ارتباط تنگاتنگی میان کبد و پوست وجود دارد، به خصوص چین و چروک هایی که در نزدیکی ابروی سمت راست ظاهر می‌شوند. به همین دلیل، اگر این چین و چروک‌های عمودی بیشتر از معمول مشخص باشند، احتمالا معنی آن نامتعادل بودن وضعیت کبد است.

برای رفع این مشکل، باید یک رژیم غذایی ارگانیک شامل سبزیجات سبز رنگ و برگ دار در پیش بگیرید و مقدار مناسب و سالمی پروتئین مصرف کنید. در عین حال، سعی کنید مصرف قهوه، مواد غذایی تند و نمک را کاهش دهید.

۴- چین و چروک‌های پل بینی

وجود یک خط روی پل بینی می‌تواند به معنای ابتلا به آلرژی باشد، اما می‌تواند نشان دهنده‌ی اضطراب و نگرانی بیش از حد هم باشد. گذشته از این، چین و چروک‌های پل بینی با وضعیت زندگی عاشقانه‌ی فرد، به ویژه میل جنسی او هم مرتبط است.

اگر چین و چروک پل بینی تان مشخص باشد، می‌تواند این معنی را داشته باشد که احتمالا میل جنسی تان کمتر از معمول است. تقویت زندگی عاشقانه‌ی خود ممکن است باعث کاهش چین و چروک‌های پل بینی شود.

۵- چین و چروک‌های گوشه‌ی چشم‌ها

«پای کلاغ» به چین و چروک هایی گفته می‌شود که از گوشه‌ی چشم‌ها تا اطراف امتداد پیدا می‌کند. اگر چین و چروک چشم هایتان مشخص باشد، می‌تواند بدان معنی باشد که شما با تمام صورت تان می‌خندید، در نتیجه، به نحوی به صورت خود حالت می‌دهید که باعث به وجود آمدن این چین و چروک‌ها می‌شود.

به علاوه، میان این چین و چروک‌های موسوم به پای کلاغ و اندام‌های داخلی بدن مثل کبد، کلیه و معده ارتباط وجود دارد. اگر متوجه شده‌اید چین و چروک‌های کنار چشم هایتان به طرز چشمگیری مشخص شده‌اند، می‌تواند بدان معنی باشد که شما باید توجه بیشتری به رژیم غذایی خود داشته باشید.

۶- سیاهی زیر چشم‌ها

سیاهی یا گودی زیر چشم‌ها یک پدیده‌ی طبیعی است که در اثر کم خوابی رخ می‌دهد. به این دلیل به آن‌ها گودی گفته می‌شود که چشم‌ها حالتی فرورفته پیدا می‌کنند. اما سیاهی زیر چشم نشانه‌ی مشکلات جسمی دیگری هم هست.

سیاهی مکرر زیر چشم‌ها، حتی در مواقعی که خواب کافی داشته‌اید، ممکن است نشان دهنده‌ی ضعف کلیه‌ها و اختلال در گردش خون باشد. در اینصورت، ورزش هایی مثل یوگا یا دوی آهسته و سبک را امتحان کنید تا گردش خون تان بهبود یابد.

۷- رنگ پریدگی گونه‌ها

احساس درد هنگام لمس گونه‌ها از وجود بعضی بیماری‌ها مثل مشکلات ریوی حکایت دارد. اگر متوجه رنگ پریدگی گونه هایتان شده‌اید، ممکن است دچار مشکلات ریوی شده باشید و اگر در نفس کشیدن دچار مشکل شده‌اید، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

احساس درد در گونه‌ها با مشکلات گوارشی هم مرتبط است. توصیه می‌شود کیفیت رژیم غذایی خود را بالا ببرید. دیگر کاری که به گوارش و سلامت ریه‌ها کمک می‌کند، دوی آهسته است که انجام آن بسیار توصیه می‌شود.

۸- قرمز شدن نوک بینی

گرچه در ماه‌های سرد سال قرمز شدن نوک بینی امری معمول است، اما اگر متوجه شده‌اید بینی تان در شرایط عادی هم قرمز می‌شود، ممکن است مشکلی در رابطه با گردش خون یا قلب شما وجود داشته باشد. بینی به قلب متصل است و می‌تواند بعضی مشکلاتی که در رابطه با فشار خون وجود دارد را نشان دهد.

خبری: آخرین اخبار پزشکی ایران و جهان

توصیه می‌شود از روش‌های خانگی برای رفع این مشکل استفاده نکنید، بنابراین اگر مدتی است متوجه شده‌اید فشار خون تان متعادل نیست، بهترین کار این است که به یک پزشک مراجعه کنید. قرمزی نوک بینی اگر دلیل جدی ای نداشته باشد، ممکن است به آن معنی باشد که باید مصرف قهوه و مواد غذایی تند را کاهش دهید. به علاوه مصرف مواد غذایی سرشار از اسیدهای چرب مثل آووکادو روش بسیار خوبی برای افزایش سلامتی و تنظیم فشار خون است.

۹- چین و چروک‌های دهان

چین و چروک هایی که در دو طرف دهان ظاهر می‌شوند، به روده‌ی بزرگ مربوط می‌شوند. اگر متوجه شده‌اید این چین و چروک‌ها ظرف مدت کوتاهی مشخص‌تر شده‌اند، ممکن است بدن تان سعی داشته باشد به شما بگوید که روده‌ی بزرگ تان وضعیت سالمی ندارد.

خوشبختانه برای احیای روده‌ی بزرگ خود کار چندان سختی در پیش نخواهید داشت. مصرف زیاد مایعات، مواد غذایی سرشار از ویتامین D و ورزش منظم، برخی از بهترین روش‌ها برای برخورداری از یک روده‌ی بزرگ سالم هستند.

۱۰- خط خنده

اگر از آن دست آدم‌های خنده رویی هستید که عمل خندیدن را با تمام صورت شان به جا می‌آورند، احتمالا همین حالا مقادیری خط خنده روی صورت تان وجود دارد. حالت‌های تکرار شونده‌ای که هنگامی خندیدن ایجاد می‌شوند، یک الگو روی صورت می‌سازند و احتمال دارد که خط خنده هایتان به مرور عمیق شود. کار چندانی زیادی در مورد این چین و چروک‌ها که بر اثر خندیدن ایجاد شده از دست مان برنمی آید چون آن‌ها خود واقعی شما را نشان می‌دهند.

گرچه بهتر است این چین و چروک‌ها را که بیانگر شخصیت شما هستند همانطور که هستند بپذیرید، اما اگر متوجه شده‌اید ظرف مدت کوتاهی وسعت و عمق بیشتری پیدا کرده‌اند، ممکن است این مسأله از ضعف لوزالمعده حکایت داشته باشد. استفاده از مواد غذایی سالم در رژیم غذایی خود مثل انگور و سیر می‌تواند به حفظ سلامتی لوزالمعده کمک کند.

۱۱- چین و چروک‌های روی لب بالا

ظاهر شدن چین و چروک‌های عمودی روی لب بالا، در میان افراد سیگاری شایع است. گرچه با بالا رفتن سن، از حالت پف کرده‌ی لب‌ها کاسته می‌شود، اما اصلی‌ترین دلیل چین و چروک‌های عمودی روی لب بالا، مصرف سیگار و قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض آفتاب است. حرکات تکرار شونده‌ای مثل نوشیدن با نی هم در ایجاد این چین و چروک‌ها نقش دارد.

با این حال، میان چین و چروک لب‌ها و وضعیت طحال هم ارتباط وجود دارد و ممکن است این چین و چروک‌ها از ضعف طحال حکایت داشته باشند. بهبود رژیم غذایی خود با استفاده از سبزیجات متنوعی مثل هویج و شلغم، می‌تواند برای سلامت طحال مفید باشد.

۱۲- لکه‌های روی لب‌ها

لکه هایی که به شکل برآمدگی هایی سفید رنگ روی لب‌ها ظاهر می‌شوند، ممکن است از اختلال در گردش خون حکایت داشته باشند. این لکه‌ها گرچه هیچ خطری برای سلامتی ندارند اما ممکن است نشانه‌ی وجود مشکلاتی رد روده‌ی بزرگ باشند. برای بهبود گردش خون خود باید به طور مکرر اما به شکلی سبک، فعالیت‌های فیزیکی ای مثل دوی آهسته یا یوگا داشته باشید.

برای حفظ سلامت روده‌ی بزرگ خود سعی کنید مواد غذایی دارای فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. اگر نشانه‌های جدی‌تری از جمله درد یا خونریزی هم دارید، فورا به پزشک مراجعه کنید.

۱۳- چین و چروک‌های گردن

چین و چروک‌های گردن طبیعی هستند و با بالا رفتن سن مشخص‌تر می‌شوند. این چین و چروک‌ها می‌توانند در اثر اضافه وزن به وجود آیند و نشانه‌ی مشکلاتی در رابطه با غده‌ی تیروئید باشند. میان چین و چروک‌های گردن و وضعیت غده‌ی تیروئید ارتباط وجود دارد و این چین و چروک‌ها می‌توانند از وجود مشکلی خبر دهند.

با مصرف قرص‌های زینک و کاهش گلوتن مصرفی خود، می‌توان سلامت غده‌ی تیروئید خود را بهبود بخشید. با این حال، اگر متوجه شدید که بیماری تیروئیدتان به مرور زمان تشدید می‌شود، حتما به پزشک مراجعه کنید.

۱۴- چین و چروک‌های زیر لب پایینی

چین و چروک هایی که درست زیر لب و بالای چانه ظاهر می‌شوند، بدان معنی هستند که ممکن است انرژی‌های منفی را در خود تلنبار کرده باشید. انباشت انرژی‌های منفی برای سلامت شما مضر است و این مسأله می‌تواند زیر لب پایین نمود پیدا کند.

اگر متوجه شده‌اید چین و چروک زیر لب تان هر چه می‌گذرد، مشخص‌تر می‌شود، مدتی را استراحت کنید و همه‌ی احساسات منفی ای که در دل دارید را دور بریزید.

۱۵- رگ‌های بیرون زده

رگ‌های بیرون زده‌ای که در دو طرف پیشانی ظاهر می‌شوند، نشانه‌ی بالا بودن فشار خون هستند. این مسأله می‌تواند این معنی را داشته باشد که اضطراب زیادی را در خود انباشته‌اید. خوشبختانه با انجام یوگا یا پیاده روی می‌توانید فشار خون خود را پایین آورید.

علاوه بر این، مصرف موز و کاهش مصرف نمک، روشی طبیعی برای کاهش فشار خون است. همچنین باید به شکل منظم‌تری ورزش کنید چون این کار هم روش دیگری است برای برخوردار شدن از یک فشار خون ثابت‌تر. با این حال، اگر تغییری در وضعیت رگ‌ها حس نکردید و رگ‌ها سر جای خود باقی ماندند، باید به یک پزشک مراجعه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ آخرین وضعیت از حال جسمی آیت الله سیستانی پس از عمل

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
علائمبارزترین علامت سندرم پای بی قرار نوعی اضطرار و فشار شدید برای حرکت دادن پاها است. با توجه به مجموعه عوامل فوق، دانشمندان معتقد هستند که درمان کم خونی می‌تواند به بهبود، کنترل علائم و در برخی موارد رفع کامل بیماری سندرم پای بی قرار منتهی شود. لازم به ذکر است که طبق گزارش NINDS، سندرم پای بی قرار می‌تواند در اثر اختلال در مدارهای عقده‌های قاعده‌ای مغز نیز ایجاد شود. تشخیصتشخیص سندرم پای بی قرار روندی نسبتا ساده است. علاوه بر این مواد غذایی محتوی آمینو اسیدها مانند تیروزین، فنیل آلانین و ترکیبات دیگری مانند فولیک اسید، ویتامین B۱ و کروم نیز برای سندرم پای بی قرار مفید هستند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سیستم ایمنی بدن انسان مجموعه مهمی از عملکردها و فرایندهای مختلف است که ارگانیسم‌ها و عوامل بیماری‌زا را تحت کنترل دارند. بدن دارای دو سیستم دفاعی است: ایمنی ذاتی غیر خاص و ایمنی خاص اکتسابی. اولین مرحله از سیستم ایمنی تمامی موارد خطرزا را مورد حمله قرار می‌دهد درحالیکه بخش دوم تنها برای هدف‌های خاصی طراحی شده‌اند. مصرف غذاهای سالم، ورزش روزانه، داشتن وزن سالم، خواب خوب، رعایت بهداشت و کاهش استرس از جمله عوامل کلیدی در حفظ و تقویت سیستم ایمنی بشمار می‌آیند. - ویتامین A: این ویتامین سیستم ایمنی و التهابی را حمایت می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
گاهی اوقات به علت خوردن همین غذاهای پر ادویه ممکن است مسموم شویم؛ ولی نمی‌دانیم مشکل دقیقا از کدام مواد غذایی‌ بود که خوردیم. «ایرنا زندگی» لیست‌ غذاهایی را که، به گفته گارسون‌های فست‌فودها، بهتر است سفارش ندهیم را گردآوری کرده که باهم می‌خوانیم. انواع سالادها سبزیجاتحدود ۵ سالی است که در فست‌فودها به منوی غذاها، سالادها را هم به منظور داشتن غذاهای سالم اضافه کردند. آن چیزی را سفارش دهید که همه تعریف می‌کنندهر رستوران و فست‌فودی به یکی از غذاهایش خیلی معروف است. شما هم سعی کنید همان را سفارش دهید؛ زیرا پر سفارش است و کمتر امکان دارد مانده باشد و این موضوع که، اکثر اغذیه‌ فروشی‌ها بر روی غذایی که با آن معروف شده‌اند، ریسک نمی‌کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
نتایج پژوهش‌های محققان نشان می‌دهد استفاده از هوش مصنوعی در پاتولوژی مولکولی سرطان و پژوهش‌های مرتبط با سرطان می‌تواند بسیار سودمند باشد. به گزارش ایسنا، با وجود تمام پیشرفت‌ها، پاتولوژی مولکولی سرطان، به جای بررسی تمام ژن‌ها محدود به استفاده از شمار اندکی از زیست‌نشانگرهاست. پژوهشگران از این روش برای بررسی ۱۰۷۵۰ نمونه از ۳۴ گروه مختلف (یک گروه سالم و ۳۳ گروه مبتلا به انواع مختلف سرطان) از ۲۷ بافت، استفاده کردند. برای بافت‌هایی با بیش از یک نوع سرطان، با دقت ۹۹٫۴ درصد انواع سرطان درست تشخیص داده شده بود. بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه رویان، در مجموع نتایج این پژوهش نشان داد استفاده از هوش مصنوعی در پاتولوژی مولکولی سرطان و پژوهش‌های انکولوژیک (مرتبط با سرطان) می‌تواند بسیار سودمند باشد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم دکتر آذین علیزاده اصل در سومین همایش کاردیوانکولوژی در بیمارستان شهید رجایی افزود: خطر بروز بیماری‌های قلبی در بیماران سرطانی حدود یک چهارم یا ۲۵درصد است. وی ادامه داد: دارو‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی می‌تواند در دراز مدت موجب نارسایی ماهیچه قلب و حتی عروق کرونر قلبی شوند که این همایش با هدف آموزش گروه‌های درمانی در بیماران سرطانی تشکیل شده است. وی افزود: متخصصان قلب، جراحان قلب، انکولوژیست‌ها، جراحان عمومی و پرستاران در این همایش حضور دارند و این همایش سعی دارد به طور ویژه به درمان تیمی سرطان و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف در بیماران سرطانی اشاره کند. خانم دکتر علیزاده اصل گفت: تغییر سبک زندگی و توجه به هر نوع علامتی در بیماران سرطانی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر