زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید اسباب‌بازی در گلستان وجود دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید اسباب‌بازی در گلستان وجود دارد

زمینه سرمایه‌گذاری برای تولید اسباب‌بازی در گلستان وجود دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با تأکید بر شناسایی نیازهای صنعت و دانشگاه گفت: زمینه سرمایه‌گذاری در بخش تولید اسباب‌بازی در استان فراهم است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، حسین طلوعیان ظهر امروز در نشست تخصصی بررسی راهکارهای ارتقای صنعت و دانشگاه اظهارداشت: تکنولوژی و دانش در همه کشورها به‌عنوان سرمایه اصلی محسوب می‌شود و امروز این موضوع ملموس شده که اگر دانش و دانایی داشته باشیم، توانایی داریم.

وی، انسان را مهم‌ترین رکن تکنولوژی دانست و افزود: اگر پیشرفته‌ترین تجهیزات را هم داشته باشیم اما نیروی انسانی توانمندی که بتواند از آن استفاده کند در اختیار نباشد، داشتن آن تجهیزات بی‌اثر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه همواره سطحی بوده است، گفت: در زمینه تکنولوژی کاربردی هنوز جایگاه مناسبی نداریم و بخشی بزرگی از این مشکل به عدم ارتباط منسجم بین صنعت و دانشگاه مربوط می‌شود.

وی بیان داشت: دانشگاه و بخش صنعت، نیازهای همدیگر را نمی‌شناسند و همین امر سبب شده تا نتوانند مکمل هم باشند.

طلوعیان با اشاره به اجرای طرح تاپ گفت: این طرح در راستای تفاهم‌نامه وزارت صمت و وزارت علوم اجرایی شده و به‌عنوان یک طرح مقدماتی می‌تواند زمینه حضور دانشگاهیان را در حوزه صنعت فراهم کند.

به گفته وی، در این طرح صنعتگران نیازهای فناورانه خود را در سامانه Iranetop ثبت کرده و دانشگاهیان نیز با مراجعه به این سامانه می‌توانند با مشاهده نیازها در زمینه‌هایی که توانمندی آن را دارند می‌توانند به کمک صنعت بیایند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یکی از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان را تولید اسباب‌بازی عنوان کرد و گفت: ۹۵ درصد اسباب بازی به کشور وارداتی است و ظرفیت سرمایه‌گذاری در زمینه اسباب بازی مکانیکی، الکترونیکی و فکری در استان وجود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ فرود یک پهپاد در ملاثانی خوزستان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک فروند هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی روستای ملاثانی در استان خوزستان فرود اضطراری کرده است. این پهپاد از نوع شاهد ۱۲۹ بوده و در این فرود سخت، دچار خساراتی نیز در بدنه و ارابه فرود شده است.

فیلم/ تکذیب ورود کرونا به ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

آن روی ممنوعیت واردات/ انتقال فعالیت از صرافی به بانک‌ها، خوب یا بد؟

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مدیرعامل شرکت نگارین طب بهنام درخصوص سابقه فعالیت این مجموعه گفت: شرکت نگارین طب بهنام از سال ۱۳۹۵ به صورت تخصصی در زمینه کیت‌های تشخیص دامی مشغول به فعالیت است. ندا قلیچ‌خانی در گفتگو با برنامه مدیران موفق به ورود به بازار اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه کیت‌های ما وارد بازار شده و ازطرفی به کمک تیم رباتیک و نخبه توانستیم پرینتر هوشمند را ثبت کنیم. آرش ارشادی مدیر عامل شرکت مانا پوشاک دی درخصوص مجموعه فعالیتش گفت: حدود ۸ سال است که به صورت تخصصی و نمایندگی، کار واردات پوشاک را انجام می‌دهیم اما متأسفانه امسال باتوجه به قانون ممنوعیت واردات پوشاک نتوانستیم کارمان را به سرانجام برسانیم. احسان همت‌پور رئیس هیئت مدیره یکتا تجارت دایا به فعالیتش اشاره و مطرح کرد: عرضه کالاهای ساخته‌شده و آماده به مصرف برای واردات دچار مشکل شده‌اند درصورتی که قبلا توسط صرافی‌ها و بدون انتقال ارز انجام می‌شد.

فیلم/ دشواری‌های پرواز در شرایط مبارزه با کرونا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

جذاب‌ترین نسل از ماشین کنترلی + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، ماشین کنترلی بسیار جذابی طراحی و تولید شده است که حرکات دست انسان را با سرعت بالا شناسایی می‌کند و نسبت به هر حرکت، واکنش متفاوتی نشان می‌دهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
مهرمهر1 روز قبل
خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: ضربه بزرگ به آمریکا درواکنش به ترور سردار شهید سلیمانی، خروج نیروهای نظامی آن کشور از منطقه است که به صورتی تدریجی ولی قطعی اتفاق خواهد افتاد و در جهت تحقق این امر، خروج از عراق اولین گام در این مسیر به حساب می‌آید. اما این موج، با شهادت سردارسلیمانی شدت بیشتری پیدا کرد و با تصویب نمایندگان پارلمان عراق خروج نظامیان آمریکایی از عراق، شکلی قانونی به خود گرفت و موجبات نگرانی شدید کاخ سفید نشینان را فراهم آورد. از طرفی صدر با صدور بیانیه‌ای هفت بندی، خواستار لغو کلیه قراردادهای امنیتی با آمریکا و بسته شدن پایگاه‌های نظامی آن کشور در عراق شد. اما شاید یکی از خبرهای خوش مستتر در این راهپیمایی بزرگ آن بود که وزن و جایگاه اجتماعی طرفداران آمریکا در عراق نزدیک به صفر است. خروج نیروهای آمریکایی از منطقه اگرچه احتمال دارد که به صورت تدریجی صورت گیرد اما آنچه مشخص و حتمی است اینکه این امر اتفاق خواهد افتاد و این را بر اساس شواهد و قرائن موجود از روند تحولات اخیر در منطقه می‌توان تحلیل کرد.

نظرها

اخبار بیشتر