عربستان خبر توافق گازی با قطر را تکذیب کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
عربستان خبر توافق گازی با قطر را تکذیب کرد

عربستان خبر توافق گازی با قطر را تکذیب کرد

مهرخبرگزاری مهر |
وزیر انرژی عربستان سعودی خبر منتشر شده در برخی رسانه ها درباه توافق گازی این کشور با قطر را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «عبدالعزیز بن سلمان» وزیر انرژی عربستان سعودی با تکذیب خبر رسانه‌ها درباره توافق گازی این کشور با قطر موسوم به «قرارداد گازی قرن»، گفت: عربستان منابع خود را دارد و علاوه بر آن ما پروژه هایی را نیز با روسیه داریم.

وی در ادامه گفت: ما منابع گازی زیادی در عربستان داریم. ما میدان گازی خود را توسعه می‌دهیم و همچنین ما پروژه‌های مشترک گازی با روسیه داریم. بنابراین ما بیش از نیاز خود منابع گازی در اختیار داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
چین که اکنون نزدیک‌ترین پیوند اقتصادی را با ایران دارد تلاشی برای قرار نگرفتن ایران در لیست سیاه نداشت. به طور حتم این وضعیت بر مناسبات اقتصادی ایران با تمامی کشورهای دوست همانند روسیه، چین، عراق و … تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر این، توجه داشته باشیم که قرار گرفتن ایران در لیست سیاه در شرایطی است که ریاست دوره‌ای بر عهده کشور چین است. چین که اکنون نزدیک‌ترین پیوند اقتصادی را با ایران دارد تلاشی برای قرار نگرفتن ایران در لیست سیاه نداشت. به طور حتم این وضعیت بر مناسبات اقتصادی ایران با تمامی کشورهای دوست همانند روسیه، چین، عراق و … تاثیر خواهد گذاشت.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
یکی از مقامات ارشد پنتاگون اعلام کرد، آمریکا بیشتر از سیستم‌های جدید روسیه، نگران تعداد و انواع تسلیحات اتمی غیر استراتژیکی است که مسکو دارد. آنچه ما را در حین انجام بررسی وضعیت اتمی نگران می‌کند این سیستم‌های جدید نیست بلکه ذخایر عظیم تسلیحات اتمی غیراستراتژیک است و تنها تعداد این تسلیحات ما را نگران نمی‌سازد بلکه انواع مختلف آنها نیز مایه نگرانی ما هستند. این مقام مذکور تصریح کرد: پنتاگون بیشتر نگران ۲۰۰۰ سلاح اتمی تاکتیکی زمینی، هوایی و دریایی روسیه است. وی در ادامه گفت: روسیه مهمات عمقی اتمی و متعارف، موشک‌های مستقر در کشتی و موشک‌های سطح به هوا دارد. این مقام همچنین مدعی شد که روسیه موشک‌های کروز مستقر در زمین دارد که نقض پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد هستند.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسله، هزاران نفر از ساکنان اقلیم کردستان عراق علیه فساد در این اقلیم دست به تظاهرات زدند. بر اساس این گزارش؛ هزاران نفر در اقلیم کردستان امروز شنبه ۲۲ فوریه ۲۰۲۰ در اعتراض به گسترش فساد و نبود خدمات و فرصت‌های شغلی در اقلیم کردستان عراق دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات به دعوت شاسوار عبدالوحده رئیس حراک الجیل الجدید برگزار شد. در سلیمانیه شمار زیادی در پارک آزادی در مرکز شهر شعارهایی علیه فساد و اوضاع بد اقلیم کردستان عراق سر دادند. شاسوار عبدالواحد در سخنانی در جمع معترضان در سلیمانیه اعلام کرد که اگر خواسته‌ها تظاهرات کنندگان برآورده نشود، تظاهرات گسترده‌تری برگزار خواهد شد و تظاهرات میلیونی خواهد شد.
مهرمهر16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سانا، ارتش سوریه ضمن اعلام آماده باش پدافند هوایی این کشور از برخورد کوبنده با هر حمله هوایی به این کشور خبر داد. فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید کرد که هر گونه نقض حریم هوایی سوریه به عنوان تجاوز نظامی خارجی قلمداد خواهد شد و به نیروهای پدافند دستور مقابله کوبنده با همه ابزار موجود داده شده است. یک منبع نظامی سوری اعلام کرد: هر هواپیمایی که حریم هوایی سوریه را نقض کند با آن به عنوان یک هدف نظامی متخاصم برخورد خواهد شد و اجازه پرواز آن بر حریم هوایی ما داده نخواهد شد و به محض رصد آن و نقض حریم هوایی سوریه منهدم خواهد شد.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، به نقل از ایرنا، حمید سیلاوی افزود: بستن مرز تجاری و مسافری چذابه در پی مصوبه شورای استان میسان عراق صورت گرفته است. وی با اشاره به اینکه صادرات کالاهای ایران به عراق و ورود گردشگران عراقی به کشورمان با بستن مرز چذابه متوقف شده است بیان کرد: تجار و بازرگانان تا بازگشایی مرز تجاری چذابه صبوری به خرج دهند تا مذاکرات و رایزنی‌ برای ازسرگیری صادرات کالا به عراق از این مرز به نتیجه برسد. سیلاوی ابراز امیدواری کرد با بهبود شرایط، مرز چذابه در ۱۱۰کیلومتری شمال غرب اهواز، دوباره بر روی کالاهای ایران باز شود. بنابر اعلام گمرک چذابه در ۱۱ ماه نخست امسال حدود ۴۰۰میلیون دلار کالا از این مرز به عراق صادر شده است. عراق مرزهای زمینی مهران و شلمچه را به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورمان که منجر به فوت چهار نفر و سرایت آن به ۱۳ نفر شده است بست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
سومین عملیات بازدارندگی نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی یمن با این هدف انجام شد تا بر عربستان فشار آورده و این رژیم جنایت‌های خود علیه ملت یمن را متوقف کند. یحیی سریع توضیح داد: به یاری خداوند یگان موشکی و پهپادی یمن سومین عملیات موازنه بازدارندگی را با استفاده از ۱۲ پهپاد صماد۳ و دو فروند موشک قدس و یک فروند موشک بالستیک ذوالفقار در عمق خاک عربستان سعودی اجرا کرد. این عملیات پاسخ طبیعی و قانونی به جنایت‌های دشمن متجاوز که آخرین آن جنایت علیه غیرنظامیان در جوف بود، است. اگر عربستان سعودی به تجاوز و محاصره خود علیه کشورما ادامه دهد حملات سخت‌تری را انجام خواهیم داد. ­_ عربستان سعودی در وضعیت خوف و هراس به سر می‌برد و نمی‌داند که اگر به جنگ ادامه دهد واکنش جدید نیروهای یمنی چگونه خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر