پروازهای گردشگری در مازندران راه‌اندازی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

پروازهای گردشگری در مازندران راه‌اندازی می‌شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
پروازهای گردشگری در مازندران راه‌اندازی می‌شود - 0

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت: با توجه به وجود زیرساخت‌های لازم در فرودگاه‌ها و ظرفیت‌های کافی در استان، پروازهای ویژه برای گردشگران مازندران راه اندازی می‌شود.

سعدالله وطن خواه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا یکی از زیرساخت‌های موجود را فعال بودن ۱۰ شرکت هواپیمایی در استان معرفی کرد.

مازندران سه فرودگاه در ساری، رامسر و نوشهر دارد.

وی افزود: در جلسه مشترکی که بتازگی با میراث فرهنگی مازندران داشتیم، موضوع حمایت از سفرهای گردشگری مردم این استان به دیگر کشورها مورد بررسی قرار گرفت تا بتوانیم خطوط پروازی را از از فرودگاههای استان به دیگر کشورها برای این منظور تعریف کنیم.

این مسئول توضیح داد: در حال حاضر تمامی سفرهای گردشگران مازندران به کشورهای دیگر از طریق فرودگاههای تهران انجام می‌شود، در حالی که سه فرودگاه این استان زیرساخت و ظرفیت برقراری خطوط مستقیم پروازی به خارج از کشور را دارند.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندران گفت: برای این منظور و در گام اجرایی شدن این موضوع، موافقت و تایید شرکت فرودگاه‌های کشور برای برقراری خطوط پروازی جدید به کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه اخذ شده است.

وی با اعلام این که مهلت تعیین شده برای راه اندازی این خطوط سه ماه تعیین شده است، افزود: فرودگاه‌های مازندران با داشتن سه فرودگاه در غرب و مرکز استان پراکندگی‌های خوبی برای انتقال مسافران به وسیله هواپیما را دارد و عدم اطلاع آژانس‌های مسافرتی از آمادگی فرودگاههای مازندران برای برقراری این پروازها باعث شده تا این مهم تاکنون محقق نشود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وطن خواه یکی از مباحث نشست مشترک با میراث فرهنگی را اطلاع رسانی در باره ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فرودگاههای مازندران برای راه اندازی پروازهای خارجی برشمرد و گفت: یکی از ظرفیت‌های دیگر فرودگاههای مازندران این است که شرکت‌های هواپیمایی فعال در آنها دارای هواپیماهای کوچک هستند و این آمادگی را دارند با ظرفیت ۵۰ نفر پرواز انجام دهند که این مزیت برای مسئولان تورها هم مهم است.

وی اضافه کرد: همچنین طی سال‌های اخیر اقدامات مورد نیاز برای توسعه و ارتقای زیر ساخت در فرودگاههای استان انجام شد که از جمله آن نصب سیستم‌ها و تجهیزات کمک ناوبری و توسعه ترمینال هر سه فرودگاه بوده است.

بر اساس آمارهای رسمی هم اکنون در سه فرودگاه مازندران به صورت هفتگی بیش از یکصد پرواز نشست و برخاست دارد.

مدیرکل فرودگاههای مازندران موفق شدن در راه اندازی پروازهای گردشگری از فرودگاههای استان را وابسته به همکاری آژانس‌های مسافرتی و مجموعه‌های فعال در زمینه دانست و گفت: برای این منظور قرار است برنامه هفتگی پرواز هواپیماهای استان به ادارات، نهادها و آژانس‌های مسافرتی اعلام و اطلاع رسانی شود.

بر اساس گزارش میراث فرهنگی مازندران، هم اکنون ۲۳۷ آژانس مسافرتی در استان فعال است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش قیمت دوباره به جان بازار خودرو افتاد

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.

مشکل بدهی تولیدکنندگان چگونه باید حل شود؟

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تولیدکنندگان علاوه بر مشکل تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای و تامین نقدینگی با چندبرابر شدن نرخ ارز، به یک باره تبدیل به بدهکار کلان بانکی شدند. ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی خودروسازانبه عنوان نمونه براساس گزارش ارایه شده در مهرماه ۱۳۹۸ در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکار هستند. داشتن بدهی بانکی تولیدکنندگان منطقی استعبداله رضیان عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است: داشتن بدهی بانکی منطقی است اما فشار بانک‌ها و بگیر و ببندها راه چاره برای دریافت معوقات نیست. حمایت ناکافی «طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی» در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شده است. حل مشکلات بدهی تسهیلات صنعتی در نظام بانکی، راه حل اساسی رونق تولید در ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

لینک اند کو ۰۵؛ فرمول سوئدی برای تولید یک شاسی بلند باکیفیت چینی! (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
مردان گرد آمده دور استاندار آذربایجان غربی با لهجه و گویش خودشان همه با هم سخن می‌گفتند. پاسخ خانم مروستی این بود: اینجا محلی است که بیشتر آنان را رانندگان خودروهای مسافرکش از شهرستان‌های آذربایجان غربی تشکیل می‌دهند. یکی از این ماشین خواب‌ها به خبرنگار ایرنا می‌گوید: هشت سال است که اینجا هستم. یکی دیگر از همین ماشین خواب‌ها که لیسانس حسابداری دارد و ۲۴ ساله است، می‌گوید: اگر هر کدام از ما روزی در حد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد در شهر خودمان داشته باشیم، قول می‌دهم ۸۰ درصد این ماشین خواب‌ها به خانه خودشان بر می‌گردند. مروستی: بر اساس بررسی‌ها، تعداد ماشین خواب‌ها ۵۰۰ نفرند که به طور میانگین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همه متاهل و صاحب یک تا چهار فرزند هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حکم محکومیت گرفته بود

ایسنا8 دقیقه قبل

دلایل مصرف قلیان در پسران جوان چیست؟

ایسنا18 دقیقه قبل

واکنش باشگاه‌های فرانسوی به خبر درگذشت کوبی برایانت؛ درگذشت بهترین ورزشکار تاریخ، بسیار ناراحت کننده بود

طرفداری19 دقیقه قبل

بالگردهای آمریکایی کارمندان سفارتخانه بغداد را تخلیه کردند

اقتصاد آنلاین19 دقیقه قبل

رکوردهای به ثبت رسیده توسط رونالدو پس از گلزنی مقابل ناپولی؛ رونالدو در کنار مسی رکورددار گلزنی در پنج لیگ معتبر اروپایی شد

طرفداری20 دقیقه قبل

کم‌فروشی بنزین در جایگاه‌ها را گزارش دهید

ایسنا22 دقیقه قبل

مصوبه کمیسیون حقوقی مجلس در خصوص شناسه یکتا

اقتصاد آنلاین25 دقیقه قبل