«فعالیت‌های فداکارانه» نیاز امروز کشور است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. فرهنگ

«فعالیت‌های فداکارانه» نیاز امروز کشور است

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رییس جهاد دانشگاهی گفت: اکنون کشور ما با توجه به شرایطی که دارد، نیازمند فعالیت‌های فداکارانه است البته نه به آن شکل که مسئولان ما به وظایف خود عمل نکنند.

«فعالیت‌های فداکارانه» نیاز امروز کشور است - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، نهمین آیین اعضای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران بعد از ظهر امروز با حضور محمود نیلی احمدآبادی رییس دانشگاه تهران، حمیدرضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد.

طیبی رییس جهاد دانشگاهی در ادامه مراسم تندیس ملی فداکاری گفت: یکی از مشکلات جامعه ما که با آن دست به گریبان هستیم بحث اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان است. ما در آبان ماه گذشته شاهد تلخی‌های زیادی در کشور بودیم که این تلخی به خاطر این بود که جوانان چند سال منتظر کار و اشتغال بودند و در عین حال یک ضد انقلابی سوار بر این فرصت‌ها می‌شود، این یعنی ما وظایف خود را به خوبی انجام نداده‌ایم.

وی در ادامه بیان کرد: اگر بخواهیم مشکلات کشور حل و یک رفاه عمومی ایجاد شود باید همبستگی ملی داشته باشیم و از دعواهای سیاسی پرهیز کنیم، کسی هم در دنیا دنبال این نیست که به ما کمک کند. البته که جهاد دانشگاهی توانایی‌های زیادی دارد و می‌توانیم شغل‌های زیادی ایجاد کنیم اما مشکل کمبود منابع داریم. اکنون کشور ما با توجه به شرایطی که دارد نیازمند فعالیت‌های فداکارانه است البته نه به آن شکل که مسئولان ما به وظایف خود عمل نکنند.

در خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

طیبی اظهار داشت: ما هنگامی که کارمان را با کشورهای خارجی آغاز کردیم آنها حاضر نبودند ایده و علمشان را در اختیار ما قرار دهند اما ما توانستیم خودمان علم کار را بیاموزیم.

رییس جهاد دانشگاهی گفت: سال گذشته بخاطر اختلال در سیستم‌های بانکی رقمی حدود ۳۳ هزار میلیارد تومان از دست رفت. اگر این مبالغ به شکل سوبسید در اختیار نهادهایی مانند جهاددانشگاهی قرار می‌گرفت در شرایط بهتری قرار داشتیم و می‌توانستیم با آن هزینه‌ها اشتغال ایجاد کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» در دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده که با فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از ۸۰ متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید»، به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است. به گفته دکتر بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، مقایسه این دو ماهواره نشان می‌دهد که فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر، ارتقای ۵ برابری یافته و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است. دکتر بلندی افزوده است: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویر برداری از سطح زمین است و ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره نوید در وضع بهتری قرار دارد و دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری نیز است. تصاویر ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به کار برده شود.
صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسحاق جهانگیری صبح امروز در همایش ملی گرامیداشت هفته شورا‌های آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تأکید بر اینکه شورا‌های آموزش و پرورش باید خود را مسوول آموزش و پرورش استان‌ها بدانند، گفت: در نخستین فرصتی که قانون اساسی اصلاح می‌شود، باید موضوع نظام مدیریت متمرکز مورد توجه و اصلاح قرار بگیرد. وی افزود: امروز به محض تفویض اختیار به استان‌ها، از سوی وزرا اعلام می‌شود که از آنجایی که وزیر در برابر رئیس جمهوری و مجلس پاسخگو است، این تفویض اختیار امکان پذیر نیست. این در حالیست که ایران کشور بزرگی است و به طور مثال یک وزیر نمی‌تواند از تهران برای فلان جاده در فلان منطقه کشور تصمیم گیری کند. آقای جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود به عضویت ۱۷ دستگاه در شورای آموزش و پرورش استان‌ها اشاره کرد و گفت: همه این دستگاه‌ها باید در کنار خیرین، سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به کار‌های توسعه‌ای به آموزش و پرورش کمک کنند. سرمایه گذاران و خیرین بدانند هیچ کاری قابل قبول‌تر از کمک به آموزش و پرورش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر