تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. سلامت

تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - دزفول- دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور گفت: ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است و مابقی مشکلات مربوط به ضعف مدیران و کم‌کاری آنها است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی شهریاری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آیین افتتاح پروژه‌های خیرین سلامت شهرستان دزفول در سالن شیخ انصاری دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت کشور در نظر دارد فعالیت‌های نرم‌افزاری را آغاز کند و به سمت و سویی برود که مردم کمتر دچار بیماری شوند.

وی با بیان اینکه با تدوین برنامه‌های کارشناسی، نباید بگذاریم مردم بیمار شوند، افزود: هیچ کشوری تاکنون از پس هزینه‌های درمان برنیامده است و در گذشته مردم بر اثر بیماری‌های واگیردار فوت می‌کردند اما امروزه دلیل اکثر مرگ‌ومیرها بیماری‌های غیر واگیر همچون بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون، دیابت، سرطان و خونریزی مغزی است.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور یکی از مشکلات اساسی کشور در زمینهٔ بیماری را چاقی عنوان کرد و گفت: دلایل اصلی ابتلا به چاقی، تغذیه نامناسب و نبود تحرک است که در این راستا ابعاد مختلف بحث تغذیه از نوع مواد غذایی تا سلامت محصولات باید مورد توجه قرار بگیرد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

شهریاری با اشاره به کمک ۷ هزار میلیارد تومانی مردم در حوزه درمان و سلامت، عنوان کرد: این کمک‌ها جدای از کمک‌های سمن‌های خیریه هستند که سالانه چند هزار میلیارد از سوی خیرین برای درمان و سلامت مردم اهدا می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروزه خانواده‌های زیادی زیر شلاق فقر دچار مشکلات شده‌اند، گفت: اگر وحدت و همدلی میان مسئولان افزایش یابد قطعا شاهد کاهش مشکلات اقتصادی مردم خواهیم بود.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور ادامه داد: اگر مسئولان کشور اوضاع و شرایط را به‌درستی مدیریت و کنترل می‌کردند وضعیت کنونی پیش نمی‌آمد و به جرئت می‌توان گفت فقط ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است و مابقی مشکلات مربوط به ضعف مدیران و کم‌کاری آنها است که لازم است با افزایش بصیرت و همدلی، این رویه تغییر کند.

تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به تحریم و مسائل خارجی است - 13

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخابانتخاب1 روز قبل
درباره افسردگی زمستانی به مطالب متعددی اشاره شده است. اما برخی راهکارها برای کنترل افسردگی وجود دارد. راهکارهایی ۵ گانه که بسیاری از افراد به سادگی آن را انجام می‌دهند. نور بیشتری به خانه و محل کار خود اضافه کنیداگر احساس افسردگی می‌کنید، پرده‌ها را کنار بزنید و اجازه بزنید نور وارد خانه شما بشود، ورود نور به خانه شما می‌تواند با افسردگی مبارزه کند. وقتی پرده‌ها کشیده شده یا بسته می‌شود تاریکی منجر به تشدید افسردگی می‌شود. اجتماعی بمانیدما می‌دانیم که بیرون رفتن احتمالا آخرین کاری است که شما می‌خواهید انجام دهید، اما روانشناسان توصیه می‌کنند که اجتماعی بمانید.
ایسناایسنا1 روز قبل
نشست خبری کمیته سلامت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با حضور جمعی از اعضای این کمیته و با هدف ارائه مطالبات حوزه سلامت از نمایندگان مجلس یازدهم برگزار شد. عضو کمیته علمی شورای ائتلاف با تاکید بر اینکه باید در مقابل فسادها ایستاد، اظهار کرد: کشور ما در جبهه بیرونی در مقابل ابرقدرت‌های جهان و استکبار به طور راسخ ایستاده است اما آنچه نظام را تهدید می‌کند فساد از درون است. فساد یکی از موضوعاتی است که امروز نظام سیاسی کشور را تهدید می‌کند و متاسفانه در همه جناح‌های سیاسی به درجاتی وجود دارد. همچنین به حوزه‌های پرستاری و پیراپزشکی که بار بخش عمده‌ای از نظام سلامت را به دوش دارند توجه کافی نمی‌شود. مهدی فتحی زاده دیگر عضو کمیته سلامت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: باید قوانینی تصویب کنیم که بیمه‌های اشتغال را گسترده‌تر کنیم.
تابناکتابناک23 ساعت قبل
چه نشسته‌اید که سمی مهلک در بسته بندی شکیل و زیبا به شما فروخته می‌شود و به خیال خام آن را سر می‌کشید! برنامه‌ای که در آن کارشناس تاکید می‌کند شیر‌هایی که به اسم پاستوریزه در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها توزیع می‌شوند، حاوی سمی خطرناک هستند و مجری از مردم می‌خواهد که تا اطلاع ثانوی شیر نخورند! بحث درباره سمی با نام «آفلاتوکسین» است که کارشناس تاکید دارد از طریق غذای آلوده دام‌ها به بدنشان رسیده و به واسطه شیر، به مردم فروخته می‌شود و سلامت ایشان را در معرض تهدید قرار می‌دهد. موانعی که برخی از جدی‌ترین هایشان محصول دوران حضور قاضی زاده هاشمی در راس وزارت بهداشت است. مشکلاتی که شاید در قیاس با لطمه وارد شده به اعتماد عمومی در این مواقع، قابل اغماض باشد!
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا شانه ساز در سومین یادواره شهدا و ایثارگران حوزه دارویی کشور افزود: ما هر داروی جدیدی را می‌توانیم در مدت ۲ سال تولید کنیم، اما برخی اقلام به علت نیاز اندک بازار برای داروسازان توجیه اقتصادی ندارد تا در کشور تولید کنند به همین منظور دارو را وارد می‌کنیم. امروزه ظرفیت تولید دارو به حدی شده است که ما می‌توانیم خودمان ۵ برابر نیاز کشور را تولید کنیم. وی گفت: در دوران جنگ تحمیلی هنگام حملات شیمیایی صدام، داروسازان ما تلاش‌های زیادی کردند تا راه‌های درمان مجروحان شیمیایی را پیدا کنند. دکتر شانه ساز افزود: امروزه دشمن با یک برنامه ریزی منسجم تلاش دارد از طریق تحریم غذا و دارو ملت ما را از پای درآورد، اما توانمندی داروسازی کشور مانع از آن شده است تا آمریکایی‌ها به هدف خود برسند. وی گفت: دارو از پایتخت تا دورترین نقاط مرزی یک قیمت ثابت دارد و امروز یکی از حوزه‌های پیشرو در اقتصاد مقاومتی، همین صنعت دارو سازی ماست.
سلامت نیوزسلامت نیوز20 ساعت قبل
در مراحل خواستگاری بودم که فهمیدم با سه پسر به غیر از من نیز ارتباط داشته است. پایه اول تمایل یا همان عشق است که باعث می‌شود ما با استفاده از آن به همسرمان تمایل داشته باشیم و بخواهیم با وی ارتباط برقرار کنیم و احساس خوبی از بودن در کنارش داشته باشیم. پایه سوم، تعهد است که وجود آن عامل ایجاد اعتماد در زوج هاست و باعث می‌شود که رابطه چارچوب داشته باشد. هم صحبتی با دوستان و آشنایان متاهل‌تان که زندگی مشترک موفقی دارند، کمک زیادی در این حوزه به شما می‌کند. شک داشتن می‌تواند زمینه ساز تهمت و توهین شما به طرف مقابل شود و رابطه در این حالت آسیب جدی می‌بیند.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای دکتر سعید نمکی در سومین یادواره شهدا و ایثارگران حوزه دارویی کشور افزود: بنظر من نخستین آرزوی شهدای داروساز، پاسداری از حقوق مردم است. وی ادامه داد: همکاران ما امروز هم در این روز‌های سخت تلاش می‌کنند تا دارو به دست مردم برسد، امروز ما باید از مرز‌های پاکیزگی دفاع کنیم و اجازه ندهیم که مردم فکر کنند دامن جامعه داروسازی آلوده به فساد شده است. آقای دکتر نمکی گفت: ما امروز در عرصه تولید موفقیت‌های چشمگیری داریم و در صنعت داروسازی و تولید فرمول‌های جدید جزو کشور‌های مطرح جهان هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر