:: نیویورک- ناکامی امریکا و اروپا در اتهام زنی به ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. بین‌المللی

:: نیویورک- ناکامی امریکا و اروپا در اتهام زنی به ایران

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ‎ از نیویورک درباره ناکامی امریکا و اروپا در اتهام زنی به ایران … …..

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
در صورت تلاش مشترک متخصصان امنیتی سایبری ایران با یارانشان در روسیه و چین این عرصه به طور کامل، تحت کنترل این سه کشور قرار خواهد گرفت. نشریه «تهران تایمز» این رزمایش نظامی را نشانگر قدرت ملل شرق نامید. این رزمایش با هدف ارسال پیام در خصوص تضعیف نفوذ و قدرت آمریکا در منطقه خاور میانه برگزار شد. با برگزاری این رزمایش، ایران این امکان را یافت تا نشان دهد، قدرت منطقه‌ای بشمار می‌رود. ایران، روسیه و چین با برگزاری این رزمایش در بحبوحه تنش میان ایران و آمریکا نشان دادند که از آمریکا واهمه‌ای ندارند و قدرت اصلی در منطقه بشمار می‌روند.

پاسخ مردم به درخواست وقیحانه ترامپ درباره صلح!

مهرمهر1 روز قبل
مردم تهران در یک مصاحبه تصویری عنوان کردند که آمریکا هیچ وقت قابل اعتماد نبوده، مخصوصا اکنون که یکی از بهترین فرزندان ایران رو به طور ناجوانمردانه‌ای ترور کرده است.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از الجزیره درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در میدان الطیران در نزدیکی میدان التحریر که مرکز اعتراضات عراق در بغداد است٬ یک روز قبل از پایان مهلت معترضان به مقامات این کشور در برآورده کردن مطالباتشان شدت گرفت. خبرنگار الجزیره گزارش داد که معترضان همه راه‌های منتهی به میدان الطیران را با آتش زدن لاستیک‌ها پس از درگیری با نیروهای امنیتی بستند. نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان و بازکردن راه‌ها استفاده کردند و گزارش‌ها حاکی از مجروح شدن ۱۴ معترض در خلال این درگیری‌ها است. هم زمان با آن٬ معترضان در چندین منطقه از جنوب این کشور راه‌ها و پل‌ها را بسته‌اند و اعتصاب عمومی در شهر الناصریه نیز همچنان ادامه دارد. الجزیره گزارش داد تظاهرات کنندگان همچنان خواستار معرفی نامزد نخست‌وزیری خارج از چتر احزاب و برگزاری انتخابات زودهنگام زیر نظر سازمان ملل هستند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
با این حال می‌توان اذعان کرد طرح آمریکا هنوز فشار حداکثری برای توافق حداقلی است تا دست ترامپ را برای انتخابات ۲۰۲۰ باز کند. سوریه از دولت در معرض سقوط عبور کرد و عراق شاهد تحولات جدی پیروزی مقاومت در انتخابات بود. تحلیل‌ها نشان می‌داد منطقه شاهد یک زایش امنیتی و سیاسی جدیدی است که به طور حتم منافع آمریکا را در خطر خواهد انداخت. از سوی دیگر کاخ سفید طرح فشار به مرجعیت را کلید زد که در آن حذف حشدالشعبی و عقب نشینی آیت ا … سیستانی از فتوای جهاد طرح شده بود. با این حال می‌توان اذعان کرد طرح آمریکا هنوز فشار حداکثری برای توافق حداقلی است تا دست ترامپ را برای انتخابات ۲۰۲۰ باز کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
صحبت پمپئو در مورد آنچه «استراتژی جدیدی که با ترور سلیمانی» آغاز شد، می‌نامد و اشاره به تشکل‌های مذهبی و نژادی، با اظهارات ترامپ در مورد سیطره بر نفت سوریه و عراق، هماهنگی دارد. اما اجماع عراقی‌ها برای اخراج نیروهای آمریکایی، از محور مقاومت برای آغاز مرحله تاریخی تازه‌ای، حمایت می‌کند. در ادامه این مطلب آمده است: ترامپ در آمریکا، متهم به نداشتن استراتژی و دیدگاه و سیاست خارجی منسجم است و تاجری است که برای عقد قرارداد و به غارت بردن ثروت نفتی در منطقه عربی و غرب آسیا، تلاش می‌کند. علت اساسی حفظ حضور آمریکا در سوریه و عراق، طمع ترامپ به ثروت نفتی این کشورها و منافع اسرائیل است و ترامپ در جریان تبلیغات انتخاباتی اش بر اقداماتی که برای اسرائیل انجام داده، تاکید خواهد کرد. این اصول ثابت عراق، پشتوانه محور مقاومت در شروع یک مرحله تاریخی جدید است، که هدف آن، اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
اندکی بالارفتن قیمت نفت خام منجر به افزایش نیمی از قیمت هر گالن بنزین می‌شود. یک سوم از نفت دنیا هر روز از تنگه هرمز عبور می‌کند و هرگونه وقفه عمده در تأمین نفت می‌تواند رنج و مشقتی زیاد بر اقتصاد این کشور و مصرف‌کنندگان آن به همراه آورد. بخاطر درهم تنیدگی بازار نفت، آمریکا در سال ۲۰۱۸ همچنان حدود ۹٫۹ میلیون بشکه نفت از ۹۰ کشور دنیا وارد می‌کرده است. البته این به خودی خود بد نیست و آمریکایی‌ها از قیمت‌های پایین‌تر سوخت بهره مند شده‌اند و بخاطر بازار نفت جهانی کارآمد، ‌از فعالیت اقتصادی قوی‌تری برخوردار می‌شوند. این کارشناس می‌افزاید: با این حال با این اتفاقات شاهد افزایش بلندمدت قیمت نفت نبودیم اما وضعیت همواره به این صورت نبوده است.

نظرها

اخبار بیشتر