گالری‌گردی در روزهای پاییزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
گالری‌گردی در روزهای پاییزی

گالری‌گردی در روزهای پاییزی

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نگارخانه‌ها و گالری‌های تهران با برگزاری نمایشگاه‌های هنری میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.

ایسنا در این گزارش مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که در روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۱ و ۲۲ آذر ماه) افتتاح می‌شوند و در این ایام برقرار هستند.

******* گالری ژاله  

نمایشگاه انفرادی عکس سودابه وطنپرست به کیوریتوری فریدون فربود و با عنوان «آمیگدال پیام‌هایش را سریع می‌فرستد» روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری ژاله افتتاح می‌شود و تا اول دی ماه نیز ادامه دارد.

گالری ژاله همه‌روزه (به غیر از شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان است.

این گالری در خیابان کریم‌خان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک ۳ واقع شده است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 6

گالری ساربان

نمایشگاه انفرادی نقاشی داور یوسفی با عنوان «ورای آن» روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری ساربان افتتاح می‌شود و تا دوم دی ماه برقرار است.

جاوید رمضانی در استیتمنت نمایشگاه «واری آن» نوشته: «اصالت را بازگشت مداوم به خود گفته‌اند. این بازگشت در آثار ارائه‌شده در این کارنما، صرفا با بازنمایی نقوش و فرم رخ نداده و ترجمان زیست هنرمندانه با سخت‌کوشی و ادراک بودن و شدن در جهانی کنونی است. روابط شاعرانه‌ عناصر بصری همراه هارمونی فضاهای دو بعدی، یادآور نگاه هستی‌شناختی هنرمندان این اقلیم کهن است.»

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌‏توانند هرروز به غیر سه‏‌شنبه‌ها از ساعت ۱۶ الی ۲۰ به گالری ساربان واقع‌شده در خیابان هویزه‏ غربی، نبش خیابان شهید یوسفی، شماره‏ ۱۳۰ مراجعه کنند.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 11

گالری آریانا

نخستین نمایشگاه عکس‌های «علی صوفی» در گالری آریانا برپا می‌شود.

«در همین حوالی» عنوان نخستین نمایشگاه عکس انفرادی علی صوفی است که از ۲۲ آذرماه تا دوم دی ماه در گالری آریانا برپا می‌شود.

در نمایشگاه «در همین حوالی» مجموعه‌ای از ۲۰ عکس پرتره از کودکانی که در کوره‌های آجر پزی کار و زندگی می‌کنند به نمایش گذاشته شده است.

به گفته این عکاس در این نمایشگاه ۲۰ عکس سیاه و سفید در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ به نمایش گذاشته شده است و این عکاس قصد دارد تمام عواید فروش این نمایشگاه را برای تامین هزینه‌های بهداشتی و آموزشی کودکانی که در کوره‌های آجرپزی جنوب شرق تهران زندگی می‌کنند، صرف کند.

نمایشگاه علی صوفی از ۲۲ آذر ماه تا دوم دی ماه در گالری آریانا برپاست. گالری آریانا در الهیه، مریم شرقی پلاک ۹ واقع شده است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 18

گالری سایه

نمایشگاه انفرادی نقاشی الهام قربانی با عنوان «در امتداد طبیعت» از ۲۲ تا ۲۷ آذر ماه در گالری سایه برقرار است.

گالری سایه در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

گالری سایه پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 24

گالری فریا

نمایشگاه آثار نقاشی و حجم با رویکرد بررسی تحول هنر معاصر از ۲۲ آذر ماه تا ۲۲ دی ماه در گالری فریا برپا می‌شود.

فرزاد صادقی مدیر گالری فریا گفت: بیش از ۳۰۰ هنرمند از اقصی نقاط ایران تصویر بیش از ۲۵۰۰ اثر هنری خود را از طریق ایمیل و سی دی به دفتر گالری ارسال کردند و پس از بررسی و کارشناسی، ۶۵ اثر از ۳۷ نفر هنرمند انتخاب را برای نمایش انتخاب کردیم. با نمایش این آثار قصد داریم به نوعی تحول هنرتجسمی معاصر را به نمایش بگذاریم و فرصتی را برای بررسی این آثار را برای کارشناسان و منتقدان هنری فراهم کنیم.

نمایشگاه نقاشی و حجم ۲۲ آذرماه در گالری فریا اسپناس افتتاح می‌شود و تا ۲۲ دی ماه ادامه خواهد داشت. گالری روزهای یکشنبه تعطیل است.

گالری فریا اسپیناس در سعادت آباد، میدان بهرود، هتل اسپناس پلاس، ورودی دوم واقع شده است.گالری شکوه 

نمایشگاه انفرادی خط نگاره احسان یگانه با عنوان «نقش خیال» روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری شکوه افتتاح می‌شود و تا ۲۷ آذر نیز ادامه دارد.

الری شکوه در فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ واقع شده است.

این گالری هر روز (غیر از پنجشنبه و تعطیلات رسمی) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان بازدید دارد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 34

گالری شلمان

نمایشگاه انفرادی نقاشی عاطفه حیدری به کیوریتوری علی مزارعی و با عنوان «اسارت زمان» از روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری شلمان آغاز به کار می‌کند و تا ۲۷ آذر برقرار است.

گالری شلمان در خیابان میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.

گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 39

گالری طراحان آزاد

نمایشگاه انفرادی نقاشی عباس شهسوار و مریم آیین با عنوان «یوم السبت» از روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری طراحان آزاد، افتتاح می‌شود و تا سوم دی‌ماه نیز ادامه دارد.

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل‌ها، میدان سلماس واقع شده است.

گالری پنج‌شنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 44

گالری فرمانفرما

نمایشگاه انفرادی نقاشی میترا ابراهیمی با هدف نگاهی بر ۱۵ سال نقاشی‌های این هنرمند روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری فرمانفرما افتتاح می‌شود. این نمایشگاه تا ششم دی‌ماه برقرار است.

گالری فرمانفرما در خیابان کریم‌خان زند، خیابان خرمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ واقع شده است.

این گالری هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱ الی ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان بازدید دارد.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 49

گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی آثار آناهیتا ابوترابی روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری گلستان آغاز به کار می‌کند و تا ۲۷ آذر ماه نیز ادامه دارد.

ساعت بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری گلستان پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 54

گالری هفت‌ثمر

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «بی کران» روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری هفت‌ثمر افتتاح می‌شود و تا ۲۷ آذر ماه نیز ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون غزاله محبوب، غزاله عبدال هزاده نسودی و سیما باقرزاده ارائه شده است.

گالری هفت‌ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری هفت‌ثمر پنج‌شنبه‌ها تعطیل است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 60

گالری نگر

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «محو شدگی» و به انتخاب آرزو جباری و حیدر زاهدی روز جمعه (۲۲ آذرماه) افتتاح می‌شود و تا ۲۷ آذر نیز برقرار است.

گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از نمایشگاه هر روز به غیر از پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۳ تا ۲۰ فراهم است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 65

گالری ویستا

نمایشگاه انفرادی نقاشی مینا انوشه «اجرت المثل» روز جمعه (۲۲ آذرماه) در گالری ویستا برگزار می‌شود و تا ۲۹ آذر ماه ادامه دارد.

گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ واقع شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 70

گالری آتبین

نمایشگاه انفرادی نقاشی سمیه خدایی با عنوان «مسخ شدگی» از روز جمعه (۲۲ آذر ماه) تا سوم دی‌ماه در گالری آتبین برگزار است.

گالری آتبین در خیابان ولیعصر، جنوب چهارراه پارک وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره ۴۲ واقع شده است.

گالری هر روز باز است و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امکان بازدید دارد.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 75

گالری ایده

نمایشگاه گروهی نقاشی آتلیه آریو فرضی با عنوان «نگاه شخصی» روز جمعه (۲۲ آذر ماه) در گالری ایده افتتاح می‌شود و تا ۲۶ آذر نیز ادامه دارد.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون آریو فرضی، هدی هاشمی، مینو دروی شزاده، مسعوده هاشمی، مریم طهماسبی، فرزانه جدلی، فاطمه محمدی پناه، سهیلا اله قلی، ساناز فیضی زاده، زری شیش هبر، راحیل سراج و پرستو پوربزرگ به نمایش گذاشته می‌شود.

گالری ایده در خیابان کریم‌خان، خردمند شمالی، کوچه هجدهم، شماره ۲۶ واقع شده است.

ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.

گالری‌گردی در روزهای پاییزی - 81

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

همه دنیام؛ بهنام بانی

تابناکتابناک1 روز قبل
همه چی واسه تو ولی دل تو برامچیزی به غیر تو نمیخوام نه نمیخواماونی که نفسم بنده به نفساشتویی که فقط میمونه پاش بدونی کاشدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشهمی‌دونی چقدر خاطره دارم ازت دار و ندارم تویی فقط تویی فقطدیوونه توام من عاشق تو شدم تو رو می‌خوامت واسه خودم واسه خودمدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشه «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

آماده اجرای طرح «مدرسه آماده» هستیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محسن حاجی میرزایی همایش گام دوم طرح مدرسه آماده و گردهمایی ۱۵۰۰ مدیر شهر تهران با بیان این که همواره احتمال وقوع حوادث طبیعی در همه جوامع وجود دارد، گفت: شیوه عاقلانه این است که جامعه برای مقابله و پیشگیری و همچنین کسب آمادگی پیش از وقوع حوادث طبیعی اقدام کند. وزیر آموزش و پرورش با بیان این که انتخاب گروه هدف دانش آموزان در ارائه برنامه‌های پیشگیری اقدام هوشمندانه‌ای است، ادامه داد: دانش آموزی دوره خاصی است چرا که پایداری تاثیر به آموزش، سطح یادگیری و همچنین دوره تاثیر بالاتر است. آقای حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ۱۵ میلیون دانش آموز در کشور داریم که با احتساب خانواده‌هایشان می‌توانیم سطح آمادگی را افزایش دهیم، گفت: هیچ رسانه‌ای به اندازه آموزش و پرورش فراگیر و عمیق نیست. وی افزود: در سند تحول بنیادین مدارس عنوان شده که مدرسه کانون یادگیری محلات است واگر بتوانیم رابطه مدرسه و اهالی را افزایش دهیم قطعا مدرسه‌ای زنده‌تر و پویاتر خواهیم داشت. وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۰ درصد مدارس نیاز به نوسازی یا مقاوم سازی دارند که در این زمینه دست یاری به سوی همه دراز می‌کنیم، گفت:: آموزش و پرورش آماده است با همکاری سازمان مدیریت بحران چتر طرح مدرسه آماده را در سطح کشور گسترش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر