مردم خراسان‌جنوبی حدود ۱۰۰ فیش تمتع خریداری کردند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
مردم خراسان‌جنوبی حدود ۱۰۰ فیش تمتع خریداری کردند

مردم خراسان‌جنوبی حدود ۱۰۰ فیش تمتع خریداری کردند

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند- مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی گفت:مردم خراسان‌جنوبی بیش از تمایل برای واگذاری فیش حج، خریدار آن هستند و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۰۰ فیش تمتع را خریداری کرده‌اند.

ابوالفضل نوفرستی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در سال‌های گذشته به واسطه اقدامات برخی از دلالان در بحث انقال فیش حج تمتع شاهد مشکلاتی برای علاقمندان به واگذاری و یا دریافت فیش‌های حج بودیم.

مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در حال حاضر برای رفع مشکلات ایجاد شده توسط دلالان و ساماندهی موضوع واگذاری فیش‌ها سامانه‌ای توسط سازمان حج و زیارت به نام تشرف به آدرس اینترنتی https: //tasharof. haj. ir طراحی شده است.

نوفرستی ادامه‌داد: کسانی که به واسطه کهولت سن، بیماری و یا هر مشکل دیگری امکان سفر به حج تمتع از آنان سلب شده است و همچنین علاقمندان به خرید این فیش‌ها می‌توانند به این سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را ثبت کنند.

وی افزود: بعد از اینکه واگذارکننده و خریدار توسط این سامانه با یکدیگر ارتباط برقرارکردند، می‌توانند به یکی از دفاتر رسمی حج و زیارت مراجعه و آنجا روال قانونی واگذاری فیش حج تمتع را انجام دهند.

مدیر حج و زیارت خراسان‌جنوبی با بیان اینکه سامانه تشرف نقش مهمی در شفاف‌سازی موضوع واگذاری فیش‌های حج عمره داشته است، گفت: خریدار و واگذارکننده فیش حج تمتع باید اهل یک استان و یا در یک استان سکونت داشته باشند.

نوفرستی در زمینه میزان فیش‌های واگذاری حج تمتع در خراسان‌جنوبی از ابتدای امسال اظهارکرد: در خراسان‌جنوبی افراد بیش از تمایل برای واگذاری فیش حج، خریدار آن هستند و از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱۰۰ فیش حج را خریداری کرده‌اند.

وی در زمینه سفرهای عتبات بیان‌کرد: در حال حاضر در کشور سفرهای هوایی به کشور عراق و برای زیارت عتبات عالیات بدون هیچ مشکل خاصی صورت می‌گیرد که متأسفانه در خراسان‌جنوبی پرواز مستقیم به عراق نداریم.

مدیرحج و زیارت خراسان‌جنوبی گفت: مشکل برقرار نشدن پروازهایی مستقیم به عتبات از خراسان‌جنوبی را باید در نگرانی از عدم تکمیل ظرفیت پرواز جست‌وجو کرد و هر گاه این مشکل رفع شود می‌توان برای برقراری پرواز به عتبات تلاش‌کرد.

نوفرستی یادآور شد: در مورد سفر زمینی به عراق نیز هر زمان که شرایط مساعدتر شد به علامندان برای سفرهای زیارتی اطلاع‌رسانی صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از زومیت، طبق بیانیه‌ی جدید انجمن قلب آمریکا در ماه گذشته، وعده‌های غذایی دیرهنگام برای قلب مضر هستند. به‌طور کلی تأثیر وعده‌های غذایی دیرهنگام بر سلامت قلبی، هنوز هم سؤالی بی‌پاسخ است. ریتم روزانه یا شبانه‌روزی بدن انسان بر هضم غذا، متابولیسم و سیستم‌های هورمونی تأثیر می‌گذارد؛ بنابراین، تأثیر وعده‌های غذایی بر واکنش بدن نسبت به غذا، غیرمنطقی نیست. البته برنامه‌ریزی و نظم دادن به وعده‌های غذایی هم می‌توانند به بهبود کیفیت تغذیه کمک کنند. قبل از تغییر زمان‌بندی وعده‌های غذایی، باید تأثیر مثبت و منفی زمان بر کیفیت وعده‌ها را ارزیابی کنید.

کشته شدن بسکتبالیست ۱۸ ساله آمریکایی در حین بازی

مهرمهر1 روز قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نقد و بررسی نیسان تایتان مدل ۲۰۱۷ نسخه ایکس‌دی پرو ۴ایکس

تابناکتابناک1 روز قبل
وانت پیکاپ «نیسان تایتان / Nissan Titan» یک پیکاپ فول‌سایز (بزرگ) است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۳ به بازار خودروهای پیکاپ معرفی شد. از این خودرو تا به حال دو نسل روانه بازار شده است که کار تولید نسل دوم آن از سال ۲۰۱۶ کلید خورده است. این خودرو به دو صورت دو در و چهار در عرضه می‌شود و در مقابل برندهای آمریکایی که بازار این کلاس خودرویی را از آن خود کرده‌اند، کار بسیار دشواری پیشروی خود دارد. در این ویدیو نسخه ایکس‌دی پرو ۴ایکس مدل ۲۰۱۷ این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

حضور خانواده شهدا مقابل ساختمان فرو ریخته پلاسکو + فیلم و عکس

رکنارکنا1 روز قبل
سه سال پیش در چنین روزی، ایرانیان در بهت وقوع یک فاجعه خبری فرو رفتند. ساختمان پلاسکو ساعت ۸ صبح دچار حریق شد و قبل از رسیدن ساعت به زمان ظهر در برابر چشمان حیرت زده مردم، آتش نشانان، خبرنگاران و عکاسان، رهگذران و کل مردم ایران فرو ریخت. پلاسکو فرو می‌ریخت و آتش نشانانی که بیرون ساختمان بودند صورتشان غرق اشک می‌شد. اشک از دست دادن همکارانشان که هنوز در ساختمان در حال اطفا حریق بودند که پلاسکو ریخت و زندگی آنها را نیز در خود فرو برد و بی جانشان کرد. امروز در سومین سالگرد حادثه پلاسکو، خانواده شهدای این حادثه، با حضور در محل ساختمان پلاسکو، نماز اقامه کرده و نذری به یاد عزیزانشان که مرگی ایثارگرانه دادشتند پخش کردند.

نظرها

اخبار بیشتر