قرائتی: باید تلاش مسئولان بیشتر شود با ابلاغیه و فکس نامه‌ها کارها پیش نمی‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

قرائتی: باید تلاش مسئولان بیشتر شود با ابلاغیه و فکس نامه‌ها کارها پیش نمی‌رود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: مشکلات مملکت ما بر این است که مدیران کشور ما متین هستند ولی کار کشور با «منطق» پیش می‌رود و باید تلاش مسئولان بیشتر شود، با ابلاغیه و فکس نامه‌ها کارها پیش نمی‌رود. تاریخ انتشار: 12:28 - 21 آذر 1398 - کد خبر: ۵۷۶۳۰۳

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از حوزه، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی امروز در اختتامیه بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز گفت: کشور در برابر توطئه دشمنان با نماز مقاوم می‌شود و همانند هشت سال دفاع مقدس اگر کشور امروز وارد جنگ شود اهل مسجد به جبهه‌های جنگ خواهند رفت.

وی تصریح کرد: با ضایع شدن نماز، فساد در جامعه زیاد می‌شود، کسی که می‌خواهد با خدا باشد راه حل آن نماز است.

قرائتی: باید تلاش مسئولان بیشتر شود با ابلاغیه و فکس نامه‌ها کارها پیش نمی‌رود - 3

رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه نماز انسان را از فحشاء و منکر باز می‌دارد، ادامه داد: کسی که اهل مسجد و نماز شد مثل انسانی که لباس پاکیزه و تمیزی بر تن دارد هر جای آلوده نمی‌نشیند و خود را آلوده به گناه نمی‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با بیان اینکه برای نجات نسل امروز مسئله نماز اهمیت دارد، یادآور شد: در اختیار کردن دوست نیز باید به مساله نماز توجه کرد چرا که انسانی که خدای متعال را نادیده گرفته شما را نیز نادیده می‌گیرد.

وی بیان کرد: کسی که خدمات خدای متعال، لطف پدر و مادر و دوستان قبلی را نادیده بگیرد، محبت شما را نیز نادیده خواهد گرفت، باید شرایط را برای ازدواج افراد شایسته و اهل نماز فراهم کنیم تا افرادی که شایسته و اهل نماز نیز نیستند به سمت اقامه نماز بیایند.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: برای همه جا پول وجود دارد به جز برای نماز، در حدیث داریم که جایی که برای نماز بنا است هزینه کنید و نکردید دوبرابرش را برای چیز‌های دیگر هزینه خواهید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی بیان کرد: این اجلاس فرصتی است که دستگاه‌های فرهنگی به فکر بیفتند، وضع نماز خوب نیست، گرچه از گذشته شرایط بهتری داریم، ولی نسبت به برنامه عقب ماندیم.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

وی افزود: بودجه را به نماز اختصاص نمی‌دهیم و سیلی می‌خوریم، دولت باید تلاشش را برای نماز بیشتر کند، اقدامات خوبی اتفاق افتاده، ولی فساد زیاد است و باید پرتلاش باشیم.

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: در کشور ما بیش از ۳ میلیون بیکار وجود دارد و نزدیک به ۳ میلیون نفر از اتباع افغان نیز مشغول به کار هستند و این مهم بیانگر آن است که کار وجود دارد، ولی جوانان ما اهل کار نیستند.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با بیان اینکه برای اقشار شغلی مختلف باید در خصوص اقامه نماز برنامه داشته باشیم، تاکید کرد: ما برای اقشار مختلف کاری نکردیم در تهران ۵۰ هزار تاکسی وجود دارد و اگر در هنگام اذان از طریق رادیو آن را از تاکسی پخش کنند ۵۰ هزار نقطه در تهران اذان پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه ستاد اقامه نماز باید برنامه‌های جدیدی برای اقامه نماز در نظر بگیرد تا بتوانیم فرهنگ اقامه نماز را گسترش دهیم، خاطرنشان کرد: مشکلات مملکت ما بر این است که مدیران کشور ما متین هستند ولی کار کشور با «منطق» پیش می‌رود و باید تلاش مسوولان بیشتر شود، با ابلاغیه و فکس نامه‌ها کار‌ها پیش نمی‌رود.

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی افزود: طرح تحول در آموزش و پرورش تا ۲۰ سال دیگر به جایی نمی‌رسد چرا که این کار مرد تحول می‌خواهد نه طرح.

بیشتر بخوانید:با نماز، امن و سلامت روانی و نشاط را نصیب جامعه سازیم

رئیس ستاد اقامه نماز بیان کرد: اجلاس نماز باید خروجی داشته باشد، ۳ هزار روحانی در سپاه، ۴۰۰ روحانی در ستاد نیرو‌های مسلح وجود دارد و بسیاری از روحانیون در ادارات مشغول هستند و اگر این روحانیون در مدارس حضور یابند بسیاری از مشکلات مدارس برای اقامه نماز حل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی به تلاش‌های سناتورهای آمریکایی برای کشاندن واشنگتن و تهران به میز مذاکرات پرداخت و نوشت: دیپلماسی هسته‌ای آمریکا با ایران به یک مانع برخورد کرده است. دو سناتور ضدایرانی از هر دو حزب آمریکا در تلاشی هماهنگ به‌دنبال ترسیم طرحی هستند که اعتقاد دارند می‌تواند منجر به یک توافق بهتر شود. در واقع ایده منندز و گراهام آن است که ایالات‌متحده می‌تواند یک توافق هسته‌ای جدید را همزمان به ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیشنهاد دهد. اما ایران نیز می‌تواند در ازای موافقت با این طرح، خود را از بخشی از تحریم‌ها رها کند. گراهام در این باره می‌گوید: «معتقدم که توافق هسته‌ای کنونی با ایران از اساس خود دچار نقص‌های شدیدی است، اما این به منزله پایان قصه نیست.
فردا نیوزفردا نیوز2 روز قبل
آذری جهرمی گفت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، آماده همکاری با نهاد‌های آموزشی هستیم. خبرگزاری تسنیم،: آذری‌جهرمی ساعتی پیش در صفحه شخصی خود نوشت: با توجه به احتمال تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا پایان سال، برای همکاری با وزارت علوم و آموزش‌وپرورش، امکانات ویژه‌ای را جهت آموزش مجازی و از راه دور فراهم کردیم تا میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجوی عزیز، ضمن حفظ سلامت خود، از تحصیل علم هم جا نمانند. سعید نمکی وزیر بهداشت شب گذشته درباره تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تعطیلی مدارس، اظهار کرد: درباره مدارس مناطقی که موارد مثبت کرونا در آن‌ها شناسایی شده است، جمعه شب بررسی و وضعیت تعطیلی را اعلام خواهیم کرد. وی افزود: فعلا در یک دوره سه روزه اگر نیاز به تعطیلی باشد، مدارس در مناطق مبتلا به کرونا تعطیل خواهند شد که لیست مناطق آلوده و تعطیلی مدارس جمعه شب اعلام خواهد شد. نمکی بیان کرد: این مصوبات باید به امضای رییس جمهور هم برسد تا ابلاغ شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
وی ادامه داد: مشکلاتی که اکنون در اجرای برجام با آن مواجه هستیم تا حد بسیار زیادی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از توافق و سیاست فشار حداکثری آن علیه ایران است. نماینده چین همچنین گفت که سازوکار حل اختلافات در برجام در دستور کار نشست روز چهارشنبه نشست کمیسیون مشترک قرار نداشته است و البته دیدگاه‌های متفاوتی درباره این موضوع وجود دارد. وی با بیان این‌که «بازگرداندن تحریم‌ها پاسخ چالش‌های پیش روی ما نیست»، افزود: شرکت کنندگان در این نشست در ازا توافق کردند که روی آن‌چه که قابل انجام است متمرکز شوند، چیزی که می‌تواند این روند (اجرای برجام) را پیش ببرد و به حفظ برجام و چندجانبه گرایی کمک کند. نشست کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه با حضور تمام طرف‌های توافق در وین برگزار شد. شرکت کنندگان در این نشست بر لزوم حفظ برجام و بهره مندی ایران از منافع اقتصادی این توافق تاکید کردند.
الفالف4 ساعت قبل
سالهاست در ایران پدیده‌ای تقریبا نوظهور رواج پیدا کرده است که می‌توان نام آن را «همه پرسی کوچه _بازاری» در موضوعات کلان مملکتی نامید. آنها این کار را کردند که استاندارد واحدی را برای تمامی کشورها در حوزه بانکداری و مالی تعیین کنند. برخلاف تصور عمومی نهاد مالی اف ای تی اف یک سازمان و نهاد تحقیق کننده در شبکه مالی کشورها نیست. البته این پرداختی کاملا ساده به مسئله است و دقیقا به معنی تمام آن چیزی که در بستر اف ای تی اف و سی اف تی بین کشورها رخ می‌دهد نیست و البته به آن میزان پیچیده و خطرناک هم که ما در ایران و در کوچه پس کوچه‌های تهران و شهرستان‌ها به مردم می‌گوییم نیست. نه با پیوستن به اف ای تی اف قرار بود همه چیز گل و بلبل بشود و نه حالا که دوباره به لیست سیاه رفته‌ایم آثاری بیش از تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران قرار است متوجه کشور شود.
الفالف2 ساعت قبل
در وزارت بهداشت فقط تست دکتر حریرچی مثبت شده و تست خانم ابتکار نیز در دولت مثبت اعلام شده است. همه کیت‌های کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌شودجهانپور گفت: همه کیت‌های تشخیصی کرونا که به صورت اهدایی از طرف چین یا از طرف سازمان جهانی بهداشت وارد کشور شده، تحویل وزارت بهداشت می‌شود. کیف ماسک و ژل را وزارت بهداشت به نمایندگان نداده استجهانپور درباره کیف‌های حاوی ماسک و ژل ضد عفونی که در مجلس به نمایندگان داده شده نیز بیان کرد: کیف‌هایی که محتوی ماسک و ژل ضد عفونی بوده و به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده نیز از طرف وزارت بهداشت نبوده و هر ارگانی ممکن است این کار را انجام دهد و بین کارکنان خود توزیع کند و این موضوع ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد. وی افزود: نمایندگان مجلس جزو گروه‌های در معرض خطر ویروس کرونا هستند و در تجمعات مختلف در روزهای اخیر حضور داشتند. افرادی که علائم ابتلا به ویروس کرونا داشته باشند نیز از آنها آزمایش کرونا گرفته شده است.

نظرها

اخبار بیشتر