«اکسیم بانک» و «بانک جهانی» بزرگترین وام دهندگان به تاجیکستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اقتصادی
«اکسیم بانک» و «بانک جهانی» بزرگترین وام دهندگان به تاجیکستان

«اکسیم بانک» و «بانک جهانی» بزرگترین وام دهندگان به تاجیکستان

فارسخبرگزاری فارس |
وزارت دارایی تاجیکستان «اکسیم بانک» چین و «بانک جهانی» را در فهرست بزرگ‌ترین وام‌دهندگان به این کشور اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، وزارت دارایی تاجیکستان «اکسیم بانک» چین و «بانک جهانی» را در فهرست بزرگ‌ترین وام‌دهندگان به این کشور اعلام کرد.

بنابر گزارش وزارت دارایی تاجیکستان، اکسیم بانک چین یکی از بزرگترین وام دهندگان تاجیکستان به شمار می‌رود که سهم آن حدود ۴۱ در صد از کل بدهی‌های خارجی دولت این کشور را تشکیل می‌دهد.

۱۱ در صد دیگر بدهی‌های خارجی تاجیکستان با بانک جهانی مرتبط است.

حجم بدهی خارجی تاجیکستان تا اول ماه آکتبر سال جاری میلادی ۲٫۹ میلیارد دلار برآورد شده که برابر ۳۵٫۸ در صد تولید ناخالص داخلی این کشور است.

طی این مدت برای پرداخت بدهی خارجی از بودجه این کشور ۱۶۱ میلیون دلار تخصیص شده است. بیش از ۹۵ میلیون دلار از این مبلغ برای پرداخت بدهی اصلی و مابقی برای پرداخت نرخ بهره آن، اختصاص یافته است.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

نهاد ذیربط تاجیکستان خاطرنشان کرده که بدهی خارجی این کشور با در نظر گرفتن وجود مبلغ، تا پایان سال جاری میلادی بنابر برنامه پیش بینی شده پرداخت خواهد شد.

بانک توسعه آسیایی به نوبه خود بزرگترین وام دهنده به تاجیکستان است. حجم کلی کمک‌های این موسسه مالی بین المللی تاکنون بالغ بر ۱٫۸ میلیارد دلار بوده و در قالب کمک‌های مالی، فنی و وام‌های امتیازی در اخیتار تاجیکستان قرار داده شده است.

در حال حاضر سبد مالی بانک توسعه آسیایی در تاجیکستان ۷۸۰ میلیون دلار بوده و ۱۶ پروژه در زمینه‌های مختلف از جمله انرژی، حمل و نقل، بهداشت، زیرساخت‌های شهری، آموزش و پرورش و.. در بر می‌گیرد.

علاوه بر این بانک مذکور قصد دارد در سه سال آینده برای توسعه تاجیکستان حدود ۴۰۰ میلیون دلار به این کشور تخصیص کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.

ویدئو / خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر

ایسناایسنا1 روز قبل
یک فروند هواپیمای بوئینگ MD، صبح امروز (دوشنبه) از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. تمام ۱۳۵ مسافر این هواپیما در سلامت کامل هستند و این سانحه هیچ قربانی و مصدومی نداشته است. این هواپیمای متعلق به شرکت کاسپین از تهران به ماهشهر رفته بود که پس از فرود در فرودگاه مقصد از باند خارج شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی‌توان ارائه کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین19 ساعت قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با توجه به اینکه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (وابسته به وزارت راه و شهرسازی) به روزرسانی نمی‌شود، قیمت‌های مسکن اعلام شده در جدول مربوط به آگهی‌های فروش است. جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمانروزانه به سرویس «قیمت مسکن» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-به اطلاع مشتریان و نمایندگی‌های گروه خودروسازی سایپا میرساند، شرایط فروش محصولات این شرکت به مناسبت دهه مبارک فجر از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۸ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول ذیل فعال می‌باشد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند و یا در این مدت خودرو تحویل گرفته‌اند قادر به ثبت نام در این بخشنامه نیستند. بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد. شرایط صلح در این بخشنامه فعال نمی‌باشد.

برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟

3+
تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر