صنف پزشکی کمترین فرار مالیاتی را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
صنف پزشکی کمترین فرار مالیاتی را دارد

صنف پزشکی کمترین فرار مالیاتی را دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان شمالی نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، جامعه پزشکی را جزء متعهدترین اقشار جامعه برشمرد و گفت: کمترین فرار مالیاتی و قانونی مربوط به صنف پزشکی است.

دکتر محمد حسین قربانی در نشست اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعضای نظام پزشکی خراسان شمالی که در بجنورد برگزار شد، اظهارکرد: جامعه پزشکی مظلوم واقع شده است و مشارکت جدی‌تر پزشکان در مجلس را می‌طلبد.

وی افزود: نشست با اعضای نظام پزشکی همیشه جزو نشست‌های مفید و موثربوده و خروجی‌های خوبی دارد.

قربانی بیان کرد: اهتمام به بخش خصوصی نیز جزء یکی دیگر از مسایل مهمی است که باید به آن پرداخته شود، زیرا این بخش بار سنگینی را از دوش دولت بر می‌دارد.

قربانی اظهار کرد: بخش عظیمی از پزشکان جامعه را پزشکان عمومی تشکیل می‌دهند، اما متاسفانه از ۳۰ هزار پزشک عمومی کشور خبری نداریم که در چه حرفه‌ای مشغول به کار هستند.

اطلاعات برخط بین نظام پزشکی و امور مالیاتی وجود ندارد

به گزارش ایسنا، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان این که همه مطالباتی که از ما خواسته شده، وظیفه سازمان نظام پزشکی است، گفت: بحث مالیات که همه را آزرده و ناراحت کرده است، به دلیل فقدان اطلاعات برخط بین نظام پزشکی و امور مالیاتی کشور است.

دکتر بهروز بنیادی تداخل بخش نامه‌ها را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و اظهار داشت: اگر موارد اطلاع رسانی نشود ما در جریان امور قرار نمی‌گیریم، بنابراین اگر دستورالعملی وجود دارد که در تضاد با قوانین است، به طور حتم در اسرع وقت اطلاع دهید تا پیگیری‌های لازم انجام شود.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

وی یادآور شد: بیشتر وظایف به عهده نظام پزشکی است اما باید تمهیدات لازم فراهم شود.

در جامعه پزشکی نیز بی پناهی، سرخوردگی و نارضایتی نگران کننده است

رئیس سازمان نظام پزشکی خراسان شمالی در این نشست درخواست‌های سازمان را به اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و گفت: امنیت شغلی پزشکان، مهاجرت، وضعیت رزیدنت‌ها و پزشکان عمومی، نبودن لیست صحیح پزشکان عمومی، هدر رفتن منابع، تعطیلی مراکز خصوصی، در معرض خطر بودن اخلاق پزشکی حرفه‌ای وکاهش کیفیت خدمات از مشکلاتی است که نیاز به پیگیری و بررسی دارد.

دکتر محمد حسین انصاری مود افزود: افزایش هزینه‌ها و تورم، آگاهی نداشتن مردم از ارزش واقعی خدمات پزشکی، سازمان‌های بیمه‌گر، مالیات و تعرفه‌های پزشکی و … جزو مواردی است که از اعضای کمیسیون تقاضا داریم برای کاهش مشکلات نسبت به بررسی آن‌ها اقدام کنند.

دکتر محمدرضا صفدری دادستان نظام پزشکی خراسان شمالی با بیان این که ناامیدی و نارضایتی در بین اقشار جامعه به وفور مشاهده می‌شود، گفت: در جامعه پزشکی نیز بی پناهی، سرخوردگی و نارضایتی نگران کننده است که ممکن است بحران ایجاد کرده و نظام را تهدید کند، بنابراین بهتر است برای حل این مسایل و رسیدن به ثبات اقدام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است

ایرناایرنا14 ساعت قبل
رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانست و گفت: باید پاسدار اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم باشیم. اخبار مرتبط روحانی: بزرگترین خطر دموکراسی تبدیل‌شدن انتخابات به تشریفات است تهران- ایرنا- رییس جمهوری بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات…
الفالف14 ساعت قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.
خانه ملتخانه ملت15 ساعت قبل
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از سازوکار دولت برای پرداخت کمک‌های معیشتی، گفت: دولت باید لیست افرادی که یارانه بنزین دریافت کردند را منتشر کند تا سازوکار پرداخت این یارانه مشخص و شفاف شود، در حال حاضر مردم از نحوه پرداخت یارانه معیشتی ناراضی بوده و مدعی هستند علیرغم اینکه درآمد چندانی ندارند این یارانه به آنها پرداخت نشده است. شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیستنماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی پرداخت یارانه بنزین به عده‌ای خاص را اقدامی اشتباه خواند و افزود: از یک سو شاخص‌های دولت برای پرداخت یارانه بنزین متناسب با وضعیت اقتصادی مردم نیست و از سوی دیگر دولت توانایی شناسایی افرادی -که براساس این ملاک- مستحق دریافت یارانه هستند، را نیز ندارد. وی اظهار کرد: بهتر بود کمک معیشتی همانند یارانه نقدی به تمام ایرانیان پرداخت می‌شد تا نارضایتی‌ها کاهش یابد زیرا هرچند در حال حاضر ارزش یارانه نقدی حدود ۵ دلار است اما در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها حدود ۴۵ دلار بود و بخشی از افزایش قیمت‌ها را جبران می‌کرد. این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در صورت پرداخت یارانه بنزین به همه ایرانیان، افرادی که در مصرف بنزین صرفه جویی می‌کردند، می‌توانستند بخشی از یارانه پرداختی را پس انداز کنند، اضافه کرد: نمی‌توان برای پرداخت یارانه بنزین ملاک‌هایی در نظر گرفت که میان ۸۰ میلیون نفر به درستی تعیین و عدالت رعایت شود. /پایان پیام

فیلم/ سرنوشت برجام با کلینتون به کجا می‌رسید؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل

ترامپ در رویای مذاکره / مصاحبه ظریف با اشپیگل چطور دست ترامپ را رو کرد؟

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مصاحبه دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با نشریه آلمانی اشپیگل، سروصدای بسیاری به راه انداخته است. اما مگر او در این مصاحبه چه گفت؟ ظریف در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره امکان گفتگوی تهران و واشنگتن پس از ترور سردار سلیمانی گفته، اگر آمریکا تحریم‌ها را بردارد، ممکن است مذاکره‌ای انجام شود. این حرف ظریف که کنایه‌ای به بدعهدی آمریکاست، با بدفهمی رئیس‌جمهور ایالات متحده همراه شده و او این جمله را طوری جلوه داده که گویی ایران درخواست مذاکره دارد. ترامپ در واکنش این درخواست من درآوردی، جواب داده: «نه، مرسی!» ظریف این بدفهمی ترامپ را بی‌پاسخ نگذاشته و در توییتی، از او خواسته به جای توجه به تیترهای فکس‌نیوز، متن انگلیسی مصاحبه را بخواند.

اهمیت بالای انتخابات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نبض انتخابات در اقصی نقاط کشور از شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور تا دانشگاه، مدارس و.. به سرعت می‌تپد. بطور حتم اگر در جامعه‌ای نمایندگان مجلس آن درست انتخاب شوند آن جامعه رو به پیشرفت می‌رود و اگر اشتباه انتخاب شوند آن جامعه دچار مشکل می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر