غارت ۸۰ درصد از درآمد‌های رسمی مردم یمن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

غارت ۸۰ درصد از درآمد‌های رسمی مردم یمن

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
ائتلاف متجاوز سعودی و عوامل آن، هشتاد درصد از درآمد‌های رسمی یمن را به سرقت می‌برند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما‏، صنعا اعلام کرد: هشتاد درصد از درآمد‌های رسمی کشور از جانب ائتلاف متجاوز سعودی و عوامل آن به سرقت می‌رود و این در حالی است که بیش از چهار میلیون یمنی کارمند دولت یمن هستند و از طریق دریافت حقوق ماهیانه زندگی می‌گذرانند. به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، ائتلاف متجاوز پس از شکست در عرصه‌های نظامی و سیاسی، از عرصه اقتصادی برای مجازات یمن استفاده می‌کند.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیدر بحران اقتصادی که ائتلاف متجاوز سعودی- آمریکایی در چارچوب جنگ فراگیر، بر یمن تحمیل کرد، کمیته اقتصادی در صنعا اعلام کرد: ارقامی که در اسناد و مدارک اقتصادی وجود دارد، نشان می‌دهد هشتاد درصد از درآمد‌های رسمی کشور از جانب ائتلاف متجاوز سعودی و عوامل آن به سرقت می‌رود. ۸۶ میلیارد ریال به نفع طرف‌های مرتبط به سعودی و امارات می‌رود. این در حالی است که آن‌ها از پرداخت حقوق کارمندان بر اساس تفاهم‌هایی که قرار بود سازمان ملل بر آن‌ها نظارت داشته باشد، خودداری می‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

کارشناسان اقتصادی تاکید می‌کنند بخش اندکی از درآمد‌ها برای پرداخت حقوق همه کارمندان کافی بود. حدود چهار میلیون یمنی با تکیه بر دریافت حقوق ماهیانه زندگی می‌کنند و از طریق پرداخت حقوق، امکان حل مشکلات اقتصادی آن‌ها وجود دارد

کارشناس یمنی گفت:: «حدود ۴/۷ میلیون انسان با تکیه بر دریافت حقوق ماهیانه زندگی می‌کنند. این موضوع انسانی است و دیگر موضوعی اقتصادی نیست، زیرا برای قشر گسترده کارمندان این کشور پیامد‌های منفی دارد. آن هم در حالی که بر اساس قانون اساسی، پرداخت حقوق به آن‌ها الزامی است. اکنون از حقوق کارمندان حکومت به عنوان ابزار جنگی استفاده می‌کنند.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رجز خوانی سردار قاآنی برای قاتلان حاج قاسم

آخرین خبرآخرین خبر2 روز قبل

ناجا یاور و حامی تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در نخستین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید گفت: همه ارکان تولیدی و اقتصادی نیروی انتظامی را یاور و حامی خود بدانند البته با عده اندکی که به دنبال اخلال و سوء استفاده و فساد هستند، برخورد می‌کنیم. وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی نیروی انتظامی یاور و حامی خود بدانند، گفت: البته آن عده اندکی که به دنبال اخلال، سوء استفاده و فساد هستند؛ بدانند که نیروی انتظامی در راستای ایفای وظایف ذاتی خود مقتدرانه برابر قوانین و مقررات با آن‌ها برخورد قاطع خواهد کرد. سردار رحیمی در ادامه به اهداف برگزاری همایش اشاره کرد و افزود: نخستین هدف ما سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب برای غلبه بر مخاطرات اقتصادی است. وی ادامه داد: همچنین تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی، جذب حداکثری سرمایه گذاری، استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی نخبگان کشور مهم است که می‌تواند در امنیت اقتصادی نقش ایفا کند. رئیس پلیس پایتخت گفت: برنامه ریزی در خصوص مقابله با جرایم اقتصادی، توسعه گفتمان سازی و ایجاد امنیت اقتصادی، کنترل و نظارت و شناسایی مفسدان اقتصادی با هدف حمایت از تولید ملی و داخلی در اولویت است.

فیلم | فرزندان سردار سلیمانی در مراسم معارفه جانشین پدر | وعده‌ای که سردار قاآنی برای انتقام داد

همشهریهمشهری2 روز قبل

برخورد چند راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، منابع خبری از برخورد چند موشک کاتیوشا به منطقه سبز و نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر می‌دهند. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی خبر داد که دست کم ۲ راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است. اسکای‌نیوز خبر داد که سه موشک نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد برخورد کرده و آژیرهای هشدار در سفارت آمریکا به صدا در آمده است. الحدث مدعی شد دو موشکی که به منطقه سبز بغداد برخورد کرده از منطقه الزعفرانیه در جنوب شرق پایتخت عراق شلیک شده است. طی هفته‌های اخیر منطقه سبز بغداد شاهد حملات راکتی متعددی بوده است.

همدردی وزیر خارجه کانادا با یک نانوا ایرانی که خانواده‌اش در حادثه هواپیما فوت شدند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | اعتراف جان کری در حضور کاترین اشتون | ناگفته‌های ظریف از یک دیدار خصوصی‌ با جان کری

همشهریهمشهری2 روز قبل
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ملاقاتش با جان کری در مورد توان دفاعی کشور و قدرتی که آمریکا از آن هراس دارد، گفت: به جان کری گفتم به فرض که شما فردو را خراب کنید آنگاه چه پاسخی برای ملت دارید …دریافت ۷۵۸ KB کد خبر ۴۷۹۴۵۴

نظرها

اخبار بیشتر