ارتقای سطح خدمات به جسارت نیاز دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
ارتقای سطح خدمات به جسارت نیاز دارد

ارتقای سطح خدمات به جسارت نیاز دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/اصفهان شهردار اصفهان گفت: هرچه شعاع فعالیت ادارات در دوران کنونی افزایش پیداکرده، دستگاه‌های نظارتی نیز نقش‌های متفاوتی را نسبت به گذشته ایفا کرده‌اند و هرچه این نظارت‌ها از مسیر واقعی خود خارج‌شده، جسارت‌ها نیز کاهش پیداکرده است اما مگر می‌توانیم در دنیای کنونی با وجود کمبودها و مشکلات متعدد بدون عنصر جسارت مدیریت کنیم؟

قدرت الله نوروزی، در نخستین نشست از سلسله نشست‌های «تجربه شهر» که صبح امروز با موضوع انتقال تجارب مدیریتی شهرداران دهه شصت اصفهان، در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار شد اظهار کرد: جسارت‌ها و تلاش‌های زیاد آقای ملک مدنی، شهردار دهه شصت اصفهان باعث شده که نام او در تاریخ اصفهان ثبت شود. امروز در حضور کسانی هستیم که در ساختن این شهر و شهرت آن نقش داشتند؛ کسانی که در گذشته زحمات زیادی کشیدند. مدیرانی که امروز در حال ادامه دادن این راه هستند و این ابتکار مربوط به حوزه برنامه‌ریزی شهری است که توانسته در کشور مقام‌های متعددی را کسب کند.

وی ادامه داد: به‌مرور و در طول تاریخ، هرچه پیش‌آمده‌ایم نیازهای شخصی به نیازهای همگانی تبدیل‌شده و هر جا چنین مسئله‌ای رخ‌داده، بار دولت‌ها و شهرداری‌ها نیز سنگین‌تر شده است.

به گزارش ایسنا، نوروزی تصریح کرد: شاید هشتاد سال پیش، شهرداری‌ها، کارهایی که امروز انجام می‌دهند را انجام نمی‌دادند. سال ۱۳۳۴ حدود ۴۰ وظیفه بر عهده شهرداری‌ها بود اما به دلیل توسعه و پیشرفت کشورها، وظایف دولت‌ها به‌خصوص دولت‌های رفاهی، توسعه پیدا کرد و در پی آن وظایف شهرداری‌ها نیز چند برابر شد.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: امروز بیش از ۴۰۰ وظیفه بر عهده شهرداری‌هاست و دولت‌های محلی برای رعایت نظم عمومی و استقرار آسایش و آرامش مردم، موظف به برآورده کردن نیازهای مردم هستند.

وی در ادامه گفت: در گذشته، وظیفه دولت‌ها برقراری امنیت بود و امروز، بهداشت عمومی از امنیت کمتر نیست ضمن اینکه اخلاق حسنه نیز به‌عنوان یک مؤلفه مهم جزو وظایف دولت‌هاست.

نوروزی با اشاره به لزوم استفاده از تجربیات سرمایه‌های انسانی هر سازمان عنوان کرد: ما ناگزیریم که از تجربه‌های مدیران گذشته به‌عنوان سرمایه‌های انسانی استفاده کنیم تا در این پیچیدگی کارها و شرایط سخت، به‌ویژه شرایط کنونی کشور، این تجربیات چراغ راهی باشد برای عبور از سختی‌هایی که هر یک از آن‌ها می‌تواند یک دستگاه مدیریتی را زمین‌گیر کند.

شهردار اصفهان تأکید کرد: مرام ما در این سلسله نشست‌ها این بود که در ابتدا سراغ افرادی برویم که گفت‌وگو با آن‌ها می‌تواند ما را یک گام به جلو ببرد. حضور چنین افرادی برای ما غنیمت است. آن‌ها سرمایه اجتماعی هستند و متأسفانه امروزه بخش‌هایی از دستگاه‌ها به این سرمایه‌های اجتماعی توجه ندارند.

وی افزود: تداوم این جلسات و استمرار آن می‌تواند به‌عنوان یک پشتوانه تجربی قوی برای مدیرانی باشد که دوران جوانی خود را سپری می‌کنند. شنیدن حرف‌های مدیران قبلی، می‌تواند به جوانان بسیاری که در این دوره با ما همکاری می‌کنند جسارت ببخشد.

نوروزی به اهمیت وجود جسارت در مدیریت اشاره کرد و گفت: هرچه شعاع فعالیت ادارات در دوران کنونی افزایش پیداکرده، دستگاه‌های نظارتی نیز نقش‌های متفاوتی را نسبت به گذشته ایفا کرده‌اند و هرچه این نظارت‌ها از مسیر واقعی خود خارج‌شده، جسارت‌ها نیز کاهش پیداکرده است اما مگر می‌توانیم در دنیای کنونی با وجود کمبودها و مشکلات متعدد بدون عنصر جسارت مدیریت کنیم؟

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

شهردار اصفهان ادامه داد: نشستن و از گذشته شنیدن می‌تواند سطح جسارت مدیران افزایش دهد چراکه ارتقای سطح خدمات، نیاز به جسارت دارد و باید از آن استفاده شود. پس باید سخنان مدیران گذشته را شنید و همراه با آن‌ها گام‌های بزرگی را برداشت.

وی گفت: نمی‌خواهم بگویم امروز در اصفهان چه شده است. نمی‌خواهم به حلقه حفاظتی یا رینگ چهارم اشاره‌ای کنم. نمی‌خواهم درباره تحولات قاجاریه، پهلوی اول و پهلوی دوم و دوران چهل‌ساله انقلاب چیزی بگویم یا از خط دو مترو که انقلاب عمرانی در اصفهان بوده است سخنی بگویم بلکه می‌خواهم به مدیران گذشته که دغدغه دارند و دلسوز مردم هستند، این نوید را بدهم که با مشارکت مردم و تعامل و گفت‌وگو، راه سخت خدمات‌رسانی به نحو شایسته در این شهر ادامه دارد.

نوروزی از همه مدیران حاضر در این نشست تشکر و از آن‌ها دعوت کرد تا برای بهبود کیفیت زندگی شهروندان اصفهان و قدم برداشتن در مسیر پیشرفت و توسعه به شهرداری اصفهان کمک کنند.

راه‌اندازی سامانه مدیریت دانش در شهرداری اصفهان

علیرضا صادقیان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه انسانی شهرداری اصفهان نیز در این نشست گفت: ارزشمندترین سرمایه هر سازمان، سرمایه انسانی است. وقتی هر سازمان در جامعه هدف خود، به دنبال جذب بهترین سرمایه‌ها باشد افرادی که نیاز آن سازمان هستند با دانش کافی به آن وارد می‌شوند. این افراد پس از ورود به سازمان، تجربیاتی را کسب می‌کنند و در ادامه یا با خود می‌برند یا آن سازمان اجازه خروج این تجربیات را پس از خارج شدن فرد نمی‌دهد.

وی ادامه داد: باید بدانیم سازمانی موفق است که بتواند از تجربیات افراد حاضر و پیشین خود، استفاده مطلوب را داشته باشد. امروزه وظیفه اصلی مدیریت دانش در دنیا این است که برابر از دست دادن سرمایه‌های انسانی شهر بایستد و از آن‌ها به‌درستی استفاده کند تا رابطه این سرمایه‌ها و دانش آن‌ها محفوظ بماند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه انسانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: ما در شهرداری اصفهان با ایجاد سامانه مدیریت دانش، این کار را شروع کردیم و خوشبختانه ثمره آن در این نشست مشخص شد. می‌توانم ادعا کنم که امروز یکی از بهترین سازمان‌هایی که در زمینه‌های مطرح‌شده فعالیت دارد، شهرداری اصفهان است.

وی خاطرنشان کرد: در سامانه مدیریت دانش، بیش از یک هزار مقاله، ۷۰۰ کتاب، و حدود ۶۰۰ تجربه‌ای که در چنین نشست‌های خصوصی بیان‌شده، بارگذاری شده و هم برای اندیشمندان قابل‌دسترس است و هم عموم مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

خروج آمریکا از منطقه خواست موکد ملت‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره ویژگی نماز جمعه امروز به امامت، ولی امر مسلمین جهان افزود: نماز جمعه امروز از آن نماز‌هایی است که همه با احساس مسوولیت در مقابل دشمن و برای انسجام و وحدت حول ولایت آمده‌اند. ان شاءالله با بیانات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر انسجام و وحدت خود را کامل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان بدهند و نشان دهند که با یکپارچگی همه مسائل را خودمان حل می‌کنیم. وی درباره زمان خروج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: با این آگاهی که امروز مردم منطقه نسبت به ظلم و سیاست آمریکایی پیدا کرده‌اند، خروج آن‌ها یک مسیر طبیعی است. امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هر موضوعی دخالت می‌کنند، هرجا هم که دخالت کردند جز تخریب و ایجاد مشکل در آن کشور کار دیگری نکرده‌اند و به طور طبیعی و البته با خواست اکید ملت‌ها به طور حتم و یقین بیرون رانده خواهند شد. وزیر دفاع درباره ادعای دلسوزی آمریکایی‌ها برای مردم ایران گفت: آن‌ها در جهان خیلی ظلم می‌کنند، ولی این موضوع یکی از ظالمانه‌ترین حرف‌هایی است که می‌زنند، آن‌ها مردم ایران را از دارو، غذا، منابع، پول نفت خودشان محروم می‌کنند، بعد ادعا می‌کنند که دلسوز مردم ایران هستند که بسیار ظالمانه است، اما دروغ آشکاری است که هیچ کس آنرا باور نمی‌کند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
سرلشکر عبدالکریم خلف، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم دو روز پیش تایید کرد که کمیته‌ای که برای تحقیق درباره حمله هوایی به سردار قاسم سلیمانی و همراهانش تشکیل شد به نتایج مهمی دست یافته است. سخنگوی عبدالمهدی گفت که کمیته مذکور به نتایج مهمی دست یافته و زمینه تحقیقات عمیق روی طرف‌های دیگر را فراهم می‌کند و چه بسا دامنه تحقیقات به فراتر از مرزهای عراق هم برسد. سپهبد حاج قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس»، جانشین رئیس سازمان الحشد الشعبی و چند تن از همرزمانشان در بامداد روی سیزدهم دی ماه سال جاری در حمله هوایی آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند. خبرگزاری رویترز هم اخیرا به نقل از عراقی‌ها فاش کرد که کارمندان فرودگاه‌های بغداد و دمشق، اطلاعات ورود و خروج سردار سلیمانی و همراهانش را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده‌ بودند. منبع: نامه نیوزبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

استخدام مشاور تلفنی در زمینه‌های تحصیلی، حقوقی، فناوری اطلاعات

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل

استخدام مشاور تلفنی در زمینه‌های تحصیلی، حقوقی، فناوری اطلاعات

اقتصاد آنلاین14 دقیقه قبل

استخدام کارشناس فروش در شرکت ایمن دابا پارسیان در تهران

اقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل

استخدام کارشناس فروش در شرکت ایمن دابا پارسیان در تهران

اقتصاد آنلاین15 دقیقه قبل

تیراندازی در مناسبت‌ها با سلاح مجاز هم ممنوع است

نامه‌نیور15 دقیقه قبل

الزامات هشت بندی مشارکت بازیگران بازار پول در بازار باز ایران

اقتصادنیوز16 دقیقه قبل

شروط راه‌اندازی بازار طلای آب شده در بورس

ایسنا18 دقیقه قبل