آمریکا دیگر نمی‌تواند مشکل فقر شدید خود را پنهان کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

آمریکا دیگر نمی‌تواند مشکل فقر شدید خود را پنهان کند

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نیویورک تایمز: چندین میلیون نفر در آمریکا با درآمد دو دلار در روز زندگی می‌کنند و این موضوع باعث شکل گیری هراس در زندگی هر روزه آن‌ها شده است
آمریکا دیگر نمی‌تواند مشکل فقر شدید خود را پنهان کند - 0

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز در مقاله‌ای به قلم «انگس دیتون» به بررسی فقر در آمریکا و لزوم واکنش به این موضوع پرداخت و در این باره نوشت: براساس معیار‌های جهانی، پنج میلیون و ۳۰۰ هزار آمریکایی در فقر مطلق به سر می‌برند. این نسبت تقریبا برابر با نسبت افراد فقیر در سنگال است. چندین میلیون نفر در آمریکا با درآمد دو دلار در روز زندگی می‌کنند و این موضوع باعث شکل گیری هراس در زندگی هر روزه آن‌ها شده است. این افراد هم در مناطق شهری و هم در مناطق روستایی زندگی می‌کنند. حتی زمانی که همه جمعیت آمریکا را مد نظر قرار می‌دهیم، امید به زندگی در این کشور کمتر از آن است که به واسطه سطح درآمد ملی انتظار می‌رود. اکنون زمان آن فرا رسیده است تا از این اندیشه دست بر داریم که تنها افراد غیر آمریکایی هستند که واقعا فقیر شمرده می‌شوند.

در این مقاله آمده است بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند فقر شدیدی که باعث برانگیخته شدن نگرانی سازمان‌های جهانی مانند سازمان ملل متحد می‌شود، مدت‌ها است که در این کشور (آمریکا) از بین رفته است. اما فیلیپ آلستون، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره فقر شدید و حقوق بشر، اخیرا سفری تحقیقاتی در سرتاسر آمریکا انجام داد و در این باره گزارشی را تهیه کرد.

قطعا هیچ کس امروز در آمریکا، به اندازه افراد فقیر در اتیوپی یا نپال، فقیر نیست. انجام چنین مقایسه هایی، اخیرا بسیار آسانتر شده است. بانک جهانی در ماه اکتبر گذشته تصمیم گرفت کشور‌های دارای درآمد بالا را در برآورد‌های جهانی خود درخصوص افرادی که در فقر زندگی می‌کنند، محاسبه کند. اکنون می‌توانیم مقایسه‌های مستقیمی را میان آمریکا و کشور‌های فقیر انجام دهیم.

آمار و ارقام حاصله در صورتی که به درستی تعبیر و تفسیر شود، نشان می‌دهد که سازمان ملل متحد از این اقدام خود هدفی داشته است. همچنین این اقدام نشان خواهد داد که آمریکا، با مشکلی مهم روبرو است که باید به سرعت به آن پرداخته شود. این آمار‌ها همچنین نشان می‌دهد چرا باید در نحوه کمک کردن به فقرا از طریق ارائه کمک‌های شخصی، تجدید نظر کنیم.

بر اساس اعلام بانک جهانی، ۷۶۹ میلیون نفر از مردم در سال ۲۰۱۳ با درآمدی کمتر از یک دلار و ۹۰ سنت در روز زندگی کردند. این افراد، فقیر‌ترین مردم جهان هستند. از میان این افراد، سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا زندگی می‌کنند، و سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از آن‌ها در دیگر کشور‌های دارای درآمد بالا (بیشتر در ایتالیا، ژاپن و اسپانیا).

هر چند این آمار و ارقام بسیار تکان دهنده است، نکته‌ای بسیار مهم را مورد بی توجهی قرار داده است. در کشور‌های ثروتمند و سردسیر که به لحاظ شهری توسعه یافته شمرده می‌شوند و فردگرا هستند، برخی ضروریات زندگی وجود دارد که در کشور‌های فقیر چندان ضروری شمرده نمی‌شود. بانک جهانی، برآورد‌های مربوط به فقر خود را با توجه به اختلاف قیمت‌ها در نقاط مختلف کشور‌ها تهیه می‌کند، اما به نیاز‌های مختلف مردم توجهی نمی‌کند.

یک روستایی در هند، هیچ هزینه‌ای را برای مسکن، گرما یا مراقبت از کودکان صرف نمی‌کند یا صرفا بخش اندکی از درآمد خود را به این موارد تخصیص می‌دهد. همچنین کارگران فقیر زمین‌های کشاورزی در مناطق استوایی، می‌توانند با حداقل هزینه برای پوشاک یا حمل و نقل، به زندگی ادامه دهند. حتی در آمریکا، به هیچ وجه تصادفی نیست که شمار زیادتری از افراد بی خانمان، در خیابان‌های لس آنجلس می‌خوابند، زیرا آب و هوای آن در مقایسه با نیویورک، گرم‌تر است.

«رابرت آلن» اقتصاد دان آکسفورد اخیرا اقدام به محاسبه خط فقر مطلق مبتنی بر نیاز‌ها در کشور‌های ثروتمند کرد. هدف از این محاسبه، تطبیق بهتر و دقیق‌تر با خط فقر یک دلار و ۹۰ سنتی برای کشور‌های فقیر است. در میانه برآورد‌های صورت گرفته توسط این اقتصاد دان، به رقم حدودی چهار دلار در روز می‌رسیم. وقتی فقر مطلق در آمریکا را با فقر مطلق در هند یا دیگر کشور‌های فقیر مقایسه می‌کنیم، باید در خصوص آمریکا رقم چهار دلار و برای هند رقم یک دلار و ۹۰ سنت را مد نظر قرار دهیم.

زمانی که محاسبات خود را این گونه انجام دهیم، مشاهده می‌کنیم که پنج میلیون و ۳۰۰ هزار آمریکایی بر اساس معیار‌های جهانی، در فقر مطلق به سر می‌برند. این رقم، برای مثال در مقایسه با رقم مربوط به هند، اندک است، اما از رقم مربوط به سیرا لئون (سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر) یا نپال (دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر) بیشتر است، و تقریبا با رقم مربوط به سنگال (پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر) برابر است. همچنین رقم مربوط به آمریکا، تنها یک سوم کمتر از رقم مربوط به آنگولا (هفت میلیون و ۴۰۰ هزار نفر) است. پاکستان (با آمار ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر)، دو برابر آمریکا فقیر دارد، و تعداد افراد فقیر در اتیوپی، تقریبا چهار برابر آمریکا است.

این شواهد، مشاهده‌های میدانی را در آمریکا مورد تایید قرار می‌دهد. «کاترین ادین» و «لوک شافر» اقدام به مستند سازی هراس‌های روزانه زندگی برای چندین میلیون نفر در آمریکا کرده‌اند که در واقع، با درآمد دو دلار در روز زندگی می‌کنند. این افراد هم در مناطق شهری و هم در مناطق روستایی زندگی می‌کنند. مطالعه جمعیت شناختی «متیو دسموند» در خصوص شهر میلواکی (در ایالت ویسکانسن) حاکی از آن است که مردم فقیر آمریکا با کابوس یافتن سرپناه در مناطق شهری روبرو هستند.

به سختی می‌توان فقر را در حالتی بدترین از این، در نقاط دیگر دنیا تصور کرد. در واقع، دقیقا هزینه و دشواری تامین مسکن است که باعث می‌شود شمار زیادی از مردم آمریکا، تا این اندازه با فلاکت روبرو باشند. به علاوه، دقیقا همین هزینه‌ها است که در محاسبات بانک جهانی مد نظر قرار نگرفته‌اند.

البته مردم در کشور‌های ثروتمند، زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری دارند. تنها بجز برخی موارد استثنایی (و عموما در رسوایی آور)، آب آشامیدنی در این کشور‌ها سالم است، غذا در آن‌ها سالم و ایمن است، و بهداشت در سطح جهانی است. به علاوه نوعی از مراقبت‌های پزشکی در اختیار همه مردم قرار دارد. با وجود این، همه این ضروریات بهداشت و سلامت، به احتمال زیاد به اندازه کافی در اختیار افراد فقیر در آمریکا قرار ندارد. حتی زمانی که همه جمعیت آمریکا را مدنظر قرار می‌دهیم، امید به زندگی در این کشور کمتر از آن است که به واسطه سطح درآمد ملی انتظار می‌رود. همچنین در برخی مناطق – دلتای می‌سی سی پی و بخش‌های زیادی از آپالاچی- امید به زندگی کمتر از بنگلادش و ویتنام است.

فرای این موارد، بسیاری از آمریکایی‌ها به خصوص افراد سفید پوست که حداکثر تحصیلات آن‌ها در حد دبیرستان است، با وضعیت رو به وخامت سلامتی روبرو هستند. همانطور که من در تحقیق مشترک با همسرم، «آن کیس» اقتصاد دان دانشگاه پرینستون نشان داده‌ام، برای این گروه از افراد، امید به زندگی رو به کاهش است؛ همچنین نرخ مرگ و میر ناشی از مصرف مواد مخدر، الکل و همچنین خودکشی رو به افزایش است؛ و کاهش تاریخی و بلند مدت مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی، متوقف شده است.

من نیز مانند بسیاری دیگر از مردم بر این باور هستم که باید به افرادی که حقیقتا فقیر هستند کمک کرد. آن دسته از افرادی که باور دارند کمک کردن موثر است، این اقدام را از طریق کمک‌های شخصی، یا از طریق حمایت از سازمان‌های ملی و بین المللی مانند آژانس توسعه بین المللی آمریکا، بانک جهانی یا آکسفم انجام می‌دهند.

به مدت چندین سال، تصمیم گیری در خصوص هزینه کردن این مبالغ به گونه‌ای انجام می‌شد که در آن‌ها نیاز مردم فقیر آمریکا (یا مردم فقیر اروپا) در مقایسه با نیاز مردمان آفریقا یا آسیا، چندان اولویتی نداشت. من به عنوان یک اقتصاد دان که در خصوص فقر جهانی دغدغه دارم، از مدت‌ها پیش این چارچوب عملی و اخلاقی را پذیرفته‌ام. من هنگام انجام کمک‌های شخصی، افراد فقیر در مناطق دور دست را به افراد فقیر داخل کشور ترجیح داده‌ام.

اخیرا، و به طور خاص با توجه به داده‌های جدیدی که عمق بینش‌ها را افزایش می‌دهد، هم در خصوص این استدلال و هم در خصوص حمایت‌های عملی دچار تردید شده‌ام. اکنون میلیون‌ها آمریکایی وجود دارند که رنج‌های آن‌ها به واسطه فقر مادی و فقر بهداشت و سلامت، به بدی درد و رنج مردم آفریقا یا آسیا است، یا حتی از آن وخیمتر است.

ملاحظات عملی تقویت کننده این استدلال در خصوص به رسمیت شناختن افراد فقیر آمریکایی در زمینه جهانی است. همچنین، نظارت بر تاثیرات حاصل از هزینه‌ها در داخل کشور را می‌توان به شیوه موثرتری در مقایسه با هزینه‌ها در خارج از کشور انجام داد. پولی که توسط شهروندان و برای شهروندان هزینه می‌شود، چه به صورت انفرادی و چه جمعی، در معرض ارزیابی‌های دموکراتیک توسط اهدا کنندگان و دریافت کنندگان قرار دارد؛ اهدا کنندگان و دریافت کنندگانی که می‌توانند تاثیرات ناشی از این کمک‌ها را به چشم ببینند، و در انتخابات، موافقت یا مخالفت خود را با این مسائل نشان دهند. افرادی که پول خود را برای کمک به اجرای طرح‌ها در آفریقا هزینه می‌کنند، معمولا به ندرت متوجه می‌شوند که هدایای آن‌ها چه تاثیرات مثبتی داشته است، چه رسد به آگاهی از این موضوع که آیا افراد مورد نظر آنها، حقیقتا این کمک‌ها را دریافت کرده‌اند و از دریافت آن‌ها قدردان هستند.

کمک‌های رسمی آمریکا، عموما به واسطه مسائل ژئوپلیتیک تعیین می‌شود – مهمترین دریافت کنندگان این گونه کمک‌ها، افغانستان، اسرائیل و عراق هستند. با وجود این، آمریکا همچنان خود را به حذف فقر افرادی که یک دلار و ۹۰ سنت در روز درآمد دارند، متعهد می‌داند؛ هدفی که با فقر در داخل آمریکا همخوانی ندارد. انگلیس تاکید دارد هفت دهم درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف کمک‌های خارجی کند، این در حالی است که این کشور هر از گاهی در تلاش برای یافتن طرح‌های مناسب با مشکل روبرو می‌شود. به علاوه، مردم انگلیس به واسطه اقدامات ریاضت اقتصادی در داخل کشور، با مشکلاتی روبرو شده‌اند.

هیچ یک از این موارد، بدین معنا نیست که ما باید باب کمک‌ها را به روی «دیگران» ببندیم و فقط به خود بیاندیشیم. همکاری‌های بین المللی برای حفظ ایمنی جهان، ادامه جریان اقتصاد و حفظ قابلیت زندگی بر روی سیاره زمین ضروری است.

اما اکنون زمان آن رسیده است تا از این اندیشه دست بر داریم که تنها افراد غیر آمریکایی هستند که واقعا فقیر شمرده می‌شوند. تجارت، مهاجرت و ارتباطات نوین، شبکه‌ای از دوستان و وابستگان را در دیگر کشور‌ها در اختیار ما قرار داده است. ما به این افراد بسیار بدهکار هستیم، اما قرارداد اجتماعی با دیگر شهروندان در داخل کشور، حقوق و مسئولیت‌های بی نظیری را ایجاب می‌کند که باید گاهی اوقات اولویت داشته باشند، به ویژه زمانی که این شهروندان، به اندازه فقیر‌ترین افراد در جهان، فقیر هستند.گزارش یواس‌ای تودی: حدود ۱۳ میلیون کود ک در آمریکا فقیرندبررسی‌ها حاکی است حدود ۱۳ میلیون کودک در آمریکا در خانواده‌هایی با درآمد‌های پایین‌تر از خط فقر فدرال زندگی می‌کنند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس

روزنامه آمریکایی در گزارشی یو اس‌ای تودی نوشت: حتی در کشور‌هایی که ثروتمندترین کشور‌های جهان نیستند هم میزان بالای کودکان فقیر، مایه خجالت است و اغلب به نتایج بدی برای جامعه منجر می‌شود. تعداد کودکان فقیر در آمریکا در طول ۵۰ سال گذشته به نصف کاهش یافته است، ولی تعداد فعلی این افراد همچنان مشکلی جدی به شمار می‌رود.

برخی عوامل و شرایط ممکن است کودکان را از فقر دور نگه دارد و این در حالی است که مسائلی دیگر احتمالا کودکان را به طرف فقر سوق می‌دهد. مثلا مالیات‌های اضافی پرداخته شده به دولت که قابل بازپرداخت به مالیات دهنده است، به میلیون‌ها خانواده دارای فرزند کمک کرد دچار فقر نشوند. این در حالی است که هزینه‌های درمان پزشکی و بیمه سلامت موجب شد خانواده‌های بیشتری که دارای فرزند بودند دچار فقر شوند.

پایگاه اینترنتی وال استریت ۲۴ ساعته، اطلاعات «مرکز سرشماری آمریکا» در سال ۲۰۱۸ را بررسی کرد. فقر در کودکی، به سهم کودکان زیر ۱۸ سالی اشاره می‌کند که در خانواده‌های با درآمد‌های پایین‌تر از خط فقر زندگی می‌کنند. خط فقر بر اساس تعداد و ترکیب اعضای خانواده، متفاوت است.

میزان خط فقر، سال ۲۰۱۸ برای خانواده‌ای سه نفره با یک فرزند زیر ۱۸ سال ,۲۰ هزار و ۲۱۲ دلار در سال اعلام شده بود.

۱- آلاباما

کودکان فقیر: ۲۵۵,۱۸۶

میزان کودکان فقیر: ۲۳٫۸ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۶٫۸ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۵٫۱ درصد

۲ آلاسکا:

کودکان فقیر: ۲۵۳۲۷

میزان کودکان فقیر: ۱۴٫۱ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۰٫۹ خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۹ درصد

۳ آریزونا

کودکان فقیر: ۳۲۴۶۲۲

میزان کودکان فقیر: ۲۰٫۱ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۴ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۹ درصد

۴ آرکانزاس

کودکان فقیر: ۱۷۰۷۶۹

میزان کودکان فقیر: ۲۴٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۷٫۲ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴٫۴ درصد

۵ کالیفرنیا

کودکان فقیر: ۱۵۴۱۰۶۷

میزان کودکان فقیر: ۱۷٫۴ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۸ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۴ درصد

۶- کلرادو

کودکان فقیر: ۱۴۹۴۸۷

میزان کودکان فقیر: ۱۱٫۹ درصد

میزان فقر در ایالت: ۹٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۶ درصد

۷- کنتیکت

کودکان فقیر: ۱۰۲۰۸۳

میزان کودکان فقیر: ۱۴٫۱ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۰٫۴ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۶ درصد

۸ دلاور

کودکان فقیر: ۳۷۲۸۳

میزان کودکان فقیر: ۱۸٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۵ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳ درصد

۹ فلوریدا

کودکان فقیر: ۸۱۹۲۵۶

میزان کودکان فقیر: ۱۹٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۸ درصد

۱۰- جرجیا

کودکان فقیر: ۵۰۴۷۵۴

میزان کودکان فقیر: ۲۰٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۴٫۳ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴٫۵ درصد

۱۱- هاوایی

کودکان فقیر: ۳۵۳۶۸

میزان کودکان فقیر: ۱۱٫۹ درصد

میزان فقر در ایالت: ۸٫۸ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۷ درصد

۱۲- آیداهو

کودکان فقیر: ۶۲۸۵۵

میزان کودکان فقیر: ۱۴٫۳ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱٫۸ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۸ درصد

۱۳- ایلی نوی

کودکان فقیر: ۴۵۶۹۲۶

میزان کودکان فقیر: ۱۶٫۲ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۲ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۳ درصد

۱۴- ایندیانا

کودکان فقیر: ۲۷۵۳۷۰

میزان کودکان فقیر: ۱۸ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳٫۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۸ درصد

۱۵ - آیووا

کودکان فقیر: ۹۷۲۲۲

میزان کودکان فقیر: ۱۳٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱٫۲ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۷ درصد

۱۶ کانزاس

کودکان فقیر: ۱۰۳۲۱۰

میزان کودکان فقیر: ۱۴٫۹ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۸ درصد

۱۷ کنتاکی

کودکان فقیر: ۲۲۵۷۱۰

میزان کودکان فقیر: ۲۳ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۶٫۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۵٫۵ درصد

۱۸- لوئیزیانا

کودکان فقیر: ۲۸۳۲۱۸

میزان کودکان فقیر: ۲۶٫۲ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۸٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۸٫۶ درصد

۱۹-مین

کودکان فقیر: ۳۴۸۷۸

میزان کودکان فقیر: ۱۴٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۱ درصد

۲۰- مریلند

کودکان فقیر: ۱۵۲۲۳۷

میزان کودکان فقیر: ۱۱٫۶ درصد

میزان فقر در ایالت: ۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۵ درصد

۲۱- ماساچوست

کودکان فقیر: ۱۶۳۷۸۸

میزان کودکان فقیر: ۱۲٫۲ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۰ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۷ درصد

۲۲- میشیگان

کودکان فقیر: ۴۱۲۶۹۲

میزان کودکان فقیر: ۱۹٫۴ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۴٫۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴ درصد

۲۳- مینه سوتا

کودکان فقیر: ۱۴۹۵۰۲

میزان کودکان فقیر: ۱۱٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۶٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۱ درصد

۲۴- میسی سی پی

کودکان فقیر: ۱۹۲۹۵۲

میزان کودکان فقیر: ۲۷٫۸ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۹٫۷ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۶٫۵ درصد

۲۵- میسوری

کودکان فقیر: ۲۴۷۲۰۹

میزان کودکان فقیر: ۱۸٫۳ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳٫۲ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۵ درصد

۲۶- مونتانا

کودکان فقیر: ۳۵۹۹۹

میزان کودکان فقیر: ۱۶ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۹ درصد

۲۷- نبراسکا

کودکان فقیر: ۶۰۱۱۰

میزان کودکان فقیر: ۱۲٫۹ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۵ درصد

۲۸- نوادا

کودکان فقیر: ۱۲۰۰۹۱

میزان کودکان فقیر: ۱۷٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۵ درصد

۲۹- نیوهمپشایر د

کودکان فقیر: ۲۶۸۰

میزان کودکان فقیر: ۱۰٫۶ درصد

میزان فقر در ایالت: ۷٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۲ درصد

۳۰- نیوجرسی

کودکان فقیر: ۲۶۴۲۵۳

میزان کودکان فقیر: ۱۳٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۹٫۵ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۸ درصد

۳۱- نیو مکزیکو

کودکان فقیر: ۱۲۴۰۲۴

میزان کودکان فقیر: ۲۶٫۳ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۹٫۵ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۶٫۴ درصد

۳۲- نیویورک

کودکان فقیر: ۷۴۳۰۲۴

میزان کودکان فقیر: ۱۸٫۶ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴ درصد

۳۳- کارولینای شمالی

کودکان فقیر: ۴۵۵۹۷۱

میزان کودکان فقیر: ۲۰٫۲ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۴ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴ درصد

۳۴- داکوتای شمالی

کودکان فقیر: ۱۷۱۴۵

میزان کودکان فقیر: ۹٫۹ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۰٫۷ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۴ درصد

۳۵- اوهایو

کودکان فقیر: ۴۹۵۶۱۶

میزان کودکان فقیر: ۱۹٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳٫۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴ درصد

۳۶- اوکلاهما

کودکان فقیر: ۲۰۲۷۹۹

میزان کودکان فقیر: ۲۱٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۵٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴٫۶ درصد

۳۷-= اورگان

کودکان فقیر: ۱۳۴۳۸۴

میزان کودکان فقیر: ۱۵٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۶ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۲ درصد

۳۸- پنسیلوانیا

کودکان فقیر: ۴۳۴۷۳۶

میزان کودکان فقیر: ۱۶٫۸ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۲ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۵ درصد

۳۹- رود آیلند

کودکان فقیر:۳۶۱۳۵

میزان کودکان فقیر: ۱۸ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۲٫۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۵ درصد

۴۰ - کالیفرنیای جنوبی

کودکان فقیر: ۲۴۵۸۲۱

میزان کودکان فقیر: ۲۲٫۶ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۵٫۳ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴٫۳ درصد

۴۱- داکوتای جنوبی

کودکان فقیر: ۳۴۲۰۱

میزان کودکان فقیر: ۱۶٫۴ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۳٫۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۳٫۳ درصد

۴۲-تنسی

کودکان فقیر: ۳۳۰۹۹۸

میزان کودکان فقیر: ۲۲٫۳ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۵٫۳ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴٫۵ درصد

۴۳- تگزاس

کودکان فقیر: ۱۵۴۵۳۶۲

میزان کودکان فقیر: ۲۱٫۱ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۴٫۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۴٫۲ درصد

۴۴- یوتا

کودکان فقیر: ۸۷۴۴۵

میزان کودکان فقیر: ۹٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۹ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۳ درصد

۴۵- ورمونت

کودکان فقیر: ۱۳۷۱۲

میزان کودکان فقیر: ۱۲٫۱ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۹ درصد

۴۶- ویرجینیا

کودکان فقیر: ۲۵۲۴۷۵

میزان کودکان فقیر: ۱۳٫۷ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۰٫۷ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۸ درصد

۴۷- واشنگتن

کودکان فقیر: ۲۰۴۴۷۰

میزان کودکان فقیر: ۱۲٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۰٫۳ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۵ درصد

۴۸- وست ویرجینیا

کودکان فقیر: ۸۶۷۱۳

میزان کودکان فقیر: ۲۴٫۵ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۷٫۸ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۵٫۶ درصد

۴۹- ویسکانسین

کودکان فقیر: ۱۷۵۲۴۳

میزان کودکان فقیر: ۱۴ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۶ درصد

۵۰- وایومینگ

کودکان فقیر: ۱۷۹۸۶

میزان کودکان فقیر: ۱۳٫۸ درصد

میزان فقر در ایالت: ۱۱٫۱ درصد

خانواده‌های با درآمد‌های کمتر از ۱۰ هزار دلار در سال: ۲٫۸ درصد

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

کاهش قاچاق سوخت

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر کشور افزود: در حوزه قاچاق کالا از داخل به خارج بیش از ۸۰ درصد بخش سوخت است که با کاهش بسیار خوبی یعنی حدود ۹ میلیارد لیتر مواجهیم. وی ادامه داد: با طرح تکمیلی در حوزه صادرات فرآورده‌ها توسط مرز نشینان که اخیرا توافق شد و وزارت نفت همکاری بسیاری خوبی داشت، امیدواریم در ماه‌های باقی مانده سال و در سال ۹۹ با کاهش چشمگیر در حوزه قاچاق سوخت مواجه باشیم. وی گفت: گزارش بعدی جلسه بحث سامانه‌ها بود. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در حاشیه اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس اعلام شد که شرکت کنندگان بر سر تشکیل کنسرسیوم ارزهای دیجیتالی توافق کرده‌اند که هدف از تشکیل آن، مقابله با چالش‌های موجود ارزهای دیجیتالی است. در این کنسرسیوم دولت‌ها، بانک‌های مرکزی، بانک‌ها و موسسات مالی، شرکت‌های بزرگ و متخصصین ارزهای دیجیتالی حضور خواهند یافت. ارزهای دیجیتالی یکی از داغ‌ترین موضوعات مباحث مطرح شده در پنجاهمین اجلاس سالانه شهر داووس بودند. مارک کارنی، رئیس سابق بانک‌های مرکزی آمریکا و کانادا گفت: قانون گذاری مناسب اصلی‌ترین کار برای هر گونه اقدام در زمینه ارزهای دیجیتالی است. وی با استقبال از ابتکار مجمع جهانی اقتصاد در ایجاد کنسرسیوم ارزهای دیجیتالی گفت که چنین کاری می‌تواند ما را به یک چارچوب مشترک برساند.

شفافیت مالی، راهکار جلوگیری از امضا فروشی

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم آیین معارفه و تکریم رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمان نظام مهندسی هستند، گفت: این افراد با مدیریت و نظارت در ساخت و ساز‌ها و ساخت خانه‌های با کیفیت در طرح اقدام ملی مسکن نقش آفرینی می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که در چارچوب پروانه صادرشده اقدام به ساخت و ساز کنند و مهندسین اجازه ندهند خلاف پروانه ساخت و سازی صورت گیرد. وی بیان کرد: شفافیت مالی و مقابله با فساد یکی از کار‌های آقای خرم، رئیس جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و وی در تعاملی که با دولت و سایر دستگاه‌ها دارد دوره امضا فروشی را خاتمه دهد و با رویکرد جدید، جایگاه نظام مهندسی را نزد جامعه ارتقا دهد. اسلامی گفت: روز گذشته جلسه ستاد ملی باز آفرینی برگزار شد و بزودی در استان‌های مختلف شاهد شروع طرح‌های مختلفی توسط توسعه گران در بافت فرسوده خواهیم بود. وزیر راه و شهرسازی بااشاره اینکه ۲۰ هزار واحد برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک معرفی شدند و ۲۰ هزار واحد نیز برای دریافت پروانه اقدام کردند، تصریح کرد: تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده‌ایم که از محل تبصره ۱۸ یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا مردم بتوانند خانه‌ها را در بافت فرسوده بسازند. اسلامی افزود: تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را دولت پرداخت می‌کند. وی بیان کرد: ۶۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده را در استان‌های مختلف کلنگ زنی خواهیم کرد. اسلامی افزود: شناسایی و خرید اراضی در بافت فرسوده از دلایل تاخیر در طرح‌های نوسازی این بافت‌ها است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از بافت‌های فرسوده واجد ارزش هستند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ چند محله از محلات هدف از فهرست نوسازی خارج می‌شوند. اسلامی درباره محله سیروس گفت: این محله متاسفانه مشکلات حقوقی وجود دارد که در حال رفع آن هستیم. وی درباره قیمت مسکن بیان کرد: قیمت مسکن اساسا تابع مولفه‌های اقتصادی کشور است برنامه جدید ما رونق تولید است و تسهیلاتی هم تصویب شد برای اوراق حق تقدم تا از این طریق سرمایه در گردش صندوق تامین مسکن مهیا شود.

لینک اند کو ۰۵؛ فرمول سوئدی برای تولید یک شاسی بلند باکیفیت چینی! (+تصاویر)

20+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

مدعی طب اسلامی از دادگاه روحانیت حکم محکومیت گرفته بود

ایسنا7 دقیقه قبل

دلایل مصرف قلیان در پسران جوان چیست؟

ایسنا17 دقیقه قبل

واکنش باشگاه‌های فرانسوی به خبر درگذشت کوبی برایانت؛ درگذشت بهترین ورزشکار تاریخ، بسیار ناراحت کننده بود

طرفداری18 دقیقه قبل

بالگردهای آمریکایی کارمندان سفارتخانه بغداد را تخلیه کردند

اقتصاد آنلاین18 دقیقه قبل

رکوردهای به ثبت رسیده توسط رونالدو پس از گلزنی مقابل ناپولی؛ رونالدو در کنار مسی رکورددار گلزنی در پنج لیگ معتبر اروپایی شد

طرفداری19 دقیقه قبل

کم‌فروشی بنزین در جایگاه‌ها را گزارش دهید

ایسنا21 دقیقه قبل

مصوبه کمیسیون حقوقی مجلس در خصوص شناسه یکتا

اقتصاد آنلاین24 دقیقه قبل