کشته شدن ۳ دانش آموز عراقی بر اثر انفجار بمب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. بین‌المللی

کشته شدن ۳ دانش آموز عراقی بر اثر انفجار بمب

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
کشته شدن ۳ دانش آموز عراقی بر اثر انفجار بمب - 0

سه دانش آموز عراقی بر اثر انفجار گلوله جنگی بجا مانده از تروریست‌های داعش در عراق کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش ایرنا، یک منبع امنیتی روز پنجشنبه با اعلام این خبر گفت که حادثه در شهرستان الشرقاط در استان صلاح الدین رخ داد.

وی افزود: یک گلوله جنگی به جامانده از گروه تروریستی داعش، عصر امروز نزدیک مدرسه الابداع در روستای گنعوص واقع در شمال غرب الشرقاط منفجر شد و به کشته شدن سه دانش آموز و زخمی شدن دو تن دیگر انجامید.

نیروهای امنیتی با محاصره محل انفجار، زخمی‌ها را به بیمارستان و پیکر کشته شدگان را نیز به پزشکی قانونی منتقل کردند.

سوریه و عراق از ۱۰ سال پیش شاهد حضور گروهک‌های تروریستی هستند که برخی رقم آنان را تا ۳۶۰ هزار نفر نیز ذکر می‌کنند. شمار زیادی از این افراد در این سال‌ها در درگیری‌ها کشته شده و یا از این دو کشور فرار کرده‌اند و برخی نیز بازداشت شده و در زندان بسر می‌برند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه الریاضیه عربستان، لغو دیدار تیم‌های پرسپولیس ایران و التعاون عربستان به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو پروازها از این کشور به امارات با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا صورت گرفت. اکنون باشگاه النصر نیز انتظار دارد این نهاد بازی با سپاهان را نیز لغو و به زمان دیگری موکول کند. بر اساس این گزارش؛ فدراسیون فوتبال عربستان با کنفدراسیون فوتبال آسیا برای لغو بازی النصر برابر سپاهان در حال رایزنی است. باشگاه النصر ۳ روز قبل با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار تعویق بازی با سپاهان شده بود. بازی تیم‌های النصر و سپاهان طبق برنامه باید روز ۱۳ اسفند به میزبانی تاشکند، پایتخت ازبکستان برگزار شود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روزنامه الشرق الاوسط؛ شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای آسیایی باعث شد تا کنفدراسیون فوتبال این قاره (AFC) برخی بازی‌های لیگ قهرمانان و کاپ آسیا را به زمان دیگری موکول کند. بر اساس این گزارش، با توجه به شرایط حاکم این احتمال وجود دارد که کنفدراسیون فوتبال آسیا بخواهد برگزاری تمامی دیدارهای لیگ قهرمانان و کاپ آسیا را به زمان دیگری که نامعلوم است موکول کند؛ البته احتمال لغو کامل این رقابت‌ها در فصل جاری نیز وجود دارد. یک عضو کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز پیشنهاد لغو کامل رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان و کاپ آسیا را ارائه داد. وی در این رابطه گفت: اگر ویروس کرونا مهار نشود، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که رقابت‌های لیگ قهرمانان و کاپ آسیا به طور کامل لغو شوند. انتهای پیام/
الفالف1 روز قبل
ژنرال آلن با اشاره به تهدید تروریسم خارجی افزود <<نهادهای خشونت پراکن مبتنی بر نژاد برتری سفید پوستان هم در شیوه‌ای مشابه عمل می‌کنند. ژنرال آلن از برده داری به عنوان «گناه اصلی» آمریکا یاد کرد و افزود در بیشترین سال‌ها در پنج دهه گذشته، طرفداران نژادبرتری سفید پوستان، عمدتا به گروه‌های حواشی جامعه آمریکا اهمیتی نداده‌اند، و آنها را محصولات مصنوعی تاریخ خوانده‌اند. رفتار توهین آمیز این گروه‌ها همچنان ادامه دارد و ما برای مبارزه با آنها باید بیشتر تلاش کنیم. ما برای مقابله با نمودهای خشن تبعیض نژادی که هم اکنون در فرهنگ آمریکایی وجود دارد، به قوانین جامع ضد تروریستی داخلی نیازمندیم. وی گفت امروز بسیاری از گروه‌های نژادپرست در آمریکا تلاش می‌کنند خود را به عنوان بخشی از جریان اصلی سیاسی در این کشور معرفی و مقاصد اصلی و خشونت بار خود را مخفی کنند.

نظرها

اخبار بیشتر