کشف تعدادی اسلحه با گلوله‌هایی خاص در اغتشاشات آبان‌ماه/ برخی کشته‌شده‌ها باهمین سلاح هدف قرار گرفتند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
کشف تعدادی اسلحه با گلوله‌هایی خاص در اغتشاشات آبان‌ماه/ برخی کشته‌شده‌ها باهمین سلاح هدف قرار گرفتند

کشف تعدادی اسلحه با گلوله‌هایی خاص در اغتشاشات آبان‌ماه/ برخی کشته‌شده‌ها باهمین سلاح هدف قرار گرفتند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
دادستان کل کشورگفت: ما در میدان ۷۲ تن قم از یک ماشین پژو ۸۴ اسلحه شکاری با گلوله‌های خاص آن در بحبوحه همین حوادث کشف کردیم، تعدادی ازکشته شده‌هایی که ما در سراسر کشور داریم باهمین اسلحه‌های شکاری است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری در نشست «حدود آزادی در کرسی‌های آزاد اندیشی» که در آمفی تئاتر کانون‌های فرهنگی دانشگاه فردوسی برگزار شد، در خصوص عدم ایجاد فضای امنیتی در دانشگاه اظهار کرد: اعتقاد ما بر این است که به هیچ وجه نباید فضای دانشگاه امنیتی شود. شان دانشگاه بالاتر از این است که امنیتی شود. حضور مراجع، مقامات و مسئولان امنیتی و انتظامی هم در محیط علمی هیچ وجهی ندارد.

وی ادامه داد: آن‌چه که در حوزه دانشگاه و دانشجو است باید کاملا خالی از مسائل امنیتی باشد و هیچ‌کس حق حاکم کردن فضای امنیتی بر چنین محیط‌های علمی را ندارد، من به عنوان مدعی‌العموم با هر کس که این فضا را ایجاد کند برخورد می‌کنم.

دادستان کل کشور با اشاره به سو استفاده‌ از فضای دانشگاه تصریح کرد: برخی از افراد، جناح‌ها و جریاناتی می‌خواهند از محیط دانشگاه و فضای دانشجویی سوء استفاده کنند این مساله متفاوتی است، برخی ممکن است در دانشگاه خطوط قرمز اسلام و نظام را مورد هجمه قرار دهند گرچه ما در این‌جا هم اعتقاد به امنیتی کردن نداریم، خود مدیریت و رئیس دانشگاه باید به آن رسیدگی کنند.

منتظری در خصوص بحث در مسائلی مانند حجاب اضافه کرد: بحث علمی و مباحثه هیچ اشکالی ندارد بر فرض در ذهن دختر خانمی در خصوص حجاب ابهامی وجود دارد این مساله باید با استدلال به بحث گذاشته شود در مسائل دیگری اعم از اجتماعی و سیاسی نیز باید به همین صورت باشد.

وی افزود: گاهی اوقات چون مسائل در هم مخلوط می‌شود آسیب‌ها و اشکالاتی را به وجود می‌آورد، فردی ممکن است در ضمن اینکه می‌خواهد بحث حجاب را مطرح کند به ارزش‌های دینی اهانت می‌کند.

دادستان کل کشور بیان کرد: خطوط قرمز باید مشخص شود. عبارات اهانت آمیز و مفاهیمی که به حریم مقدسات اعم از اهانت به ذات احدیت و ائمه معصومین ورود پیدا می‌کند باید جدا شود. ما نباید بگذاریم محیط دانشگاه ما مرکزی برای اهانت به خدا، قرآن و پیغمبر شود به همین دلیل با اهانت کننده باید برخورد کرد.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

منتظری اضافه کرد: اگر کسی در دانشگاه می‌خواهد در خصوص مبانی ولایت فقیه کنکاش کند این ایراد ندارد می‌توان این مساله را از نظر علمی کنکاش کرد و مبانی، فواید، آثار و مضرات آن را بیان کنند این ایرادی ندارد اما ولایت ائمه اطهار برای ما خط قرمز است.

کشف ۸۴ اسلحه شکاری در قم

وی تصریح کرد: ما در میدان ۷۲ تن قم، از یک ماشین پژو ۸۴ اسلحه شکاری با گلوله‌های خاص آن در بحبوحه همین حوادث کشف کردیم، تعدادی از کشته شده‌هایی که ما در سراسر کشور داریم با همین اسلحه‌های شکاری است، گلوله‌هایی اخیرا اختراع شده که ویژگی خاصی در این گلوله‌های اسلحه‌های شکاری است.

دادستان کل کشور در بخش دیگری از سخنانش در خصوص حکومت از دیدگاه اسلام، خاطرنشان کرد: حکومت در دیدگاه اسلام از موضع طبقاتی و سلطه‌گری فردی یا گروهی منشا نمی‌گیرد بلکه خاستگاه حکومت در اسلام تبلور آرمان‌های سیاسی و اجتماعی یک ملتی هم فکر، هم مسیر و هم کیش است که خود را برای نیل به اهداف و مقاصدی یعنی نقطه نهایی حرکت در یک جامعه اسلامی، سازماندهی می‌کند.

منتظری اضافه کرد: ما مسلمان هستیم و اسلام با همه ابعاد و زوایای زندگی انسان سر و کار دارد و تنها برای گوشه مساجد و محراب عبادت زائری نیست.

وی گفت: طبق تعالیم اسلام بالاترین ارزشی که یک فرد و جامعه می‌تواند داشته باشد علم آن است. اسلام ارزش والایی برای علم قائل شده است که از مکاتب دیگر بسیار بیشتر است.منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

اهمیت بالای انتخابات

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نبض انتخابات در اقصی نقاط کشور از شورای نگهبان و ستاد انتخابات کشور تا دانشگاه، مدارس و.. به سرعت می‌تپد. بطور حتم اگر در جامعه‌ای نمایندگان مجلس آن درست انتخاب شوند آن جامعه رو به پیشرفت می‌رود و اگر اشتباه انتخاب شوند آن جامعه دچار مشکل می‌شود.

همشهری TV | ده فرمان تئاتر فجر

همشهریهمشهری1 روز قبل
ایمناایمنا1 روز قبل
مشارکت حداکثری زمانی محقق می‌شود که مردم احساس کنند نمایندگان‌شان در میان نامزدها هستند. بنده معتقدم کسانی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور پیدا می‌کنند باید در قامت یک فرمانده قوی باشند تا در پارلمان به طور موثر عمل کنند. وی ادامه داد: دوره‌های آموزشی ستاد انتخابات کشور ادامه دارد و برای مربیان انتخابات، دوره آموزش‌های نهایی برگزار می‌شود تا آنها آموزش‌ها را به اعضای هیات‌های اجرایی وشعب منتقل کنند. وزارت کشور منتظر شورای نگهبان برای اعلام این اسامی است. سخنگوی ستاد انتخابات کشور همچنین تاکید کرد: احراز هویت رای‌دهندگان صددرصد الکترونیکی خواهد بود اما هنوز درباره استفاده از صندوق الکترونیکی با شورای نگهبان به توافق نرسیده‌ایم و نشست‌های ما با شورای نگهبان ادامه دارد.
الفالف10 ساعت قبل
۳- آمریکا دبه کرد و نه تنها میز برجام را ترک کرد و به تعهدات خود عمل نکرد بلکه مانع انجام تعهدات دیگر طرف‌های برجامی شد. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بر دارد و به میز مذاکره بر گردد. آن‌ها طرفی هستند که میز مذاکره را ترک کرده است. پرسش خبرنگار از «مذاکره جدید» است نه «برجام»، آن هم مذاکره با آمریکا نه مذاکره‌ای با همه طرف‌های قبلی برجامی. ۱۰- برخی منتقدان کم انصاف ظریف هم البته همچون همیشه بهانه‌ای پیدا کرده‌اند که به شخص او بتازند.
تابناکتابناک1 روز قبل
اما این روز‌ها آنچه که به گوش می‌رسد این است که مقامات رژیم اسرائیل در ذهن خود استفاده از این سلاح‌ها را برای مقاصد پیشگیرانه را هم لحاظ کرده‌اند. نکته‌ای که چنین حمله پیشگیرانه‌ای را برای رژیم اسرائیل محتمل کرده است؛ اول اطمینان آنان از عدم وجود سیستم پدافند موشکی و هوایی موثر در کشور‌های منطقه است؛ دوم عدم انتقام گیری کشور‌های هدف است و سوم عدم وجود چالشی موثر در نظام بین المللی است. با این وجود آنگونه که از تحلیل‌های تحلیل گران نزدیک به رژیم اسرائیل و البته صحبت مقامات آنان بر می‌آید، آنان از این سلاح‌ها به مقاصد پیشگیرانه هم استفاده خواهند کرد. با این وجود آنگونه که از تحلیل‌های تحلیل گران نزدیک به رژیم اسرائیل و البته صحبت مقامات آنان بر می‌آید، آنان از این سلاح‌ها به مقاصد پیشگیرانه هم استفاده خواهند کرد. البته ریسک چنین حمله‌ای حتما این خواهد بود که کشور‌های دیگر منطقه در صورت استفاده از این سلاح به فکر توازن قوا بیفتند و به دنبال خرید یا تولید سلاح هسته‌ای بروند.
خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
رئیس جمهوری عراق پس از بازگشت از سفرش به کنفرانس اقتصادی داووس سوئیس و نیز واتیکان، رایزنی‌ها برای تشکیل دولت جدید را از سر گرفت. برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در این رابطه با عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی دیدار کرد و طی آن آخرین تحولات امنیتی و سیاسی کشور بررسی و بر لزوم تسریع در تشکیل دولت جدید به منظور تحقق مطالبات مردمی و پاسخ به مطالبات مشروع آنها در انجام اصلاحات مورد نظر تأکید شد. همچنین در این دیدار بر حاکمیت ملی عراق و حفظ ثبات و امنیت آن از سوی همه طرف‌ها و اجتناب از درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تأکید شد. الخالدی در ادامه افزود: صالح در برابر فشارهای زیادی با این بهانه که مهلت مقرر برای تشکیل دولت طولانی شده، خوب مقاومت کرده است و ما نمی‌خواهیم به بهانه کمبود وقت فراکسیون‌هایی که به اندازه منافع خود به فکر منافع عراق نیستند موفق به تأیید نامزدی شوند که بهترین گزینه نیست. در سایه نبود فراکسیون اکثریت باید روش توافقی را در پیش گرفت در این خصوص یا باید رئیس جمهوری اسامی را به پارلمان ارائه دهد تا بر سر یکی از آنها توافق شود یا اینکه کسی را که تظاهرکنندگان معرفی و ۶۰ نماینده پارلمان هم او را تأیید کرده‌اند، بپذیرد.

نظرها

اخبار بیشتر