با اصول ایمنی در محیط اداری خود بیشتر آشنا شوید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رجانیوز
  4. سرگرمی

با اصول ایمنی در محیط اداری خود بیشتر آشنا شوید

رجانیوزخبرگزاری رجانیوز |
فضاهای اداری، همانند سایر محیط هایی که افراد در آن ساکن هستند، دارای یک سری اصول ایمنی است که در صورت رعایت نکردن آنها، ممکن است دچار حادثه شوید.

آیا می‌دانید ایمنی فضاهای اداری چیست؟

اقداماتی که برای ایمنی محیط‌های اداری می‌توان انجام داد چیست؟

چه نکاتی را باید برای داشتن ایمنی بیشتر در فضاهای اداری باید رعایت کرد؟

آیا می‌دانید چگونه می‌توان این ایمنی را افزایش داد؟

تمام سوالات بالا ممکن است برای هر یک از شما، به خصوص کسانیکه بیشترین وقت خود را در محیط و فضاهای اداری می‌گذارند، پیش آمده باشد. تیم تحقیقاتی آذران فضا نما، با ارائه این گزارش سعی کرده است تا هم علاوه بر اینکه به سوالات پاسخ دهند، اطلاعات بیشتر و مفیدی‌تری را در خصوص رعایت اصول ایمنی در محیط اداری را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

چگونه ایمنی فضاهای اداری را افزایش دهیم؟

برای جلوگیری و پیشگیری از حوادث، داشتن محیط کاری که دارای اصول و نکات ایمنی باشد، بسیار ضروری است. راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما به راحتی می‌توانید ایمنی تمام فضای اداری خود را دو چندان کنید. این راه‌های شامل موارد زیر می‌شود:مناطقی که می‌دانید دارای خطرات احتمالی و مشکل هستند را شناسایی کرده و به موقع به آنها رسیدگی کنید.برای تعمیر و نگهداری هر یک از بخش‌های اداری خود، سرمایه گذاری کنید.ایستگاه‌های کاری ارگونومیک و تجهیزات بهداشتی و ایمنی مناسب که شامل: آتش خاموش کننده‌ها و کیت‌های کمک‌های اولیه می‌شود را، تهیه کنید.برای افزایش ایمنی بیشتر، آموزش‌های حرفه‌ای برای همه کارکنان در نظر بگیرید.

ایمنی در دفاتر اداری

یکی از آسیب هایی که ممکن است جان کارکنان را به خطر بیاندازد، لیز خوردن می‌باشد. برای مثال، بهتر است به هنگام نظافت فضای دفتر، تمام کارکنان را در جریان گذاشته تا به هنگام راه رفتن در شرکت، دچار لیزخوردگی نشوند. بهتر است بدانید هشیار بودن می‌تواند در کاهش بیش از حد این آسیب‌ها کمک کند.

فضای تردد را در فضاهای اداری در نظر بگیرید

شایع‌ترین حوادثی که ممکن است در دفاتر اداری پیش آید، سقوط اشیاء بوده که نشات گرفته از چیدمان نادرست مبلمان اداری می‌باشد. چیدمان تمام وسایل و تجهیزات اداری باید به صورت استاندارد بوده تا در هنگام تردد برای هر یک از کارکنان مشکل یا خطری پیش نیاید. اشیاء را هم باید به گونه‌ای قرار دهید تا هم به راحتی در دسترس باشد و هم چیدمان آنها باعث سقوط یا ریزش نشود.

با اصول ایمنی در محیط اداری خود بیشتر آشنا شوید - 12

ایجاد فضای تردد مناسب

خطرات مشترکی که ممکن است در هر فضای اداری وجود داشته باشد

خطرات شایع بسیاری وجود دارد، که ممکن است در بین تمام محیط و فضاهای اداری مشترک باشد؛ هر یک از این خطرات شایع، شامل موارد زیر هستند:استفاده از کف پوش نامناسبجمع آوری نادرست کابل‌ها و سیم‌هاعدم استفاده از مبلمان اداری ارگونومیکداشتن طراحی و چیدمانی ضعیفروشنایی ضعیفخطرات آتش سوزیعدم استفاده از تهویه مناسبخطرات برق و خطرات امنیتیهمینطور خطرات سقوط به علت شیوه‌های ذخیره سازی ضعیف

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

اگر به وسیله‌ای نیاز دارید و نحوه استفاده از آن را نمی‌دانستید، از کسانیکه با تجربه هستند و از نحوه کار با هرنوع وسیله‌ای اطلاعات دارند، کمک بگیرید.بهترین دکوراسیون داخلی و طراحی فضای اداریطراحی کاربردی و فوق حرفه ای محیط کارانتخاب پارتیشن اداری، متناسب با فضای کاری

در هنگام کار در فضای اداری، از بدن خود مراقبت کنید

اگر به هنگام کار کردن مراقب سلامت بدنتان نباشید، بازدهی خوبی در انجام کارها نخواهید داشت. در بین کارهایتان به بدن و سلامتتان اهمیت داده و پس از ساعت‌های طولانی مدت که در پشت میز نشسته‌اید شروع به انجام حرکات کششی کنید و همینطور راه رفتن را فراموش نکنید. راه رفتن از بروز آسیب جلوگیری کرده و باعث گردش خون بهتر در بدن می‌شود.

مراقبت از بدن در هنگام کار

اصول ایمنی کلی که در محیط اداری باید رعایت شودمحیط کاری خود را همیشه تمیز و پاکیزه نگه داریدتجهیزات لازم برای آویختن لباس را برای محیط اداری تهیه کنید.تجهیزات و وسایل اداری را در جای خود و بیشتر در کشوها قرار دهید.وسایل اداری همانند لوازم التحریر، دستگاه کپی و … را هرگز در ارتفاع قرار ندهید.هرگز نگذارید زباله‌های کاغذی برای همیشه در سطل باقی بماند و در پایان هر روز اقدام به تخلیه آنها کنید.از مبلمان و وسایل اداری که متناسب با محیط اداری و همینطور طبق استاندارد باشد، استفاده کنید.می‌توانید با خرید پارتیشن اداری هر یک از فضاهای دفتر یا شرکت خود را جدا کرده و به محیط اداری خود زیبایی ببخشید.

با اصول ایمنی در محیط اداری خود بیشتر آشنا شوید - 22

تمیزو پاکیزه نگه داشتن فضای اداری

با مطالعه این مطلب در خصوص اصول ایمنی در محیط‌های اداری متوجه شدید که داشتن امنیت در کار از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همینطور بر روی راندمان کاری هم بسیار تاثیرگذار خواهد بود. پس با حفظ ایمنی در گام اول به سلامتی خود و در گام بعدی به داشتن محیط کاری فعال و پویا کمک خواهید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه خورش ملا قرمه

تابناکتابناک18 ساعت قبل
خورش ملاقرمه یکی از انواع خورش‌های ایرانی است که ریشه آن به گیلان بازمی‌گردد. این خورش به خورش قورمه سبزی شباهت‌هایی دارد و در آن بادمجان استفاده می‌شود. طرز تهیه این خورش را در تابناک فرامی‌گیرید.

فیلم | داستان آتش‌نشانی که کولبر شد

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
روزنامه شهروند با انتشار فیلمی از کولبران کرد ایرانی در مرز سلیمانیه با بیانی تاثیرگذار و نقب زدن به زندگی پیام، مرد جوانی که دوره آتش‌نشانی دیده اما نتوانسته است در این سازمان شغلی پیدا کند و منابع طبیعی هم زمین کشاوری آبا و اجدادیش را از او گرفته به سختی‌های زندگی این قشر از جامعه ایرانی می‌پردازد. دریافت ۷ MB کد خبر ۴۸۰۳۵۷
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
مارک برایان کارتونیست آمریکایی، با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود درباره ابعاد شخصیت دونالد ترامپ نوشت: من می‌دانم که اختاپوس‌ها موجودات شگفت انگیز و باهوشی هستند و نباید در کنار افراد ناچیز قرار گیرند. ترامپ نمونه‌ای غم انگیز از بدترین ویژگی‌های بشریت و شرمساری برای آمریکا است.
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
در ادامه لیست‌ غذاهایی را که به گفته گارسون‌های فست‌فودها بهتر است سفارش ندهیم، آورده شده است. انواع سالاد سبزیجاتحدود ۵ سالی است که در فست‌فودها به منوی غذاها، سالادها را هم به منظور داشتن غذاهای سالم اضافه کردند. سالادهای تن ماهی دارتن‌ ماهی به علت مواد نگه‌دارنده‌ای که دارد باید قبل از مصرف، در داخل ظرف آکبند خودش ۲۰ دقیقه در آب جوش بجوشد و بعد سرو شود. از سفارش دادن میگوسوخاری و انواع دیگر غذاهای دریایی در فست‌فودها پرهیز کنید. آن چیزی را سفارش دهید که همه تعریف می‌کنندهر رستوران و فست‌فودی به یکی از غذاهایش خیلی معروف است.

فیلم | ویروس کرونا چه می‌کند؛ رقت انگیز است

همشهریهمشهری1 روز قبل

بازسازی سایت فرهنگی ایران؛ «پرسپولیس» در قاب‌های مینیمالیستی +تصاویر

9+
انتخابانتخاب14 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر