چگونه طراحی غرفه نمایشگاهی انجام دهیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رجانیوز
  4. اقتصادی

چگونه طراحی غرفه نمایشگاهی انجام دهیم؟

رجانیوزخبرگزاری رجانیوز |

طراحی غرفه و غرفه سازی، یک رشته تخصصی

این روز‌ها بازاریابی شیوه‌های مختلفی دارد. یکی از راه هایی که همیشه به تولید کنندگان و شرکت‌ها برای عرضه و معرفی محصولاتشان کمک می‌کند، ارتباط رو در رو با مشتری است. برپایی نمایشگاه‌ها امکان این ارتباط رو در رو را فراهم می‌کند. شکل گیری این ارتباط با مشتریان و بازاریابی برای محصولاتتان، به عامل‌های مختلفی بستگی دارد. یکی از آن‌ها چگونگی برپایی غرفه نمایشگاهی محصولاتتان است. امروزه طراحی غرفه و غرفه سازی یک رشته تخصصی به حساب می‌آید. شرکت‌های طراحی مختلفی هم وجود دارند که در این حوضه فعالیت می‌کنند. در طراحی غرفه جزییات و ویژگی‌های مختلفی را باید در نظر گرفت. رعایت کردن این جزییات می‌تواند به هر چه بهتر شدن طراحی غرفه نمایشگاهی بیانجامد. در ادامه به مطالعه این خصوصیات در مورد غرفه سازی نمایشگاهی می‌پردازیم.

عوامل دخیل در طراحی

غرفه سازی نمایشگاه از چند بعد قابل بررسی است. عامل‌های دخیل در طراحی غرفه به دو بخش کاربردی بودن و زیبایی بصری تقسیم بندی می‌شوند. یک غرفه مناسب در صورتی که از هر دوی این شاخص‌ها بهره مند باشد، می‌تواند عملکرد درست خود را به اجرا بگذارد. حال باید به بررسی زیر شاخه‌های هر کدام از این موضوعات یاد شده بپردازیم تا ببینیم چه جزییات دیگری در شکل گیری صحیح طراحی غرفه به ما کمک می‌کند. البته جدا از نکات گفته شده، انتخاب یک شرکت مناسب به عنوان طراح و مجری امر غرفه سازی نمایشگاه کار را سهل می‌کند. یکی از شرکت‌های موفق در زمینه غرفه سازی نمایشگاه، شرکت غرفه سازی ایساتیس است که در ادامه به معرفی این شرکت خواهیم پرداخت.

شرکت ایساتیس

شرکت غرفه سازی ایساتیس بالغ بر دو دهه فعالیت در امر طراحی داخلی، دکوراسیون و غرفه سازی داشته و برای برند‌های معتبر و نام آشنا، غرفه هایی را طراحی کرده است. شرکت غرفه سازی ایساتیس، با استفاده از طرح‌های مدرن و متریال‌های به روز و هم چنین طراحی و اجرای طرح‌های خلاقانه، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای طراحی غرفه، از بین شرکت‌های فعال در این حوزه، باشد.

کاربردی بودن غرفه

یک غرفه در ابتدا باید عملکرد درستی داشته باشد تا بتوان به زیبایی آن هم اندیشید. در ابتدا نکته‌ای که در این بخش مورد توجه قرار می‌گیرد، نوع نمایشگاه و محصولاتی است که قرار است عرضه شوند. هر نمایشگاهی ویژگی‌های خودش را دارد و ضوابط و مقررات خاصی را پیگیری می‌کند. پس با توجه به نوع محصولات و قوانین برپایی نمایشگاه باید به طراحی غرفه فکر کرد. نوع غرفه هایی که در اختیار بر پا کنندگان قرار می‌گیرد با یک دیگر متفاوت است. شناخت انواع غرفه‌ها بر اساس موقعیت قرار گیری شان یکی از کار‌های پایه‌ای است که باید در طراحی غرفه به آن توجه شود و شرح انواع آن بدین شکل است:

الف) نوع خطی: در این نوع، غرفه از سه جداره محدود است و تنها از یک جداره باقی مانده به راه رو رفت و آمد بازدید کنندگان راه دارد.

ب) نوع نبشی: این نوع غرفه مانند فروشگاه هایی است که در نبش یک خیابان هستند و از دو ویترین بهره می‌برند. این ویژگی ارزش طراحی غرفه را بالا می‌برد و طراحی آن گران‌تر است.

ج) نوع شبه جزیره: این غرفه‌ها از سه طرف به راه رو راه دارند.

د) نوع جزیره ای: در این غرفه‌ها چهار جداره به راه رو راه دارند و یکی از مناسب‌ترین غرفه‌ها از لحاظ موقعیت دید هستند.

از عوامل دیگری که در غرفه سازی مؤثر هستند می‌توان به متراژ، تعداد کارکنان، بخش بندی، تخمین تعداد بازدید کنندگان و غیره اشاره کرد.

چگونه طراحی غرفه نمایشگاهی انجام دهیم؟ - 14

زیبایی بصری غرفه سازی نمایشگاهی

صحبت کردن در مورد این بخش تازه شروع کار طراحی غرفه است. شما باید عوامل مختلفی از جمله: سبک، رنگ، طرح، متریال، نور پردازی و غیره را در نظر بگیرید. توضیحات هر کدام از این بخش‌ها خود شامل جزییات فراوانی است که لازم است بدانید.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

الف) سبک: طراحی غرفه نمایشگاهی به طور معمول با سبک مدرن انجام می‌شود. چرا که این غرفه‌ها به صورت موقت بوده و پس از مدتی جمع آوری می‌شوند. هم چنین طراحی غرفه‌ها نباید به گونه‌ای باشد که ساخت آن زمان زیادی را صرف کند. در حالت کلی انتخاب سبک مدرن به شما کمک می‌کند طرح‌های ساده اما جذاب را در زمان کوتاهی قبل از افتتاح نمایشگاه بر پا کنید.

ب) رنگ: برای انتخاب رنگ هایی که در غرفه به کار می‌گیرید باید به نوع فعالیت خود مراجعه کنید. شناختن روان شناسی رنگ‌ها و نوع محصولی که می‌خواهید به فروش برسانید به شما در تعیین رنگ‌ها کمک می‌کند. در طراحی غرفه باید دو دسته رنگ انتخاب کنید ولی مراقب باشید تعداد رنگ‌های انتخابی شما بالا نرود. یکی دو رنگ را به عنوان رنگ اصلی و رنگ دیگری را به عنوان مکمل رنگ اصلی در نظر بگیرید تا تلفیق آن‌ها با یک دیگر جالب به نظر برسد و بازدید کنندگان را به سوی غرفه شما جذب کند. برای مثال اگر غرفه ورزشی بر پا می‌کنید باید به سراغ رنگ هایی بروید که بیان کننده هیجان، رقابت و مسابقه هستند.

ج) طرح: به لحاظ ساختار و سبک می‌توانید بسته به نیازتان از موارد زیر بهره ببرید:۱-مدولار ۲-ماکسیما ۳-اسپیس فرم ۴-کلیک ۵-پاپ آپ

د) متریال: آشنایی با متریال و مواد غرفه سازی یکی دیگر از نکاتی است که به شما در طراحی غرفه کمک می‌کند. غرفه‌ها را معمولا با استفاده از موادی مثل نئوپان،MDF، های گلاس و لترون می‌سازند.

ه) نور پردازی: آشنایی با شیوه‌های نور پردازی عامل تأثیر گذاری در طراحی غرفه است که غفلت از آن می‌تواند موجب ضرر شود. طراحی غرفه بدون شناخت از انواع نور پردازی و دانستن میزان نور مناسب برای هر بخش و هر محصول امکان پذیر نمی‌باشد. شیوه‌های نور پردازی به چهار دسته وظیفه‌ای، عمومی، دکوراتیو و تاکیدی تقسیم بندی می‌شوند. هر کدام از این دسته‌ها در مواقعی کارآمد هستند. برای مثال شما قصد دارید در طراحی غرفه خود یک نقطه تاکید برای جلب توجه مشتریان ایجاد کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از اصول نور پردازی انجام دهید. اگر تاکید شما روی محصولی خاص باشد، به راحتی می‌توانید با سوییچ کردن نور بر روی آن محصول و تاریک شدن سایر بخش‌های غرفه این تاکید را انجام دهید. شیوه دیگری که بسیار مورد توجه قرار گرفته، استفاده از لایت باکس هاست. شما به راحتی می‌توانید با استفاده صحیح از چند لایت باکس تبلیغات غرفه خود را انجام دهید و بازدید کننده جذب کنید.

و) گرافیک: شاخصه هایی که در این بخش باید مورد توجه قرار گیرد هم زمان در بخش طراحی هم وجود دارد؛ اما آن چه باعث می‌شود به موضوع گرافیک طراحی غرفه، به عنوان یک بخش جدا نگاه شود، اهمیت نکات این بخش است. رکن اصلی طراحی غرفه داشتن بازدید کننده است. بنا بر این هر شخصی بتواند برای غرفه‌اش بازدید کننده بیشتری جمع کند موفق‌تر است. استفاده از نکات گرافیک یکی از راه هایی است که به گسترش کار و دیده شدن آن کمک می‌کند. تعادل، تضاد، وزن، ابهام و موارد زیاد دیگر، از نکاتی هستند که شما را در امر طراحی یاری میکنند.

چگونه طراحی غرفه نمایشگاهی انجام دهیم؟ - 24

به کار گیری تمام نکات گفته شده مشکل به نظر می‌رسد. به همین دلیل است که کار طراحی غرفه، یک رشته تخصصی است و هزینه‌های نسبتا زیادی هم بابت انجامش از سوی شرکت‌های طراحی دریافت می‌شود. در پایان اما نتیجه به صورتی رقم خواهد خورد که هم کارفرما و هم طراح و مجری، از آن راضی خواهند بود.

" این رپورتاژ آگهی توسط آژانس خبری ایران رپورتاژ نگارش و منتشر شده است. "

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم هواپیمای آمریکایی منهدم شده در افغانستان +جزئیات حادثه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به نوشته خبرگزاری فرانسه، «بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست. صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه غزنی سقوط کرده است. پس از آن اداره هوانوردی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای پروازهای مسافربری در این کشور پیش نیامده و سقوط هواپیمای مسافربری را تکذیب کرد. در همین حال برخی گمانه‌زنی‌ها درباره پرواز این هواپیما از هرات به دهلی نو نیز قوت گرفت. قطعه‌ای گمشده که ممکن است به تکمیل پازل سقوط هواپیما در غزنی کمک کند.

ویدیویی تاثیرگذار از قرنطینه شدن مردم چین

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
مردم شهر ووهان چین، که به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه‌هایشان قرنطینه هستند، به بالکن خانه‌ها آمده و یکدیگر را به مقاومت و پایداری تشویق کردند.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا1 روز قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آندرا شاخص‌ترین چهره سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. وی مسئول عملیات‌های سیا علیه عراق، ‌ ایران و افغانستان بوده است. گروه طالبان روز دوشنبه در بیانیه‌ای به‌طور رسمی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای آمریکایی را در ولایت غزنی افغانستان سرنگون کرده است، ویدیویی را از لاشه این هواپیما پس از سرنگونی منتشر کرد. نیویورک تایمز در مقاله‌ای به تاریخ ژوئن سال ۲۰۱۷، (۱۲ خرداد ۱۳۹۶) از «مایکل دی آندریا» اسم به میان آورد. بعدازظهر دوشنبه در پی سقوط یک فروند هواپیما در ولایت غزنی افغانستان، «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که بعدازظهر امروز در منطقه «سدوخیل» شهرستان «ده‌یک» ولایت غزنی یک فروند هواپیمای آمریکایی که مأموریت اطلاعاتی داشت ساقط شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-به اطلاع مشتریان و نمایندگی‌های گروه خودروسازی سایپا میرساند، شرایط فروش محصولات این شرکت به مناسبت دهه مبارک فجر از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۸ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول ذیل فعال می‌باشد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند و یا در این مدت خودرو تحویل گرفته‌اند قادر به ثبت نام در این بخشنامه نیستند. بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد. شرایط صلح در این بخشنامه فعال نمی‌باشد.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

جدیدترین و بهترین لپ تاپ‌های ۲۰۲۰ ایسوس: لپ تاپ‌های باکیفیت ایسوس برای همه بودجه‌ها!

تکراتوچند ثانیه قبل

آب پاکی باشگاه اسپانیول اسپانیا روی دست هافبک پرسپولیس

نود1 ساعت قبل

انگلیس تمامی پروازهای مستقیم چین را لغو کرد

ساعت ۲۴1 ساعت قبل

ارتش سوریه رسما آزادسازی «معره‌النعمان» را اعلام کرد

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

اگر سرزمین موعود بنی اسرائیل به جای نیل تا فرات از انگلیس تا ایتالیا بود، بازهم غرب مدافع یهودیان می‌شد؟

خبر فوری1 ساعت قبل

شرایط طرح خانه‌دار شدن کم درآمدها به زودی اعلام می‌شود

خبر فوری1 ساعت قبل

هرگونه ممنوعیت صدور مجوز دامپروری و تولید طیور ممنوع است

ایمنا1 ساعت قبل