مراقبت از جنگل‌ها باید الکترونیکی شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خانه ملت
  4. اجتماعی
مراقبت از جنگل‌ها باید الکترونیکی شود

مراقبت از جنگل‌ها باید الکترونیکی شود

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت |

نورمحمد تربتی‌نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت تخصیص سهمیه بنزین بهسازمان‌های حفاظت محیط زیستو جنگل‌ها، گفت: افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن بدون لحاظ کردن سهم این سازمان‌ها می‌تواند آن‌ها را در انجام ماموریت‌های خود با مشکلاتی مواجه کند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان‌های حفاظت محیط‌زیست و جنگل‌ها، برای انجام ماموریت‌های خود از وسیله نقلیه استفاده می‌کنند که با سهمیه فعلی توان کمتری برای انجام وظایف نظارتی خود دارد، تصریح کرد: بی تردید عدم وجود سهمیه بنزین برای خودروهای محیط زیستی در امر نظارت و حفاظت از محیط‌زیست، منابع طبیعی و جنگل‌ها تاثیر منفی خواهد داشت.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

عدم تامین سهمیه سوخت برای خودروهای نظارتی مشکل ایجاد کرده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه عدم تامین سهمیه سوخت برای خودروهای نظارتی و گشتی مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کرده است، اضافه کرد: امیدواریم دولت با استفاده از تجربیاتی که در روند سهمیه بندی سوخت بدست می‌آورد در جهت جبران و افزایش سهمیه‌ها، به حدی که پاسخگوی نیاز ارگان‌ها و نهادها باشد، اقدام کند.

مراقبت از جنگل‌ها باید به سمت الکترونیکی شدن پیش برود

این نماینده مردم در مجلس، ابتکارها و نوآوری‌ها در شرایط سخت ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: گشت و مراقبت‌های ما برای صرفه‌جویی بیشتر در آینده باید به سمت الکترونیکی شدن پیش برود تا بتوانیم از سیستم‌های ماهواره‌ای برای نظارت و مراقبت از جنگل‌ها و مراتع و رصد آتش سوزی استفاده کنیم./

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا13 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! ساعتی که رفتم داخل ساختمان پلاسکو هیچ وقت فکر نمی‌کردم ساختمان بریزد. خشم از این که چرا این جسارت را داشتم و داخل پلاسکو رفتم و خوشحالی از زنده بودنم. سلیمانی با بیان این که شغل ما هم مثل آتش نشان هاست، گفت: اگر عاشق کارم نبودم داخل پلاسکو نمی‌رفتم.

نظرها

اخبار بیشتر