ایجاد ۳۱۱۸ فرصت شغلی با ثبت ۵۵۴۳ تعاونی‌ جدید در خرداد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
ایجاد ۳۱۱۸ فرصت شغلی با ثبت ۵۵۴۳ تعاونی‌ جدید در خرداد

ایجاد ۳۱۱۸ فرصت شغلی با ثبت ۵۵۴۳ تعاونی‌ جدید در خرداد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مطابق آمارها تعداد کل اعضاء تعاونی های ثبت شده در خرداد ۵۵۴۳ نفر و تعداد شاغل ۳۱۱۸ نفر و سرمایه اولیه حدود ۴۳ میلیارد ریال می باشد. متوسط تعداد اعضاء و شاغل مربوط به این تعاونی ها به ترتیب ۲۶ و ۱۴ نفر می‌باشد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس گزارشات اخذ شده از سامانه جامع آمارهای ثبتی تعاون، در خرداد ماه سال ۱۳۹۸، تعداد ۲۱۷ شرکت تعاونی و ۴ اتحادیه در این ماه تشکیل و ثبت شده‌اند که وضعیت فعالیت آنان در حال بهره برداری و یا در دست اجرا می‌باشند. تعداد کل اعضاء تعاونی‌های مذکور ۵۵۴۳ نفر و تعداد شاغل ۳۱۱۸ نفر و سرمایه اولیه حدود ۴۳ میلیارد ریال می‌باشد. متوسط تعداد اعضاء و شاغل مربوط به این تعاونی‌ها به ترتیب ۲۶ و ۱۴ نفر می‌باشد.

بیشترین تعداد تعاونی تشکیل و ثبت شده به استانهای فارس ۴۲ تعاونی و خراسان رضوی ۲۵ تعاونی تعلق دارد. بیشترین تعداد تعاونی ثبت شده در فعالیت‌های «صنعت» و «کشاورزی» به ترتیب با ۶۷ و ۶۲ واحد می‌باشند. تعاونی‌های دارای فعالیت «ساختمان» و «عمده فروشی و خرده فروشی و …» به ترتیب با ۱۵۲۹ و ۱۴۶۹ نفر دارای بیشترین اعضا می‌باشد.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

همچنین بیشترین شاغل مربوط به تعاونی‌های دارای فعالیت «کشاورزی» و «صنعت» به ترتیب با ۹۵۰ و ۸۶۶ نفر می‌باشد.

مقایسه عملکرد ماه خرداد ۱۳۹۸ نسبت به اردیبهشت ۱۳۹۸:

تعداد تعاونی‌های ثبت شده در خرداد ماه سال جاری (۲۱۷ واحد) در مقایسه با ماه گذشته (۲۳۳ واحد)، کاهشی معادل ۷٪ دارد. تعداد اعضاء کاهشی معادل ۶٪ و تعداد فرصت شغلی کاهشی معادل ۳۳٪ را به همراه دارند.

مقایسه عملکرد ماه خرداد ۱۳۹۸ نسبت به خرداد ۱۳۹۷:

تعداد تعاونیهای ثبت شده در خرداد ماه سال جاری (۲۱۷ واحد) در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل (۳۶۰ واحد)، کاهشی معادل ۴۰٪ دارد که این میزان برای تعداد اعضاء کاهشی معادل ۳۱٪ و تعداد فرصت شغلی کاهشی معادل ۴۵٪ را به همراه دارد.

ایجاد ۳۱۱۸ فرصت شغلی با ثبت ۵۵۴۳ تعاونی‌ جدید در خرداد - 10ایجاد ۳۱۱۸ فرصت شغلی با ثبت ۵۵۴۳ تعاونی‌ جدید در خرداد - 11

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
مردان گرد آمده دور استاندار آذربایجان غربی با لهجه و گویش خودشان همه با هم سخن می‌گفتند. پاسخ خانم مروستی این بود: اینجا محلی است که بیشتر آنان را رانندگان خودروهای مسافرکش از شهرستان‌های آذربایجان غربی تشکیل می‌دهند. یکی از این ماشین خواب‌ها به خبرنگار ایرنا می‌گوید: هشت سال است که اینجا هستم. یکی دیگر از همین ماشین خواب‌ها که لیسانس حسابداری دارد و ۲۴ ساله است، می‌گوید: اگر هر کدام از ما روزی در حد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد در شهر خودمان داشته باشیم، قول می‌دهم ۸۰ درصد این ماشین خواب‌ها به خانه خودشان بر می‌گردند. مروستی: بر اساس بررسی‌ها، تعداد ماشین خواب‌ها ۵۰۰ نفرند که به طور میانگین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همه متاهل و صاحب یک تا چهار فرزند هستند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.

نظرها

اخبار بیشتر