سازمان هواپیمایی: تحریم آمریکا تاثیری بر فعالیت ایرلاین‌های ایران ندارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
سازمان هواپیمایی: تحریم آمریکا تاثیری بر فعالیت ایرلاین‌های ایران ندارد

سازمان هواپیمایی: تحریم آمریکا تاثیری بر فعالیت ایرلاین‌های ایران ندارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این که تحریم آمریکا تاثیری بر فعالیت ایرلاین‌های ایران ندارد، گفت:‌ نقض تعهدات آمریکا برای همه کشورهای دنیا محرز شده است.

- اخبار اقتصادی -

رضا جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران و شرکت‌های هواپیمایی موضوع جدیدی نیست و هر چند وقت یکبار علیه ایران یک تحریم جدید علیه کشورمان اعمال می‌شود.

وی با بیان این‌که آمریکایی‌ها بخش‌های مختلف از جمله شرکت‌های هواپیمایی را تحریم می‌کنند، ‌ افزود: با توجه به تجربه‌های گذشته، قطعا صنعت حمل‌ونقل هوایی پیش بینی چنین موضوعات را کرده و تمام بخش‌های مختلف صنعت اعم از تعمیر و نگهداری، بازرگانی، عملیات، مدیریت و … به خوبی می‌دانند در این وضعیت چه کاری را انجام دهند.

وی ادامه داد: ‌ همه از تجربه‌های گذشته استفاده خواهند کرد و حمل‌ونقل هوایی ایران را همچنان گذشته مانند ۴ دهه گذشته مدیریت خواهیم کرد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور در ادامه گفت: ‌ آمریکایی‌ها همواره نشان داده‌اند که بر خلاف تمام کنوانسیون‌های بین المللی حاکم بر حمل‌ونقل هوایی عمل می‌کنند. در حالی که نباید سیاست را در حمل‌ونقل هوایی مسافری ذخالت داد که آمریکا نشان داده از هر ابزاری برای اعمال فشار بر کشور‌ها استفاده می‌کند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

جعفرزاده با تاکید بر این‌که آمریکا هیچ وقت به تعهدات خود پایبند نبوده و نیستند، ‌ افزود: نقض تعهدات آمریکا برای همه کشورهای دنیا محرز شده است. آنچه که مهم است صنعت حمل‌ونقل هوایی مسافری ایران تلاش می‌کند بیرون از چارچوب‌های بین المللی حرکت نکند و همواره مورد تایید اعضا ایکائو بوده اگر چه تحریم‌ها فشارهای مضاعفی را وارد می‌کند اما به هیچ عنوان خدشه‌ای در توسعه این صنعت، ‌ تعمیر و نگهداری چک هواپیماها به وجود نخواهد آمد.

به گفته وی، الزامات انکس‌های ۱۹ گانه سازمان بین المللی هوانوردی (ایکائو) با وجود تحریم‌های ظالمانه به دقت توسط ایران رعایت می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ریزش قیمت خودرو از ماه آینده/پیشخوان

8+
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل

۳۰ اسفند؛ آخرین فرصت نصب کارتخوان پزشکان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون حقوقی و مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در حاشیه نشست امضای تفاهمنامه بین سازمان امور مالیاتی و سازمان نظام پزشکی افزود: با توجه به رویکرد سازمان نظام پزشکی و شورای عالی نظام پزشکی و هیئت هماهنگی شورای عالی نظام پزشکی اراده همگی بر اجرایی شدن درست و دقیق قانون سال نود و هشت مبنی بر اتصال همه پزشکان به سازمان امور مالیاتی است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. محمود علیزاده گفت: امروز هم تفاهم نامه‌ای بین سازمان امور مالیاتی کشور و سازمان نظام پزشکی به امضا رسیده که بر اساس آن پزشکان فرصت دارند تا ۳۰ اسفند با دستگاه‌های کارتخوان به سازمان مالیاتی متصل شوند. وی ادامه داد: در مفاد این تفاهمنامه مواردی دیده شده است که بر اساس آن پزشکانی که هنوز موفق به نصب دستگاه‌های کارت خوان نشده‌اند می‌توانند با استفاده از این شرایط هر چه زودتر به سازمان امور مالیاتی متصل شوند. محمود علیزاده افزود: قانون تکالیفی را روشن کرده و وظایفی را بر عهده سازمان امور مالیاتی قرار داده که در صورتی که پزشکان تا تاریخ مشخص شده به سازمان متصل نشوند بر اساس قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد. امضای تفاهم نامه بین دو سازمان امور مالیاتی و نظام پزشکیتفاهم نامه مالیاتی برای دریافت مالیات از طریق دستگاه‌های کارتخوان با سازمان نظام پزشکی در سازمان امور مالیاتی به امضا رسید.

ذخیره مخازن سد‌های تهران ۶۳۴ میلیون مترمکعب است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سید حسن رضوی در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: هم اکنون ذخیره مخازن سد‌های تهران معادل ۶۳۴ میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته ۸۵ میلیون مترمکعب بیشتراستمدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اینکه حجم مخازن سد‌های تهران در حال حاضر ۱۸ میلیون مترمکعب کمتر از سال‌های نرمال، برای مدیریت نگه داشته شده است، افزود: سد‌های تهران درحال حاضر بصورت دومنظوره مدیریت شده است یعنی هم برای کنترل سیلاب آماده هستند و هم امکان تامین آب شرب و صنعت را درصورت کاهش بارندگی‌ها می‌توانند تامین کنند. وی با بیان اینکه بارش‌های تهران بصورت سینوسی انجام شده و در دشت‌ها نسبت به ارتفاعات بارش بیشتری اتفاق افتاده است گفت: با وجود کاهش بارندگی‌ها بصورت برف در ارتفاعات تهران، برای تامین آب در تابستان سال ۹۹ مشکلی وجود ندارد البته به همراهی و صرفه جویی مردم مثل همیشه نیاز است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ آقای عباس قبادی در گردهمایی روسای سازمان‌های صمت استان‌ها که با حضور وزیر صمت برگزار شد، افزود: بعد از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، افزایش قیمتی در کالا‌ها نداشته‌ایم. معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صمت با تاکید بر اینکه در مورد افزایش قیمت مرغ ما ورود نکرده‌ایم، گفت: در حال حاضر افزایش قیمت مرغ همزمان با شب عید و ماه مبارک رمضان به صلاح نیست، چرا که نهاد‌ه‌های دامی هم افزایش قیمت نداشته‌اند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
کلاوس فیستسن، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه «ماکرو اکونومیکس» گفت: نرخ رشد اقتصادی در سه ماهه پایانی سال احتمالا بین ۰٫۱ درصد تا ۰٫۲ درصد بوده است و این رشد درکنار رشد ضعیف سه ماهه قبل نشان می‌دهد که اقتصاد با مشکلات زیادی مواجه شده است. رشد بخش صادرات آلمان در سال ۲۰۱۹ تنها ۰٫۹ درصد بوده که فاصله زیادی با ارقام ثبت شده در سه سال قبل داشته است. متوسط رشد اقتصادی آلمان در بازه زمانی ۱۹۷۱ تا ۲۰۱۹ معادل ۱٫۹۹ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به رشد ۷٫۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۷۳ و کمترین رشد نیز رشد منفی ۶٫۹ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۹ بوده است. کاسترن برزسکی، کارشناس اقتصادی در بانک «ای ان جی» گفت: مساله مهم این است که روند کاهش رشد اقتصادی آلمان که از تابستان شروع شد، بیش از آنچه انتظار می‌رفت به طول انجامیده است. تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا و بریگزیت نیز بر روی اقتصاد آلمان اثرگذار بوده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر