از دوچرخه‌های «بیدود» چه خبر؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
از دوچرخه‌های «بیدود» چه خبر؟

از دوچرخه‌های «بیدود» چه خبر؟

یوسف حجت، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، در مورد وضعیت دوچرخه‌های بیدود با بیان اینکه این دوچرخه‌های اشتراکی توسط یک شرکت خصوصی تهیه و اداره می‌شدند گفت: حالا شرکت مربوطه اعلام کرده است که دچار مشکل مالی شده است.

اعتمادآنلاین|مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تلاش شهرداری و مسئولان شرکت بیدود برای یافتن راه حلی برای رفع مشکلات این دوچرخه‌های اشتراکی خبر داد.

یوسف حجت، در مورد وضعیت دوچرخه‌های بیدود با بیان اینکه این دوچرخه‌های اشتراکی توسط یک شرکت خصوصی تهیه و اداره می‌شدند گفت: حالا شرکت مربوطه اعلام کرده است که دچار مشکل مالی شده است.

وی با بیان اینکه شرکت مذکور اعلام کرده به طور میانگین روزانه از هر دوچرخه یک یا دو مرتبه استفاده می‌شده، ادامه داد: این در حالیست که می‌بایست روزانه هفت الی هشت مرتبه از هر دوچرخه استفاده شود تا برای شرکت به صرفه باشد.

حجت در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت پیش از اجرای این طرح برآورد مالی نداشته است؟ افزود: ما نیز در این مورد از مسئولان شرکت سوال کردیم و آنها نیز اعلام کردند که در مطالعات مالی خود اشتباه کردند و حالا در مرحله ضرر قرار دارند.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

وی با بیان اینکه در تهران هیچ مد حمل و نقلی بدون یارانه نمی‌تواند بخوبی کار کند به همین دلیل شهرداری تهران برای اتوبوس و مترو سالانه یارانه‌های زیادی را پرداخت می‌کند، در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری به این شرکت یارانه می‌دهد؟ گفت: بعید می‌دانم چراکه شهرداری برنامه‌ای برای ارائه یارانه به دوچرخه‌های اشتراکی ندارد.

حجت افزود: دوچرخه‌های اشتراکی در این مدت عملکرد خوبی داشتند و در حال برگزاری جلسات مشترک برای تهیه و تدوین راه حلی برای رفع مشکلات هستیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد سرانجام ودیعه مردم که نزد این شرکت باقی مانده نیز گفت: باید این شرکت پول را به مشترکان خود برگرداند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ببینید | پاسخ حریرچی به نماینده قم: اسم یک چهارم ۵۰ کشته بر اثر کرونا را بگویید، من استعفا می‌دهم

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
مهرمهر1 ساعت قبل
‌سیدمصطفی موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که اخیرا شنیده شده به دلیل ساماندهی اشتباه این برج در گذشته به تدریج این سازه نشست می‌کند، گفت: این شایعات به شوخی بیشتر شبیه است تا واقعیت. برای ساخت چنین بناهایی تدابیر لازم اندیشیده شده و به دلیل عدم ساماندهی مناسب کفپوش‌ها مشکلی مانند نشست برج برای آن ایجاد نخواهد شد. موسوی افزود: در اطراف برج آزادی ما فضای سبز و باغچه‌های زیادی داریم و تنها زیرسازی اطراف برج نیست. وی ادامه داد: رایزنی‌هایی برای فعال کردن آب‌نماهای اطراف برج آزادی انجام شده که امیدواریم با برطرف کردن نواقص آن از سوی سازمان زیباسازی دوباره شاهد راه اندازی آب‌نماهای اطراف برج آزادی باشیم. وی تصریح کرد: سازه‌هایی مانند برج آزادی در هنگام ساخت در برابر ریشترهای بالای زلزله مقاوم سازی شده‌اند و این گونه نیست که با هر اتفاقی مورد تهدید قرار بگیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- معاون کل وزارت بهداشت به تشریح آخرین آمارها در خصوص مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا پرداخت. اقدامات وزارت بهداشت برای مقابله با کروناحریرچی با اشاره به اقدامات انجام شده در وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا، افزود: از زمانی که این ویروس در چین شناسایی شد گروه‌های مختلف در وزارت بهداشت با آمادگی کافی آموزش‌های لازم را ارایه کرده‌اند. معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ثبات نسبی در شهر قم و سایر شهر‌ها نیز حاکم شده است، گفت: امیدواریم مشکل را به حداقل ممکن برسانیم. معاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه اکنون زمان رقابت‌های سیاسی نیست، گفت: موضوع کرونا ملی است باید دست به دست هم بدهیم تا از آن خارج شویم. وی همچنین در خصوص نحوه تدفین مبتلایان به کرونا، گفت: طبق پروتکل سازمان جهانی بهداشت این موضوع انجام می‌شود.
ایمناایمنا50 دقیقه قبل
وی با بیان اینکه دادستان اردبیل تاکنون دو داروخانه را به علت گرانفروشی و احتکار ماسک و مواد ضد عفونی پلمب کرده است، تصریح کرد: در دیگر استان‌ها نیز موارد برخورد با محتکران را داشتیم. دبیر ستاد ویژه مدیریت پیشگیری از آلودگی ویروس کرونا با بیان اینکه در کشور مشکل کمبود ماسک نداریم و حتی مازاد بر مصرف نیز تولید ماسک را داریم، اظهار کرد: برنامه وزارت بهداشت توزیع ماسک به صورت خانه به خانه در قم است و خودمان نیز این کار را انجام می‌دهیم. وی با تاکید بر اینکه احتکار از سوی داروخانه‌ها در خصوص ماسک و مواد ضد عفونی را کتمان نمی‌کنیم، اضافه کرد: باید توجه داشت که با همکاری تعزیرات بازرسی‌ها را آغاز کرده‌ایم اما در مورد مواد شوینده وزارت صمت باید پاسخگو باشد. وی در خصوص انجام تست کرونا اظهار کرد: انجام این تست تنها برای افراد دارای علامت انجام می‌شود و هیچ معیار بالینی برای تست از افراد بدون علامت وجود ندارد. حریرچی با بیان اینکه ۸۰ درصد از بیمارانی که کرونای آنها مثبت است نیازی به بستری ندارند، گفت: ۲۰ درصد از مبتلایان نیازمند بستری در مراکز بستری هستند و بهترین راهکار جهانی نیز برای درمان کرونا بستری افراد در خانه است.
ایرناایرنا47 دقیقه قبل
دبیر شورای اطلاع‌رسانی استان قم روز دوشنبه درحاشیه برگزاری این جلسه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این جلسه ضمن بحث و تبادل‌نظر نسبت به چگونگی اطلاع‌رسانی هرچه بهتر درزمینه پیشگیری بیماری و هماهنگی برای در اختیار قرار دادن اخبار مورد نیاز عموم مردم، تصمیماتی اتخاذ شد. سید موسی حسینی کاشانی افزود: استفاده از ظرفیت رسانه‌های برخط در فضای مجازی با دریافت اطلاعات تایید شده ازسوی دانشگاه علوم پزشکی، برای بالا بردن میزان آگاهی مردم از بیماری کرونا و راه‌های پیشگیری و مقابله با آن‌ یکی از مصوبه‌های این جلسه است. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: همکاری و همراهی همه‌جانبه دستگاه‌های عضو شورای اطلاع‌رسانی با دانشگاه علوم پزشکی به‌ویژه برای بالا بردن سطح آگاهی‌های مردم از این بیماری و راه‌های پیشگیری از آن از دیگر مصوبات شوراست. بر اساس این گزارش، ‌ شورای اطلاع‌رسانی استان قم با حضور اعضای ثابت شورا و با دعوت از مدیرکل بحران، مدیرکل امنیتی و معاون دانشگاه علوم پزشکی به ریاست بیژن سلیمان پور معاون سیاسی امنیتی استانداری قم تشکیل جلسه داد. شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند.

نظرها

اخبار بیشتر