انقلاب اسلامی دستاورد عظیمی در حوزه فرهنگی داشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
انقلاب اسلامی دستاورد عظیمی در حوزه فرهنگی داشت

انقلاب اسلامی دستاورد عظیمی در حوزه فرهنگی داشت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مازندران رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) گفت: اتفاقی که در انقلاب اسلامی رخ داده یک اتفاق عادی و معمولی نبوده است و صنعت فرهنگی از دستاوردهای عظیم این انقلاب محسوب می‌شود.

سردار محمدرضا حسنی شب گذشته در اردوی راهیان نور منطقه عملیاتی منافقین کوردل جنگل‌های شمال که با حضور اساتید بسیجی دانشگاه‌های سراسر استان در قائمشهر برگزارشد، اظهار کرد: در اندیشکده‌های جهانی هر انقلاب نیازمند ۳ ابزار شامل قدرت، ثروت، ابزارها و صنعت فرهنگی بوده است که رژیم پهلوی از آن‌ها مستثنی نبوده بنابراین امام خمینی (ره) با هوشیاری خود در برپایی انقلاب اسلامی توانسته معادلات آن‌ها را به هم ریزد و تمدن اسلامی را برپا کند.

وی تصریح کرد: ساختار قرارگاه دشمن، در قرارگاه صهیونیستی با ۶ میلیون یهودی بوده که علیه جمهوری اسلامی موضع به راه انداخته و امروزه از طریق جنگ نرم وارد عمل شده‌اند بنابراین قدرت جمهوری اسلامی آن‌ها را در همه زمینه‌ها نا امید کرده است.

رییس دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره به اینکه چند تن از دانشمندان جهان در مورد انقلاب اسلامی مطالبی گفتند که شنیدنی است، تاکید کرد: بعضی از دانشمندان به نقل از مارکس وبر و دورکیم شنیده بودند که جهان به سمت سکولاریسم در حال حرکت و بی‌دینی در حال گسترش بوده که آن هم فقط امام خمینی (ره) توانسته نقش موثری بر احیای دین اسلام داشته باشد چراکه این امر به دنیا اثبات شده است.

حسنی با بیان اینکه این انقلاب در دوران دفاع مقدس لشگر ویژه‌ای مثل لشکر ۲۵ کربلا داشته است، خاطرنشان کرد: این لشکر در کنار لشکرهای دیگر کشور شهدای زیادی را تقدیم این انقلاب کرده که خود یک افتخار بزرگی است بنابراین خدا را شاکریم که در منطقه‌ای به دنیا آمدیم که دیار علویان بوده است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دشمن باید بداند انقلاب اسلامی یک انقلاب شکست‌ناپذیر خواهد بود و در مقابل زورگویان عالم خواهد ایستاد.

توجه به ارزش‌های انقلاب در اولویت باشد

رحمت عباس تبار مسئول بسیج اساتید مازندران در ادامه این مراسم افزود: اردوهای راهیان نوری که در زمان‌های مختلف برگزار می‌شود باید از سمت اساتید در حوزه آموزشی به ارزش‌های آن توجه شود تا معیار‌های انقلاب را در اولویت قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه جریان دفاع مقدس رازی موفقیت آمیز بوده و این موفقیت‌ها نیاز داداریم، بیان کرد: اگر در همه عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی از فرآیندهای دفاع مقدس استفاده شود، جامعه موفق خواهد شد.

مسئول بسیج اساتید مازندران یادآور شد: بسیج اساتید با مباحث و الگوهای علمی از این فضا استفاده کنند و به مباحث اخلاق و معنویات توجه ویژه‌ای داشته باشند چراکه یکی از رسالت‌های بسیج اساتید ارتقا ابعاد معنوی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همه دنیام؛ بهنام بانی

تابناکتابناک1 روز قبل
همه چی واسه تو ولی دل تو برامچیزی به غیر تو نمیخوام نه نمیخواماونی که نفسم بنده به نفساشتویی که فقط میمونه پاش بدونی کاشدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشهمی‌دونی چقدر خاطره دارم ازت دار و ندارم تویی فقط تویی فقطدیوونه توام من عاشق تو شدم تو رو می‌خوامت واسه خودم واسه خودمدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشه «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

«سین_ی_لام»؛ سیستان و بلوچستان را دریابیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون اخبار جشنواره‌های فجر و فعالیت هنرمندان به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> اهالی رسانه زمان نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را مشخص کردند>> راهیابی چهار فیلم اولی به بخش سودای سیمرغ>> شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک سیمرغ به سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر اضافه کرد>> چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با نگین سلیمانی مهمان گلزار شهدای کرمان شد>> دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی>> سیل سیستان و بلوچستان، هنرمندان را به صحنه آورد

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

اولویت اول کشور آموزش و پرورش است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هیچ گاه نباید از اولویت کشور خارج شد، خاطرنشان کرد: حتی در مواقعی که با کمبود منابع در کشور مواجه هستیم، آموزش و پرورش باید همچنان در صدر اولویت‌ها باشد چرا که می‌تواند با تربیت نیروی انسانی، آینده کشور را بسازد. مقام معظم رهبری نیز بار‌ها تاکید کرده‌اند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جزو هزینه‌های سرمایه‌ای کشور است. جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه بدون مشارکت عموم نمی‌توان برنامه‌های آموزش و پرورش کشور را به نحو مطلوب اجرایی کرد، گفت: شورا‌های آموزش و پرورش یک ظرفیت بسیار مهم است که در کشور شکل گرفته است و می‌توانند برای تعریف و تحقق مشارکت عمومی برنامه ریزی کنند و از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای پیشبرد برنامه‌های آموزش و پرورش استفاده کنند. معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مهمترین کار شورا‌های آموزش و پرورش باید این باشد که راهکار‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها و منابع مادی و معنوی کشور تدوین کنند و با جلب مشارکت مردم، این ظرفیت‌ها را در خدمت آموزش و پرورش کشور قرار دهند. جهانگیری با اشاره به اینکه در قانون شورا‌های آموزش و پرورش آمده است که ۱۷ دستگاه باید با آموزش و پرورش همراهی کنند، گفت: وقتی آموزش و پرورش از این درجه اهمیت برخوردار است، در سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی آن را از اولویت کشور خارج نمی‌کنیم، این یعنی اگر کمترین احساس مسئولیتی به آینده ایران داریم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم.

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر